• Deň učiteľov s dôchodcami

28. 3. 2018

Tradične v deň narodenia J. A. Komenského si pripomíname dôležitú prácu učiteľov. Už niekoľko rokov si v tento deň uctievame aj prácu pedagógov, ktorí si už užívajú zaslúžený dôchodok. Aj tento rok prijali pozvanie naši bývalí kolegovia a my sme im s radosťou pripravili krátky kultúrny program a malé pohostenie.

• 3.C a 4.A v GOS

28. 3. 2018

Dňa 27.3. 2018 sa žiaci 3.C a 4.A zúčastnili "Veľkonočných tvorivých dielní", ktoré pre ne pripravili pracovníčky Gemerského osvetového strediska. Po krátkej prezentácii o Veľkonočných tradíciách na Gemeri sa žiaci s nadšením pustili do vyrábania. V keramickej dielni si vyrobili veľkonočný veniec, z ktorého mali veľkú radosť. Práca s hlinou sa im páčila. Domov si okrem svojich vencov odniesli aj veľkonočné kraslice a kuriatka, ktoré si ozdobili podľa vlastnej fantázie.

• Vytvoríme rekord?

28. 3. 2018

Už tretí rok pred Veľkou nocou sa naši najmenší žiaci v spolupráci s MŠ Štítnicka, pokúsili prekonať rekord v dĺžke „vajíčkovej“ reťaze. Do tejto živej reťaze sa nám podarilo zapojiť 188 žiakov a 17 pedagogických zamestnancov našej školy. Z materskej školy sa zapojilo 113 detí a 16 pani učiteliek. Samozrejme, Zlatko nemohol chýbať! Vajíčkovú reťaz teda vytvorilo 335 osôb, čím sme dokázali „objať“ jeden pavilón našej školy.

• Prvá jarná sobota plná zážitkov

28. 3. 2018

V sobotu 24.3.2018 zobudili sme sa do prekrásneho jarného slnečného počasia, s pocitom veľkej radosti. Tešili sme sa, lebo nás čakala veľká zábava v Detskom Centre v Rožňave a tvorivé veľkonočné dielne. Všetky potrebné veci sme si zbalili a plní očakávania sme vstupovali do Detského Centra. Kúpanie ,plávanie v bazéne bolo super. Niektorí z nás sa zlepšili aj v plávaní. Bazén sme vystriedali za zábavu plnú preliezačiek a šmýkačiek. Všetky prekážky sme zdolali. Cestou, do budovy našej školy sme si spievali obľúbené pesničky . Posilnili sme sa chutnou desiatou od našich rodičov a čakala nás tvorivá práca . Vyrobili sme si krásny Veľkonočný pozdrav pre naše rodinky. To však sme ešte netušili, že nás čaká veľké prekvapenie v podobe súťaže: Hľadanie Veľkonočných čokoládových vajíčok. Boli dobre ukryté, no my sme ich predsa našli. Naša radosť bola o to väčšia, že tie Veľkonočné vajíčka boli

• Okresné kolo Hviezdoslavov Kubín

27. 3. 2018

Víťazi školského kola recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín boli v pondelok reprezentovať našu školu na jej okresnom kole. Súťažilo sa v štyroch kategóriách a účastníkov bolo tento rok neúrekom. Konkurencia bola veľká, aj napriek tomu naša škola získala krásne ocenenia:

Katarína Hagovská ( 4. C) – 3.miesto v I. kategórii – próza
            Stella Nahalková (6. C) – 2. miesto v II. kategórii – próza
            Ema Tóthová (8. B) - 3. miesto v III. kategórii – poézia

Srdečne blahoželáme a prajeme veľa ďalších recitačných úspechov !!!

• Návšteva III.D v galérii

27. 3. 2018

Neoddeliteľnou súčasťou Veľkej noci sú tvorivé dielne, ktoré už každoročne pre žiakov ZŠ pripravujú pracovníčky Galérie Baníckeho múzea v Rožnave. I žiaci III.D triedy využili túto možnosť. Po prehliadke veľkonočných kraslíc zdobených rôznymi technikami sa pustili do práce. Vyrobili si krásne veľkonočné zajačiky z papiera a látky, ktoré budú spríjemňovať ich domovy počas Veľkej noci.

• Piatok03. 05.
      • Polievka paradajková (200/220/250)
        A: Granadiersky pochod s údenou slaninou * (240/300/350)
        Kyslá uhorka (70/70/100)