• Letná škola s DO Fénix Rožňava na Zlatej!!!

     28. 7. 2022

     V dňoch od 18.7- 22.7.2022 sa uskutočnila Letná škola školička s Fénixom. V poradí už tretia ,sa niesla v dobrej nálade, s úsmevom na perách našich fénixákov, ktorí sa dovzdelávali v prírodovedných, jazykových , informačných , ale aj pohybových oblastiach. V rámci zážitkového vyučovania sme nesedeli len v laviciach, ale zamerali sme sa hlavne na to praktické. Nevynechali sme návštevu Baníckeho múzea v Rožňave, Vzdelávacie centrum – Včielka. Schopnosti sme si zdokonaľovali aj pri pečení koláčov , alebo aj zdravých pokrmov, vyrábaní rôznych pomôcok či pri pohybových aktivitách. Našej organizácii vystavili vysvedčenie samotní účastníci keď pri odchode v piatok na otázku či sa k nám pridajú aj o rok, všetci radostne súhlasili. Ďakujeme pedagogickým pracovníkom , ktorí sa spolupodieľali na úspešnom priebehu Letnej školy školičky.

    • Tradičný „Čertovsky dobrý tábor”

     27. 7. 2022

     Už sa stalo tradíciou, že na našej škole sa dňom prázdnin brána školy nezatvára, ale ostáva otvorená pre deti, ktoré chcú zažiť „Čertovsky dobrý tábor“. AMAVET Klub a naša Zlatá škola pre deti aj tento rok pripravili úžasný a ten najlepší Čertovsky dobrý tábor. Deti v pondelok prichádzali plné očakávania čo všetko ich čaká, tešili sa na tie najkrajšie zážitky a príhody a samozrejme dobrodružstvá.

     • Prvý deň sme navštívili AQUACITY Poprad, kde sme sa vyšantili v bazénoch s bublinkami a šmýkačkami. Užili sme si vynikajúcu teplú vodu, a samozrejme skvelý obed.
     • Druhý deň sme mali naplánovanú návštevu ZOO a Dinoparku v Košiciach. Žiaľ pre silný dážď sme museli náš program zmeniť. Vôbec nám to nevadilo, pretože nás v Košiciach v kine Cinemax čakala krásna rozprávka MIMONI 2  Zloduch prichádza. Konečne sme sa dozvedeli , ako sa Mimoni a superzloduch Gru nerozlučne spojili. Po krásnom filmovom zážitku sme nasadli do autobusu smer ZOO a užili si krásnu prehliadku. Na výbornom obede sme si pochutnali v reštaurácii  DAKTARI.
     • Tretí deň naša cesta viedla do Gombaseckej  jaskyne, kde sme objavovali podzemné krásy a okolitú prírodu. Dozvedeli sme sa, že jaskyňa patrí  medzi najvýznamnejšie jaskyne  Národného parku Slovenský kras a je známa najmä výskytom sintrových bŕk – tenkých trubicových stalaktitových útvarov. Dozvedeli sme sa, že keď sa dotkneme odumretého stalagmitu, tak sa nám splní aj jedno želanie. Po prehliadke jaskyne sme si nezabudli kúpiť na pamiatku aj suvenír. Svoju energiu sme si doplnili výborným obedom v reštaurácii RANGO, kde sme si pochutnali na kuracom vývare a palacinkách podľa želania.
     • Štvrtý deň naša cesta zamierila do našich veľhôr - Tatier, pretože  nám svoje brány otvorila TRICKLANDIA kde sme spoznávali čaro maľovaných kúziel a stali sa z nás morské panny, víly s krídlami, blúdili sme v zrkadlovom bludisku, navštívili izbu hore nohami, uväznila nás vo svojej guli bosorka, pohltila nás čarovná knižnica a mnoho ďalších... Po tejto prehliadke sme navštívili múzeum TANAPU v Tatranskej Lomnici, kde sme sa oboznámili s flórou a faunou tatranskej prírody jej ochranou a dejinami.
     • Piaty deň  bol deň plný slnka, počasie bolo krásne a preto sme sa boli kúpať na kúpalisku Zelená voda – Kurinec v Rimavskej Sobote. Bazény so šmýkačkami boli naše a my sme si to naplno užili. Veru ani domov sa nám nechcelo ísť. Na výbornom obede sme si pochutnali priamo v areáli kúpaliska.

      

     Tábor sme ukončili krásnym vyhodnotením - odovzdaním pochvaly, sladkostí a krásnym darčekom magnetkou s logom nášho klubu Amavet. Samozrejme deti, ktoré boli v tábore prvý krát dostali aj tričko a šiltovku.  Počas tábora sme nezabudli ani na našich oslávencov, ktorým sme zablahoželali a dali im sladkú maškrtu.

     Počasie nám prialo a my sme prežili skvelý nezabudnuteľný týždeň. Pozrite si fotografie a uvidíte, ako sme sa mali. Všetkým vám patrí obrovské ďakujem za nádherný týždeň, boli ste skvelí, úžasní, najlepší.

    • Letná škola na Zlatej!

     22. 7. 2022

     Dňa 18.7.2022 sa začal prvý týždeň letnej školy na Zlatej. Žiaci v tejto škole sa neučia tradične, naopak – všetky vedomosti získajú zážitkovou formou. Každý deň sa naučia niečo nové, zažijú niečo nové, zabavia sa, ale aj zrelaxujú.... presvedčte sa o tom v našej fotogalérii.....Už teraz sa tešíme na budúci týždeň, na nové zážitky, vedomosti a spolužiakov!

    • Hlasujte za náš projekt v Tesco

     8. 7. 2022

     Poďme spolu opäť vyhrať! Zdravá strava a pohyb k sebe patria je projekt našej školy, ktorý má za cieľ naučiť deti správne sa hýbať a zdravšie sa stravovať. Pomôžte nám vyhrať až 1300 eur.
     Ako hlasovať? V predajni Tesco v Rožňave budú od pondelka 11. 7. do 7.8.2022 umiestnené hlasovacie nádoby do ktorých vhadzujete žetóny. Tieto žetóny získate za váš nákup v Tesco. Víťazný projekt získa sumu 1300 eur na realizáciu projektu. Podporte našu školu a zároveň naše „zlaťácke“ deti. Ďakujeme!

  • Novinky

   • Kontakty

    • Základná škola, Zlatá 2
    • Zlatá 2, 048 01 Rožňava E-mail: zszlata2@gmail.com 04801 Rožňava Slovakia
    • riaditeľ: +421 58 734 28 64
    • Sekretariát: +421 58 788 30 00
    • Jedáleň: +421 58 734 35 94
    • Jedáleň (mobil): 0907 947 622
    • IČO: 35543639
  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje