• Nedovoľ snom odísť!

     27. 2. 2023

     …pondelok nás v rámci týždňa boja proti stresu čakal DEŇ PLNÝ SNOV.

     Nielen naši žiaci sa  dnes mohli na chvíľu v škole cítiť ako vo sne. Okrem rôznych aktivít, oddychu a pohodlného pyžamka si mohli priniesť aj svojich spiacich pomocníkov, aby bol pre nich tento deň ešte pohodovejším a krajším. 

    • TÝŽDEŇ BOJA PROTI STRESU

     24. 2. 2023

     V dňoch 27.2-3.3.2023 bude na našej škole prebiehať TÝŽDEŇ BOJA PROTI STRESU!“ Spoločne sme si pre vás pripravili týždeň plný zábavy a pohody, ktorý bude denne sprevádzaný rôznymi aktivitami a úlohami podľa jednotlivých tém. Učiť sa budeme, takými spôsobmi, ktorými sa budeme snažiť navodiť dobrú náladu, príjemnú atmosféru a práve takouto formou sa budeme sa snažiť čo najviac nám všetkým zredukovať každodenný stres.

     PONDELOK –  DEŇ SNOV 27.2.2023 (Nedovoľ snom odísť!)

     *žiaci prídu oblečení v pyžamách, županoch, papučiach, s vankúšom ...
     *sprievodný oddychovo-kreatívny  program v triedach

    • KARNEVAL V ŠKD

     24. 2. 2023

     Od Fašiangov do fašiangov, do veľkého piatku, daj sa dievča pomaľovať, budeš mať pamiatku. Za oknami smiech a tanec, fašiangový harmatanec. Berte masky, je tu bál, fašiangový karneval. K Fašiangom tradične patrí aj karneval, ktorý sme si v ŠKD organizovali v utorok 21.2.2023. Deti sa predstavili v krásnych maskách . Zastúpenie mali : princezné, šašovia, čarodejnice a čarodejníci, lienky, čerti a ďalšie rozprávkové bytosti ale aj postavičky z každodenného života. Tancovali sme , súťažili a šantili. Bolo cítiť príjemnú atmosféru a výbornú náladu. O celý program sa nám postarali z organizácie „Dračia stopa“, ktorý nás svojim program preniesli do indiánskeho tábora. Bolo to popoludnie plné zábavy, hudby, smiechu a odmeny vo forme zvieratka z balónika. Karneval sa nám všetkým páčil a domov sme odchádzali s krásnym úsmevom na perách... 

    • Veľká gratulácia!

     24. 2. 2023

     Sme poctení, že môžeme oznámiť širokej verejnosti, že na Olympiáde mladých informatikov pre 8. a 9. Ročník sa naši 3 žiaci umiestnili na 1., 2. a 4. mieste. Súťaž prebiehala v dvoch kolách a nebola vôbec ľahká. Žiaci sa museli zmerať vedomosti v teste a zvládnuť neľahké zadania v skicári, programovaní, Worde a Exceli. Ďakujeme za peknú reprezentáciu a veríme, že aj budúci rok budeme takí úspešní.

    • Prvouka v 2.A

     24. 2. 2023

     Vedeli ste,že okolo nás...je vždy plno AHA momentov ? AHAAA! Wau, to som nevedela. Alebo AHAAA, to už predsa viem, to sme sa dnes učili. Projekty, ktoré žiaci tvorili, boli presne také. Boli náučné a boli krásne! Deti boli prostrednícvom nich tvorivé, zažili veľa AHA momentov a hravo-kreatívnou formou si učivo o spoločenstve včiel  a mravcov upevnili. A o to by malo pri učení ísť. Veď posúďte sami. AHA!

    • Tvorivá 2.A

     24. 2. 2023

     Schopnosť tvoriť nové veci je úžasná! A hoci sme tvoriví aj v škole, TO, čo sme zažili v GOS-ke, bolo tvorenie úplne iných rozmerov! Načerpali sme toľko pozitívnej energie, šťastia a tvorivosti, koľko sa do nás mohlo zmestiť. Sme vďační za tento deň a veríme, že táto návšteva nebola ani zďaleka posledná.

     Kreativite a tvorivosti zdar!

    • ZÁBAVNÁ MATEMATIKA

     24. 2. 2023

     Na krúžku ZÁBAVNÁ MATEMATIKA sa veľa hráme, zabávame a popritom rozvíjame matematické myslenie netradičnými vyučovacími metódami. Veľmi nás baví aj robotika a programovanie, pri ktorých si rozvíjame algoritmické myslenie. Pozrite sa, akých úžasných robotov na krúžku postavili a naprogramovali naši tretiaci.

    • Gratulujeme!

     23. 2. 2023

     Minulý týždeň sa uskutočnilo krajské kolo v olympiáde z anglického jazyka v Košiciach, na ktorom náš žiak Tomáš Lukáč z IX.A skončil na úctyhodnom 4.mieste v kategórii 1B. Srdečne gratulujeme, prajeme veľa ďalších úspechov a ďakujeme za skvelú reprezentáciu našej školy.

    • Záleží nám na tom, kam naši žiaci smerujú!

     21. 2. 2023

     A práve preto sme v triedach 1. stupňa od septembra aktívne zapojení do realizácie ranných kruhov a triednych aktívov pod záštitou programu Kompas, ktorý slúži najmä na rozvoj emocionálnej a sociálnej gramotnosti našich žiakov.

     Veď najlepšie sa človek učí, keď to môže zažiť na vlastnej koži!

     Metodika programu Kompas našich žiakov týždenne sprevádza svetom emócií, učí ich veriť si a zlepšovať sa, ale čo je najpodstatnejšie rozvíja ich zručnosti potrebné pre život s spoločnosti.

     Aby bol cieľ týchto aktivít splnený čo najefektívnejšie, zapájame do neho aj rodiny žiakov, formou úloh pre rodinu, a tiež zapájame naše pani učiteľky do podporných skupín, kde môžu svoju činnosť overovať a konzultovať so supervízormi a zakladateľkami metodiky. V príspevku vám prinášame pár fotografií o jeho priebehu!

    • Tvorivé dielne v galérii 4.B

     21. 2. 2023

     Štvrtáci dnes navštívili galériu, aby si čo - to povedali o fašiangoch. Dozvedeli sa ako ich trávili naši predkovia, z čoho si zhotovovali karnevalové masky, čím sa hostili a podobne. Aj my sme si vyskúšali karnevalový sprievod s medveďom a vyrobili sme si krásne masky.  

    • S ďalekohľadom na cestách

     20. 2. 2023

     V piatok 17.2.2023 o 16,00 hod sme mali vzácnu návštevu. Navštívili nás zamestnanci zo Slovenskej Astronomickej Spoločnosti pri Slovenskej akadémii vied. Cieľom podujatia, bolo prebudiť záujem detí o astronómiu a ponúknuť im možnosť zaujímavo stráviť voľný čas prostredníctvom prednášky na tému NEBEZPEČNÝ VESMÍR. Deťom sa podujatie veľmi páčilo. Naučili sme sa niečo nové , zasúťažili sme si a získali aj drobné ceny. Pozrite si fotky a uvidíte ako nám bolo fajn.

    • Fašiangy s Baníckym múzeom 2.C

     15. 2. 2023

     Dnes poobede sme sa z ŠKD vybrali na Fašiangy s Baníckym múzeom a bolo nám úžasne. Ďakujeme tetám z Galérie Baníckeho múzea za informácie o fašiangových tradíciách, za hry, ktoré sme sa zahrali a za krásne masky, ktoré sme si vyrobili na karneval. Na záver sme si pozreli aj zaujímavú výstavu spirituálnych liečivých kresieb od autorky Enikő Sivák ASHA. V galérii sa nám veľmi páčilo a už sa tešíme na ďalšiu návštevu!

    • Svetový deň tiesňového volania

     15. 2. 2023

     Dňa 14.2.2023 bol „Svetový deň tiesňového volania“. Žiaci našej školy sa zúčastnili besedy s príslušníčkou policajného zboru SR a diskutovali o danej problematike. Dozvedeli sa kedy a prečo volať tiesňové linky a čo je potrebné oznámiť operátorovi. Červený kríž žiakom pripravil praktické ukážky záchrany života človeka a deti si mohli na figuríne vyskúšať rôzne techniky. Žiakom sa akcia veľmi páčila.

    • Matematika s kockami

     15. 2. 2023

     Na matematike v 3. A sme sa "zahrali" s kockami. Stavby z kociek sú učivom, s ktorým sa žiaci stretávajú postupne vo všetkých ročníkoch. Vždy s nejakou nadstavbou. Najprv počítajú kocky na stavbe, stavajú podľa nákresu či postupného popisu, neskôr určujú v akom pomere sú rôzne farby kociek na stavbe či akú časť tvoria. Naši žiaci tretieho ročníka už zakresľujú stopu, pôdorys aj kótovaný pôdorys.

    • Valentín v ŠKD

     15. 2. 2023

     Na Valentína

     Sviatok všetkých, ktorí ľúbia sa, je tu po roku zasa. Preto nielen dnes ho osláv, ale vždy a bez obáv. Láska je krásna, vieme, všetkým ju dopriať chceme. Veľa lásky po celý rok Vám prajeme.

     Žiaci z ŠKD, 3.C a 4.D.

 • Novinky

  • Kontakty

   • Základná škola, Zlatá 2
   • Zlatá 2, 048 01 Rožňava E-mail: zszlata2@gmail.com 04801 Rožňava Slovakia
   • riaditeľ: +421 58 734 28 64
   • Sekretariát: +421 58 788 30 00
   • Jedáleň: +421 58 734 35 94
   • Jedáleň (mobil): 0907 947 622
   • IČO: 35543639
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje