Základná škola Zlatá 2

    • Celoročný program pre žiakov 1. stupňa
     29. 9. 2022

     Milý rodič, milí rodičia/ opatrovatelia, 

     tento rok sa naša škola, ako jedna z prvých, rozhodla zapojiť sa do celoročného programu rozvoja sociálnej a emocionálnej gramotnosti KOMPAS, ktorého cieľom je rozvíjať u Vašich detí kľúčové zručnosti pre podporu duševného zdravia, tvorenie zdravých vzťahov a ich budúci úspech v pracovnej i osobnej oblasti. Sociálna a emocionálna gramotnosť je dnes čoraz viac považovaná za kľúčový súbor zručností pre život, či už z pohľadu individuálneho, alebo celospoločenského, a to najmä v kontexte výziev, ktorým ako spoločnosť už dnes čelíme.

     Súčasťou programu KOMPAS na našej škole je zavedenie pravidelných ranných kruhov (2x týždenne) a triednych komunít (1x týždenne), ako nový predmet vyučovacej činnosti pod vedením triedneho učiteľa so začiatkom od 1. októbra 2022. 

     Veľkou výhodou programu je aj zapojenie rodiny žiaka prostredníctvom pracovných listov na doma, vďaka ktorým sa môžete aj Vy zoznámiť s obsahom programu KOMPAS a rozvíjať s deťmi kľúčové zručnosti sociálnej a emocionálnej gramotnosti v domácom prostredí.

     S pozdravom,
     kolektív ZŠ Zlatá 2, Rožňava. 

    • Európsky deň jazykov - 26. 9. 2022
     29. 9. 2022

     Z iniciatívy Rady Európy v Štrasburgu sa Európsky deň jazykov oslavuje každoročne 26. septembra už od roku 2001. Jeho cieľom je podnietiť 700 miliónov Európanov zo 46 členských štátov Rady Európy, aby sa bez ohľadu na vek, v školách aj mimo nich učili viac jazykov. Naša škola sa taktiež pridala k tejto oslave.

     Žiaci prvého a druhého stupňa mali možnosť počas dňa zažiť rôzne aktivity. Učitelia a učiteľky sa postarali o perfektné zážitkové učenie. Na prvom stupni si žiaci priblížili jazyky, ktoré sa vyučujú na našej škole. Spoznávali a hľadali ukryté vlajky po škole. Zacvičili si po anglicky. Počítali v rôznych jazykoch a dokonca aj ochutnali ako chutí pravý anglický čaj, či ozajstné poľské cukríky. Nášmu Zlatkovi vyrobili novú vlajku a svoj deň zakončili divadielkom “Ako dedko ťahá repku”, ktoré žiaci zahrali nielen v slovenskom, ale aj anglickom a ruskom jazyku. 

     Žiaci druhého stupňa hľadali skryté vlajky, ochutnali španielsku, maďarsku, grécku a taliansku kuchyňu, naučili sa počítať v rôznych cudzích jazykoch a taktiež sa naučili pozdraviť a poďakovať. Získali aj nové vedomosti o rôznych štátoch, napríklad o Portugalsku a tiež sa dozvedeli niečo nové o národných hrdinoch, zvykoch a tradíciách. Nezabudli sme ani na nepočujúcich a preto sa naši žiaci naučili základné frázy v znakovej reči.

     Vybraní žiaci ôsmeho a deviateho ročníka vytvorili fantastické plagáty ku niektorým európskym krajinám. Tie si vybrali náhodným losom. Plagáty potom prezentovali pred spolužiakmi a oni si zvolili víťaza - 9. A a ich plagát o Nemecku. Všetky plagáty boli krásne a už zdobia ich triedy. Pani kuchárky nám pripravili tematický obed - Milánsku polievku a pizzu. 

    • Zber papiera a gaštanov.
     27. 9. 2022

     Milí separkovia a milovníci zvieratiek. Celý október prebieha zber papiera a zber gaštanov. Nosiť môžete vždy ráno od 7:00-7:55. Pre najlepších zberačov v každej triede čaká okrem ceny aj ŽOLÍK, ktorého budete môcť použiť na vyučovaní. Ako, to už asi viete. Tak hor sa do toho! 

    • Európsky týždeň mobility
     23. 9. 2022

     Do uvedeného európskeho projektu sa zapojila aj naša škola. Témou ročníka kampane bola LEPŠIA DOSTUPNOSŤ, mottom CESTUJME ZODPOVEDNE, ako aj ich výhody pre zdravie a životné prostredie. V stredu 21.9. sme pre všetky deti navštevujúce ŠKD pripravili zaujímavé aktivity. Rozdelili sme sa do dvoch skupín a to 1.-2. ročník a 3.-5. ročník. Prváci a druháci si svoje zručnosti preverili jazdou na kolobežke, štafetovým behom, prekážkovou dráhou, využili sme Hula Hop kruhy, a nakoniec sme kreslili kriedami na chodník dopravné prostriedky, ktoré neznečisťujú naše ovzdušie. Tretiaci až piataci mali tiež zaujímavé aktivity a to : prekážkovú dráhu (slalom) na kolobežkách a bicykloch, štafetovú hru s vrchnáčikmi (kockami, loptičkami) kyvadlovú štafetu a hru na klokanov. Deti, ktoré sa zúčastnili pripravených aktivít boli odmenené. 

    • Biela pastelka
     20. 9. 2022

     Zbierka Biela pastelka je verejná zbierka, ktorá aj vďaka vašej pomoci zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Cieľom zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím.

     Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie, teda na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života. 

     Aj my im môžeme pomôcť dobrovoľným príspevkom, a to na našej škole, už v piatok 23. 9. 2022, kedy vašu triedu navštívia dobrovoľníci Bielej pastelky a vy môžete prispieť do pokladničky na to určenej.

     Za akúkoľvek podporu od vás ďakujeme.

    • Čo majú spoločné: optimizmus, jablko, králik?
     19. 9. 2022

     Čo majú spoločné: optimizmus, jablko, králik? To je hádanka, ktorú sa nám podarilo rozlúštiť 😁 Dňa 13.09. sme v našej škole privítali autora skvelých kníh V jablku, Králiček Dávid, ktorého meno je totožné s knižkou....Dávida Králika. Vďaka nemu i jeho knihám sme zažili, aké to je, keď sa sami rozhodnete,ako bude príbeh pokračovať, aké dôležité je vedieť dohodnúť sa, ale aj to, že človek pri riešení záhad či ťažkostí musí mať aj nadhľad. Už teraz sa tešíme na ďalšie zaujímavé stretnutia.

    • MY (už) DRUHÁCI
     16. 9. 2022

     Ako najlepšie začať školský rok po dvoch mesiacoch prázdnin? Viete? Neviete? Predsa s kamarátmi. A hoci je nás v triede dosť, miesto sa vždy ešte nájde a tak okrem NÁS, (už) druhákov, môžeme Vám od dnes predstaviť aj našich nových, malých kamarátov, ktorí nám druhácky rok budú spríjemňovať a my sa o nich dôkladne STARAŤ. Tak teda ponorne sa do DRUHEJ TRIEDY, čaká nás rok plný zábavy, smiechu,driny aj vedy. Veď byť druhákom nie je len tak, mĺkvy ako rybka pred tabuľou stáť. Preto dávam prísľub vzácny, ,,plávať" budem, ako sa na druháka patrí. Nech som zdravý ako ryba, nech mi žiadna druhácka informácia nechýba. A nech všetko s úsmevom, zvládnem aj tento školský rok.

    • Týždeň bez auta, dáme to?
     14. 9. 2022

     V rámci iniciatívy Bezpečne do školy, do ktorej sme sa zapojili vyhlasujeme ďalšiu výzvu. Ak v dňoch 19. až 22.9.2022 aspoň 2 dni prídete do školy pešo, na bicykli, či kolobežke, tak Vás žiakov našej zlatej školy čaká odmena vo forme ŽOLÍKA, ktorého následne budete môcť využiť na vyučovacích hodinách. Učitelia, nezabudlo sa ani na Vás. Ak to dáte a pôjdete príkladom Vašim žiakom, tak je pre Vás pripravená medaila.

    • Exkurzia v Tescu
     14. 9. 2022

     V pondelok sa trieda 5.B zúčastnila zaujímavej exkurzie v predajni Tesco v Rožňave. Témou bolo predchádzanie plytvaniu s potravinami, správne skladovanie potravín. Priamo v predajni sme si vyskúšali, do ktorej poličky v chladničke sme sa mali uskladniť, keď sme vajíčko, varené jedlo a podobne. Rozvírili sme diskusiu na túto tému a dozvedeli sme sa mnoho zaujímavých informácií. Ďakujeme veľmi pekne!!!

    • Zábavné popoludnie v knižnici
     13. 9. 2022

     Milí žiaci!

     Ak máte chuť prečítať si dobrú knihu, nájsť potrebné informácie na internete alebo si len oddýchnuť pri počúvaní príjemnej hudby, pozývame Vás do školskej knižnice. Pre tých najmenších máme pripravené i zaujímavé čítanie s hravými aktivitami. Školská knižnica je pre Vás sprístupnená od 20. septembra, pre žiakov druhého stupňa každý utorok v čase od 13.30 – do 14.30 hod. a pre žiakov prvého stupňa každú stredu v čase od 13.30 – do 14. 30 hod.

     Tešíme sa na Vás!

    • EURÓPSKY TÝŽDEŇ MOBILITY 2022
     13. 9. 2022

     Milí žiaci!

     V dňoch 16.-22. septembra 2022 prebieha Európsky týždeň mobility bez áut. Zapojte sa s nami do súťaže fotografii a odfoťte sa, ako ste ráno prišli do školy a pošlite fotografie na Facebook (Európsky týždeň mobility Slovensko), Instagram (@europskytyzdenmobility), alebo ich na Instagrame označte heštegom #europskytyzdenmobility a pomôžme spoločne životnému prostrediu. 

    • Deň baníkov
     12. 9. 2022

     Žiaci štvrtého ročníka navštívili Banícke múzeum v Rožňave pri príležitosti Dňa baníkov. Uvideli jedinečné minerály Gemera, absolvovali prehliadku Expozície prírody Slovenského krasu a priľahlých oblastí, vyrobili si náramok z minerálov, zažili jazdu banským vláčikom a mali veľa zážitkových a tvorivých aktivít. Podujatie sa nám veľmi páčilo.

    • Hurá škola!
     9. 9. 2022

     Milí pedagógovia, žiaci a rodičia!

     Prvý týždeň v škole sa nám pomaly končí,a my by sme Vám touto cestou chceli popriať hlavne veľa úspechov a radosti, a pripomenúť Vám, čo všetko môže byť dôležité pre úspešné a pokojne plynúce zvládnutie školského roka 2022/2023

 • Novinky

  • Kontakty

   • Základná škola, Zlatá 2, Rožňava
   • Zlatá 2, 048 01 Rožňava E-mail: zszlata2@gmail.com 04801 Rožňava Slovakia
   • riaditeľ: +421 58 734 28 64
   • Sekretariát: +421 58 788 30 00
   • Jedáleň: +421 58 734 35 94
   • Jedáleň (mobil): 0907 947 622
   • IČO: 35543639
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje