• Galaxiáda

24. 5. 2018

V piatok 18. mája sa Majka Domiková zo 6.A triedy zúčastnila celoslovenskej súťaže v programovaní Galaxiáda. Súťaž sa konala vo veľmi peknom a príjemnou zážitkovom centre vedy Aurélium v Bratislave. Postúpila zo školského kola medzi 20 najrýchlejších a tu skončila na peknom 11-tom miestom. Bolo to dosť náročné, pretože boli aj takí, čo to nestihli urobiť do časového limitu. Kým sa začala samotná súťaž, pre učiteľov bola pripravená konferencia. Okrem vedeckých zaujímavostí, veľký úspech zožal aj tancujúci robot, pri ktorom sme dostali výklad, ako sa taký robot programuje. Majke srdečne gratulujeme a tešíme sa na budúci rok.​

• „Rodinka Amaveťákov v Budapešti“

21. 5. 2018

Sobota 19.5.2018 bola dlho plánovaná na veľký výlet do Budapešti. Netešili sme sa len my, ale aj naši rodičia. Naplánovali sme si rodinný výlet. Ráno sme museli skôr vstať z postele, lebo sme plánovali odchod v skorých ranných hodinách, aby sme čím skôr boli v Budapešti. Plán výletu bol – ZOO, botanická záhrada v Budapešti a Tropicarium. Zoologická a botanická záhrada je jednou z najstarších na svete s takmer 150 ročnou históriou. Okrem expozícií samotných zvierat , vyniká ZOO svojou jedinečnou architektúrou a množstvom atrakcií. Preto niet divu, že sme sa do sýta vyšantili a zároveň aj spoznali exotické zvieratá v ich prirodzenom prostredí.

Zo ZOO sme sa presunuli do Tropicaria, nachádza sa v budove veľkého nákupného centra Campona. Je to 1,4 mil. l žraločie akvárium s 11 metrov dlhým vyhliadkovým tunelom . Mimoriadnou atrakciou bol aj prales , v ktorom sme zažili skutočnú

• Nechcelo sa nám spať

21. 5. 2018

Tak veru, prežiť magickú noc v telocvični, vymeniť rodičov a súrodencov za spolužiakov, sa nepodarí každému. Slávnostný sľub, triediaci klobúk a molekuly odštartovali festival plný zábavy, súťaží, adrenalínu a túžby po víťazstve.

Stačilo prejsť pár krokov a ocitli sme sa v minulosti. Banícke múzeum dokorán otvorilo svoje brány a odhalilo nejedno tajomstvo. A ako poznáme Rožňavu, sme si overili v kvíze. Zmrzka a pizza padli vhod, v riťbale zvíťazili po tuhom boji tí lepší. A keď sa vlády ujme noc, areál školy sa premení na tmavú krajinu, kde aj vlastný tieň dokáže byť poriadnym strašiakom! Ale nie pre nás. Bolo super. A o rok si to určite zopakujeme!!!!!!

• Šomoška 2018

21. 5. 2018

Ani tento rok sme neobišli jednu z dominánt Cerovej vrchoviny. S neistou predpoveďou počasia sme to predsa riskli. A urobili sme dobre, pretože sme prežili krásny deň bez jedinej dažďovej kvapky. Kamenný vodopád, kamenné moria, zrúcanina hradu a vyhliadková veža nám pripravili zaujímavý a aj poučný program. Naši ôsmaci si mohli overiť poznatky z hodín a na vlastné oči vidieť jeden z naj zaujímavejších sopečných výtvorov v širšom okolí.

• DRUHÁCI V BANÍCKOM MÚZEU

18. 5. 2018

Žiaci druhých ročníkov navštívili vynovenú expozíciu baníctva a hutníctva Gemera. Banícke múzeum v Rožňave im tak pútavou formou predstavilo prácu baníkov v našom regióne kedysi a dnes. Určite nezabudnuteľným zážitkom bola aj jazda na banskej železničke. Pri odchode z múzea si teda žiaci odniesli so sebou okrem nových informácií aj pekné zážitky.

• Piatok17. 05.
      • Polievka ruský boršč (200/220/250)
        Chlieb k polievke (50/50/70)
        A: Špenátové halušky so syrovou omáčkou (250/290/345)