• Adrenalín v korunách stromov

7. 5. 2018

V korunách stromov? Však my nie sme opice. No to nie. Tento jedinečný zážitok ponúka návšteva Bachledovej doliny a unikátny Chodník korunami stromov. Prechádzali sme sa v takej výške, že aj mohutné stromy pôsobili ako malinké rastlinky. Výhľady na tatranských velikánov iba umocňujú tento zážitok. Opäť raz človek zdolal prírodu. Vyhliadková veža nemá chybu. A tí najodvážnejší sa v jej mohutnej pavúčej sieti aj pohojdali. A možno by sme tam boli aj teraz, keby sme nemuseli ísť domov.....Ale, videli sme, zažili sme a pááááááááčilo sa náááám!!!

• Zúčastnili sme sa zaujímavej besedy

4. 5. 2018

Žiaci III.A triedy sa dňa 4.5.2018 zúčastnili zaujímavej besedy so známou slovenskou spisovateľkou Gabrielou Futovou, ktorú organizuje Gemerská knižnica P. E. Dobšinského v Rožňave. Dozvedeli sa veľa zaujímavých informácií z tvorby spisovateľky a pri tejto príležitosti si žiaci mohli zakúpiť jej knihy. Veľmi sa im dnešná beseda páčila. Tešíme sa na budúce.

• „Sloboda prišla z východu“

4. 5. 2018

3. mája 2018 sa žiaci 8. ročníka sa zúčastnili II. ročníka vzdelávacieho podujatia, ktoré organizuje ZO SZPB. Cieľom podujatia je priblížiť žiakom priebeh oslobodzovania Rožňavy a uctiť si pamiatku padlých vojakov na mieste bojov na Silickej planine. V týchto bojoch padlo približne 1200 rumunských vojakov.

• S KRÁLIKOM PETROM V RÍŠI BONSAJOV A SUESEKI...

4. 5. 2018

Všetci vieme, že mesiac apríl je plný prekvapení nielen v prírode , ale aj v našej škole. Sú to rôzne súťaže, zábavné programy, výlety. Také super prekvapenie nám náš kamarát- klub AMAVET pripravil v sobotu 28.4.2018. V kine CINEMAX sme si pozreli rozprávkovú animovanú komédiu o rebelskom králikovi Petrovi, ktorý žije na farme a odmieta sa deliť o svoj priestor s ostatnými zvieratkami. Bol to veselý príbeh, na ktorom sme sa do sýtosti nasmiali.
            Apríl, je Mesiac lesov, prírody, preto sme si boli pozrieť v Botanickej záhrade – Košice, výstavu Bonsajov a Sueseki. Bola krásna, niektorí z nás si aj maličké rastlinky bonsajov zakúpili. Po prehliadke už sme sa tešili na prehliadku mini ZOO, kde sme navštívili rodinku domácich zajacov . Mali sme šťastie, lebo sme videli rozrastenú rodinku o nové malé zajačiky. Slnečné počasie nás sprevádzalo celý sobotný deň. Dobre sme sa vyšantili na ihrisku p

• Školfest 2018

3. 5. 2018

Opäť po roku sme navštívili výnimočnú akciu - ŠKOLFEST. Je to koncert slovenských, populárnych spevákov a skupín. Tento krát to bolo naozaj hviezdne osadenstvo - skupina Komajota, Dara Rolins a Desmod. Hlasivky sme prevetrali a užili sme si skvelý deň. O rok sa tešíme znova.

• Ovládli sme šachový turnaj v Gemerskej Polome

2. 5. 2018

Šachisti zo ZŠ Zlatá opäť excelovali.

V sobotu sa v Gemerskej Polome stretli žiaci z Gemerskej Polomy, Moldavy nad Bodvou a ZŠ Zlatej. Radostné bolo už to, že z nášho krúžku sa turnaja zúčastnilo až osem detí z toho sedem z našej školy. Medzi nimi aj úplný nováčik Roland Dúha, ktorý sa nedal zahanbiť a hneď bodoval. Zo siedmich partií získal 3 body a obsadil 14-te miesto. Dominika Lázárová tesne za ním s 2,5 bodmi na pätnástom mieste. Taktiež 3 body získal Niko Doboš 13-te miesto. Sedmičku najlepších uzavrel Tomáš Lukáč so štyrmi bodmi. No a na prvých troch priečkach svietilo už len ZŠ Zlatá a to v tomto poradí. Tretie miesto s piatimi bodmi Matej Szaszák. Druhé miesto obsadil Tobias Koóš so šiestimi bodmi. Celkový víťaz turnaja sa stal Lukáš Szaszák. Ani jedno dieťa však neobišlo naprázdno, keďže všetky (ako je to tradíciou v Gemerskej Polome) dostali nejaké vecné ceny. Verím že ich ce

• Okresné finále vo volejbale

2. 5. 2018

Dievčatá nám urobili veľkú radosť, keď v silnej konkurencii štyroch škôl dokázali pretaviť svoju fyzickú a mentálnu silu a vynikajúcim spôsobom obhájili víťazstvo a postúpili do krajského kola - DRŽÍME PALCE! Veľmi nezaostali v tomto športe ani chlapci, pretože získali pekné 3. miesto. Za obrovskú bojovnosť a krásnu hru ďakujeme a k dosiahnutým výsledkom srdečne blahoželáme!

• Údené či sladké ?

30. 4. 2018

Údené či sladké ? Rôzne variácie predjedál, jedál a sladkostí z rôznych surovín vedia vyčariť šikovné ruky detí z krúžku Varenia, pečenia a stolovania. V dnešnej uponáhľanej dobe je dobré si nájsť čas a pripraviť pokrm, ktorý nielen zasýti, ale aj poteší oči a myseľ.

• Piatok17. 05.
      • Polievka ruský boršč (200/220/250)
        Chlieb k polievke (50/50/70)
        A: Špenátové halušky so syrovou omáčkou (250/290/345)