19. 3. 2018

My nadšenci počítačového krúžku a kresleného filmu sme zavítali do kina Apollo v Rožňave. Pozreli sme si super rozprávku Hurvínek a kúzelné múzeum. Strávili sme príjemnú nedeľnú chvíľku s klasickou českou postavičkou, ktorá nás zaviedla do kúzelného sveta rozprávok.

• Pytagoriáda

15. 3. 2018

Pytagoriáda, súťaž pre žiakov, ktorých baví rozmýšľať a počítať. V tomto roku sa konal 39. ročník celoslovenskej súťaže. Po školských kolách nasledovalo pre žiakov okresné, ktoré sa uskutočnilo v dňoch 13. a 14. marca v priestoroch ZŠ Zlatá v Rožňave. Našu školu reprezentovali niekoľkí žiaci a boli aj úspešní. V kategórii P3 vyhral 1. mesto Maximilián Labaška, v kategórii P4 získal 1. miesto Tomáš Lukáč, v kategórii P5 obsadil 3. miesto Oliver Labaška. Starších žiakov zastúpil v kategórii P6 Samuel Kroupa, ktorý obsadil 2. miesto. Výhercom srdečne blahoželáme a všetkým súťažiacim ďakujeme za reprezentáciu a účasť.

• Majstrovstvá Košického kraja v šachu štvorčlenných družstiev

15. 3. 2018

ZŠ Zlatá sa opäť zapísala skvelým výkonom na krajskej súťaži 4-členných družstiev v šachu, ktorá sa konala v piatok v Košiciach. Kapitán tímu Tobias Koóš (4body), Lukáš Szaszák (5 bodov), Tomáš Lukáč (3,5 boda), Dominika Lázárová (3 body), získali so 17-tich zúčastnených škôl skvelé piate mesto. Výkony našich šachistov boli vyrovnané aj v zápasoch proti už ostrieľaným hráčom z ligových zápasov a chýbalo len málo aby sme získali cennú medailu. Lukáša Szaszáka delil len polbod od prvého miesta v súťaži jednotlivcov. Celá súťaž sa niesla v duchu fair play z ktorej sme si odniesli nielen skúsenosti ale i skvelý zážitok.

• Astronomická súťaž

15. 3. 2018

Už druhým školským rokom pracuje na našej škole astronomický krúžok a počet jeho členov stále narastá. Reprezentačným cieľom krúžku býva účasť na vedomostnej postupovej súťaži „Čo vieš o hviezdach“. V tomto školskom roku sa okresného kola 28. ročníka súťaže zúčastnili štyria členovia krúžku v 1. kategórii mladších žiakov. Nestalo sa tak na tradičnom mieste rožňavskej hvezdárne, ale z organizačných dôvodov sa súťaž konala vo hvezdárni v Medzeve, okres Košice okolie. V tejto kategórii hvezdáreň nemala vlastných súťažiacich, preto malí rožňavskí hvezdári súťažili len medzi sebou. Víťazom sa podľa očakávania stal Oliver Labaška z 5. C triedy, známy ako vlaňajší účastník celoštátneho kola. S úspešnosťou 93 % deklasoval aj starších súperov. Na druhom mieste sa umiestnila Sabina Mužlayová zo 6. A , len o jeden bod zaostal Tobias Koóš z 5.C a na štvrtom mieste sa odstupom umiestnila Sandra Jošč

• Jubilejný výlet

15. 3. 2018

Ani sme sa nenazdali a dočkali sme sa jubilejného 25. výjazdu do Steel Arény! Najrýchlejší kolektívny šport má svoje čaro. Aj keď to teraz domácemu tímu nevyšlo a HC Košice podľahli rivalovi zo Zvolena, na hokej určite nezanevrieme a pôjdeme aj v budúcej sezóne.

• Školenie učiteľov anglického jazyka

15. 3. 2018

V rámci zvyšovania kvality výučby cudzieho jazyka sa uskutočnilo zasadnutie, ktorého sa zúčastnili učitelia anglického jazyka a zástupkyňa vydavateľstva Oxford university press – Slávka Iľavská. Témou bolo využite hry v cudzom jazyku. Praktickými ukážkami nás previedla zábavnou formou, niektoré sme si aj názorne vyskúšali a ukončili sme to aj výmenou skúseností. Ďakujeme.

• Vítanie jari so Zlatkom

14. 3. 2018

Dňa 13.marca 2018 nás navštívili naši kamaráti z MŠ. Spolu sme si zasúťažili, zatancovali a zaspievali. V telocvični ZŠ sa ozýval smiech a panovala skvelá nálada. A keď to príroda videla, pošeptala jari, aby už konečne prišla.

• MAREC - MESIAC KNIHY

14. 3. 2018

Keďže mesiac marec je mesiacom knihy, aj my v ŠKD sme si ho pripomenuli zaujímavou aktivitou v rámci esteticko výslovnej činnosti. Všetky deti si mali do ŠKD priniesť svoju obľúbenú knihu, ktorú mali ostatním deťom predstaviť po obrázkovej a vizuálnej stránke. Po ukážke kníh sme sa zahrali na ilustrátorov, kde sme si vytvárali a ilustrovali nové obaly na svoje obľúbené knihy. Ako ilustrátori sme vytvorili krásne práce. Na záver sme si všetci spoločne vybrali najzaujímavejšiu knihu, ktorú sme si spoločne prečítali. Bola to knižka od autora Petra Stoličného o opici Škorici. A povieme Vám, poriadne sme sa nasmiali.

• Účasť na krajskom kole súťaže

13. 3. 2018

Francúzsky inštitút na Slovensku už po dvadsiaty krát zorganizoval súťaž v modernej francúzskej hudbe „Spievam po francúzsky“. Súťaž je postupová a skladá sa z krajského, národného a medzinárodného kola. V piatok 9. marca 2018 sa mladí speváci v troch vekových kategóriách stretli v divadelnej sále košického konzervatória, aby presvedčili odbornú porotu aj divákov, že spievať po francúzsky je nielen krásne, ale aj veľmi ťažké. Našu školu ako jedinú zo širšieho regiónu na súťaži reprezentovala Michaela Miturová z 8.C triedy. Okrem štúdia francúzskeho jazyka , a tiež navštevovania ZUŠ v Rožňave aj hudobného krúžku na našej škole, je známa vlastnou zbierkou diplomov z rôznych speváckych súťaží. Na krajskom kole francúzskej piesne v ostrieľanej konkurencii obsadila druhé miesto s piesňou „Je serai là“ (Budem tam). Na gitare ju sprevádzal p. uč. J. Lörinčík. Vďaka patrí aj p. uč. P. Podrack