• Zlatá šachová sobota.

     31. 5. 2023

     Šachová sobota dňa 27.05.2023 v Košiciach bola pre ZŠ Zlatá skutočne ZLATÁ.

     Prišli - vyhrali - a sme všetci hrdí.

     Reč je o Lukášovi Nagyovi, ktorý získal vo svojej kategórii zlato a Tomášovi Falatovi, ktorý získal striebro.

     Len tak ďalej.

     Blahoželáme.

    • ČÍTAJME SI 2023

     29. 5. 2023

     Tento rok sa aj naša škola zapojila do projektu ČÍTAJME SI.

     Projekt vznikol v roku 2008 s cieľom pritiahnuť k čítaniu viac detí a zároveň poukázať na význam literatúry pre detského čitateľa.

     Čítanie sme si užili a projekt veľmi radi podporíme aj budúci rok.

    • Odpad ako umenie

     29. 5. 2023

     Vrámci environmentálnej výchovy sme sa zapojili do projektu ODPAD AKO UMENIE. Projekt organizuje Francúzsko-slovenská obchodná komora v spolupráci s Ministerstvom školstva SR. Úlohou bolo vytvoriť ,,umelecké dielo“ z odpadu na tému Olympijské hry Paríž 2024

     Vďaka p.školníkovi a silákom z 2.stupňa, mohli naši malí maliari vymaľovať jednotlivé pneumatiky a tak si aj osvojiť, aká farba prináleží jednotlivým kontinentom. Držte palce,aby sa porote náš výtvor páčil. Nám sa už páči teraz ako skrášľuje areál našej školy 😊

    • Atletika

     25. 5. 2023

     Ďakujeme naším žiakom a žiačkam za skvelú reprezentáciu v atletických  súťažných disciplínach, v ktorých obsadilo družstvo chlapcov 2. miesto a družstvo dievčat tiež 2. miesto.

     V rámci Gemerských športových hier 2023 ZŠ Zlatá obsadila celkovo úžasné 1. miesto!

     Ďakujeme.

    • 3.C a 2.C v STREDOVEKU

     24. 5. 2023

     Dňa 24.5.2023 sa žiaci 3.C triedy nachvíľu preniesli do stredoveku. Zúčastnili sa pútavej akcie Gemerskej knižnice pod názvom "Stredoveký deň v knižnici". Šermiarske združenie z Košíc si pripravilo pre návštevníkov vystúpenie a sprevádzalo žiakov na jednotlivých stanovištiach. Tak sa z našich detí na malý okamih stali stredovekí rytieri.

    • 2.A na pošte

     24. 5. 2023

     Napísať list vlastnou rukou,ísť na poštu a nalepiť na obálku známku...v dnešnej dobe technológií je to veru vzácne a o to vzácnejšie je potešiť svojich blízkych takto klasicky, ako sme to robili dlhé roky predtým. Na hodine slovenského jazyka sme sa učili,ako sa listy píšu a veríme, že sme našim blízkim urobili radosť...

    • Ďalšia úspešná šachová sobota

     23. 5. 2023

     Na šachovom turnaji v Košiciach sa v sobotu 20.05.2023 stretlo 55 šachistov.

     Simča Kotrčková síce skončila na 54 priečke, no ako jediná súťažila vo svojej kategórii a získala zlato.

     O čosi lepšie sa umiestnil Adam Martinko na 51 mieste.

     Tomáš Falat obsadil 48. a Lukáš Nagy 47. priečku.

     Veľmi sa nedarilo ani Matejovi Szaszákovi na konečnom 29. mieste.

     Skvelý výkon však opäť predviedol Lukáš Szaszák a  bez straty bodu obsadil absolútne prvenstvo.

     Gratulujem.

    • Umelci z 1. B

     23. 5. 2023

     Keďže nám v poslednom čase počasie veľmi neprialo a nevedeli sme si trošku pobehať vonku, čas v ŠKD sme trávili maľovaním. A takto sa nám to podarilo.

    • Medzinárodný DEŇ MLIEKA v 2.A

     23. 5. 2023

     Mliečko všetci radi máme, každý deň, si hrnček dáme. Ak chceš aj ty zdravý byť, musíš veľa mliečka piť. Mliečko biele, mliečko zdravé, ráno večer pijem stále, maslo, ryby, jogurt tiež zdravé sú to iste vieš. 16.mája oslavovalo mliečko svoj sviatok. Aj my v ŠKD sme si rôznymi aktivitami pripomenuli tento deň. Dozvedeli sme sa, že mlieko patrí medzi najzdravšie potraviny, je zdrojom vápnika, minerálov, vitamínov aj bielkovín , aké druhy mlieka poznáme, čo sa z mlieka vyrába a mnoho iné zaujímavé veci. Vyrobili sme si kravičku a potom nastala ochutnávka mliečnych produktov. DEŇ MLIEKA SME SI v ŠKD UŽILI.

    • Chcete vedieť ako dopadol projekt elektroodpad - dopad?

     17. 5. 2023

     Ako sme vás informovali na začiatku školského roka, boli sme vybratí do projektu elektroodpad - dopad pod vedením CEEV Živica v spolupráci so spoločnosťou SEWA. Novembrový kurz v Zaježovej nás poučil a inšpiroval, ako v tejto téme vzdelávať žiakov ale aj kolegov. Vytvorili sme akčný tím v zložení Ema Burčíková, Bianka Cilyová, Kinga a Laura Baraxové, a pod vedením p. uč. D. Molnárovej, odštartovali rovesnícke vzdelávanie ale aj mnoho ďalších aktivít. Ako sa im darilo? To vám už povedia sami v krátkom videu, ktoré vytvorili.

    • Školská stolnotenisová liga

     16. 5. 2023

     Dňa 10. 5. sa uskutočnilo 5. záverečné kolo okresnej školskej stolnotenisovej ligy. V celkovom hodnotení škôl, ako aj názov našej školy napovedá sme v kategórii chlapcov i dievčat získali dve zlaté. Chlapci na zápasy nastupovali v zložení M. Hudák, R. Král, S. Szöllös a P. Skokan. Po výborných výkonoch ovládli tri kolá ligy a dva krát skončili druhý, čo v konečnom účtovaní vypálilo na najvyšší stupienok. V kategórii jednotlivcov sa na druhom mieste celkovo umiestnil R. Král a na treťom mieste M. Hudák.

     Dievčatá sa ligy zúčastnili v zostave A. Bronďošová, M. Horváthová, N. Tóthová. Naše hráčky odchádzali z každého kola súťaže víťazne. V kategórii jednotlivcov N. Tóthová získala 1. miesto. Okresný stolnotenisový zväz v spolupráci s TJ Geológom Rožňava zabezpečili pre prvé tri družstvá okrem pohárov, diplomov, medailí i finančné ohodnotenia. Blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu.

 • Novinky

  • Kontakty

   • Základná škola, Zlatá 2
   • Zlatá 2, 048 01 Rožňava E-mail: zszlata2@gmail.com 04801 Rožňava Slovakia
   • riaditeľ: +421 58 734 28 64
   • Sekretariát: +421 58 788 30 00
   • Jedáleň: +421 58 734 35 94
   • Jedáleň (mobil): 0907 947 622
   • IČO: 35543639
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje