• KDE?

4. 6. 2019

Vo východoslovenskom semifinále GPX v šachu v Humennom po krásnej remíze s úradujúcim majstrom Slovenska čakal Lukáša Szaszáka ďalší náročný zápas. V ňom už musel bodovať naplno a priebeh partie nasvädčoval o tom, že to tak aj bude. V závere však spravil zlý ťah kráľom, pre ktorý partiu "iba" remizoval. Stálo ho to však postup na vytúžené celoslovenské finále.

• Anglická olympiáda na 1.stupni

30. 5. 2019

Každoročne býva na našej škole zvykom, že pred koncom školského roka sa žiaci prvého stupňa zúčastňujú školského kola Olympiády v anglickom jazyku. Je to pre nich dobrá predpríprava na pokračovanie v jazykovom súťažení na druhom stupni a aj tento rok sa do súťaže zapojilo takmer 70 žiakov. Súťažilo sa v piatich kategóriách, výsledky boli veľmi pekné a vyrovnané:

• Turnaj minibasketbalovej ligy

30. 5. 2019

,V hre sme podali bojovný výkon s množstvom streleckých pokusov avšak to nestačilo v žiadnom zápase ale konfrontácii s inými družstvami sme zanechali pekný dojem. Po tesných prehrách v súťažiach sme skončili na 4. mieste. Tešíme sa z progresívneho výkonu našich žiakov.

Ďakujeme!

• Slávnostný zápis budúcich prvákov.

30. 5. 2019

29.5.2019 prišiel ten dlho očakávaný deň, kedy sa naši budúci prváci aj s rodičmi po prvý krát aktívne zapojili do „výchovno-vzdelávacieho procesu“. V rámci slávnostného zápisu prvákov ich naši „zlaťáci„ inšpirovali kultúrnym vystúpením, ZLATKO sa stal ich novým vzácnym kamarátom a to že ZŠ ZLATÁ má fantastické meno aj v USA, dokázal osobnou návštevou „profesionálny“ basketbalista Johny. Potvrdil deťom, že si vybrali najlepšiu školu akú mohli a sám Johny vymenil americkú vlajku za našu ZLAŤÁCKU.

V triedach si budúci prváci precvičili úlohy rôznej obtiažnosti a rodičia si prezreli priestory školy spolu s našimi pedagógmi. Tešíme sa na ďalšie stretnutie.

• Máme na čo byť hrdí!!!

29. 5. 2019

Uplynulý víkend sa v Ružomberku stretlo 354 šachistov z celého Slovenska, aby zabojovali o najcennejší titul Majstra Slovenska.

Nechýbali tu samozrejme ani naši šachisti a opäť podávali skvelé výkony.

Dvadsiatku dievčenskej kategórie do 14 rokov ovládli majsterky z minulých rokov a sedemnáste miesto pre Adrianu Strakovú s tromi bodmi bol skvelý výkon.

• Koncert ZUŠ

27. 5. 2019

Žiaci prvých a druhých ročníkov sa zúčastnili výchovného koncertu ZUŠ na radnici. Hravou formou sa oboznámili s hudobnými nástrojmi a jednotlivými odbormi umeleckej školy.

• Informatická olympiáda

27. 5. 2019

Dňa 22. mája sa konalo druhé kolo informatickej olympiády na Obchodnej akadémii. Súťažilo sa dvoch kolách. V prvom bolo treba urobiť pozvánku vo worde a v druhom vytvoriť tabuľku v exceli a urobiť grafy. Obe úlohy boli veľmi náročné a žiaci sa s nimi statočne popasovali. Súťaže sa zúčastnilo 14 žiakov a Martin Andráš z 9.C triedy obsadil 3. miesto. Pochvalu si zaslúži aj Janka Palečková z 8.B triedy, ktorá skončila na peknom 7. mieste. Ďakujeme za peknú reprezentáciu našej školy.