• Deň lásky na Zlatej!

     3. 3. 2023

     Štvrtok…sa v rámci “Týždňa boja proti stresu” bojovalo s najúčinnejšou zbraňou, ktorou je láska. Deň plný lásky nám ponúkol okrem iného aj nápoje lásky, chutné maškrty a aj množstvo aktivít a hlavne veľa veľa lááásky.

    • Poznávací zájazd do PARÍŽA!

     2. 3. 2023

     DO Fénix Rožňava a ZŠ Zlatá 2 Vás pozývajú na poznávací zájazd do Paríža v termíne od 18.5. do 22.5.2023. Cena zájazdu je 300€ na osobu. Výlet organizujeme pre rodičov s deťmi. Ak máte otázky, alebo sa chcete prihlásiť kontaktujte p. uč. Bučekovú alebo p. uč. Szöllös cez edupage.

    • ÚŽASNÝ DEŇ NA ZLATEJ!!!

     2. 3. 2023

     V rámci Dňa otvorených dverí sme zažili úžasný deň. Doobeda sa na nás prišli pozrieť mamky, babky, ockovia i dedkovia, ako usilovne pracujeme v škole počas vyučovania.

     Poobede zase našu školu navštívili predškoláci z materských škôl . A nielen to! Výborne sa zabavili na jednotlivých stanovištiach, odfotili sa so Zlatkom, nechali si na tvár namaľovať  obľúbené zvieratko  a zažili veľa veľa zábavy s budúcimi spolužiakmi a pani učiteľkami v telocvični.

    • 2.A privítala mesiac kníh

     2. 3. 2023

     Hovorí sa: Marec poberaj sa starec. A my sme sa veru pobrali Ale smerom rovno do knižnice a odštartovali sme tak mesiac, ktorý je mesiacom kníh. Vitaj MAREC. Buď rozprávkovo-príbehový, buď čarovný a plný knižných dobrodružstiev, ktoré cez knižky môžeme zažívať.

    • Zúčastnili sme sa futbalového turnaja

     1. 3. 2023

     Posledný februárový víkend sa naši žiaci štvrtého ročníka a futbalového klubu MFK Rožňava Adam Baraxa, Jakub Lörincz, Michal Jesenák, René Zgola a Tomáš Pitoňák zúčastnili futbalového turnaja a priateľského zápasu v Českom Znojme v kategórii U10. Aj keď sa neumiestnili na žiadnom z medailových miest, nemusia sa hanbiť za svoj výsledok, keďže zápasili proti veľmi kvalitným tímom a do hry dali naozaj všetko svoje úsilie a vytrvalosť. Brali to ako veľkú výzvu a išli do toho so vztýčenou hlavou. Adrenalín im prúdil v krvi, stres sa rozhodli zahodiť do kúta a ísť do toho naplno.

    • Zbierka pre útulok

     1. 3. 2023

     Naša škola sa každý rok zapája do dobrovoľnej zbierky pre rožňavský útulok pri OZ „Život je pes“ v spolupráci s Detskou organizáciou Fénix, ktorá funguje na našej škole. Aj tento rok sme na štvornohých chlpáčov, ktorým nie je dopriate mať šťastný domov nezabudli  a vyzbierali sme pre nich granule, konzervy, vôdzky, oblečenie, deky, paplóny a čistiace prostriedky. Ďakujeme každému, kto prispel a nie je mu život zvierat v útulku ľahostajný.

    • Nedovoľ snom odísť!

     27. 2. 2023

     …pondelok nás v rámci týždňa boja proti stresu čakal DEŇ PLNÝ SNOV.

     Nielen naši žiaci sa  dnes mohli na chvíľu v škole cítiť ako vo sne. Okrem rôznych aktivít, oddychu a pohodlného pyžamka si mohli priniesť aj svojich spiacich pomocníkov, aby bol pre nich tento deň ešte pohodovejším a krajším. 

    • TÝŽDEŇ BOJA PROTI STRESU

     24. 2. 2023

     V dňoch 27.2-3.3.2023 bude na našej škole prebiehať TÝŽDEŇ BOJA PROTI STRESU!“ Spoločne sme si pre vás pripravili týždeň plný zábavy a pohody, ktorý bude denne sprevádzaný rôznymi aktivitami a úlohami podľa jednotlivých tém. Učiť sa budeme, takými spôsobmi, ktorými sa budeme snažiť navodiť dobrú náladu, príjemnú atmosféru a práve takouto formou sa budeme sa snažiť čo najviac nám všetkým zredukovať každodenný stres.

     PONDELOK –  DEŇ SNOV 27.2.2023 (Nedovoľ snom odísť!)

     *žiaci prídu oblečení v pyžamách, županoch, papučiach, s vankúšom ...
     *sprievodný oddychovo-kreatívny  program v triedach

    • KARNEVAL V ŠKD

     24. 2. 2023

     Od Fašiangov do fašiangov, do veľkého piatku, daj sa dievča pomaľovať, budeš mať pamiatku. Za oknami smiech a tanec, fašiangový harmatanec. Berte masky, je tu bál, fašiangový karneval. K Fašiangom tradične patrí aj karneval, ktorý sme si v ŠKD organizovali v utorok 21.2.2023. Deti sa predstavili v krásnych maskách . Zastúpenie mali : princezné, šašovia, čarodejnice a čarodejníci, lienky, čerti a ďalšie rozprávkové bytosti ale aj postavičky z každodenného života. Tancovali sme , súťažili a šantili. Bolo cítiť príjemnú atmosféru a výbornú náladu. O celý program sa nám postarali z organizácie „Dračia stopa“, ktorý nás svojim program preniesli do indiánskeho tábora. Bolo to popoludnie plné zábavy, hudby, smiechu a odmeny vo forme zvieratka z balónika. Karneval sa nám všetkým páčil a domov sme odchádzali s krásnym úsmevom na perách... 

    • Veľká gratulácia!

     24. 2. 2023

     Sme poctení, že môžeme oznámiť širokej verejnosti, že na Olympiáde mladých informatikov pre 8. a 9. Ročník sa naši 3 žiaci umiestnili na 1., 2. a 4. mieste. Súťaž prebiehala v dvoch kolách a nebola vôbec ľahká. Žiaci sa museli zmerať vedomosti v teste a zvládnuť neľahké zadania v skicári, programovaní, Worde a Exceli. Ďakujeme za peknú reprezentáciu a veríme, že aj budúci rok budeme takí úspešní.

    • Prvouka v 2.A

     24. 2. 2023

     Vedeli ste,že okolo nás...je vždy plno AHA momentov ? AHAAA! Wau, to som nevedela. Alebo AHAAA, to už predsa viem, to sme sa dnes učili. Projekty, ktoré žiaci tvorili, boli presne také. Boli náučné a boli krásne! Deti boli prostrednícvom nich tvorivé, zažili veľa AHA momentov a hravo-kreatívnou formou si učivo o spoločenstve včiel  a mravcov upevnili. A o to by malo pri učení ísť. Veď posúďte sami. AHA!

    • Tvorivá 2.A

     24. 2. 2023

     Schopnosť tvoriť nové veci je úžasná! A hoci sme tvoriví aj v škole, TO, čo sme zažili v GOS-ke, bolo tvorenie úplne iných rozmerov! Načerpali sme toľko pozitívnej energie, šťastia a tvorivosti, koľko sa do nás mohlo zmestiť. Sme vďační za tento deň a veríme, že táto návšteva nebola ani zďaleka posledná.

     Kreativite a tvorivosti zdar!

    • ZÁBAVNÁ MATEMATIKA

     24. 2. 2023

     Na krúžku ZÁBAVNÁ MATEMATIKA sa veľa hráme, zabávame a popritom rozvíjame matematické myslenie netradičnými vyučovacími metódami. Veľmi nás baví aj robotika a programovanie, pri ktorých si rozvíjame algoritmické myslenie. Pozrite sa, akých úžasných robotov na krúžku postavili a naprogramovali naši tretiaci.

    • Gratulujeme!

     23. 2. 2023

     Minulý týždeň sa uskutočnilo krajské kolo v olympiáde z anglického jazyka v Košiciach, na ktorom náš žiak Tomáš Lukáč z IX.A skončil na úctyhodnom 4.mieste v kategórii 1B. Srdečne gratulujeme, prajeme veľa ďalších úspechov a ďakujeme za skvelú reprezentáciu našej školy.

 • Novinky

  • Kontakty

   • Základná škola, Zlatá 2
   • Zlatá 2, 048 01 Rožňava E-mail: zszlata2@gmail.com 04801 Rožňava Slovakia
   • riaditeľ: +421 58 734 28 64
   • Sekretariát: +421 58 788 30 00
   • Jedáleň: +421 58 734 35 94
   • Jedáleň (mobil): 0907 947 622
   • IČO: 35543639
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje