• Projekt SadOVO končí?! Tak to ani náhodou!
     16. 12. 2021

     Zdá sa, že projekt SadOVO je na konci – SadOvo hra odohraná, workshop  zrealizovaný, exkurzie absolvované, mapovanie ovocných stromov a výstava plodov na školskej chodbe úspešne uskutočnené, jablčné ruže upečené a jabĺčka nasušené, stromčeky vysadené...
     Koniec? Omyl! Pretože skutočný koniec je v nedohľadne. Čaká nás jarný rez, tvorba ucholačníkov, zalievanie, ošetrovanie a v neposlednom rade aj zber a spracovanie plodov! O všetkom  vás budeme postupne informovať  a dúfame, že našim stromčekom sa u nás bude páčiť!

    • Oneskorený MIKULÁŠ v 1.A
     14. 12. 2021

     Mikuláš je dedko starý, vie on robiť veľké čary. Nadelí nám radosti, čižmu plnú sladkostí.....Aj napriek tomu, že sme boli minulý týždeň na Mikuláša v karanténe, nás našiel a obdaril balíčkom za našu snahu , vytrvalosť a šikovnosť počas dní strávených v škole. Aj my sme si pre neho pripravili prekvapenie. Ďakujeme ti Mikuláš a tešíme sa na budúci rok.

    • Majstrovstvá Košického kraja v online šachu.
     13. 12. 2021

     Tradičné mená, tradičné super výkony. 07.12.2021 sa po vyčerpávajúcom dištančnom vyučovaní odohrali v čase od 17.00 do 19.20 Majstrovstvá Košického kraja v šachu.

     Naša škola, no i súperi už dobre poznajú mená našich štyroch šachistov, ktorí opäť excelovali. 41 kvalitných šachistov sa stretlo v online priestore a bojovali o čo najlepšie umiestnenie a postup na MSR. S minimálnou stratou na celkového víťaza skončil najlepšie zo ZŠ Zlatá Lukáš Szaszák na 2.mieste.

     Vyrovnané súboje zvádzala aj Adriana Straková, ktorá v tesnom závese obsadila super štvrtú priečku.

     Na MSR je ďalším postupujúcim Matej Szaszák, ktorý skončil na 9.mieste.

     Pomocné bodovanie rozhodlo o konečnom trinástom mieste pre Tomáša Lukáča, ktorý sa tiež prebojoval ma MSR.

     Blahoželáme!

    • NAŠU ŠKOLU NAVŠTÍVIL MIKULÁŠ
     7. 12. 2021

     Náš maskot Zlatko privítal dňa 6. decembra 2021 na našej škole Mikuláša aj s plným vrecom sladkostí. Žiaci ho s nadšením privítali a každá trieda ho potešila básničkou, či pesničkou. Mikuláš žiakov odmenil balíčkom sladkostí, na ktorých si deťúrence pochutnali. Prežili sme radostný deň a sľúbili sme mu, že budeme poslúchať a o rok ho čakáme zas. Ďakujeme Mikuláš!

    • Matematický úspech
     2. 12. 2021

     Žiak VI.C triedy, Tomáš Kováč sa zúčastnil na online matematickej súťaži Máš problém?!. Súťaž organizovalo Združenie STROM za podpory Prírodovedeckej fakulty UPJŠ, Košice. Tomáš riešil problémy - náročné matematické úlohy a umiestnil sa na výbornom 2. mieste!

     Blahoželáme Tomášovi a prajeme mu ďalšie úspechy!

    • Pre babičku a deduška
     2. 12. 2021

     Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok? Správne, VEĽA!!! Dôkazom sú aj tieto naše zo ZŠ Zlatá 2, ktoré naši dobrovoľníci naplnili potešením vo forme čajíkov, krížoviek, sladkostí a všeličoho. Balíčky pripravené s láskou poputujú ku seniorom a dúfame, že ich potešia počas najkrajších sviatkov v roku. Ďakujeme všetkým zapojeným a pani Očenašovej, ktorá balíčky doručí na správne miesta.

    • 2.C písala Ježiškovi
     2. 12. 2021

     Na hodine etickej výchovy písali deti veľmi dôležitý list. AKÝ? Písali predsa Ježiškovi. To ale nebolo všetko. Aby list dorazil na správne miesto bolo treba ešte niečo urobiť. V ŠKD tento veľmi dôležitý list vložili do obálky, napísali adresu, nalepili známku a šup, vybrali sa s listom pre Ježiška na poštu. List pre Ježiška úspešne odoslaný.

    • Prechod na dištančné vzdelávanie.
     26. 11. 2021

     Vážení rodičia.

     Vzhľadom na zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu, RÚVZ so sídlom v Rožňave vyhláškou č. 265 zakazuje prezenčnú formu výučby na druhom stupni základných škôl v okrese Rožňava.

     Z toho dôvodu od pondelka 29.novembra 2021 prechádzajú žiaci druhého stupňa na dištančné vzdelávanie do odvolania.

     Venujte zvýšenú pozornosť správam, ktoré Vám budeme posielať prostredníctvom aplikácie EDUPAGE.

     Držme si palce, aby bol návrat do školských lavíc čo najskôr.

     Mgr. Richard Szöllös - riaditeľ školy

    • S ekológiou sme si sadli
     26. 11. 2021

     A to doslova! Zapojili sme sa totižto do súťaže o štýlové eko lavičky vyrobené špeciálnou metódou z plastového odpadu. Okolie školy sme si krásne vyčistili a už len ostáva držať palce,aby nám ho skrášlili aj super lavičky. Za skvelú prácu ďakujeme žiakom tried 5.B a 4.A.

    • ADVENT v 1.A triede
     26. 11. 2021

     Advent, advent, štyri sviece, prvá z nich sa zatrbliece. Za ňou druhá, tretia zhorí, prinesieme stromček z hory. A keď štvrtá horí stíška tešíme sa na Ježiška. 

     Aj my v 1.A sme si v ŠKD zhotovili tieto nádherné venčeky. Všetkým prajeme krásnu prvú adventnú nedeľu.

    • BUBNOVAČKA - „Aby bolo deti lepšie počuť“
     19. 11. 2021

     I my sme sa naším hlasným bubnovaním zapojili do celoslovenskej akcie, ktorá má aj tento rok symbolicky upozorniť na dôležitosť ochrany detí pred násilím a otvoriť v spoločnosti tému včasnej prevencie. Násilie na deťoch je tu, je okolo nás, aj keď ho často nevnímame, nevidíme. Uzatvorenie v domovoch počas pandémie prinieslo aj zvýšenie našej vnímavosti na to, čo sa deje okolo. A zrazu, keď sme ostali doma spozorneli sme, že ten detský plač nie je sem-tam, že je pravidelný, že mu niečo vždy predchádza. Je dôležité deti vnímať a počúvať viac, je dôležité deťom veriť. 

    • Možnosti očkovania proti ochoreniu COVID-19
     19. 11. 2021

     Milí rodičia, nakoľko sa situácia s ochorením COVID-19 zhoršuje aj v našom okrese, chceli by sme Vás poprosiť o spoluprácu na zlepšení zaočkovanosti. Vakcinácia je jeden z najúčinnejších nástrojov prevencie ochorenia, ťažkého priebehu, smrti a všetkých ďalších negatívnych dôsledkov. V prípade záujmu o očkovanie sa môžete zaregistrovať na stránke www.korona.gov.sk, alebo môžete osobne prísť do vakcinačnej ambulancie v 47. týždni do Nemocnice sv. Barbory v Rožňave. 

 • Novinky

  • Kontakty

   • Základná škola, Zlatá 2, Rožňava
   • zszlata2@gmail.com
   • Zlatá 2, 048 01 Rožňava E-mail: zszlata2@gmail.com 04801 Rožňava Slovakia
   • riaditeľ: +421 58 734 28 64
   • Sekretariát: +421 58 788 30 00
   • Jedáleň: +421 58 734 35 94
   • Jedáleň (mobil): 0907 947 622
   • IČO: 35543639
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje