• Deň detí v 2.B
     1. 6. 2021

     Popoludnie v ŠKD sme oslávili tradične ako každý rok rôznymi hrami, sladkými dobrotami a sútažami. V neposlednom rade ďakujeme mamičke Jurka Liptáka za skvelé mufinky a mamičke Matúška Gažúra za sladké dobroty.

    • Medzinárodný deň mlieka - 2.C
     20. 5. 2021

     Mlieko a mliečne výrobky predstavujú jednu z najdôležitejších a nenahraditeľných zložiek ľudskej výživy. Tento deň je dobrou príležitosťou vyzdvihnúť mlieko nielen ako zdraviu prospešné, ale tiež ako každodennú súčasť života. Práve preto sme si my, žiaci 2.C triedy, v tento deň z tradičných slovných úloh urobili mliečne úlohy, namiesto cvičného diktáty písali mliečny diktát a šikovné rúčky našich céčkarov vytvárali krásne výtvory nielen na hodine výtvarnej výchovy, ale aj v ŠKD, kde žiaci ukázali svoju kreativitu. Spolu s pani vychovávateľkou vyrobili krásne kravičky a ochutnali zdraviu prospešné mňamky, ako napríklad rôzne syry, nátierky, mliečne tyčinky a sladké mliečka. A čo na záver? Kto chce dlho zdravý byť, musí veľa mlieka piť. Potom budeš silný , zdravý, za to môžu ,,tety kravy”.

    • Čerstvé hlavičky sú späť!!!
     13. 5. 2021

     Aj tento rok sme sa zapojili do súťaže, v ktorej môže naša škola získať pre žiakov ovocie a zeleninu na celý nasledujúci školský rok. Súťaž trvá od 13.5-23.6.2021. Stačí ak kliknete SEM a pomocou registrácie cez e-mail, facebook alebo google account si vyberiete našu školu a zahlasujete za ňu. Na každom hlase záleží. Každý deň môžete odovzdať škole jeden hlas. Ďakujeme.

    • Zábavná informatika
     14. 5. 2021

     Aj vďaka projektu Enter, ktorý bol vyhlásený Nadačným fondom Telecom sa môžeme na hodinách informatiky kreatívne zabávať. Po digitálnej kocke nasledovali animácie rôznych zvierat, či šípok, ktoré prechádzali z jedného Micro:Bitu do druhého. Najväčší úspech však zatiaľ zaznamenal krokomer. Žeby z nás naozaj rástli programátori?

    • Ďakujeme...
     14. 5. 2021

     Zamestnanci ZŠ Zlatá 2 sa chcú poďakovať rodičovskej rade pri našej škole za potešenie v podobe kvetov, ktoré sme vysadili v areáli našej školy a dúfame, že budú spríjemňovať pobyt návštevníkom čo najdlhšie.

     ĎAKUJEME!!!

    • Pre milované mamičky
     10. 5. 2021

     Keď roztvorí mama dlane, položím si líčka na ne. Pošepnem jej: ,, Mamka, mami, vieš, že voniaš jahodami, teplým letom, malinami? Ako dobre, že si s nami, mama, mamka, mamička!"

     Aj my deti v oddeleniach ŠKD sme chceli potešiť svoje milované mamičky, preto sme im vyrobili krásne darčeky k ich veľkému sviatku, lebo ich veľmi ľúbime Pozrite, ako sa nám všetkým darilo......

    • Naše mamičky...
     10. 5. 2021

     Milé mamičky nech Vám tento deň prinesie toľko šťastia a radosti, koľko lásky rozdávate svojim najbližším po celý čas.
     Prajeme krásny Deň matiek!
     Ľúbime Vás. (ŠKD 3.D)

    • Finančná gramotnosť
     7. 5. 2021

     Dňa 5. mája sme si počas vyučovania priblížili znalosti z oblasti finančnej gramotnosti. Jednotlivé ročníky riešili im primerané úlohy, od navrhovania bankoviek, cez finančné pojmy po výplatnú pásku a výpisy z účtu. Žiaci riešili reálne úlohy zo života, ktoré ich zrejme čakajú v budúcnosti.

    • 1.C v galérii
     4. 5. 2021

     Dňa 28.4 sme v rámci ŠKD navštívili galériu, kde na nás čakala výstava s názvom "Divadelná Rožňava". Mali sme možnosť vidieť maketu ako malo divadlo kedysi vyzerať, rôzne zaujívamé kulisy, kostými, masky (niektoré sme si aj vyskúšali) ale aj portréty hercov, ktorí pochádzaju z Rožňavy. Miestnosť galérie zdobili rôzne bábky, scény ale aj netradičné divadelné kostými z odpadového materiálu. V piatok 30.4 na nás čakalo prekvapenie. Naša návšteva galérie pokračovala u nás v triede. Navštívila nás pani Gabika Badin s tvorivými dielňami. Spoločne sme si vyrobili bábku z varešky - veselú, usmievavú žirafu. Bolo to super popoludnie.

    • Od pondelka zmena!!!
     2. 5. 2021

     Vážení rodičia, milí žiaci.

     Od pondelka, 3.5.2021, už nebudete predkladať pri príchode do školy potvrdenie o negatívnom výsledku covid testu. V zmysle vyhlášky č. 200/2021 ÚVZ SR táto povinnosť už nie je aktuálna. Verím, źe nám to zjednoduší život. Stále Vás však žiadam, aby ste boli mimoriadne zodpovední a chránili si svoje zdravie.

     Richard Szöllös

    • Opäť sme sa na Informatike hrali
     29. 4. 2021

     Keď si niekto pozrie fotky z dnešných hodín v 5.C a v 5.D povedal by, že sme sa na informatike hrali a možno by nebol ani tak ďaleko od pravdy. Vylepšili sme si hru Človeče nehnevaj sa, ak si pozorne pozriete fotky zistíte, že deti miesto kocky používajú malý šikovný Micro:bit. Stačilo pár príkazov a každá skupinka si svoju digitálnu „kocku“  naprogramovala sama. Vďaka projektu ENTER, do ktorého sme sa zapojili a získali sme grant pre zakúpenie ďalších Micro:bitov s príslušenstvom, budeme vedieť programovať aj iné, náročnejšie veci. Už teraz sa veľmi tešíme.

    • Majstrovstvá Slovenska v šachu družstiev základných škôl on-line.
     26. 4. 2021

     Nevídaný úspech - na Zlatú príde striebro!!!

     Môžeme sa chváliť - máme sa čím.

     Lukáš Szaszák, Tobias Koóš, Adriana Straková, Matej Szaszák a Tomáš Lukáč.

     To sú mená našich šachových hrdinov z nedele 18.04.2021.

     Spolu 538 hráčov zo 118 základných škôl bojovalo o čo najlepšie umiestnenie. Podujatie bolo možné sledovať aj naživo na bit.ly/3tFQ2Gk, kde mimochodom spomenuli rozhodcovia aj našich prvých štyroch menovaných, ako pred dvomi rokmi na rovnakom podujatí v Humennom získali bronz, a aj z toho dôvodu ich od začiatku favorizovali. Tento turnaj samozrejme nebol o jednotlivcovi ale o práci celého tímu. Tradičným ťahúňom bol Lukáš, no ostatní jeho spoluhráči ihneď naskočili na jeho tempo a držali sa ho s minimálnymi odstupmi. Napätie by sa dalo krájať, no teraz si po všetkých kontrolách fair play a oficiálnych výsledkoch môžeme všetci zakričať, nech to o nás vie každý:

     ZŠ Zlatá Rožňava obsadila na Majstrovstvách Slovenska družstiev v šachu fantastické

     ❤️DRUHÉ MIESTO!!!❤️

 • Novinky

  • Kontakty

   • Základná škola, Zlatá 2, Rožňava
   • zszlata2@gmail.com
   • Zlatá 2, 048 01 Rožňava E-mail: zszlata2@gmail.com
   • riaditeľ: +421 58 734 28 64
   • Sekretariát: +421 58 788 30 00
   • Jedáleň: +421 58 734 35 94
   • Jedáleň (mobil): 0907 947 622
   • IČO: 35543639
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje