Etela Bučeková

    • Exkurzia: ornitologický stacionár Drienovec
     27. 10. 2022

     Začiatkom týždňa sa žiaci 6.ročníka pod vedením učiteliek biológie zúčastnili exkurzie v ornitologickom stacionári v Drienovci, kde mali možnosť vidieť rozmanitosť nášho vtáctva a zažiť atmosféru odchytu aj krúžkovania vtákov. Sprevádzali ich odborníci zo správy národného parku - MVDr. Balážová a Bc. Kiss .Vo veľkých, jemných sieťach sa zachytilo viacero fascinujúcich druhov- medzi inými aj plachý rybárik, bojovná sýkorka, ale aj náš najmenší vtáčik, vážiaci len 5 gramov! Pre vašu predstavu, 10 takýchto drobčekov váži presne toľko, ako polovica tabličky čokolády...  Neuveriteľné, že?

    • Skvelý vstup do žiackej ligy v šachu
     26. 10. 2022

     Dňa 22.10.2022 odštartovala v Košiciach Žiacka liga v šachu. Súťaž bola limitovaná maximálnym ratingom, kam sa naše šachové eso Lukáš Szaszák nezmestil, no veľmi krásnymi výkonmi ho nahradili a hájili meno našej školy traja nováčikovia Martin Teraj, Tomáš Falat, Adam Martinko a ostrieľaný hráč Matej Szaszák.

     Výsledok bol až prekvapivo skvelý. Adama zaradili do kategórie do 8 rokov, kde hneď získal striebro. Celkovo sa umiestnil na 25 mieste. Iba o dve priečky nižšie skončil Tomáš  (27), a Martin obsadil 33 priečku. Obaja hrajúci kategóriu do 11 rokov.

     Z celkového počtu 40 hráčov uhral Matej Szaszák absolútne 5.miesto a v kategórii do 14 rokov získal taktiež striebornú medailu.

     Po skončení turnaja sa ešte Matej presunul na Súkromnú šachovú ligu, kde spolu s Lukášom Szaszákom naplno bodovali a prispeli tak k celkovému víťazstvu družstva.

    • Navštívili sme seniorov v Subsídiu
     25. 10. 2022

     Babička, deduško, radi Vás máme. Darčeky v básničkách, tancoch a pesničkách z lásky Vám dáme. Ideme za Vami s veselou pesničkou, nech sa Vám dostane do srdca, do sníčkov. 25.10.2022 sme pri príležitosti mesiaca úcty k starším pripravili pre seniorov v Subsidiu na Betlarskej krásny kultúrny program. Všetkým seniorom prajeme krásnu jeseň života.

    • Imatrikulácia žiakov 1. ročníka
     24. 10. 2022

     POZOR!!!

     Základná škola Zlatá 2 Vám oznamuje, že z dôvodu zvýšenej chorobnosti sa termín slávnostnej imatrikulácie prekladá na 3.novembra 2022 so začiatkom o 14:00 h. Ospravedlňujeme sa za vzniknutú situáciu a tešíme sa na Vás o týždeň neskôr. Podujatie sa uskutoční na školskom dvore našej školy. 

     Tešíme sa na Vás!

    • Keď programujú všetci...
     21. 10. 2022

      

     Iniciatíva Code week zasiahla aj našu školu, a tak sme sa rôznymi aktivitami pripojili k miliónom ľudí po celom svete. Okrem hodín informatiky sa programovalo v našej čitárni, kde využitím rovesníckeho učenia naši žiaci privítali škôlkarov. Ukázali im napríklad aj  hru, pri ktorej programovali bez počítača. Miniatúru tejto aktivity si škôlkari mohli zobrať aj domou a zahrať sa s rodičmi. Nezabudli sme ani na našich prvákov, ktorí zatiaľ informatiku nemajú.  Veľmi radi sme na pôde našej školy privítali aj rodičov, ktorí sa nedali zahanbiť a vytvorili si animáciu v Scratchi a menovku v microbite. Náročné, ale veľmi podnetné dva týždne, nám pomáhali okrem učiteľov informatiky realizovať dievčatá z 8.A – B. Balogová, D. Macková, N. Olejárová a N. Székelyová, žiaci z 9. A – T. Lukáč, H. Mandelíková, S. Szilágyi, A. Šimko, z 9.B – N. Vajdová, J. Uharček, F. Németh, B. Maxinová a z 9.C – D. Szomolai.

     Ďakujeme!

    • Ako to funguje?
     21. 10. 2022

     „Ako funguje 3D tlačiareň?“ padla otázka od deviataka. A veru, my zvedavých žiakov môžeme, tak namiesto prednášky, sme si to rovno vyskúšali. Triedy 9.C a 9.A si najprv v programe doodle3d vyrobili návrhy na kľúčenky a potom za pomoci nášho IT technika a správcu sietí Miška zhmotnila svoje projekty. Krásne práce už zdobia zväzky kľúčov našich žiakov.

    • Kurz sebaobrany pre ženy s deťmi
     21. 10. 2022

     V priestoroch našej školy sme v utorok 18.10.2022 odštartovali kurz sebaobrany pre ženy s deťmi. Už úvodné stretnutie bolo plné akcie, svedčí o tom „svalovka“, ktorú účastníčky na druhý deň pocítili. Okrem naučenia sa základov sebaobrany malo stretnutie aj vedľajší efekt, a to zvýšenie endorfínov – hormónov šťastia v tele. Kurz sa totiž niesol v pohodovej nálade a veľa sme sa aj nasmiali. Ďakujeme našej lektorke I. Mikolajovej.

    • Majstrovstvá SR
     21. 10. 2022

     Na tohtoročných Majstrovstvách Slovenska v zrýchlenom šachu konaných 10.-11.9. 2022 v Grand hoteli Permon to naši šachisti namali na ružiach ustlané.

     Zo ziskom štyroch bodov sa Lukáš Szaszák umiestnil na 53. a Matej Szaszák na 57.mieste z celkového počtu 79 hráčov.

     (Na snímke dohráva Lukáš partiu medzi poslednými proti FIDE majstrovi a zaujímavú koncovku sleduje šachový Veľmajster, zároveň víťaz už štvrtých po sebe idúcich Majstrovstiev Slovenska.)

    • Nová šachová nádej
     21. 10. 2022

     Na konci letných prázdnin sa 29.08.2022 v meste Spišské Vlachy odohrali dva šachové turnaje.

     V tom prvom pre začiatočníkov si prvýkrát vyskúšal ako chutia turnajové víťazstvá náš nádejný šachista Tomáš Falat.

     Z 3,5 bodmi sa delil o 19.-20. priečku z celkového počtu 24 hráčov.

     V druhom turnaji sa medzi 56 hráčmi objavili aj tri mená šachových veľmajstrov. 

     V silnom turnaji bojoval aj Matej Szaszák a obsadil 47.miesto.

     Tridsiatysiedmy nasadený hráč turnaja Lukáš Szaszák vybojoval perfektné 14-te miesto a suverénne vyhral cenu za najlepšieho hráča do 15 rokov.Dva dni predtým sa konal aj šachový turnaj v Štítniku, kde z našich žiakov bojoval iba Lukáš Szaszák. Aj tu sa zúčastnili aj dvaja FIDE majstri, ktorí obsadili prvé dve priečky, no hneď za nimi sa umiestnil na treťom mieste Lukáš z celkového počtu 40 hráčov.

    • Opustil nás...
     17. 10. 2022

     S veľkou bolesťou sme prijali správu, že nás navždy opustil náš úžasný kamarát Lukáško Vais. Luki, Tvoj úprimný úsmev a neskutočná bojovnosť bola pre nás mnohých inšpiráciou a obdivovali sme Tvoju radosť z každého drobného úspechu. Už si v nebíčku, kde snívaš svoj nekonečný sen. Budeš nám všetkým veľmi chýbať. Česť Tvojej pamiatke.

    • Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas
     14. 10. 2022

     Kde bolo, tam bolo..., zazvonil zvonec a rozprávky bolo koniec..., takto sa začínajú a končia slovenské ľudové rozprávky, ktoré isto dobre poznáte z rozprávania vašich mamičiek alebo babičiek. O to, aby sme na naše duchovné bohatstvo v podobe rozprávok  nezabudli, sa postaral významný slovenský rozprávkar  Pavol Emanuel Dobšinský.

     Na jeho počesť vznikla  súťaž v prednese slovenskej rozprávky- Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas. 12.10.2022 sa konalo okresné kolo  tejto  súťaže.  V I. kategórii nás reprezentovala Emka Michalovová z III.A a v II. kategórii nás zastúpila Ellka Teplicka zo VI.B triedy, ktorá získala krásne 2.mieto.

     Obom dievčatám, mladým talentom,  srdečne blahoželáme a prajeme im veľa úspechov.

    • Beseda so starkou
     14. 10. 2022

     V rámci ,,Októbra, mesiaca Úcty k starším" si štvrtáci pozvali na návštevu starú mamu spolužiaka Jurka. Veľmi nás zaujalo rozpránie o rôznych tradíciach, najmä výrobe úžitkových vecí rôznymi technikami. Doniesla nám aj svoje výrobky, kde využila techniky maľovania na textil, hodváb, kamienky, štrikovanie, háčkovanie, krížikovú techniku a krakelovanie. Rozprávala nám aj o tradíciach v ich rodine -  tkanie kobercov, ktoré v minulosti patrili medzi remeslá na Gemeri. Beseda so starkou bola pre nás prínosom a príjemným popoludním. Na záver sme sa potešili sladkou odmenou. Ďakujeme starej mame za jej čas, láskavosť a ochotu prísť medzi nás. Tešíme sa na ďalšie stretnutie a prajeme ,,Pokojnú jeseň života všetkým starým rodičom".

 • Novinky

  • Kontakty

   • Základná škola, Zlatá 2, Rožňava
   • zszlata2@gmail.com
   • Zlatá 2, 048 01 Rožňava E-mail: zszlata2@gmail.com 04801 Rožňava Slovakia
   • riaditeľ: +421 58 734 28 64
   • Sekretariát: +421 58 788 30 00
   • Jedáleň: +421 58 734 35 94
   • Jedáleň (mobil): 0907 947 622
   • IČO: 35543639
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje