• 1.C v Galérii

     6. 4. 2023

     Hopká zajko do lesa, pod fúziky smeje sa. Usmieva sa, no vie na čom, nesie dary polievačom. Aj my prváci z I.C sme si pripomenuli veľkonočné sviatky návštevou tvorivých dielní v Galérii.

    • Milí rodičia našich budúcich prváčikov.

     5. 4. 2023

      

      

     Radi by sme sa Vám poďakovali, že ste Vaše detičky zapísali do našej školy. Verte, že Vašu dôveru nesklameme a vytvoríme pre Vás priateľské a bezpečné prostredie, aby sa Vaše deti u nás cítili naozaj ako doma. Čakajú na Vás naše šikovné a láskavé pani učiteľky a pani vychovávateľky, ktoré budú spolu s Vami sledovať Vaše prvé úspechy,  tešiť sa z Vašich pokrokov a plniť naše spoločné ciele.

     Je to pre nás obrovský záväzok, na ktorý sme však perfektne pripravení.

     Ďakujeme.

     Váš zlatý team.

    • Posledné kolo žiackej šachovej ligy v Košiciach

     5. 4. 2023

     Súťaž sa hrala 01.04.2023 pri účasti 89 hráčov a našu školu opäť reprezentovalo sedem žiakov.

     Z nich Miška Kotrčková obsadila 82 priečku. Menej sa darilo Martinovi Terajovi (78) a Adamovi Martinkovi (72).

     Naopak veľký skok urobila Simča Kotrčková. Obsadila 61.priečku s tromi bodmi a opäť si ukoristila bronzovú medailu v kategórii.

     Skvelý výkon podal aj Tomi Falat. So štyrmi bodmi obsadil 39.priečku.

     Dobre sa držal aj Matej Szaszák, ktorý uzavrel prvú pätnástku.

     Lukáš Szaszák po smolnej prehre v piatom kole obsadil "až" ôsme miesto.

     Aj keď radosť občas vystriedalo sklamanie ako aprílové počasie, ukázali sme sa ako silný kolektív, ktorý už pozná každý aj vďaka našim šachovým dresom.

    • Poznáme majstrov šachového krúžku

     5. 4. 2023

     Už šiesty rok sa na našom šachovom krúžku konal turnaj o jeho majstra.

     Aj tento ročník sa hralo systémom každý s každým a zúčastnilo sa ho 14 detí.

     Majstrom tohto ročníka sa stal Lukáš Szaszák. Druhá skončila bývalá žiačka našej školy a na treťom mieste skončili Matej Szaszák.

     Sú to aktívni ligový hráči, preto sme tento ročník oceňovali zvlášť aj nováčikov.

     Suverénom súťaže bol Tomáš Falat. Druhý skončil Kevin Pogány a tretie miesto obsadil Lukáš Nagy.

     Blahoželáme.

    • Noc s Andersenom - 1. stupeň

     4. 4. 2023

     Na prvom stupni sa uskutočnil 18. ročník rozprávkovej Noci s Andersenom.

     Konal sa 31.3 - 1.4 2023 v budove prvého stupňa. Žiaci počas tejto čarovnej noci čítali rozprávky a počúvali čarovné príbehy. Mali aj rôzne športové aktivity, hlavolamy, hádanky, učili sa pesničky a kreslili obrázky. Vyrobili si krásnu labuť a pred spaním si pustili v triedach peknú rozprávku. Okrem sladkých odmien získali „prespávači“ aj medailu. Akcia sa deťom veľmi páčila.

    • Noc s Andersenom - 2. stupeň

     4. 4. 2023

     31. marca po celom Slovensku prebiehalo rozprávkové podujatie Noc s Andersenom. Počas tejto noci sa  v našej škole diali zvláštne veci. Nič netušiaci žiaci prišli so spacákmi a karimatkami, niektorí s menšími obavami, iní zase plní očakávania, čo ich počas noci v škole čaká. Telocvičňa sa zrazu zmenila na kráľovstvo kráľa Petra. Čarodejnica Saxana uniesla jeho jedinú dcéru Zlatovlásku a začarovala celé kráľovstvo. Naši malí rytieri a mladé odvážne rytierky  neváhali  a hneď sa pustili do záchrany princeznej. Najprv však museli predstúpiť pred kráľa Petra s vlastnou vlajkou a predstaviť sa odkiaľ pochádzajú, či sú hodní, aby mohli bojovať o záchranu princeznej. Počas noci lúštili, hľadali v meste ukrytý poklad, dostávali indície, ktoré im pomáhali odčarovať zakliate kráľovstvo a krôčik po krôčiku boli bližšie k záchrane princeznej. A ako to v rozprávkach býva, všetko sa skončilo šťastne.

    • Veľkonočné sviatky sa blížia

     3. 4. 2023

     Prichádza Veľká noc a žiaci 4.C sa na ňu pomaličky pripravujú. Navštívili Galériu Baníckeho múzea, kde vyrábali pekné výrobky a dozvedeli sa aj informácie o jarných zvykoch a tradíciách. Ako si vyzdobiť kraslice sa zasa naučili v Gemerské knižnici Pavla Dobšinského. Zaujímavé veci tvoria aj v škole.

   • ĎAKUJEME!
    • ĎAKUJEME!

     30. 3. 2023

     Srdečne sa chceme poďakovať za krásne darčeky, ktoré pre nás pripravila Rodičovská rada pri ZŠ Zlatá 2 dňa 28. marca pri príležitosti Dňa učiteľov. Každého nášho učiteľa a učiteľku veľmi potešili. 

     Ďakujeme!

    • Popoludnie v GOSke

     30. 3. 2023

     Včerajšie popoludnie v ŠKD sme si spestrili návštevou GOS. Na deti čakali Veľkonočné tvorivé dielne. S chuťou sa pustili do práce. Pracovali v troch skupinách. Pri práci bola veľká zábava a veľa smiechu. Späť do školského klubu si deti vzali krásne výrobky v podobe veľkonočného vajíčka z hliny, z papiera a vajíčka z drôtu a farebných korálikov. Ďakujeme a tešíme sa na ďalšiu návštevu.

    • Deň učiteľov na Zlatej

     29. 3. 2023

     „Konečne Ťa vidím!“
     „Koľko to je, čo sme sa nevideli? Tri roky?“

     Takéto a podobné vety sme si vypočuli z úst našich bývalých pani učiteliek a pánov učiteľov. Po vrelom zvítaní sa im naši žiaci poďakovali za ich dlhoročnú a trpezlivú prácu krátkym kultúrnym programom. Osobne ich privítal aj pán riaditeľ, Mgr. Richard Szöllös, ktorý  sa im poďakoval za ich celoživotnú obetavú prácu , poprial im veľa zdravia, úspechov, radosti  v živote  a ešte veľa takýchto milých stretnutí s nami. Po odovzdaní  malých darčekov sa rozvinula rušná debata, ktorá z času na čas vybuchla do hlasného smiechu. Sme radi, že sme im tento krásny deň spríjemnili a užili si ho v kruhu tých, s ktorými trávili mnoho rokov svojho života.

     Milé pani učiteľky, páni učitelia, ďakujeme Vám, že ste prišli a zaspomínali si s nami na časy nedávne i trochu viac minulé . Tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutie.

     Žiaci ZŠ Zlatá.

    • Vzácna rozprávková návšteva

     29. 3. 2023

     V rámci marca mesiaca knihy nás poctil návštevou spisovateľ Miroslav Kapusta. Vzácna rozprávková návšteva, ktorá vie, že byť rozprávkovou bytosťou je krásne a aj zodpovedné zároveň.Porozprával nám, ako sa mu rozprávkuje , pútavo nám prečítal z kníh, ktoré napísal, zaspieval a zatancoval si s deťmi. Ďakujeme za rozprávkový pocit, ktorý v nás aj deťoch zanechal.

    • ZÁPIS DO 1. ROČNÍKA

     28. 3. 2023

     Vážení rodičia budúcich prváčikov,

     zápis do 1. ročníka pre školský rok 2023/2024 sa na našej škole uskutoční v dňoch

     od 3. do 5. apríla 2023 v priestoroch základnej školy Zlatá 2. 

     Iný termín zápisu (najneskôr do 30.4.2023) je možný len po dohode s riaditeľom školy. 

     Pre viac info kliknite sem: ZÁPIS DO 1. ROČNÍKA

    • V knižnici trochu inak...

     28. 3. 2023

     Vo štvrtok býva knižnica pre nás čitateľov zatvorená, ale tento raz to bolo inak. Pani knihovníčky  si pre nás  pripravili veľmi zaujímavé dopoludnie. Isto očakávate, že si pre nás prichystali nové knižné tituly, ktoré sme si mohli vypožičať alebo ste očakávali besedu s nejakých slovenským spisovateľom. Ale mýlite sa...
     V knižnici sme sa my, žiaci V.C triedy, zúčastnili na interaktívnom workshope 
     o základoch robotiky. Kreatívnou formou nám bol predstavený svet robotiky. Dozvedeli sme sa, ako pracuje 3D tlačiareň, videli sme výrobky, ktoré 3D tlačiareň dokáže zhotoviť, dokonca sme sa sami stali malými programátormi. Naprogramovali sme si pohyb robota, hlas robota, farebné signály  a veľa ďalších zaujímavých vecí. Za odmenu  niektorí z nás dostanú „ čarovný kameň mudrcov“, ktorý vyrobí 3D tlačiareň. Čas, ktorý sme strávili v knižnici, ubehol ako voda.

    • Levie srdce

     27. 3. 2023

     To bol názov dvojdňového šachového turnaja v Košiciach, na ktorom bola povinnosť zapisovať ťahy. Prvé dva dni jarných prázdnin sa rozhodol na tomto turnaji naberať nové skúsenosti aj náš žiak Tomáš Falat. O tom, že bojoval ako lev svedčí aj jeho výkon.

     Zo šiestich zápasov si domov odniesol krásne dva body.

     Blahoželáme!

    • Žiacka šachová liga Košice

     27. 3. 2023

     Sobota 25.02.2023 bola rekordná v počte hráčov zúčastnených na šachovom turnaji. Bolo ich až 101.

     Vecí, ktoré nám pripomínali rozprávku bolo viac ako len počet hráčov a čierno-biela šachovnica.

     Rozprávkový bol aj počet hráčov hrajúcich za ZŠ Zlatá, ako aj ich výsledky.

     Našu školu reprezentovalo 8 žiakov, z toho traja boli na šachovom turnaji úplne prvý krát.

     Napriek tomu sa svojich súperov nezľakli a bojovali o každý bod.

     Na stej priečke sa s prémiovým bodíkom umiestnila Michaela Kotrčková. Jej mladšia sestra Simona obsadila 97. miesto. Keďže je šachistiek v ich vekovej kategórii málo, Simči to stačilo na bronzovú medailu.

     V tlačenici chlapcov obsadil Adam Martinko 91. miesto a ďalší nováčik Lukáš Nagy skončil na krásnom 84. mieste.

     77. priečku obsadil s 2,5 bodmi Tomáš Falat a o pol bod ho predbehol Martin Teraj a skončil na 71. mieste.

     O náročnosti turnaja svedčí aj to, že ostrieľaný šachista Matej Szaszák obsadil až 34. priečku.

     Túto rozprávku ukončím rozprávkovým výkonom Lukáša Szaszáka, ktorý opäť exceloval a vo veľkej konkurencii obsadil druhú priečku.

    • KREATÍVNA 3.C

     23. 3. 2023

     Pozrite sa akí sú žiaci 3.C kreatívni! Hodiny prírodovedy, to nie sú len prezentácie, projekty, ale aj živé živočíchy v triede. Veď ako najlepšie pozorovať ako zvieratá vyzerajú, ako sa správajú, či čím sa živia ako predsa NAŽIVO?! Hodina matematiky? Stavby z kociek si treba predsa vyskúšať aj postaviť. A Vlastiveda? Osobnosti Gemera už pre nás nie sú neznáme. Tešíme sa na ďalšie objavovanie!

 • Novinky

  • Kontakty

   • Základná škola, Zlatá 2
   • Zlatá 2, 048 01 Rožňava E-mail: zszlata2@gmail.com 04801 Rožňava Slovakia
   • riaditeľ: +421 58 734 28 64
   • Sekretariát: +421 58 788 30 00
   • Jedáleň: +421 58 734 35 94
   • Jedáleň (mobil): 0907 947 622
   • IČO: 35543639
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje