• DEŇ OTCOV V ŠKD
     21. 6. 2021

     Futbal zahrať, lego zložiť, či bicykel opraviť, všetko zvládneš, tatinko náš, na všetko si odborník. Chceme Ti dnes poďakovať, a zasa raz zopakovať, že si pre nás ten NAJ TATO, nezabúdaj nikdy na to! Včera oslávili všetci ockovia, tatkovia a tatuškovia svoj sviatok. Aj my v oddeleniach ŠKD sme si pre nich pripravili malé darčeky. Veríme, že sme ich potešili. ĽÚBIME VÁS

    • Deň otcov v 2.D
     16. 6. 2021

     Žiaci si spomenuli na hodine výtvarnej výchovy na svojich otcov a takto im vyjadrili svoju lásku a úctu. Deň otcov - " Ocko, možno o tom nevieš, si môj veľký hrdina. Aj keď občas prísne pozrieš, vždy na teba spolieham."

    • Bohatá nádielka pre informatikov!
     11. 6. 2021

     Hrdo hlásime, že máme v našej Zlatej škole šikovných programátorov! 

     Ani náročné dištančné vzdelávanie nás neodradilo a s nadšením sme sa zapojili do viacerých súťaží. Za úspešnú prácu si dnes naši žiaci odniesli bohatú nádielku. Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy.

     Ocenení žiaci:

     Sára Kuchtová 5.C
     Coding Giants – Kóduj s obrami Aj ty v IT - Scratch Match 2021 Scratch Cup 2021

     Laura Šimko 5.A
     - Coding Giants – Kóduj s obrami Scratch Cup 2021

     Nina Kseničová, Bettina Dányiová, Kristína Kecskemétiová
     (žiačky 5.A) - Aj ty v IT - Scratch Match 2021 (kat. mladšie žiačky)

     Daniela Macková, Nina Olejárová
     (žiačky 6.A) - Aj ty v IT - Scratch Match 2021 (kat. staršie žiačky)

     Tomáš Schmotzer (7.C) Dávid Szomolai (7.C) Tomáš Lukáč (7.A)

    • Babská jazda s Micro:Bitom
     11. 6. 2021

     V krásnu slnečnú stredu 9.júna sa tretol IT babinec. No musím upresniť, že to nebola celkom babská jazda, lebo hlavný hrdina bol micro počítač Micro:bit. Strávili sme spolu veľmi pekné a zaujímave popoludnie, kde sme na Micro:bite naprogramovali spoločnými silami Hru – Rýchla reakcia. Niektoré dievčatá si vylepšili program hudbou a bola pri tom úžasná zábava. No veď posúďte sami podľa fotiek. Babskú jazdu sme absolvovali vďaka projektu ENTER, odkiaľ sme získali finančné prostriedky na zakúpenie príslušenstva a Detskej organizácii Fénix, ktorá zabezpečila občerstvenie.

    • Okresné kolo Hviezdoslavov Kubín
     7. 6. 2021

     Výdych, nádych..., len nech nezabudnem text ... Výdych, nádych...  Tá porota sa tvári  príliš vážne... Ja asi odpadnem... Takto sa začína asi každý umelecký prednes.

      2.6. 2021 sa uskutočnilo okresné kolo Hviezdoslavov Kubín . Naši „zlatí“ mladí recitátori   súťažili  v prednese  poézie a prózy . O tom, že sú talentovaní, niet  pochýb, svedčia  o tom aj ich prekrásne  umiestnenia v jednotlivých  kategóriách. 

     Veď posúďte sami!
     I. kategória –poézia1.miesto: Rita Kerekešová
     I. kategória- próza-  3. miesto: Ella Teplická
     II. kategória – poézia- 3. miesto: Marián Gyürék
     III. kategória – poézia- 2. miesto: Martina Prokopová


     Víťazom srdečne blahoželáme a prajeme im ešte veľa úspechov.

    • Vyhodnotenie súťaže "DETEKTÍV"
     7. 6. 2021

     Detektív je osoba, ktorá odhaľuje niečo skryté. Aj naši žiaci druhého stupňa sa rozhodli stať takýmito pátračmi. Preto niekoľko dní pracovali s rôznorodým textom a dešifrovali...

     Všetkým úspešným riešiteľom blahoželáme a víťazke prvej ceny želáme príjemné čítanie prostredníctvom čítačky kníh, ktorú vyhrala. Už teraz sa tešíme na ďalšiu podobnú súťaž :)

     Umiestnenie žiakov:

     1. miesto: Mária Domiková 9.A
     2. miesto: Michaela Fabiánová 8.A
     3. miesto: Jakub Dusa 5.A, Marko Novotka 5.C, Lukáš Szaszák 6.D, Tamara Lukoová 8.A, Simona Révajová 8.A

     Úspešní riešitelia:


     Sára Kuchtová 5.C, Tomáš Kováč 5.C, Dominika Pardonová 6.A, Nina Mareková 7.A, Laura Liptáková 7.A, Miriam Molnárová 8.A, Natália Tomšíková 8.A, Dávid Koľvek 8.B, Dominik Lukáč 8.B

    • Projekt SADOVO sme odštartovali!!!
     7. 6. 2021

     Ako sme Vás už informovali, naša škola bola úspešná ako jedna z desiatich škôl na Slovensku, ktoré sa zapoja do projektu. Tento týždeň si vybratá trieda zahrala kolektívnu spoločenskú hru Sadovo. Cieľom bolo vyskladať mandalu  pomocou aktivít, ktoré boli zamerané na zoznámenie sa so starými odrodami, štepenie ovocných stromov, ich históriu a pôvod. Tiež sme sa dozvedeli niečo nové o využití ovocných stromov, či už na účel veľkoobchodu alebo aj ovocného free stylu. Zaujali nás aj techniky ošetrovania a celkový význam ovocných odrôd. Hrou nás sprevádzal rozprávač, ktorého úlohou bolo podporovať deti v spolupráci. Tu však nekončíme. Čaká nás celodenný workshop pre žiakov a samotná výsadba ovocných stromov v areáli ZŠ Zlatá 2.

    • Mačičky
     3. 6. 2021

     Nie iba pri písaní si deti 1.B trénujú jemnú motoriku. Tentokrát si prsty ponamáhali pri tvorení obrázka. Vyrobili si mačičky na huňatom koberci.

    • DARUJME DEŤOM VZDELANIE!
     3. 6. 2021

     Milí priatelia,

     to, čo deti na Slovensku zažívajú vo vzdelávaní počas pandémie COVID-19, zažívajú milióny detí vo svete každý deň. Deti v mnohých krajinách stratili možnosť vzdelávať sa. V ich krajine je vojna, museli ujsť pred streľbou a bombardovaním, ich rodina nemá peniaze na školu či jedlo, boli unesené, urobili z nich vojakov, alebo im zomreli rodičia a ocitli sa na ulici. COVID-19 im príležitosť na vzdelanie ešte viac skomplikoval. Nemajú elektrinu, internet, ani peniaze na kredit do mobilu, aby sa mohli učiť na diaľku. 

     Pomôžme spoločne zabezpečiť vzdelanie aj týmto deťom. Podajme im pomocnú ruku, pretože bez našej pomoci ostanú bez vzdelania a bez vzdelania stratia akúkoľvek šancu na lepšiu budúcnosť...

     Viac info: UNICEF - ZŠ Zlatá 2, Rožňava

 • Novinky

  • Kontakty

   • Základná škola, Zlatá 2, Rožňava
   • zszlata2@gmail.com
   • Zlatá 2, 048 01 Rožňava E-mail: zszlata2@gmail.com
   • riaditeľ: +421 58 734 28 64
   • Sekretariát: +421 58 788 30 00
   • Jedáleň: +421 58 734 35 94
   • Jedáleň (mobil): 0907 947 622
   • IČO: 35543639
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje