Základná škola Zlatá 2

    • TÝŽDEŇ BOJA PROTI STRESU
     24. 2. 2023

     V dňoch 27.2-3.3.2023 bude na našej škole prebiehať TÝŽDEŇ BOJA PROTI STRESU!“ Spoločne sme si pre vás pripravili týždeň plný zábavy a pohody, ktorý bude denne sprevádzaný rôznymi aktivitami a úlohami podľa jednotlivých tém. Učiť sa budeme, takými spôsobmi, ktorými sa budeme snažiť navodiť dobrú náladu, príjemnú atmosféru a práve takouto formou sa budeme sa snažiť čo najviac nám všetkým zredukovať každodenný stres.

     PONDELOK –  DEŇ SNOV 27.2.2023 (Nedovoľ snom odísť!)

     *žiaci prídu oblečení v pyžamách, županoch, papučiach, s vankúšom ...
     *sprievodný oddychovo-kreatívny  program v triedach

    • KARNEVAL V ŠKD
     24. 2. 2023

     Od Fašiangov do fašiangov, do veľkého piatku, daj sa dievča pomaľovať, budeš mať pamiatku. Za oknami smiech a tanec, fašiangový harmatanec. Berte masky, je tu bál, fašiangový karneval. K Fašiangom tradične patrí aj karneval, ktorý sme si v ŠKD organizovali v utorok 21.2.2023. Deti sa predstavili v krásnych maskách . Zastúpenie mali : princezné, šašovia, čarodejnice a čarodejníci, lienky, čerti a ďalšie rozprávkové bytosti ale aj postavičky z každodenného života. Tancovali sme , súťažili a šantili. Bolo cítiť príjemnú atmosféru a výbornú náladu. O celý program sa nám postarali z organizácie „Dračia stopa“, ktorý nás svojim program preniesli do indiánskeho tábora. Bolo to popoludnie plné zábavy, hudby, smiechu a odmeny vo forme zvieratka z balónika. Karneval sa nám všetkým páčil a domov sme odchádzali s krásnym úsmevom na perách... 

    • Veľká gratulácia!
     24. 2. 2023

     Sme poctení, že môžeme oznámiť širokej verejnosti, že na Olympiáde mladých informatikov pre 8. a 9. Ročník sa naši 3 žiaci umiestnili na 1., 2. a 4. mieste. Súťaž prebiehala v dvoch kolách a nebola vôbec ľahká. Žiaci sa museli zmerať vedomosti v teste a zvládnuť neľahké zadania v skicári, programovaní, Worde a Exceli. Ďakujeme za peknú reprezentáciu a veríme, že aj budúci rok budeme takí úspešní.

    • Prvouka v 2.A
     24. 2. 2023

     Vedeli ste,že okolo nás...je vždy plno AHA momentov ? AHAAA! Wau, to som nevedela. Alebo AHAAA, to už predsa viem, to sme sa dnes učili. Projekty, ktoré žiaci tvorili, boli presne také. Boli náučné a boli krásne! Deti boli prostrednícvom nich tvorivé, zažili veľa AHA momentov a hravo-kreatívnou formou si učivo o spoločenstve včiel  a mravcov upevnili. A o to by malo pri učení ísť. Veď posúďte sami. AHA!

    • Tvorivá 2.A
     24. 2. 2023

     Schopnosť tvoriť nové veci je úžasná! A hoci sme tvoriví aj v škole, TO, čo sme zažili v GOS-ke, bolo tvorenie úplne iných rozmerov! Načerpali sme toľko pozitívnej energie, šťastia a tvorivosti, koľko sa do nás mohlo zmestiť. Sme vďační za tento deň a veríme, že táto návšteva nebola ani zďaleka posledná.

     Kreativite a tvorivosti zdar!

    • ZÁBAVNÁ MATEMATIKA
     24. 2. 2023

     Na krúžku ZÁBAVNÁ MATEMATIKA sa veľa hráme, zabávame a popritom rozvíjame matematické myslenie netradičnými vyučovacími metódami. Veľmi nás baví aj robotika a programovanie, pri ktorých si rozvíjame algoritmické myslenie. Pozrite sa, akých úžasných robotov na krúžku postavili a naprogramovali naši tretiaci.

    • Gratulujeme!
     23. 2. 2023

     Minulý týždeň sa uskutočnilo krajské kolo v olympiáde z anglického jazyka v Košiciach, na ktorom náš žiak Tomáš Lukáč z IX.A skončil na úctyhodnom 4.mieste v kategórii 1B. Srdečne gratulujeme, prajeme veľa ďalších úspechov a ďakujeme za skvelú reprezentáciu našej školy.

    • Záleží nám na tom, kam naši žiaci smerujú!
     21. 2. 2023

     A práve preto sme v triedach 1. stupňa od septembra aktívne zapojení do realizácie ranných kruhov a triednych aktívov pod záštitou programu Kompas, ktorý slúži najmä na rozvoj emocionálnej a sociálnej gramotnosti našich žiakov.

     Veď najlepšie sa človek učí, keď to môže zažiť na vlastnej koži!

     Metodika programu Kompas našich žiakov týždenne sprevádza svetom emócií, učí ich veriť si a zlepšovať sa, ale čo je najpodstatnejšie rozvíja ich zručnosti potrebné pre život s spoločnosti.

     Aby bol cieľ týchto aktivít splnený čo najefektívnejšie, zapájame do neho aj rodiny žiakov, formou úloh pre rodinu, a tiež zapájame naše pani učiteľky do podporných skupín, kde môžu svoju činnosť overovať a konzultovať so supervízormi a zakladateľkami metodiky. V príspevku vám prinášame pár fotografií o jeho priebehu!

    • Tvorivé dielne v galérii 4.B
     21. 2. 2023

     Štvrtáci dnes navštívili galériu, aby si čo - to povedali o fašiangoch. Dozvedeli sa ako ich trávili naši predkovia, z čoho si zhotovovali karnevalové masky, čím sa hostili a podobne. Aj my sme si vyskúšali karnevalový sprievod s medveďom a vyrobili sme si krásne masky.  

    • S ďalekohľadom na cestách
     20. 2. 2023

     V piatok 17.2.2023 o 16,00 hod sme mali vzácnu návštevu. Navštívili nás zamestnanci zo Slovenskej Astronomickej Spoločnosti pri Slovenskej akadémii vied. Cieľom podujatia, bolo prebudiť záujem detí o astronómiu a ponúknuť im možnosť zaujímavo stráviť voľný čas prostredníctvom prednášky na tému NEBEZPEČNÝ VESMÍR. Deťom sa podujatie veľmi páčilo. Naučili sme sa niečo nové , zasúťažili sme si a získali aj drobné ceny. Pozrite si fotky a uvidíte ako nám bolo fajn.

    • Fašiangy s Baníckym múzeom 2.C
     15. 2. 2023

     Dnes poobede sme sa z ŠKD vybrali na Fašiangy s Baníckym múzeom a bolo nám úžasne. Ďakujeme tetám z Galérie Baníckeho múzea za informácie o fašiangových tradíciách, za hry, ktoré sme sa zahrali a za krásne masky, ktoré sme si vyrobili na karneval. Na záver sme si pozreli aj zaujímavú výstavu spirituálnych liečivých kresieb od autorky Enikő Sivák ASHA. V galérii sa nám veľmi páčilo a už sa tešíme na ďalšiu návštevu!

    • Svetový deň tiesňového volania
     15. 2. 2023

     Dňa 14.2.2023 bol „Svetový deň tiesňového volania“. Žiaci našej školy sa zúčastnili besedy s príslušníčkou policajného zboru SR a diskutovali o danej problematike. Dozvedeli sa kedy a prečo volať tiesňové linky a čo je potrebné oznámiť operátorovi. Červený kríž žiakom pripravil praktické ukážky záchrany života človeka a deti si mohli na figuríne vyskúšať rôzne techniky. Žiakom sa akcia veľmi páčila.

    • Matematika s kockami
     15. 2. 2023

     Na matematike v 3. A sme sa "zahrali" s kockami. Stavby z kociek sú učivom, s ktorým sa žiaci stretávajú postupne vo všetkých ročníkoch. Vždy s nejakou nadstavbou. Najprv počítajú kocky na stavbe, stavajú podľa nákresu či postupného popisu, neskôr určujú v akom pomere sú rôzne farby kociek na stavbe či akú časť tvoria. Naši žiaci tretieho ročníka už zakresľujú stopu, pôdorys aj kótovaný pôdorys.

    • Valentín v ŠKD
     15. 2. 2023

     Na Valentína

     Sviatok všetkých, ktorí ľúbia sa, je tu po roku zasa. Preto nielen dnes ho osláv, ale vždy a bez obáv. Láska je krásna, vieme, všetkým ju dopriať chceme. Veľa lásky po celý rok Vám prajeme.

     Žiaci z ŠKD, 3.C a 4.D.

    • 14. február - Medzinárodný deň darovania knihy
     15. 2. 2023

     14. február je vraj dňom zaľúbených! Ale keďže my sme ešte len žiaci 3.C triedy, nám svedčí hlavne láska kamarátska. 14. február je však aj Medzinárodným dňom darovania knihy. Gemerská knižnica vyhlásila pri tejto príležitosti jednu výzvu, a to s láskou darovať knihu. My sme sa spolu s našou tr.p. učiteľkou rozhodli svoje už "nepotrebné" knižky darovať knižnici a spojili sme tieto sviatky dobrým skutkom, láskou ku knihám i výrobou magických valentínskych pozdravov.

    • PROJEKTY v 5.B
     15. 2. 2023

     Téma Zloženie Zeme nás v 5.B veľmi zaujala. Po rozhovoroch s pani učiteľkou o zemetraseniach, sopkách a o tom, kde sa tá sila vlastne berie sme sa s veľkou verbou pustili do tvorby projektov v domácom prostredí. Potom nám na hodine chŕlili činné sopky, zaznamenali sme aj zemetrasenie, zopakovali sme si zloženie Zeme ale aj ako vznikli pohoria. Veď posúďte sami ako sa nám to podarilo. 

    • Dejepisná olympiáda
     13. 2. 2023

     Medzi nádejnými historikmi sa nestratili ani naši žiaci. Na okresnom kole dejepisnej olympiády obsadil Štefan Manko zo VI.C krásne 2. miesto a Branislav Boroš z IX.C sa stal úspešným riešiteľom. Blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

 • Novinky

  • Kontakty

   • Základná škola, Zlatá 2, Rožňava
   • Zlatá 2, 048 01 Rožňava E-mail: zszlata2@gmail.com 04801 Rožňava Slovakia
   • riaditeľ: +421 58 734 28 64
   • Sekretariát: +421 58 788 30 00
   • Jedáleň: +421 58 734 35 94
   • Jedáleň (mobil): 0907 947 622
   • IČO: 35543639
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje