• Prechádzka v prírode s 2.A
     28. 6. 2022

     Blíži sa koniec školského roka a s triedou 2.A sme sa spoločne vybrali na prechádzku do prírody, aby sme naplno využili tieto horúce letné dni. Na strelnici sme sa vyšantili do sýtosti a za odmenu sme sa zastavili na studenú zmrzlinu, kde si naša pani vychovávateľka dala až 3 kopčeky zmrzliny :). Ďakujeme! 

    • Výlet na kraj sveta s 8.C
     27. 6. 2022

     Boli ste niekedy v Kobeliarove? Nenápadná dedinka je rodiskom Pavla Jozefa Šafárika a nie len to. Tajomstvá tohto kraja sme sa vybrali objavovať s triedou 8.C. Z pôvodne nevinne vyzerajúceho výletu sa zrodila poctivá stanovačka na lúke pod lesom. Popri stanovaní sme grilovali aj opekali (špekačky, ale aj samých seba na neúprosnom slnku), športovali aj spievali pri ohnisku. Nechýbala ani nočná výprava a pozorovanie hviezd na kopci nad lúkou. Toto všetko sme mohli zažiť na mieste, kam nesiaha ani telefónny signál. Skutočný kraj sveta. Kobeliarovo treba zažiť, 8.C odporúča!

    • STROJ ČASU
     27. 6. 2022

     Žiaci našej školy dňa 23.6.2022 navštívili divadelné predstavenie ACTORES - STROJ ČASU v OKC. Ďakujeme za krásny kultúrny zážitok!

    • Návšteva galérie
     24. 6. 2022

     Dňa 23.6.2022 navštívili žiaci 3.B galériu, kde sa zoznámili s bábkami a bábkovým divadlom. Bola to poučná prechádzka rozprávkovým svetom, plná rôznych bábok od maňušiek až po marionety. Žiaci si mohli bábky aj vyskúšať a zahrať si určité časti rozprávok a za odmenu sme si pozreli, krásne predstavenie.

    • 2.C a 2.B v JASKYNI
     23. 6. 2022

     Dňa 22.6.2022 sa žiaci 2.C a 2.B triedy vybrali na školský výlet do Gombaseku. Objavovali podzemné krásy Gombaseckej jaskyne a okolitú prírodu. Nezabudli si nakúpiť suveníry na pamiatku a veria, že sa im splní aj jedno želanie, ktoré si mohli priať, keď sa dotkli odumretého stalagmitu. Ináč už všetci vedia, že kvapľovej výzdoby sa dotýkať nesmie! Tak sa pozrite aj vy na tú nádheru!

    • Výstúpenie v SUBSIDIU
     23. 6. 2022

     22.6.2022 sme navštívili SUBSIDIUM na Betliarske ceste, zariadenie pre seniorov, aby sme našim programom potešili starkých a tak im spríjemnili krásne slnečné dopoludnie. Program sa im veľmi páčil, za čo nás odmenili veľkým potleskom. Bolo krásne sledovať, ako sme im vyčarili úsmev na tvárach. Prajeme im, aby mali každý deň krásny.

    • Deň otcov v ŠKD
     23. 6. 2022

     Ocko je môj hrdina, večer so mnou zaspáva. Pomáha mi s úlohami a vozí ma do školy. Griluje a upratuje, nedostatky prehliada. Aj keď občas prísne pozrie, je to môj hrdina. Dnes mu chcem za to veľkú vďaku vyjadriť. Že je taký super tato, netromfne ho veru nik! V nedeľu oslávili všetci ockovia, tatkovia a tatuškovia svoj sviatok. Aj my v oddeleniach ŠKD sme si pre nich pripravili malé darčeky, ktoré sme im vyrobili z lásky. Veríme, že sme ich potešili. ĽÚBIME VÁS!

    • Číta celé Slovensko!
     23. 6. 2022

     Tento týždeň na celom  Slovensku prebieha  detský čitateľský maratón „Čítajme si....“. Toto podujatie už trinásty rok organizuje Linka detskej istoty. Jeho  cieľom je motivovať deti k čítaniu kníh. Čítanie patrí medzi aktivity, ktoré podporujú rozvoj osobnosti dieťaťa, pomáha poznávať hodnoty, rozlišovať dobro a zlo..... Aj my si uvedomujeme význam kníh v živote detí, preto sa tento rok i naša škola zapojila do čitateľského maratónu. Čítalo sa v stredu /22. 6./ v našej novej školskej knižnici. Deti čítali nahlas z jednej knihy. Niekto prečítal celú stranu, iný jeden odsek alebo niekoľko slov. Hádam najväčšiu radosť z čítania mali naši najmenší, ktorí s veľkou hrdosťou predviedli svoje čitateľské schopnosti. Za to patrí veľká vďaka našim pani učiteľkám a pani vychovávateľkám, pretože všetci čítajúci to zvládli na jednotku s hviezdičkou. Detský čitateľský maratón sa končí v piatok vylosovaním výhercov z radov zaregistrovaných škôl a knižníc. Držme si palce, aby sa niektorá z cienv podobe nových knižných publikácií ušla i našej škole!

    • Miniolympiáda z anglického jazyka
     20. 6. 2022

     Minulý týždeň si naši najmladší zmerali sily v miniolympiáde z anglického jazyka. V 1.ročníku zvíťazila Sára Svičinová z 1.C, druhé obsadil Roland Vinc z 1.C a tretie Liane Longauer z 1.B.V druhom ročníku sa na 1.mieste umiestnil Samuel Wagner z 1.B, druhé obsadila Alexia Gašparecová z 2.A a tretie patrí Sophii Kupčíkovej z 2.B. V kategórii - tretí ročník sa na prvom mieste umiestnila Lenka Čapó z 3.B , druhé miesto získala Nela Manková z 3.C a tretie miesto patrí Karle Karasovej z 3.B. Spomedzi štvrtákov sú najlepší - Patrik Komody z 4.C triedy, ktorý získal prvé miesto. Druhé miesto - Alexandra Kovácsová -z 4.D a tretie miesto získala Dominika Szendiová z 4.A triedy. Srdečne gratulujeme a tešíme sa na Vás aj budúci rok.

    • Školský výlet 4.A a 4.C
     17. 6. 2022

     Dňa 16. júna sme sa vybrali do Vysokých Tatier nie na turistiku, ale za poznaním, zábavou a novými zážitkami. Navštívili sme 3D galériu POLIANKOVO, kde sme pomocou headsetu s virtuálnou realitou zažili prehliadku jaskyne Domica, prešli sme Tatry ale aj kus sveta. Vyskúšali interaktívnu zábavu, 3D efekty, krošne, horskú sedačku, auto – kobylku. Po zábave sme si prezreli výstavu obrazov, ktoré ožili s pomocou rozšírenej reality. Druhá zastávka v Tatrách nás zaviedla do zábavy optických ilúzii v TRICKLANDII. Aj tam sme zažili veľa krásnych chvíľ. Domov sme sa vrátili s množstvom zážitkov, na ktoré dlho nezabudneme.

    • Prváci na výlete
     16. 6. 2022

     Žiaci 1.A a 1.C sa zúčastnili školského výletu. Vybrali sme sa do Košíc na Detskú historickú železničku. Výlet sa vydaril. Bolo nám super. Žiaci si precvičili pohybové aj manuálne zručnosti pri rôznych aktivitách. Šťastní, veselí a plní zážitkov sme sa vrátili domov.

    • Detská párty na krúžku informatiky
     16. 6. 2022

     V rámci krúžku mladý informatik si žiaci s pánom učiteľom pripravili zaslúženú detskú párty. Celý školský rok pracovali a spoznávali tajomstvá čarovnej informatiky. Objednali si pizzu, občerstvenie a pripravili si rôzne tanečné disciplíny. Detské hity a nekonečná zábava vyčarovala radosť na detských tvárach. Vidíme sa budúci školský rok.

    • Školský výlet 3.B a 3.D
     16. 6. 2022

     Naši žiaci absolvovali jazdu historickým vláčikom na Alpínku. Dozvedeli sa, aké mená majú jednotlivé vláčiky a na Alpínke ich už čakali animátori s rôznymi stanovištiami, kde si zasúťažili a občerstvili sa na čerstvom vzduchu. Na záver nášho výletu si žiaci nakúpili krásne suveníry. Zažili sme príjemný deň.

    • JUNIÁLES 2022
     14. 6. 2022

     Ano počuli ste dobre! Ďalší JUNIÁLES je za nami. Tradičný festival zábavy, pohybu a dobrej nálady sme tento rok poňali naozaj športovo. Všetky disciplíny boli zamerané na pohyb, šikovnosť, rýchlosť, bojovnosť, nepoddajnosť. Taká malá olympiáda!!! Nebolo dôležité zvíťaziť, ale zúčastniť sa, porozprávať sa s priateľmi a známymi. Hladné žalúdky sme si nasýtili chutným gulášom a chutnou pizzou, ktoré pripravili naše tety kuchárky.Veľká vďaka patrí všetkým sponzorom a všetkým zúčastneným.

    • Účelové cvičenie
     14. 6. 2022

     Dňa 10. júna 2022 sme zorganizovali účelové cvičenie pre žiakov 2. stupňa. Ráno o 8:20 h. bol vyhlásený požiarný poplach, pri ktorom sme sa všetci presunuli na školský dvor. Neskôr si žiaci precvičili svoje vedomosti a zručnosti z civilnej ochrany, zdravotnej prípravy, topografie, streľby a hodu na cieľ, ako aj dopravnej výchovy a poznávania drevín a rastlín. Pracovali sme na školskom dvore a na strelnici. Počasie nám vyšlo dokonale, takže sme sa mohli tešiť z pekne stráveného a poučného dňa.

    • Vlastiveda v III.D
     8. 6. 2022

     Učivo o kultúrnych pamiatkach v našej obci sme si opakovali v skupinách. V triede sme si urobili výstavku starožitností a hádali sme, akú majú funkciu. Spoznali sme kolovrátok, čajník, samovar, kresadlo, žehličku, mince, bankovky, kľúče, šatku, retiazku - všetko z minulého storočia. Všetky veci sme mohli chytiť. Niektorí vyskúšali kresadlom vykresať iskru. Stavali sme stredoveký hrad s pokladom zo stredoveku. Pozreli sme si videá, ako sa múti maslo v maselnici, ako sa pradie vlna a výrobu hlinenej misky misky na hrnčiarskom kruhu. Hodina ubehla ako voda.

 • Novinky

  • Kontakty

   • Základná škola, Zlatá 2, Rožňava
   • zszlata2@gmail.com
   • Zlatá 2, 048 01 Rožňava E-mail: zszlata2@gmail.com 04801 Rožňava Slovakia
   • riaditeľ: +421 58 734 28 64
   • IČO: 35543639
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje