• BUBNOVAČKA
     18. 11. 2021

      „Aby bolo deti lepšie počuť“
     Aj tento rok  sme sa zapojili do celoslovenskej akcie, ktorá má opäť symbolicky upozorniť na dôležitosť ochrany detí pred násilím a otvoriť v spoločnosti tému včasnej prevencie. Násilie na deťoch je všade okolo nás, aj keď ho často nevnímame, nevidíme a môže byť zapríčinená práve aktuálnou situáciu spojenou s ochorením COVID-19. Je dôležité deti vnímať a počúvať viac. Je dôležité deťom veriť!

     November je mesiacom viacerých významných dátumov v oblasti ochrany práv dieťaťa.
     Od roku 2015 sa 18. november stal Európskym dňom ochrany detí pred sexuálnym vykorisťovaním a sexuálnym zneužívaním, 19. november je Svetovým dňom prevencie týrania a zneužívania detí a 20. november je Svetovým dňom detí vyhláseným organizáciou UNICEF, počas ktorého si svet pripomína prijatie Dohovoru o právach dieťaťa. Práve preto si organizácie pôsobiace na Slovensku v oblasti ochrany detí pred násilím zvolili práve 19. november za deň, kedy by malo byť HLAS DETÍ LEPŠIE POČUŤ!

    • Projekt SADovo - Výsadba mladých ovocných stromčekov v školskom sade
     16. 11. 2021

     Projekt SADovo pod záštitou n.o. Živica a Nadácie Tesco vrcholí!  ZŠ Zlatá a naši žiaci sa konečne dočkali stromčekov, ktoré k nám pricestovali až z Bielych Karpát, a to z originálnej ovocnej škôlky! Dnes už má  každý z nich svoje vlastné miestečko v školskom sade, kde s našou pomocou budú môcť prosperovať. Výsadbu zrealizovali žiaci 6.B. s pomocou Drahoša a Feriho zo Živice a koordinátorky – pani učiteľky Labanczovej. Jamy vykopali siláci z 9.C Mikuláš Boldi, Ján S. Gríger a Kristián Bubenčík, za čo im veľmi ďakujeme! Počasie nám vyšlo, práca išla od ruky a výsledok je pôsobivý! Posúďte sami. 

    • Možnosti očkovania proti ochoreniu COVID-19
     5. 11. 2021

     Milí rodičia, nakoľko sa situácia s ochorením COVID-19 zhoršuje aj v našom okrese, chceli by sme Vás poprosiť o spoluprácu na zlepšení zaočkovanosti. Vakcinácia je jeden z najúčinnejších nástrojov prevencie ochorenia, ťažkého priebehu, smrti a všetkých ďalších negatívnych dôsledkov. V prípade záujmu o očkovanie sa môžete zaregistrovať na stránke www.korona.gov.sk, alebo môžete osobne prísť do vakcinačnej ambulancie v 46. týždni do Nemocnice sv. Barbory v Rožňave. 

    • Máme nový web!
     15. 11. 2021

     Určite ste si všimli, že naša stránka vyzerá inak, ako ste boli zvyknutí. Prezliekli sme ju do nového dizajnu, ktorý je krajší a modernejší. A navyše je aj prehľadnejší. Viete prečo? Je to vďaka tomu, že stránka je responzívna. Respo-čo? Počujete toto slovo prvý krát? Znamená to, že stránka sa prispôsobuje veľkosti obrazovky, ktorú práve používate. Na telefóne či tablete bude pre vás teda použiteľnejšia. 
     Trochu sa tu poobzerajte. Na prvý pohľad vás nový dizajn možno trochu mätie, ale po chvíli sa tu budete cítiť ako doma. Tak nečakajte a poďte ju objavovať!

    • Programovanie nás baví
     11. 11. 2021

     V rámci krúžku "mladý informatik" sme so žiakmi z prvého stupňa využili skvelú edukačnú pomôckou včielku Bee - Boot.  Veselej včielke sme zadávali jednoduché príkazy a rôzne úlohy na programovanie, vďaka čomu sme si inteligentú včielku obľúbili. 

     Deti z druhého stupňa programovali v rámci stránky code.org populárnu hru minecraft, kde tí šikovnejši získali aj detské certikáty.

    • Moje zmysly
     3. 11. 2021

     Človek ten má zmyslov päť, viem ich všetky naspamäť. Kde sú očká, tam je zrak, po prštekoch skáče hmat. Do uška si sadol sluch, do nošteka vošiel čuch. A v ústočkách na jazýčku, chuť si skáče po krajíčku. A hoci sme iba prváci malí, všetky aktivitky čo sme mali, opäť nám zas veľa dali a 5 zmyslov sme si v 1.A vyskúšali

    • Čas Kráľa rozprávok s 2.C triedou
     2. 11. 2021

     Žiaci 2.C triedy navštívili knižnicu, ktorá zorganizovala podujatie venované Pavlovi Dobšinskému pod názvom "Čas Kráľa rozprávok". Dozvedeli sa kde žil a tvoril, otvorili spoločne truhlicu plnú rozprávok, odpovedali na kvízové otázky a tvorili. Vyrobili si z modelovacej hmoty vlastné groše a dukáty, ktoré si zobrali domov ako pamiatku na toto vydarené podujatie.

    • Bibliobox
     2. 11. 2021

     Dňa 20.10.2021 dostali naši "Zlaťáci" pozvánku do Gemerskej knižnice P. Dobšinského v Rožňave na slávnostné otvorenie BIBLIOBOXU. Táto veľká schránka, ktorá je umiestnená pred bránou knižnice, umožňuje čitateľom vrátiť požičané knihy 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Po slávnostnom vhodení kníh do BIBLIOBOXU mali žiaci šiesteho ročníka pripravenú krátku aktivitu zameranú na prácu s umeleckým textom od M. Rúfusa. Zahrali sa na spisovateľov a dotvorili jeho báseň. Zistili, že skladanie básní je zábava. Pred odchodom z knižnice využili možnosť požičania kníh. Už teraz sa tešíme na ďalšie zábavné podujatia.

    • Pozor! Prerušenie vyučovania.
     25. 10. 2021

     Vážení rodičia.

     Riaditeľstvo ZŠ Zlatá 2 v Rožňave Vám oznamuje, že z dôvodu vysokého výskytu akútnych respiračných ochorení a nárastu počtu pozitívne testovaných žiakov na COVID 19, v zmysle článku 5, bod 2, ods. c) a po konzultácii RÚVZ v Rožňave,

     prerušuje vyučovanie

     od 26.10.2021 do 27.10.2021 vrátane.

     Vyučovanie bude obnovené 2.11.2021 podľa riadneho rozvrhu hodín.

      

      

     S pozdravom                                                                         Mgr. Richard Szöllös

                                                                                                          riaditeľ školy

    • Deň jablka v 1.A a 1.B
     22. 10. 2021

     Vedeli ste že JABLKÁ majú svoj medzinárodný deň? 21.október patrí práve týmto chutným a vitamínov plným jesenným pokladom. A že nie je jabĺčko ako jabĺčko môžete vidieť u našich šikovných prváčikov, ktorým to jablčkovalo dokonalo.

    • SadOVO Exkurzia v Zaježovej
     22. 10. 2021

     Projekt  SADovo  vrcholí!  Tentoraz  sa žiaci Viki TámárováMiňo Gyürék (6.B.) v sprievode pani učiteľky Karolíny Labanczovej vybrali  v ústrety dobrodružstvu na miesto, o akom sa im ani nesnívalo! Žiaden internet, žiaden mobilný signál, žiadna telka, len krásna príroda, takmer nedotknutá človekom, ticho a nezvyčajný pokoj. To je len zlomok  toho, čo ponúka  svojim návštevníkom Zaježová neďaleko Zvolena. Tu sa SadOváci stretli s popredným pomológom z Čiech, aby sa dozvedeli rôzne zaujímavosti o jabloniach a hruškách. Absolvovali  prednášku, súťažili, hrali sa, nakukli do včelích úľov, ochutnali 8 druhov jablčných muštov v drevom obloženej Čajovni, určovali odrody jabloní, ktorých plody  pomohla ešte predtým zmapovať celá trieda a naplánovali výsadbu stromčekov, ktoré  sa stanú súčasťou nášho školského sadu. V závere vymysleli rôzne aktivity,  zrealizovali Plodobranie  pre žiakov z miestnej školy  a vyskúšali si muštovanie (výrobu ozaj kvalitnej jablkovej šťavy, ktorá sa s tou z obchodu nedá  ani len porovnať). Nuž, človek by si zvykol...

 • Novinky

  • Kontakty

   • Základná škola, Zlatá 2, Rožňava
   • zszlata2@gmail.com
   • Zlatá 2, 048 01 Rožňava E-mail: zszlata2@gmail.com
   • riaditeľ: +421 58 734 28 64
   • Sekretariát: +421 58 788 30 00
   • Jedáleň: +421 58 734 35 94
   • Jedáleň (mobil): 0907 947 622
   • IČO: 35543639
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje