• Ďalší matematický úspech
          19. 2. 2021

Žiak V.C triedy, Tomáš Kováč sa zúčastnil na online individuálnej matematickej súťaži Attomat. Tomáš vyriešil správne 15 náročných logických úloh z celkového počtu 20 a zo 130 žiakov z celého Slovenska sa umiestnil na výbornom 4. mieste!

Blahoželáme Tomášovi a prajeme mu ďalšie úspechy!

• Celoslovenská virtuálna prehliadka stredných škôl
          16. 2. 2021

Vážení rodičia, milí žiaci,

ako sme Vás už informovali, 22.2. - 26.2. je pripravovaná celoslovenská virtuálna prehliadka stredných škôl pod názvom Kam na strednú - Virtuálny deň otvorených dverí, ktoré bude prebiehať na stránkach
          www.kamnastrednu.sk .

Stredné školy si k tomuto termínu pripravujú video prezentácie, aby sa mohli predstaviť žiakom základných škôl a ich rodičom. Aj po ukončení podujatia budú mať žiaci možnosť oboznámiť sa s videoprezentáciami stredných škôl na tomto portáli.

Cieľom projektu je pomôcť končiacim žiakom základných a stredných škôl pri výbere ďalšieho vzdelávania alebo zamestnania.

Všetky aktivity sú bezplatné, nezáväzné a neponúkajú stredným školám žiadnu možnosť prednostného zobrazenia.

• Najkrajší zimný príbeh
          16. 2. 2021

Rozprávka - príbeh, ktorý nás neustále očarí, dojme, pobaví... Svet fantázie, ktorý nám ožíva pred očami. Malí čitatelia sa na ňu tešia, starší i dospelí sa k nej radi vracajú. Rozprávky vznikali a neustále vznikajú. Aj naša žiačka Sára Kuchtová (5.C) sa rozhodla vnoriť do takéhoto čarovného sveta fantázie a zapojila sa do súťaže prostredníctvom televízie JOJ, konkrétne cez kanál určený pre deti JOJKO. Vytvorila jeden z najkrajších zimných príbehov s názvom Kúzelné jazero a VYHRALA!!!

Ku gratuláciám sa pripájame aj my a želáme veľa ďalších spisovateľských úspechov :)

Pre vás ostatných prikladáme link na vypočutie rozprávky, ktorú načítal Hugo Sníček. Príjemné počúvanie

Najkrajší zimný príbeh | Jojko

• Karneval a zimné radovánky v 2.A
          15. 2. 2021

Fašiangy – sezóna, kedy bývajú zábavy a karnevaly v plnom prúde. Tohto roku deťom školský karneval síce nevyšiel, no žiakom 2.A na čele s pani učiteľkou ani táto situácia nezabránila užiť si karnevalové vyučovanie v krásnych maskách. Usilovní druháci splnili aj svoju víkendovú snehovú domácu úlohu a pani učiteľke poslali aj milý dôkaz.

• SPOZNÁVAME GEMER
          8. 2. 2021

I my - žiaci I.B sme aktívne sledovali televíznu reláciu ŠKOLSKÝ KLUB, ktorá bola zameraná na spoznávanie nášho regiónu. To, čo nás zaujalo najviac preniesli naše šikovné rúčky na výkres. Za vynaložené úsilie boli žiaci odmenení pochvalou v predmete PRVOUKA.

• 9.2.2021 - Deň bezpečnejšieho internetu!
          8. 2. 2021

Milí rodičia,

chceme vám poďakovať za vašu trpezlivosť a za to, ako to doma skvele zvládate v týchto ťažkých časoch s vašimi deťmi. Za posledné obdobie sme si museli osvojiť veľa nových zručností v oblasti informačných technológií. Náš život sme presmerovali z osobných stretnutí na tie virtuálne. Čas trávime na sociálnych sieťach, komunikujeme cez rôzne webové nástroje. My aj naše deti sa tak stávame zraniteľnými pre nás ešte nie tak v poznanom priestore.

9.2.2021 je Dňom bezpečnejšieho internetu a po celom svete mnohé organizácie spúšťajú kampane, v ktorých sa snažia varovať pred nebezpečenstvom, ktoré na nás číha vo virtuálnom svete. Z dôvodu aktuálnosti témy  sa pripájame a  na hodinách INF deťom pripomenieme dôležitosť bezpečnosti na internete. Ak by ste mali chuť, pripíname link, na ktorom sa zábavnou formou, bez nutnosti registrácie, môžete zahrať rôzne hry a poučiť sa o nástrahách.

• Matematická olympiáda
          5. 2. 2021

Dňa 27. 1. 2021 sa uskutočnil 70. ročník matematickej olympiády, okresné kolo. Pre našu školu bol veľmi úspešný, pretože v kategórii Z5 obsadil Tomáš Kováč z 5.C 1. mesto. Za kategóriu Z9 nás reprezentovali Mária Domiková a Samuel Kroupa obaja z 9.A. Získali rovnaký počet bodov 18/24 a obsadili druhé miesto. O postupe na krajské kolo rozhodne krajská komisia. Víťazom blahoželáme.

Vyskúšajte si zdolať úlohy, vedeli by ste?

• Pokračujeme aj naďalej dištančnou formou!
          4. 2. 2021

Vážení rodičia, milí žiaci,

Na základe odporúčania RÚVZ v Rožňave, v súvislosti so zhoršením epidemiologickej situácie v okrese Rožňava, oznamujeme rodičom a žiakom, že výchovno-vzdelávací proces v základnej škole bude naďalej pokračovať dištančnou formou.

O ďalšom postupe na základe vývoja pandemickej situácie Vás budeme včas informovať.

Veríme, že čoskoro sa opäť v škole uvidíme.

• Návrat do školy.
          4. 2. 2021

Vážení rodičia.

Vzhľadom na množstvo otázok ohľadom prechodu žiakov 1. stupňa na prezenčnú formu vzdelávania od 8. februára 2021 Vám prinášame niekoľko informácií, ktorým venujte mimoriadnu pozornosť.

1. O otvorení škôl v okrese Rožňava sa rozhodne dnes popoludní po online konferencii, ktorú organizuje RÚVZ v Rožňave.

2. Ak nedostaneme súhlas, budeme pokračovať v dištančnom vzdelávaní.

3. Pokiaľ v pondelok 8.2.2021 otvoríme naše brány deťom (toto si želáme najviac), budeme postupovať operatívne a všetky potrebné informácie k nástupu dostanete prostredníctvom našej web stránky, EDUPAGE, príp. od jednotlivých triednych učiteľov.

Držme si palce, aby sme sa mohli konečne stretnúť aj v našich triedach.

Richard Szöllös - riaditeľ školy

• I.C online
          1. 2. 2021

Aj žiaci I.C triedy sa za krátku dobu prispôsobili situácii a učia sa online čítať, písať, či počítať. Prezentujú aj svoje projekty z prvouky, a to projekty o zdraví, či vlastnoručne vyrobené kyvadlá a presýpacie hodiny. Dnes s pani učiteľkou nezabudli ani na vyhodnotenie svojej usilovnej práce včeličiek za celý prvý polrok v tomto školskom roku! Patrí im ešte raz veľká pochvala!