• Začiatok školského roka 2020/2021

25. 8. 2020

Vážení rodičia a milí žiaci!

Slávnostné otvorenie školského roka 2020/2021 sa uskutoční 2.9.2020.

Stretneme sa nasledovne:- žiaci 1. ročníka s jedným zákonným zástupcom najneskôr o 8,00 hod. v triede (rozdelenie do jednotlivých tried sa dozviete pri vchode do budovy),

žiaci 2. až 9. ročníka najneskôr o 8,30 hod. v triede bez vstupu zákonného zástupcu.Každý žiak musí pri vchode do budovy odovzdať dokumenty ohľadom COVID -19, podpísané zákonným zástupcom. Inak žiak nemôže nastúpiť do školy. Dochádzka do školy je povinná.

Všetky potrebné dokumenty sú pripojené pod textom. V prípade, ak si ich neviete vytlačiť, budú pripravené pre zákonných zástupcov pri vchode do budovy. Zároveň bude prebiehať aj ranný filter - meranie telesnej teploty, dezinfekcia ruky, vstup s rúškom. Žiadame Vás o dodržiavanie odstupu 2 metre.Prosíme Vás, skontrolujte si cez Edupage prihlásenie do ŠKD (1.-4.roč.) a na stravu. V prípade nejasností kontaktujte 2.9.2020 triedneho učiteľa.Vzhľadom na rekonštrukciu školskej jedálne sa bude podávať suchá strava až do jej ukončenia.V dňoch 3.9. a 4.9.2020 sa nebude podávať strava.Poplatok za ŠKD podľa VZN mesta Rožňava je 12€ mesačne.Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na Vás!

VYHLÁSENIE O BEZINFEKČNOSTI

ZDRAVOTNÝ DOTAZNÍK

• Štvrtý deň Letnej školy na Zlatej!

21. 8. 2020

Vo štvrtok sa žiaci Letnej školy zahrali na mladých environmentalistov. Vybrali sa do Betliara, aby zážitkovou formou spoznali históriu regiónu a kultúrne pamiatky. Park okolo kaštieľa ponúka množstvo vzácnych drevín na obdiv. V kaštieli objavili rôzne živočíchy a zbierky cudzokrajných zvierat. Na vlastné oči sa presvedčili ako sa aj v minulosti tvorilo prostredie v okolí ľudských sídiel. Uvedomili si, že sa zachovalo aj pre budúce generácie a dnes to môžeme obdivovať.

• Tretí deň Letnej školy na Zlatej!

20. 8. 2020

V stredu sa žiaci Letnej školy pozreli v rámci regionálnej výchovy a biológie do útrob našej zeme - navštívili jaskyňu Domica a spoznávali faunu a flóru Slovenského krasu. Poobede starší žiaci vyrábali krásne predmety z dreva a kameňa a menší žiaci po návšteve knižnice si išli zašantiť do Detského centra v Rožňave.

• Letná škola na Zlatej!

19. 8. 2020

V utorok nám v Letnej škole upršané počasie vôbec neprekážalo. Trieda sa hneď zrána premenila na "Tvorivé dielne", v ktorých sme mali možnosť vyskúšať si techniku dekupáže. S pracovným zápalom, s našou šikovnosťou a kreativitou nám spod rúk vychádzali  dekoratívne krabičky, šperkovničky či kuchynské dienka -hotové umelecké dielka. Veď posúďte sami!

• Letná škola na Zlatej!

18. 8. 2020

A je to konečne tu! Začala sa ďalšia letná škola!  Pred oficiálnym otvorením nového školského roka sa žiaci našej školy zúčastnili prvého dňa Letnej školy na Zlatej. Prvý deň sa  začal "zhurta" - geografiou (vlastivedou), biológiou (prírodovedou), ale aj matematikou, či slovenčinou, a to priamo " v teréne" na Farme Východná. Okrem kŕmenia zvieratiek a prehliadky farmy si žiaci odniesli aj množstvo užitočných informácií o živote zvierat na farme. Po chutnom obede sa plní zážitkov a nových vedomostí  vrátili podvečer šťastní do školy a už teraz sa tešia na ďalšie dni v Letnej škole na Zlatej.

• MFK ROŽŇAVA POZÝVA

5. 8. 2020

MFK ROŽŇAVA pozýva všetkých mladých nádejných futbalistov narodených v rokoch 2010-2013 na nábor hráčov, ktorý sa uskutoční každý utorok od 16:00 hod. na futbalovom štadióne v Rožňave. Nevynechajte možnosť stať sa aktívnym členom futbalového klubu.