• Veselý karneval v ŠKD
     28. 2. 2020

     V stredu popoludní sme žiaci 1. a 2. ročníkov spolu  strávili zábavný a krásny čas s novými kamarátmi. Na našu školu zavítali noví kamaráti – privítal nás ujo pirát spolu s naším Zlatkom, zatancovali si s nami Mickey a Minnie  a svoje tanečné umenie nám predviedol aj maskot Chasse z Labkovej patroly. Pripravili si pre nás jeden nezabudnuteľný zážitok plný zábavy, hudby, smiechu a sladkých odmien. Karneval sa nám všetkým páčil a všetci sme odchádzali s krásnym úsmevom na perách...

     Žiaci 3. a 4. ročníkov prežili zábavné a súťažné popoludnie spolu a  vo svojich triedach. Spolu si zatancovali, zahrali zábavné hry a mali aj návštevu nášho Zlatka. O tom ako nám bolo fajn svedčia naše fotografie...

    • PRÁZDNINOVÝ RODIČOVSKÝ SERVIS
     25. 2. 2020

     Milí rodičia,

     pripravili sme si pre Vás jarný rodičovský servis v termíne od 2. - 6. marca 2020, počas ktorého sa radi postaráme o Vaše deti vo veku od 5 do 12 rokov (v prípade, ak bude prihlásených min. 12 detí). Podľa platného VZN účinného od 1. 11. 2016 mesta Rožňava Ev. č. 2/2013-z05 Čl. IV bod 3, určujeme poplatok v sume 6,00 €/deň (strava, doprava, vstupenky a iné).

     VIAC INFO TU: 

    • Zázvorové popoludnie
     16. 2. 2020

     Do galérie Zázvorové popoludnie boli pridané fotografie.

     Ako sme sľúbili, na ZŠ Zlatej pokračujeme v bylinkových popoludniach aj vo februári. Po šípkovom popoludní sme dnes, deň pred Valentínom zažili horúce popoludnie so zázvorovým nádychom. Pod záštitou DO FÉNIX a pod vedením pani učiteliek Karolíny Labanczovej, Kristíny Szöllös a Etely Bučekovej si šiestaci pripravili osviežujúci citrónovo-zázvorový elixír proti chrípke a horúci zázvorový čaj. Po prednáške o ohromujúcich účinkoch zázvoru žiaci súťažili v riešení kvízovích otázok. Sily oboch tímov boli vyrovnané, výsledkom čoho bola remíza. Jednotka z biológie teda poputuje všetkým zúčastneným.

     Tešíme sa na ďalšie stretnutie na popoludní s čakankou, ktoré nás čaká v apríli.

    • Sladký Valentín v 1.C
     16. 2. 2020

     Do galérie Sladký Valentín v 1.C boli pridané fotografie.

     Sladký Valentín v 1.C

     Aj my, žiaci 1.C triedy, sme si pripomenuli Deň sv. Valentína, a to v podobe sladkej maškrty. Žiaci predviedli svoje zručnosti a vyrobili fantastické nepečené torty. Výroba ich veľmi bavila, no jednoznačne viac si užívali ich konzumáciu:) . Želáme aj Vám minimálne tak sladkého Valentína , ako sme mali my.

    • Valentínska výtvarná výchova v 1.D
     14. 2. 2020

     Keďže dnes máme sviatok lásky sv. Valentína aj žiaci 1.D sa rozhodli obdarovať tú najdôležitejšiu osobu v našom živote, ktorá nám dáva najviac lásky – našu mamičku. S veľkou radosťou a láskou sme vyrobili obrovské srdiečko, ktorým chceme vyjadriť  našu lásku a poďakovanie pre milované mamičky. Mamky naše ľúbime Vás veľmi...

    • Akcia SNEHULIAK
     14. 2. 2020

     Súťaže v zjazdovom lyžovaní o "Cenu snehuliaka" na lyžiarskom stredisku Mlynky sa zúčastnilo viac ako 70 pretekárov a naši žiaci sa nestratili a umiestnili sa na krásnych miestach. P. Ambrúž (1. miesto), A. Ambúžová (3. miesto), J. Očenáš (4. miesto), A. Reine (5. miesto), M. Ligárt (6. miesto). Všetkým srdečne blahoželáme a tešíme sa z ich úspechov!

     Najdôležitejšie je ale to, že deti si užili sneh, dobrú lyžovačku a to všetko v prekrásnom slnečnom počasí. Takže na záver sme si mohli povedať to známe: Nie je dôležité zvíťaziť, ale zúčastniť sa!

    • Nabitá sobota skvelých šachových výkonov
     11. 2. 2020

     V sobotu sa hralo 5.kolo Mládežníckej ligy v šachu v Košiciach.

     Zo 67 súťažiach sa Dominika Lázárová umiestnila na 38.mieste. Adriana Straková obsadila 19.priečku a v kategórii dievčat získala bronz. Bronz získal aj Tobias Koóš v kategórii chlapcov a celkovo skončil piaty.

     Tomáš Lukáč sa umiestnil na 15.mieste.

     Maximum z maxima vyťažil Lukáš Szaszák, ktorý sa stal už druhýkrát po sebe absolútnym víťazom celého turnaja.

     Veľká gratulácia!

    • Korčuliarsky výcvik
     7. 2. 2020

     V dňoch 5. a 6. februára 2020 sa žiaci 1. stupňa zúčastnili korčuliarského výcviku. Atmosféra aj žiaci boli super a všetci sme sa vyšantili dosýtosti. Podmienky nám priali a žiaci ukázali, že ich práve tento zimný šport naozaj baví. My sa už teraz tešíme na ďalšie korčuliarske zážitky

    • LYŽIARSKY VÝCVIK 2020 DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE PRED ODCHODOM
     7. 2. 2020

     Lyžiarsky výcvik, Hotel Studničky Vernár od 10.2.2020 do 14.2.2020.

     Zraz žiakov je 10.2.2020 (pondelok) o 7,30 na školskom dvore ZŠ ZLATÁ (zadný dvor). Neplatí pre žiakov, ktorých vyzdvihneme na vopred dohodnutých zberných miestach.Odchod autobusu z Rožňavy je o 8:00. Žiadam všetkých účastníkov lyžiarskeho výcviku o DOCHVÍĽNOSŤ !Skontrolujte si prosím kompletný lyžiarsky výstroj(lyže, lyžiarske topánky, lyžiarske rukavice, prilbu, palice, lyžiarske nohavice - šušťákové nie látkové, spodné oblečenie, strednú vrstvu...)Lyže - lyžiarky vložte do vaku (ak je to možné).NEZABUDNITE : Zdravotný preukaz, vhodné oblečenie, balzam na pery, háčik na skipass, nabíjačku na mobil, "vreckové", prezuvky do priestorov hotela, hygienické potreby, lieky ktoré žiak užíva a ostatné osobné veci podľa uváženia rodičov. Návrat z výcviku je v piatok 14.2.2020o 14,30. Tešíme sa.

    • Geografická olympiáda
     6. 2. 2020

     Dnes sa na našej škole konalo okresné kolo geografickej olympiády. My sme mali zastúpenie troch žiakov v kategórii G – 5. ročník. Aj tento rok autori testov bohužiaľ nesklamali a pripravili pre deti riadnu nakladačku. Z 15 žiakov boli úspešní len štyria, z toho krásne tretie miesto obsadil Riško Fafrák z 5.B triedy. Na ďalších miestach skončili Niko Doboš z 5.D a Marek Ivanko z 5.C. Gratulujem vám chlapci a som na vás pyšná. O rok to bude lepšie.

    • POMÁHAME A CHRÁNIME
     6. 2. 2020

     Žiaci 1. stupňa ani túto zimu nezabúdajú na starostlivosť o zvieratká počas zimných mesiacov. Mnoho žiakov neváhalo a aj za pomoci svojich rodinných príslušníkov zhotovili doslova umelecké diela v podobe kŕmidiel pre vtáčiky. Kŕmidlá sa rozmiestnili v areáli školy a žiaci ich samozrejme nezabúdajú pravidelne zásobovať potravou a semiačkami. Pozrite sa akou prirodzenou cestou sa u žiakov rozvíja environmentálne cítenie.

    • Bez víťazstiev by to nešlo...
     5. 2. 2020

     Je asi najvhodnejšia chvíľa pochváliť sa s niečím, o čom málokto z vás vie.

     So šachom sme začali ako úplní trpaslíci, keď sme sa zúčastnili prvej súťaže. Na naše prekvapenie sa nám celkom darilo a zrazu sme sa stali neoddeliteľnou súčasťou šachového diania.

     Postupne sa k nám pridali aj noví šachisti a začali sme zbierať prvé ovocie v podobe víťazstiev.

     Vždy sme mali rešpekt, keď do hracej miestnosti vstúpili hráči s ratingom. Báli sme sa dostať ich za súperov, veď oni už predsa hrajú ligu.

     Dnes sa však pomaly karta obracia, pretože šestica našich šachistov už nehráva "len" mládežnícke súťaže ale i vážne partie Cassovia ligy a profesionálnej Tretiej ligy, na ktorých bodujú proti skúseným hráčom.

     Dnes sa už aj my môžeme pochváliť ratingom.

     Matej Szaszák 1087, Adriana Straková 1139 a Lukáš Szaszák 1455.

     Čoskoro sa k nám určite pridajú aj Dominika Lázárová, Tomáš Lukáč a Tobias Koóš a veríme, že v budúcnosti aj ďalší.

     Držte nám palce.

     Ďakujeme.

    • Naši športovci
     4. 2. 2020

     Dňa 4.2.2020 sa konalo Mestske zastupitelstvo, kde primátor mesta Rožňava Michal Domik oceňoval aj NAJÚSPEŠNEJŠÍCH ŠPORTOVCOV MESTA ROŽŇAVA ZA ROK 2019. Medzi ocenenými boli aj žiaci našej školy: FILIP POLYÁK 7. A trieda za NOVÚ MFK ROŽŇAVA a ANKA MIKOLAJOVÁ 4.B trieda za JUDO CLUB ROŽŇAVA PRI TJ ELÁN. Srdečne blahoželáme a prajeme veľa športových úspechov.

    • POZOR!
     4. 2. 2020

     Vážení rodičia, milí žiaci. 

     Dôveru verejnosti si škola získava nielen výsledkami vo vzdelávaní žiakov, ale aj správaní sa jednotlivých členov v škole a na verejnosti. Každá spoločnosť sa určuje podľa určitých pravidiel. Platí to aj pre našu školu. Radi by sme Vám pripomenuli, že od dnešného dňa (4.2.2020) nadobúda platnosť 

     NOVÝ ŠKOLSKÝ PORIADOK.

     Dodržiavanie školského poriadku vytvára dobré predpoklady na chod školy a jej bezpečnosť.
     Všetci žiaci a zamestnanci školy sú povinní tento školský poriadok dodržiavať. 

  • Novinky

   • Kontakty

    • Základná škola, Zlatá 2, Rožňava
    • zszlata2@gmail.com
    • Zlatá 2, 048 01 Rožňava E-mail: zszlata2@gmail.com 04801 Rožňava Slovakia
    • riaditeľ: +421 58 734 28 64
    • IČO: 35543639
  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje