• LETNÝ CAMP NA ZLATEJ!

     14. 8. 2023

     Milí rodičia budúcich prvákov.

     Radi by sme Vám pripomenuli, že v dňoch od 21.augusta do 23.augusta sa uskutoční 

     LETNÝ CAMP pre budúcich prvákov v čase od 8:00 do 16:00. Žiaci sa v týchto dňoch môžu zoznámiť s novými priestormi a novými pani učiteľkami, ktoré budú počas celého školského roka s nimi. V prípade ak ste ešte nevyplnili prihlášku môžete tak urobiť do stredy 16. augusta do 12:00 na sekretariáte školy. V prípade akýchkoľvek informácii nás môžete kontaktovať na telefónnom čísle 058/7883000. 

     Prihlášku si môžete vyplniť aj sami a následne nám ju môžete zaslať na zszlata2@gmail.com.

     Prihláška na LETNÝ CAMP

    • Letná činnosť ŠKD - 5. deň

     31. 7. 2023

     Posledný deň naša cesta viedla do Gombaseckej jaskyne, kde sme objavovali podzemné krásy a okolitú prírodu. Dozvedeli sme sa, že jaskyňa patrí medzi najvýznamnejšie jaskyne Národného parku Slovenský kras a je známa najmä výskytom sintrových bŕk – tenkých trubicových stalaktitových útvarov. Pani sprievodkyňa nám povedala, že keď sa dotkneme odumretého stalagmitu, tak sa nám splní jedno želanie. Po prehliadke jaskyne sme si nezabudli kúpiť na pamiatku aj suvenír. Svoju energiu sme si doplnili výborným obedom v našej školskej jedálni a pani vychovávateľky nezabudli ani na zimnú pochuťku v tvare nanuka. Popoludní sme sa zahrali na školskom ihrisku , školskom dvore a vyrobili si krásne letné obrázky. Naše poďakovanie patrí našim tetám kuchárkam, za výborné a chutné obedy počas celého týždňa. No a na záver, všetkým Vám prajeme krásny zvyšok prázdnin a vidíme sa v septembri.

    • Letná činnosť ŠKD - 4. deň

     31. 7. 2023

     Štvrtok v letnom tábore ŠKD sme odštartovali rannou rozcvičkou, kosti a svaly sme si natiahli jogou pre deti a zumbou, ktorá roztancovala všetkých. V cvičení sme pokračovali aj na dopravnom ihrisku. Na rad prišli aj loptové hry a lezenie. Za obedom sme sa schladili zimnou dobrotou. Po oddychu k nám prišla návšteva, deťom zahral a zaspieval spevák pán Marko Hundža. Rozlúčili sme sa spoločnou pesničkou. V závere dňa deti v družstvách súťažili na školskom dvore. Vedomosti o prírode sa im hodili pri plnení úloh. Mali sme skvelý deň plný tanca, spevu, súťaženia a smiechu. Bolo nám super!

    • Letná činnosť ŠKD - 3. deň

     27. 7. 2023

     Tretí deň Letnej činnosti ŠKD sme navštívili hudobné oddelenie Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského v Rožňave. Deti si vypočuli hudobnú rozprávku Peter a vlk od Sergeja Prokofieva, ktorá bola doplnená obrázkami k obsahu diela. Počúvali detské piesne od rôznych autorov, ktoré aj výtvarne spracovali. Popoludní sme navštívili Banícke múzeum v Rožňave, v ktorom sa deti dozvedeli zaujímavosti o práci v baníctve a hutníctve Gemera a pozreli si expozíciu prírody Slovenského krasu a jeho oblastí.

    • Letná činnosť ŠKD - 2. deň

     27. 7. 2023

     Dopoludnie sme vďaka občianskemu združeniu Druživa strávili pozorovaním života včiel, mali sme možnosť asistovať pánovi včelárovi, či dokonca ochutnať výborný domáci medík. Postarali sme sa aj o hladné ovečky a cestou do školy sme sa aj my osviežili chutnou zmrzlinou. Po výdatnom obede sme sa presunuli do Gemerského osvetového strediska, kde nám pán hvezdár v planetáriu premietal zaujímavé, no hlavne poučné filmy a fascinujúce vesmírne projekcie. Veríme, že si deti aj z tohto dňa odniesli veľa pekných zážitkov a vedomostí.

    • Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v šachu

     25. 7. 2023

     K vyvrcholeniu sezóny v šachu patria každoročne Majstrovstvá Slovenska. Aj tento rok sa konali v Liptovskom Jáne. Keďže boli medzinárodné, prišli si k nám zahrať hráči až z deviatich krajín ako India, Francúzsko, Rumunsko, či Ukrajina.

     Spolu 137 hráčov, štyri dni a z toho takmer 24 hodín za šachovnicou.

     Medzi nimi aj naši dvaja žiaci Matej Szaszák obsadil 119. miesto.

     Lukáš Szaszák obsadil pekné 80-te miesto.

     Lukáš bol po troch dňoch na stránke Slovenského Šachového Zväzu označený za druhé najväčšie prekvapenie turnaja.

     Srdečne blahoželáme

    • „Čertovsky dobrý tábor s Amavetom„ - 5. deň

     25. 7. 2023

     Posledný piaty deň sme mali naplánovaný stráviť opäť kúpaním na Kurinci. Keďže sa ochladilo , tak sme sa vybrali navštíviť Ochtinskú aragonitovú jaskyňu, ktorá vďaka svojmu významu a unikátnej výzdobe bola zaradená do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Bohatá a pestrá aragonitová výplň vo forme ihličkových, špirálových a obličkových útvarov vytvára neobyčajne rôznorodú zmes nádherných obrazov. Biele aragonitové strapce žiarili ako hviezdy na Mliečnej dráhe. Po prehliadke krás v podzemí sme si nakúpili rôzne suveníry, ktoré nám budú pripomínať dnešný výlet. Spokojní sme nastúpili do autobusu, ktorý nás odviezol do Rožňavy, kde sme mali zabezpečený obed. Po výbornom obede sme sa ešte zahrali na ihrisku s hojdačkami , kolotočom a osviežili sa nanukom. Počasie nám prialo a my sme prežili skvelý týždeň. Bol to ozaj tábor plný dobrodružstva a nových zážitkov. Pri vyhodnotení boli všetky deti odmenené pochvalným listom, kľúčenkou s logom amavet a sladkou maškrtou. Tí, ktorí boli v tábore prvý krát dostali aj tričko a šiltovku. Moje poďakovanie ako vedúcej klubu Amavet patrí mojim kolegyniam Paťke, Andrejke a Adrike, pretože bez ich pomoci by som nemohla uskutočniť „Čertovsky dobrý tábor“.

    • „Čertovsky dobrý tábor s Amavetom„ - 4. deň

     25. 7. 2023

     Štvrtý deň viedla naša cesta na farmu do Východnej, kde sme zažili pravý farmársky zážitok. Nahliadli sme do prípravy krmiva pre kravy a ovečky, stretli sa s kravami dospeláčkami, ktoré bývajú v „HOTELI SPOKOJNÝCH KRÁV“, navštívili sme škôlku teliat, kde sme mohli teliatka aj pohladkať, dozvedeli sa, koľko má krava žalúdkov. Zážitkovou formou sme spoznali proces chovu kráv a ovečiek a naučili sa viac o výrobe a spracovaní mlieka. Po prehliadke farmy, sme si všetci vlastnoručne vyrobili syrový oštiepok v tvare srdiečka, ktorý sme si zobrali domov. Videli sme ako sa vyrábajú syrové nite, na ktorých sme si pochutnali. Výborný obed nám pripravili priamo na farme. Bol to ozaj deň plný nových zážitkov.

    • „Čertovsky dobrý tábor s Amavetom„ - 2. deň

     25. 7. 2023

     Druhý deň sme sa išli schladiť do jaskyne Baradla v Aggteleku. Pozreli sme sa na prírodné krásy v podzemí. Najviac nás očarila hudobná sieň, kde nám pani sprievodkyňa pustila pár minútovú hudobno – svetelnú show. Bol to prekrásny silný zážitok. Po prehliadke jaskyne sme sa vyšantili na ihrisku, nezabudli si kúpiť rôzne drobné darčeky. Na výbornom obede sme si pochutnali v reštaurácii Rango v Rožňave. Viete čo to bolo ? Zeleninová polievka a palacinky podľa želania : čisté, s lekvárom alebo nutelou. Nechýbala ani poriadna dávka šľahačky.

    • „Čertovsky dobrý tábor s Amavetom„ - 1. deň

     25. 7. 2023

     Už sa stalo tradíciou, že na našej škole sa dňom prázdnin brána školy nezatvára, ale ostáva otvorená pre všetky deti, ktoré chcú zažiť „Čertovsky dobrý tábor“.  AMAVET Klub a naša Zlatá škola už 12 krát pripravili úžasný a ten najlepší denný tábor, v ktorom program zaručoval týždeň plný zážitkov. Deti v pondelok prichádzali plné očakávania čo všetko ich čaká, tešili sa na zážitky , príhody a samozrejme dobrodružstvá. Prvý deň bol deň plný slnka, počasie bolo krásne a preto sme sa boli kúpať na kúpalisku Zelená voda – Kurinec v Rimavskej Sobote. Bazény so šmýkačkami boli naše a my sme si to naplno užili. Veru ani domov sa nám nechcelo ísť. Na výbornom obede sme si pochutnali priamo v areáli kúpaliska, kde nám ho každoročne s veľkou radosťou pripraví už „naša teta Danka“. Pozrite si fotky, a uvidíte ako nám bolo super.

    • Letná škola školička s Fénixom na Zlatej.

     18. 7. 2023

     V piatok sme zavreli brány veľmi úspešnej letnej školy s Fénixom. Spolu až 75 detí mohlo absolvovať našu školu školičku. Ďakujeme kolegom zo základnej školy Zlatá ,dobrovoľníčkam z radov našich žiačok, pani kuchárkam za skvelé obedy. V neposlednom rade aj AJ TY V IT, Galérii v Rožňave, Gemerskej knižnici, Hobby jazda Lipovník, obci Rakovnica, Klubu horských športov Kras, Vzdelávaciemu centru Včielka. Pekné leto želáme a o rok sa uvidíme opäť!!!

    • STROM RODINY

     11. 7. 2023

     POPIS PROJEKTU

      

     Projekt je určený prioritne pre obyvateľov mesta Rožňava alebo občanov spätých s väzbami k rodnému mestu Rožňava. Do projektu sa môžu zapojiť aj firmy pôsobiace na našom území, prípadne sídliace aj mimo nášho mesta.

      

     Prispieť bude možné formou Darovacej zmluvy na účet mesta Rožňava. Projektpozostávas darovania peňažných prostriedkov na kúpu, výsadbu a starostlivosťo „strom rodiny“.

      

     „Strom rodiny“

     Kampaň 2023 , trvanie Júl - September

      

     listnaté dreviny : Lipa, Buk, Dub, Platan, Gaštan jedlý, Javor.... / Príspevok – 150 € /

      

     ihličnaté dreviny : borovica, jedľa...... / Príspevok – 200 € /

      

     Výber pozemkov určených na výsadbu drevín určí mesto Rožňava na základe vyjadrení k inžinierskym sieťam dotknutých orgánov v spolupráci s Ing. A. Krnáčovou s TSM Rožňava, prípadne hlavného architekta Ing. arch. P. Tešlára a vyjadrení KPÚ KE.

     Po vysadení „stromu rodiny“ zabezpečí starostlivosť o dreviny, podľa darovacej zmluvy, TSM Rožňava a každý strom bude označený tabuľkou obsahujúcou druh dreviny, rok výsadby, meno darcu prípadne rodiny.

      

     VZOR

      

     umiestnenie:

      

     SOŠT Hviezdoslavova C KN 2081/52 

      

     – Borovica lesná, Dub letný, Dub červený, Buk lesný, Gaštan jedlý

      

     Nasledujúci pozemok

      

       JUH park pri knižnici C KN 1852/10

      

     – Javor mliečny, Gaštan jedlý, Platan javorolistý, Dub letný, Buk lesný,

     Bukčervenolistý

      

     plagát

    • Slávnostné ukončenie školského roka 2022/2023

     30. 6. 2023

     Posledný školský deň 30.6.2023 nastal deň, na ktorý netrpezlivo čakali všetci žiaci. Deň, kedy boli hodnotení za námahu, ktorú vynakladali 10 mesiacov. Ukončenie šk. roka 2022/2023 sa začalo spoločne na nádvorí ZŠ. Pán riaditeľ Mgr. Richard Szöllös vyhodnotil uplynulý školský rok a spolu s pánom zástupcom primátora mesta Rožňava Mgr. Michalom Drengubiakom a riaditeľom RCPU PaedDr. Marekom Kmeťom popriali všetkým žiakom i učiteľom krásne prázdniny, aby načerpali veľa síl a užili si voľných dní. Potom sa žiaci odobrali do tried, kde triedni učitelia zhodnotili ich prácu a odovzdali vysvedčenia.

 • Novinky

  • Kontakty

   • Základná škola, Zlatá 2
   • Zlatá 2, 048 01 Rožňava E-mail: zszlata2@gmail.com 04801 Rožňava Slovakia
   • riaditeľ: +421 58 734 28 64
   • Sekretariát: +421 58 788 30 00
   • Jedáleň: +421 58 734 35 94
   • Jedáleň (mobil): 0907 947 622
   • IČO: 35543639
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje