• 3.A a 3.C na výlete

     29. 6. 2023

     Dňa 28.6.2023 si žiaci 3.A a 3.C triedy užili školský výlet v exotike. Botanická záhrada v Košiciach ich previedla čarovným svetom exotických rastlín a motýľov. Nezabudli sme si prezrieť aj našu domácu mini ZOO v areáli prekrásnej záhrady.

    • Pekný výlet za nami

     29. 6. 2023

     Koniec školského roka v 7.B sme si užili na triednom výlete v krásnom kraji v dedine Telgárt.  Bolo nám úžasne. Previezli sme sa americkým školským autobusom, videli sme viadukt a boli sme aj pri prameni Hrona. Zaslúžili sme si aj suprovú zmrzlinu. A vôbec nám nechýbali mobili, pretože sme športovali, plávali a hrali súťažili.

    • Výlet plný dobrodružstva a objavovania!

     29. 6. 2023

     Naši žiaci zo 4.D triedy sa dňa 28.06. vybrali na výlet plný spoznávania a nových zážitkov. Cesta ich zaviedla do podzemného sveta jaskyne Domica, kde objavovali fascinujúce stalaktity a stalagmity. Boli ohromení krásou a jedinečnosťou prírodného divu, ktorý sa pred ich očami otváral. Ale to ešte nebolo všetko! Po prechádzke jaskyňou sme sa pustili do ďalšieho dobrodružstva - krátkej túry cez malebnú krajinu. Ďakujeme všetkým žiakom za skvelú náladu, energiu a túžbu objavovať nové veci! Tento výlet nám dal príležitosť spoznať si prírodu zblízka a naučiť sa, že najkrajšie veci sa skrývajú tam vonku.

    • Mikrobasketbalová liga

     23. 6. 2023

     Dňa 22.6. sa uskutočnil záverečný turnaj v mikrobasketbalovej lige na ktorom sa vyhodnocovali výsledky zo všetkých turnajov. Aj napriek tomu že sa žiaci našej školy umiestnili na 3. mieste, v priebehu turnajov sa zlepšovali a v poslednom turnaji dokázali zvíťazili v obidvoch zápasoch nad ZŠ Juh a ZŠ pionierov!!!

    • Školský výlet 7.C

     23. 6. 2023

     Dňa 22.06.2023 sa žiaci 7.C vybrali spoznávať históriu nášho Národného divadla v Košiciach. Priestory nás ohúrili a už teraz sa tešíme, kedy budeme môcť navštíviť aj nejaké predstavenie.

     Po prehliadke divadla sme nevynechali ani Aupark i Maťove akcie :)

     Košice, vidíme sa budúci školský rok!!!

    • Aj my máme v Betliari svoj strom!

     23. 6. 2023

     Vďaka aktivite, ktorá sa podieľa na ochrane a obnove prírodného a kultúrneho dedičstva, sme si v Betliarskom parku aj my vysadili svoj strom. Spoločne sme si vybrali dub červený, ktorý sme dnes označili aj tabuľkou. Pravidelnými návštevami sa budeme podielať na jeho ochrane a veríme, že sa mu v tomto krásnom parku bude dariť. 

    • TANDEMOVO

     22. 6. 2023

     My na Zlatej sme našli cestu ako urobiť telesnú výchovu atraktívnou, efektívnou a pre všetky deti prístupnou. V spolupráci s RCPU Rožňava sme sa pustili do lákavej výzvy. Hodiny telesnej a športovej výchovy realizujeme TANDEMOVOMentor RCPU, Stanislav Székely, v spolupráci s telocvikármi  a učiteľmi našej školy pripravujú v exteriéri či v interiéri  netradičné, veľmi atraktívne disciplíny, s cieľom deti nielen rozhýbať ale aj zabaviť..

     Takáto spolupráca je založená na vzájomnej výmene skúseností  medzi kolegami a príkladov dobrej praxe, preto môžeme smelo túto  vyučovaciu metódu pomenovať ako bomba hodina TSV pre našich žiakov !!

     Vznikajú naozaj zaujímavé, hodnotné a dynamické vyučovacie jednotky, ktoré ocenia v prvom rade žiaci. Plánujeme v týchto aktivitách pokračovať, a ešte ich viac rozvíjať. Od septembra budeme vytvárať ďalšie tandemy. A nielen so Stanom. Nechajte sa prekvapiť. 

    • Návšteva Subsídia

     21. 6. 2023

     Dnešné dopoludnie sme spríjemnili našim seniorom v zariadení Subsídiu. Odprezentovali sme im kreatívne tanečné čísla a spoločne so zamestnancami zariadenia sme sa naučili nový tanec. Užili sme si kopec zábavy.

    • Divadlo Houže - BABIČKA

     21. 6. 2023

     Byť babkou či dedkom nie je veru občas jednoduché. Svet okolo sa stále niekam ponáhľa. Naša Babička to ale vymyslela jednoducho. Sedí pri telefóne, telefonuje s dedkom a rozpráva o všetkom možnom. Takto začalo divadlo, ktoré nám vyčarilo úsmev na tvári počas celého predstavenia. A s úsmevom a krásnym divadelným zážitkom sme aj odchádzali...

    • DEŇ DETÍ S OZBROJENÝMI SILAMI SR

     21. 6. 2023

     Dnes si pre nás pripravili Ozbrojené sily SR podujatie, na ktorom sme mohli vidieť ukážky vojenskej techniky i činnosti profesionálnych vojakov pri zásahu vojenskej polície proti ozbrojenému nepriateľovi so zneškodnením bomby nájdenej u páchateľa pri zásahu. Ďalej mohli žiaci vidieť zásah vycvičených psov s ich psovodom proti nepriateľovi. 

     Veľký záujem u žiakov vzbudila najmä výzbroj a výstroj profesionálnych vojakov, s ktorou sa mohli odfotografovať a aj si ju vyskúšať. Prostredníctvom takýchto podujatí vojenských útvarov chce rezort obrany žiakom priblížiť prácu profesionálnych vojakov a pozdvihnúť tak ich branné povedomie, záujem o obranu štátu a vlastenectvo. 

    • Týždeň čítania deťom

     21. 6. 2023

     Každý deň bude o zážitok krajší! A to vďaka príbehom, ktoré budú prečítané deťom v rámci akcie Celé Slovensko číta deťom. Ďakujeme Gemerskej knižnici v Rožňave, že k nám zavítala a tak sme mali krásnu hodinu čítania, kde sme nečítali my, ale čítali nám. Prečítajte aj vy tento týždeň svojim deťom pred spaním, strávite spolu krásny čas a deti sa určite potešia.

    • Našim milovaným ockom...

     20. 6. 2023

     "Ocinko je naše zlato, mať ho doma stojí za to. Ľúbi mamku, detičky, vie opravovať vecičky".

     Každý rok patrí tretia júnová nedeľa našim milovaným ockom, preto sme sa im v oddeleniach ŠKD rozhodli vyrobiť krásne pozdravy, aby sme im dali najavo, ako veľmi ich ľúbime.

    • Súťaž ZA KRÁSAMI SLOVENSKÉHO KRASU

     20. 6. 2023

     Tohtoročný - 19.-ty ročník súťaže "Za krásami Slovenského krasu" bol pre naše baby zo 6.B - Aďku Orosovú, Kiku Čmelíkovú, Emku Čapó a Viki Šimkovú a mňa - pani učiteľku Karolínu Labanczovú čímsi, čo by sme mohli kľudne nazvať aj "skúškou ohňa"!Dievčatá nielenže súťažili ako jedny z najmladších a to na súťaži určenej hlavne pre 8. a 9.ročník, ale zároveň mali proti sebe ďalších 9 tímov z celého okresu!A teda- za svoj výkon si zaslúžia uznanie, keďže nás len tesne minulo tretie miesto!ÁNO, ÁNO, na budúci rok si už brúsime zuby na výhru! U nás na Zlatej máme v tíme totiž 4 fakt nebezpečné šelmy... :)

    • Exkurzia Gotická cesta

     20. 6. 2023

     Žiaci 7. ročníka sa v spolupráci s Baníckym múzeom v Rožňave zúčastnili exkurzie po Gotickej ceste. Navštívili kostoly v Plešivci, Štítniku a v Ochtinej. Svoje novo získané poznatky si overili vo vedomostnom kvíze. Dozvedeli sa veľa zaujímavého. Naša spolupráca s Baníckym múzeom bude pokračovať aj v budúcom školskom roku.

 • Novinky

  • Kontakty

   • Základná škola, Zlatá 2
   • Zlatá 2, 048 01 Rožňava E-mail: zszlata2@gmail.com 04801 Rožňava Slovakia
   • riaditeľ: +421 58 734 28 64
   • Sekretariát: +421 58 788 30 00
   • Jedáleň: +421 58 734 35 94
   • Jedáleň (mobil): 0907 947 622
   • IČO: 35543639
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje