• Týždeň čítania deťom

     21. 6. 2023

     Každý deň bude o zážitok krajší! A to vďaka príbehom, ktoré budú prečítané deťom v rámci akcie Celé Slovensko číta deťom. Ďakujeme Gemerskej knižnici v Rožňave, že k nám zavítala a tak sme mali krásnu hodinu čítania, kde sme nečítali my, ale čítali nám. Prečítajte aj vy tento týždeň svojim deťom pred spaním, strávite spolu krásny čas a deti sa určite potešia.

    • Našim milovaným ockom...

     20. 6. 2023

     "Ocinko je naše zlato, mať ho doma stojí za to. Ľúbi mamku, detičky, vie opravovať vecičky".

     Každý rok patrí tretia júnová nedeľa našim milovaným ockom, preto sme sa im v oddeleniach ŠKD rozhodli vyrobiť krásne pozdravy, aby sme im dali najavo, ako veľmi ich ľúbime.

    • Súťaž ZA KRÁSAMI SLOVENSKÉHO KRASU

     20. 6. 2023

     Tohtoročný - 19.-ty ročník súťaže "Za krásami Slovenského krasu" bol pre naše baby zo 6.B - Aďku Orosovú, Kiku Čmelíkovú, Emku Čapó a Viki Šimkovú a mňa - pani učiteľku Karolínu Labanczovú čímsi, čo by sme mohli kľudne nazvať aj "skúškou ohňa"!Dievčatá nielenže súťažili ako jedny z najmladších a to na súťaži určenej hlavne pre 8. a 9.ročník, ale zároveň mali proti sebe ďalších 9 tímov z celého okresu!A teda- za svoj výkon si zaslúžia uznanie, keďže nás len tesne minulo tretie miesto!ÁNO, ÁNO, na budúci rok si už brúsime zuby na výhru! U nás na Zlatej máme v tíme totiž 4 fakt nebezpečné šelmy... :)

    • Exkurzia Gotická cesta

     20. 6. 2023

     Žiaci 7. ročníka sa v spolupráci s Baníckym múzeom v Rožňave zúčastnili exkurzie po Gotickej ceste. Navštívili kostoly v Plešivci, Štítniku a v Ochtinej. Svoje novo získané poznatky si overili vo vedomostnom kvíze. Dozvedeli sa veľa zaujímavého. Naša spolupráca s Baníckym múzeom bude pokračovať aj v budúcom školskom roku.

    • A opäť sme sa hrali!

     19. 6. 2023

     Vďaka organizácii Aj Ty v IT sme opäť mali možnosť zlepšiť programovacie schopnosti našich dievčat. V dňoch 12.6.2023 – 13.6.2023 sa naše dievčatá zoznámili so Spike-om.  Zostrojili a následne programovali farebného lego robota. O tom, že to bola veľká zábava vôbec nepochybujte! Svedčia o tom nielen fotky, ale aj rozprávanie absolventiek workshopu.

    • ENGLISH WEEK

     15. 6. 2023

     Uplynulý týždeň sa u nás znova „spíkovalo“. Tentokrát si žiaci zvyšovali komunikačné sebavedomie prostredníctvom rôznych konverzačných tém a aktivít s lektorom Dewi-m z Británie. Bola to podľa slov žiakov opäť raz zábava a mnohí z nich sa už tešia na takýto týždeň aj na budúci rok. 

    • S Micro:bitom do eTwinningu

     9. 6. 2023

     Aj my sme sa v tomto školskom roku zapojili do komunity eTwinning škôl, ktorá ponúka možnosť pracovať na školských projektoch s európskymi školami v bezpečnom virtuálnom priestore.  Počas našej polročnej práce v projekte sa žiaci V.B venovali Micro:bitom. S našimi partnermi z Grécka a Bulharska sme vytvorili bezpečnostný alarm na školskú tašku. A čo nám tento projekt dal? Určite užitočné skúsenosti v oblasti programovania a práce s Micro:bitmi, možnosť využitia anglického jazyka počas komunikácie s partnerskými školami a v neposlednom rade aj dobrý pocit, že to, čo robíme, robíme dobre a s radosťou. Pozrite si náš výsledok v krátkom videu:

    • Prvouka v 2.A

     9. 6. 2023

     Čo všetko vám napadne,keď počujete slovo PÔDA? Nám veru toho napadlo veľa...a po super hodinách pozorovania, pokusov a vytvárania plagátov nám toho napadlo ešte viac,pretože sme sa dozvedeli a naučili zaujímavé veci. Takéto hodiny sa nám páčia, určite by sa páčili aj vám.

    • RIADITEĽSKÉ VOĽNO

     9. 6. 2023

     Riaditeľstvo ZŠ Zlatá 2, Rožňava Vám oznamuje, že z organizačných dôvodov podľa § 150 ods. 5, Zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) poskytne dňa 16.6.2023 žiakom školy

     riaditeľské voľno.

     Zároveň Vám oznamujeme, že v tento deň nebude v prevádzke ani školská jedáleň. 

     Ďakujeme za pochopenie. 

    • Exkurzia v Banskej Bystrici

     6. 6. 2023

     Naši deviataci sa zúčastnili už tradičnej exkurzie do Múzea SNP v Banskej Bystrici. Počas vyčerpávajúceho výkladu sa dozvedeli množstvo nových informácií o dejinách II. svetovej vojny, ako aj o hrdinských bojoch našich predkov v boji za slobodu. Sloboda nie je samozrejmosťou, preto si ju vážme !!!

    • Záhrada plná kníh

     5. 6. 2023

     V rámci literárnej činnosti sme sa v popoludňajších hodinách triedy - 2.C, 3.B a 3.C vybrali do Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského v Rožňave na knižničný festival s názvom Škriatkovia medzi nami-autorské stretnutie s Evou Wilson. Zoznámili sme sa s pani spisovateľkou, ktorá nám predstavila svoju tvorbu, zahrala sa s nami rôzne zaujímavé hry a každý z nás dostal krásne darčeky. Dvom žiakom Rolandovi Vincovi z 2.C a Dagmarke Sasákovej z 3.C pani spisovateľka Eva Wilson darovala svoje knihy s venovaním za krásne čítanie. Ďakujeme tetám z knižnice za pomoc a sprevádzanie počas celej akcie a tešíme sa nabudúce.

 • Novinky

  • Kontakty

   • Základná škola, Zlatá 2
   • Zlatá 2, 048 01 Rožňava E-mail: zszlata2@gmail.com 04801 Rožňava Slovakia
   • riaditeľ: +421 58 734 28 64
   • Sekretariát: +421 58 788 30 00
   • Jedáleň: +421 58 734 35 94
   • Jedáleň (mobil): 0907 947 622
   • IČO: 35543639
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje