• Veľkonočné tvorenie v 2.A triede

6. 4. 2023

Jar už klope, hurá, na zelené vrátka, Veľkú noc nám prinášajú drobulinké kuriatka. Vinšujem vám sviatky tieto, nie pre koláč, nielen pre to, spokojnosti v srdiečku, a studenú vodičku, prajem zdravia, starosti nech sa nás stránia. Veľkú noc len v pohode, a dievčatá vo vode.

Na príchod Veľkej noci, sme sa pripravovali aj my druháci. Vyrobili sme si darčeky a pozdravy, ktorými potešíme naše rodinky.

• 1.C v Galérii

6. 4. 2023

Hopká zajko do lesa, pod fúziky smeje sa. Usmieva sa, no vie na čom, nesie dary polievačom. Aj my prváci z I.C sme si pripomenuli veľkonočné sviatky návštevou tvorivých dielní v Galérii.

• Milí rodičia našich budúcich prváčikov.

5. 4. 2023

Radi by sme sa Vám poďakovali, že ste Vaše detičky zapísali do našej školy. Verte, že Vašu dôveru nesklameme a vytvoríme pre Vás priateľské a bezpečné prostredie, aby sa Vaše deti u nás cítili naozaj ako doma. Čakajú na Vás naše šikovné a láskavé pani učiteľky a pani vychovávateľky, ktoré budú spolu s Vami sledovať Vaše prvé úspechy,  tešiť sa z Vašich pokrokov a plniť naše spoločné ciele.

Je to pre nás obrovský záväzok, na ktorý sme však perfektne pripravení.

Ďakujeme.

Váš zlatý team.

• Posledné kolo žiackej šachovej ligy v Košiciach

5. 4. 2023

Súťaž sa hrala 01.04.2023 pri účasti 89 hráčov a našu školu opäť reprezentovalo sedem žiakov.

Z nich Miška Kotrčková obsadila 82 priečku. Menej sa darilo Martinovi Terajovi (78) a Adamovi Martinkovi (72).

Naopak veľký skok urobila Simča Kotrčková. Obsadila 61.priečku s tromi bodmi a opäť si ukoristila bronzovú medailu v kategórii.

Skvelý výkon podal aj Tomi Falat. So štyrmi bodmi obsadil 39.priečku.

Dobre sa držal aj Matej Szaszák, ktorý uzavrel prvú pätnástku.

Lukáš Szaszák po smolnej prehre v piatom kole obsadil "až" ôsme miesto.

Aj keď radosť občas vystriedalo sklamanie ako aprílové počasie, ukázali sme sa ako silný kolektív, ktorý už pozná každý aj vďaka našim šachovým dresom.

• Poznáme majstrov šachového krúžku

5. 4. 2023

Už šiesty rok sa na našom šachovom krúžku konal turnaj o jeho majstra.

Aj tento ročník sa hralo systémom každý s každým a zúčastnilo sa ho 14 detí.

Majstrom tohto ročníka sa stal Lukáš Szaszák. Druhá skončila bývalá žiačka našej školy a na treťom mieste skončili Matej Szaszák.

Sú to aktívni ligový hráči, preto sme tento ročník oceňovali zvlášť aj nováčikov.

Suverénom súťaže bol Tomáš Falat. Druhý skončil Kevin Pogány a tretie miesto obsadil Lukáš Nagy.

Blahoželáme.

• Noc s Andersenom - 1. stupeň

4. 4. 2023

Na prvom stupni sa uskutočnil 18. ročník rozprávkovej Noci s Andersenom.

Konal sa 31.3 - 1.4 2023 v budove prvého stupňa. Žiaci počas tejto čarovnej noci čítali rozprávky a počúvali čarovné príbehy. Mali aj rôzne športové aktivity, hlavolamy, hádanky, učili sa pesničky a kreslili obrázky. Vyrobili si krásnu labuť a pred spaním si pustili v triedach peknú rozprávku. Okrem sladkých odmien získali „prespávači“ aj medailu. Akcia sa deťom veľmi páčila.

• Noc s Andersenom - 2. stupeň

4. 4. 2023

31. marca po celom Slovensku prebiehalo rozprávkové podujatie Noc s Andersenom. Počas tejto noci sa  v našej škole diali zvláštne veci. Nič netušiaci žiaci prišli so spacákmi a karimatkami, niektorí s menšími obavami, iní zase plní očakávania, čo ich počas noci v škole čaká. Telocvičňa sa zrazu zmenila na kráľovstvo kráľa Petra. Čarodejnica Saxana uniesla jeho jedinú dcéru Zlatovlásku a začarovala celé kráľovstvo. Naši malí rytieri a mladé odvážne rytierky  neváhali  a hneď sa pustili do záchrany princeznej. Najprv však museli predstúpiť pred kráľa Petra s vlastnou vlajkou a predstaviť sa odkiaľ pochádzajú, či sú hodní, aby mohli bojovať o záchranu princeznej. Počas noci lúštili, hľadali v meste ukrytý poklad, dostávali indície, ktoré im pomáhali odčarovať zakliate kráľovstvo a krôčik po krôčiku boli bližšie k záchrane princeznej. A ako to v rozprávkach býva, všetko sa skončilo šťastne.

• Veľkonočné sviatky sa blížia

3. 4. 2023

Prichádza Veľká noc a žiaci 4.C sa na ňu pomaličky pripravujú. Navštívili Galériu Baníckeho múzea, kde vyrábali pekné výrobky a dozvedeli sa aj informácie o jarných zvykoch a tradíciách. Ako si vyzdobiť kraslice sa zasa naučili v Gemerské knižnici Pavla Dobšinského. Zaujímavé veci tvoria aj v škole.