• Záchranári na Zlatej nabrali druhý dych!

     28. 4. 2023

     Žiaci našej základnej školy  sa po období   koronavírusu  opäť zapojili do súťaže Mladý záchranár pod záštitou Červeného  kríža.  Noví žiaci + nová vedúca =  veľký elán!  

     Dva tímy sa s pani učiteľkou Karolínou Labanczovou  zmobilizovali  na maximum  a z Póschovej záhrady odchádzali  veľmi spokojní!  Buďte si istí, že naši záchranári  to dali na výbornú!  Viki Očenášová, Maťo  Szaszák, Emka Lišuchová, Roman Fafrák, Lilli Fifiková, Viki Gallová, Viki Balázsová, Nina Mareková, Máté Uveges, Saška Dovcová a Nati Pakesová – sme pripravení a o rok  si pôjdeme po putovný pohár! 

    • Popoludnie s rozprávkou

     27. 4. 2023

     Včerajšie popoludnie sme strávili v školskej knižnici s p. učiteľkou Evkou Dusovou, ktorá si pre deti pripravila pútavú aktivitu na tému jarného obdobia. Deti pracovali usilovne a všetky úlohy hravo zvládli. Za svoju usilovnosť dostali sladkú odmenu. Ďakujeme!

    • DEŇ ZEME

     27. 4. 2023

     Tak ako minulý rok, aj tento rok sme pre žiakov druhého stupňa pripravili projektový deň. Bol zložený z dvoch tém – Deň Zeme a Finančná gramotnosť. Každá trieda mala oba tieto bloky. V 5.B mali napr. na tému Dňa Zeme Peer vzdelávanie – ekoodpad, hľadanie QR kódov a lúštenie kvízov a na finančnú gramotnosť vyrábali a prezentovali vlastné mince. V 6. B vytvárali projekty, siedmaci vrámci Dňa Zeme prerábali staré tričká na nové, na finančnej gramotnosti si prešli cesty objaviteľov. Ôsmaci sa venovali elektroodpadu a nebezpečným skládkam, deviataci pozreli videá o skládkovaní a na finančnej sa bavili o výplatách.

     Myslíme si, že sme o trošku múdrejší a prispejeme k zlepšeniu životného prostredia aj na základe našej uhlíkovej stopy.

    • Vystúpenie v Subsidiu

     26. 4. 2023

     Dňa 26.4 sme sa vybrali do Subsídia v Rožňave znova potešiť našich seniorov. Predviedli sme im kultúrny program našich tanečno - pohybových krúžkov( mažoretky, zumba/taebo, jumping, folklór). Deti s radosťou ukázali svoje tanečné a spevácke umenie a na oplátku deťom zatancovali zamestnanci a klienti Subsidia.Deti čakal aj darček v podobe záložiek do knihy, ktoré vlastnoručne vyrobili seniori.Ďakujeme a tešíme sa nabudúce.

    • Návšteva knižnice s 2.C

     25. 4. 2023

     Včera 24.apríla sme hneď ráno navštívili knižnicu P.Dobšinského v Rožňave. Všetci sme sa veľmi tešili na knihy, ktoré si pozrieme a prečítame. Tety si pre nás pripravili pekný program, boli sme šikovní pri zaujímavom kvíze. Na záver sme si vybrali knihy, ktoré budeme doma i v škole čítať. Bolo nám super, ďakujeme.

    • Deň Zeme v školskom klube detí

     24. 4. 2023

     Naša modrá planéta má 22. apríla sviatok. Pri tejto príležitosti si deti pripravili zaujímavé projekty a počas ekologicky zameranej aktivity pripomenuli kamarátom spôsoby, ktorými môže každý z nás prispievať k čistejšiemu životnému prostrediu. Musíme si ju chrániť, veď príroda je krásna. V plnej kráse sa prebudila aj na našom školskom dvore.

    • Matematický klokan

     20. 4. 2023

     Naša škola aj tento rok sa zapojila do súťaže Matematický klokan. Je to medzinárodná matematická súťaž, ktorej hlavným poslaním je propagovať a popularizovať logické myslenie a matematiku. Každoročne sa do nej zapája niekoľko miliónov žiakov na celej zemeguli.Obsahuje zaujímavé úlohy zo všetkých kútov planéty.

     Do súťaže sa zapojilo vyše 100 žiakov našej školy. Najviac sa darilo žiakom v poradí:

     Tomáš Lukáč (9.A), Natália Domiková (4.D), Richard Král (9.C), Peter Suchár (3.A), Jakub Očenáš (9.C), Nela Manková (4.C), Michal Ligárt (9.C), Marek Ivanko (8.C), Vincent LucasŠtickner (7.C), Ema Michalovová (3.A), Lukáš Szaszák (8.A) a Tamara Bodrogiová (2.A) – všetci úspešní riešitelia.

     Gratulujeme!

    • Vítanie jari v školskej knižnici

     20. 4. 2023

     Dňa 19.04. sme my 3.B privítali jar v našej školskej knižnici. Pani učiteľka Evka Dusová nám prečítala krátky úryvok z jarnej rozprávky, ktorú sme si pozorne vypočuli a potom sme odpovedali na pripravené otázky na záver sme si zasúťažili. Ďakujeme za krásne strávené popoludnie a už teraz sa tešíme na ďalšiu návštevu.

    • Digi Day

     20. 4. 2023

     V stredu 19.4. prebiehalo celodenné vysielanie na tému Bezpečný internet pre všetkých. Vzdelávanie bolo pripravené do blokov. Doobeda sa vzdelávali žiaci a jednej časti s názvom Cudzí ľudia - bezpečná komunikácia sa zúčastnila trieda 8.A vrámci hodiny informatiky. Poobede prebiehali vzdelávania pre učiteľov, rodičov a vedenie škôl. Školitelia boli z Čiech aj zo Slovenska a bolo to veľmi zaujímavo pripravené.

     Aktivity sme riešili formou rozhovoru, alebo sme robili vypracovania na PC a naše reakcie sme zadávali pomocou hlasovania cez mentimeter. Zistili sme, že máme dostatočné informácie o bezpečnej komunikácii aj vďaka naším učiteľom.

    • Pripnime si narcis aj na našej škole

     20. 4. 2023

     Narcis je v mnohých európskych krajinách symbolom boja proti rakovine. Na Slovensku ochorie na rakovinu ročne takmer 23 000 ľudí. Potrebujú pomoc a nádej. Deň narcisov je symbolom nádeje pre život a získava si stále viac sympatizantov.

     Pripnutím kvietka narcisu vyjadrujeme spolupatričnosť s ľuďmi postihnutými rakovinovým ochorením a úsilie im pomáhať. Pretože proti rakovine musíme bojovať spoločne. Preto každý rok, vždy začiatkom jari, vyjadrujeme prostredníctvom žltých narcisov svoju podporu boju proti rakovine.  

    • Sledovanie počasia

     19. 4. 2023

     Teraz sme sa v 5.B zahrali na meteorológov. Nepredpovedali sme počasie, ale sledovali sme predpoveď počasia vo svojom bydlisku. A následne sme vyhodnotili najkrajšie, najteplejšie a najchladnejšie dni. Sebi Farkas dokonca vyrobil aj ukazovateľ smeru vetra. A aj sme ho na hodine vyskúšali.

    • Les ukrytý v knihe

     18. 4. 2023

     Tak ako je marec špecifický pre knihy, o apríli sa hovorí, že je mesiacom LESOV. A pri príležitosti tohto výnimočného mesiaca sme dostali pozvanie do Gemerskej knižnice a pripomenuli sme si, čo všetko vďaka lesom máme a čo všetko je v knihách o lesoch ukryté. Cez rôzne aktivity sme sa dozvedeli, že les je domovom rôznych druhov vtákov. Zistili sme,kedy vtáky vstávajú a začínajú so spevom. Opísali sme si, ako sa správa hlucháň hôrny a vypočuli si, aký zvuk je pre neho typický. Ďakujeme  pani Ing.Janke Lehockej,lesy Betliar, za krásny a náučne strávený čas v knižnici.

    • Vesmír očami detí

     13. 4. 2023

     Dňa 12.4.2023 prebehlo vyhodnotenie okresného kola sútaže Vesmír očami detí, v ktorej získala ocenenie Lenka Mikolajová žiačka 7.B triedy. Jej práca Tretie oko postupuje do celoslovenského kola.

     Srdečne blahoželáme a prajeme ešte veľa tvorivých úspechov!!!

    • Veľkonočný ježko

     13. 4. 2023

     Žiaci 2.C triedy cez veľkonočné sviatky nezaháľali a vytvorili si krásneho ježka z obilia podľa návodu textu v čítanke o veľkonočnom ježkovi. Ďakujem žiakom aj rodičom, ktorí sa zapojili a našli si čas na tento pekný výtvor prírody, pričom si zopakovali aj poznatky z prvouky.

    • Ďalší úspech na Matematickej olympiáde!

     13. 4. 2023

     Dňa 12.4.2023 sa uskutočnilo okresné kolo 72. ročníka Matematickej olympiády v kategóriách Z6, Z7 a Z8. Žiaci našej školy dosiahli veľmi pekné výsledky:

     Kategória Z6: Natalia Katerenchuk (VI.A) 1.miesto – úspešný riešiteľ, Lea Drábová (VI.C) 3. miesto, Daniel Parditka (VI.A) 6. miesto

     Kategória Z7: Ján Kováč (VII.D) a Tomáš Kováč (VII.C) 1. miesto – úspešný riešiteľ, Oleksandr Polshyn (VII.C) 5. miesto – úspešný riešiteľ, Tomáš Frankovič (VII.C) 7. miesto

     Kategória Z8: Marek Ivanko (VIII.C) 3. miesto, Marcel Dráb (VIII.C) 5. miesto – úspešní riešitelia.

     V kategórii Z7 Ján Kováč a Tomáš Kováč získali plný počet bodov za úplné a bezchybné riešenie všetkých úloh!

     Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školya všetkým žiakomgratulujeme!

    • Dotazník PERCH

     13. 4. 2023

     Ľudský papilomavírus (HPV) je bežnou skupinou vírusov, z ktorých môžu spôsobiť genitálne bradavice alebo rôzne formy rakoviny.  Neexistuje žiadny krvný test na HPV, ale testovanie je súčasťou skríningu rakoviny krčka maternice. Počas skríningu rakoviny krčka maternice sa z krčka maternice odoberie malá vzorka buniek a testuje sa na vírus HPV, a to buď na molekulárnej úrovni (test HPV NAT) alebo na cytologickej úrovni (LBC).Vakcíny proti HPV boli prvýkrát predstavené v roku 2006. 

     Tento prieskum je súčasťou európskeho projektu PERCH (PartneERship to Contrast HPV), ktorý chce prispieť k realizácii európskeho plánu na boj proti rakovine, s cieľom znížiť výskyt a úmrtnosť spojenú s formami rakoviny, spôsobenej vírusom HPV.

     P
     rieskum prebiehať v dňoch 12.4. - 20.4.2023 a je určený pre rodičov detí vo veku 9-15 rokov.

     Dotazník je anonymný.
     Link na online dotazník : https://survey.iss.it

 • Novinky

  • Kontakty

   • Základná škola, Zlatá 2
   • Zlatá 2, 048 01 Rožňava E-mail: zszlata2@gmail.com 04801 Rožňava Slovakia
   • riaditeľ: +421 58 734 28 64
   • Sekretariát: +421 58 788 30 00
   • Jedáleň: +421 58 734 35 94
   • Jedáleň (mobil): 0907 947 622
   • IČO: 35543639
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje