• 14. február - Medzinárodný deň darovania knihy

     15. 2. 2023

     14. február je vraj dňom zaľúbených! Ale keďže my sme ešte len žiaci 3.C triedy, nám svedčí hlavne láska kamarátska. 14. február je však aj Medzinárodným dňom darovania knihy. Gemerská knižnica vyhlásila pri tejto príležitosti jednu výzvu, a to s láskou darovať knihu. My sme sa spolu s našou tr.p. učiteľkou rozhodli svoje už "nepotrebné" knižky darovať knižnici a spojili sme tieto sviatky dobrým skutkom, láskou ku knihám i výrobou magických valentínskych pozdravov.

    • PROJEKTY v 5.B

     15. 2. 2023

     Téma Zloženie Zeme nás v 5.B veľmi zaujala. Po rozhovoroch s pani učiteľkou o zemetraseniach, sopkách a o tom, kde sa tá sila vlastne berie sme sa s veľkou verbou pustili do tvorby projektov v domácom prostredí. Potom nám na hodine chŕlili činné sopky, zaznamenali sme aj zemetrasenie, zopakovali sme si zloženie Zeme ale aj ako vznikli pohoria. Veď posúďte sami ako sa nám to podarilo. 

    • Dejepisná olympiáda

     13. 2. 2023

     Medzi nádejnými historikmi sa nestratili ani naši žiaci. Na okresnom kole dejepisnej olympiády obsadil Štefan Manko zo VI.C krásne 2. miesto a Branislav Boroš z IX.C sa stal úspešným riešiteľom. Blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

    • RECYKLUJEME MÚDRO

     13. 2. 2023

     Žiaci zo 4.C si na hodinách pracovného vyučovania vyrobili z odpadových kartónov takéto veselé vtáčie búdky. Tie poslúžia v týchto zimných dňoch našim operencom, pretože si v nich nájdu chutné semiačka

    • Karneval ukrytý v knihách

     10. 2. 2023

     Fašiangy sú obdobie zábavy a tú sme my 3.B prežili v stredu popoludní v našej školskej knižnici. Pani učiteľka Evka Dusová nám pripravila pekný program na tému KARNEVAL k tomu krátky príbeh a súťaž na precvičenie našej pozornosti. Zahrali sme si spolu hru LETÍ, LETÍ a na záver sme si zasúťažili dievčatá proti chlapcom v PEXESE. Pri spoločnej zábave sme sa dozvedeli o našich tradíciách počas fašiangov, inšpirovali sme sa pri vymýšľaní masiek na náš karneval a na záver sme si vypožičali knižky do triedy, ale aj na domov. Už teraz sa tešíme na ďalšiu návštevu.

    • VYHODNOTENIE ZBERU

     8. 2. 2023

     V mesiaci október prebiehal zber papiera a gaštanov. Najlepší „nosiči“ z každej triedy dostali pekné tašky a najlepší na prvých troch miestach dostali aj pekné vecné ceny. Okrem toho traja najlepší z každej triedy dostali žolíka, ktorého budú môcť použiť na niektorej hodine v „núdzovom“ prípade. 

     Najviac papiera z celej školy nazbierala 4.C, v gaštanoch to boli triedy 3.C a 4.C.

     Všetkým veľmi pekne ďakujeme a gratulujeme.

    • Zimné tvorenie v ŠKD s 2.A triedou

     7. 2. 2023

     Biely kabát krajina má, ledva sa doň pomestí. Teta Zima, naša známa vydala sa na cesty. Skryla sa do ľadu, robí nám náladu.

     Dúfame, že táto zima nám snežík ešte dopraje, aby sme sa mohli vyšantiť, ale si aj postaviť snehuliaka. Miesto stavania snehuliaka a šantenia na snehu v ŠKD tvoríme, a tak si našimi prácami skrášľujeme svoje oddelenie.

    • Úspech na Matematickej olympiáde

     7. 2. 2023

     Dňa 25.1.2023 sa uskutočnilo okresné kolo 72. ročníka Matematickej olympiády v kategórii Z5 a Z9. Žiaci našej školy dosiahli veľmi pekné výsledky:

     Kategória Z5: Lukáš Petrenka (V.B), Tamara Sabadošová (V.B), Leonard Bradáč (V.A), Dávid Gál (V.A), Florián Tömöl (V.B) – všetci úspešní riešitelia

     Kategória Z9: Tomáš Lukáč (IX.A) a Richard Král (IX.C) – 1. miesto

     Blahoželáme!

     Tomášovi a Richardovi, víťazom kategórie Z9 prajeme veľa úspechov v krajskom kole!

    • ZBIERKA PRE ÚTULOK

     7. 2. 2023

     Základná škola Zlatá 2 a OZ Život je pes organizuju verejnú zbierku materiálnych potrieb pre útulok, ktorá sa uskutoční v termíne od 13. do 23. feburára 2023. Zvieratkám v útulku môžete priniesť krmivo-granulky aj konzervy s väčším obsahom mäsa, deky, plachty, hračky, gumenné rukavice, savo, jar alebo pur. Všetky veci môžete odovzdať pani učiteľke Erike Hagovskej v tomto termíne. Za každú pomoc ĎAKUJEME!

    • Vlastivedná miestopisná súťaž

     7. 2. 2023

     Aj naše mesto oslávilo svoje narodeniny a medzi gratulantmi sme nemohli chýbať. Pri príležitosti Dní mesta sa konala miestopisná súťaž venovaná dejinám Rožňavy. Otázky boli náročné, ale nestratili sa ani naši žiaci. Hoci sme nezvíťazili, dozvedeli sme sa veľa nového o bohatej histórii Rožňavy. Radi sa zúčastníme aj o rok.

    • "Hľadá sa BABKA a DEDKO"

     3. 2. 2023

     Žiaci 3.C sa zapojili do výtvarnej súťaže Gemerskej knižnice "Hľadá sa BABKA a DEDKO pre rok 2022". Dňa 23.1.2023 sa uskutočnilo jej slávnostné vyhodnotenie v priestoroch knižnice. Naša Ellka Lukáčová získala krásne 3. miesto.

     GRATULUJEME!

    • Medzi najúspešnejšími sú aj naši žiaci

     3. 2. 2023

     Dňa 2.2. 2023 sa na Radnici uskutočnilo Slávnostné zasadnutie mestského zastupiteľstva, na ktorom získali ocenenia aj Najúspešnejší športovci mesta Rožňava za rok 2022. Medzi športovcami boli ocenené aj dve žiačky našej školy zo 7.B triedy: Anna Mikolajová - Judo a Viktória Támárová - Taekwondo.

     Dievčatám srdečne blahoželáme a prajeme im veľa zdravia a športových úspechov.

    • Získali sme 1. miesto!

     3. 2. 2023

     Na zimnom štadióne v Rožňave sa uskutočnil nultý ročník mini hokejového turnaja starších a mladších žiakov základných škôl. Po bojovných a tvrdých výkonoch našich žiakov sme získali krásne 1. miesto.

     Ďakujeme za reprezentáciu našej školy.

    • Čitateľská gramotnosť v 4.B

     1. 2. 2023

     V pondelok, po korčuľovaní sme si v 4.B prezerali knižky z našej triednej knižnice, niečo sme si prečítali, zahrali hru s kartičkami a povedali niečo o právach čitateľa. Pekne sme si pri tom oddýchli a porozprávali sme sa o ďalších zaujímavých knihách, ktoré deti čítali.

 • Novinky

  • Kontakty

   • Základná škola, Zlatá 2
   • Zlatá 2, 048 01 Rožňava E-mail: zszlata2@gmail.com 04801 Rožňava Slovakia
   • riaditeľ: +421 58 734 28 64
   • Sekretariát: +421 58 788 30 00
   • Jedáleň: +421 58 734 35 94
   • Jedáleň (mobil): 0907 947 622
   • IČO: 35543639
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje