• Prázdniny sú tu!

     30. 6. 2022

     Vedci už roky vedú diskusie a nevedia sa dohodnúť, kto sa teší na prázdniny viac. Sú to deti, ktoré si konečne oddýchnu od školských povinností? Alebo sú rodičia, ktorí sa tešia na to, ako vyplnia voľný čas svojim ratolestiam? 
     My učitelia v tom máme úplne jasno. Sme to samozrejme my. 😇 Ďakujeme vám, milí žiaci a rodičia za krásny školský rok. Užite si leto a v septembri sa opäť uvidíme. Ahojte!

    • Slávnostné ukončenie školského roka 2021/2022

     30. 6. 2022

     Posledný školský deň 30.6.2022 nastal deň, na ktorý netrpezlivo čakali všetci žiaci. Deň, kedy boli hodnotení za námahu, ktorú vynakladali 10 mesiacov. Ukončenie šk. roka 2021/2022 sa začalo spoločne na nádvorí ZŠ. Pán riaditeľ Mgr. Richard Szöllös vyhodnotil uplynulý školský rok a spolu s pánom primátorom mesta Michalom Domikom a pani vedúcou odboru školstva Alžbetou Tamásovou popriali všetkým žiakom i učiteľom krásne prázdniny, aby načerpali veľa síl a užili si voľných dní. Potom sa žiaci odobrali do tried, kde triedni učitelia zhodnotili ich prácu a odovzdali vysvedčenia. 

    • Školský výlet na Liptove

     29. 6. 2022

     Po rokoch keď nás covid obmedzil v cestovaní sme sa tento rok vybrali na školský výlet na Liptov do Liptovského Jána. Vybehli sme na Svätojánsku rozhľadňu, navštívili sme galériu Ilusia a Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši. No hlavne sme strávili 2 noci bez rodičov v priateľskej atmosfére. Takáto bodka na záver roka potešil každého účastníka.

    • Prechádzka v prírode s 2.A

     28. 6. 2022

     Blíži sa koniec školského roka a s triedou 2.A sme sa spoločne vybrali na prechádzku do prírody, aby sme naplno využili tieto horúce letné dni. Na strelnici sme sa vyšantili do sýtosti a za odmenu sme sa zastavili na studenú zmrzlinu, kde si naša pani vychovávateľka dala až 3 kopčeky zmrzliny :). Ďakujeme! 

    • Výlet na kraj sveta s 8.C

     27. 6. 2022

     Boli ste niekedy v Kobeliarove? Nenápadná dedinka je rodiskom Pavla Jozefa Šafárika a nie len to. Tajomstvá tohto kraja sme sa vybrali objavovať s triedou 8.C. Z pôvodne nevinne vyzerajúceho výletu sa zrodila poctivá stanovačka na lúke pod lesom. Popri stanovaní sme grilovali aj opekali (špekačky, ale aj samých seba na neúprosnom slnku), športovali aj spievali pri ohnisku. Nechýbala ani nočná výprava a pozorovanie hviezd na kopci nad lúkou. Toto všetko sme mohli zažiť na mieste, kam nesiaha ani telefónny signál. Skutočný kraj sveta. Kobeliarovo treba zažiť, 8.C odporúča!

    • STROJ ČASU

     27. 6. 2022

     Žiaci našej školy dňa 23.6.2022 navštívili divadelné predstavenie ACTORES - STROJ ČASU v OKC. Ďakujeme za krásny kultúrny zážitok!

    • Návšteva galérie

     24. 6. 2022

     Dňa 23.6.2022 navštívili žiaci 3.B galériu, kde sa zoznámili s bábkami a bábkovým divadlom. Bola to poučná prechádzka rozprávkovým svetom, plná rôznych bábok od maňušiek až po marionety. Žiaci si mohli bábky aj vyskúšať a zahrať si určité časti rozprávok a za odmenu sme si pozreli, krásne predstavenie.

    • 2.C a 2.B v JASKYNI

     23. 6. 2022

     Dňa 22.6.2022 sa žiaci 2.C a 2.B triedy vybrali na školský výlet do Gombaseku. Objavovali podzemné krásy Gombaseckej jaskyne a okolitú prírodu. Nezabudli si nakúpiť suveníry na pamiatku a veria, že sa im splní aj jedno želanie, ktoré si mohli priať, keď sa dotkli odumretého stalagmitu. Ináč už všetci vedia, že kvapľovej výzdoby sa dotýkať nesmie! Tak sa pozrite aj vy na tú nádheru!

    • Výstúpenie v SUBSIDIU

     23. 6. 2022

     22.6.2022 sme navštívili SUBSIDIUM na Betliarske ceste, zariadenie pre seniorov, aby sme našim programom potešili starkých a tak im spríjemnili krásne slnečné dopoludnie. Program sa im veľmi páčil, za čo nás odmenili veľkým potleskom. Bolo krásne sledovať, ako sme im vyčarili úsmev na tvárach. Prajeme im, aby mali každý deň krásny.

    • Deň otcov v ŠKD

     23. 6. 2022

     Ocko je môj hrdina, večer so mnou zaspáva. Pomáha mi s úlohami a vozí ma do školy. Griluje a upratuje, nedostatky prehliada. Aj keď občas prísne pozrie, je to môj hrdina. Dnes mu chcem za to veľkú vďaku vyjadriť. Že je taký super tato, netromfne ho veru nik! V nedeľu oslávili všetci ockovia, tatkovia a tatuškovia svoj sviatok. Aj my v oddeleniach ŠKD sme si pre nich pripravili malé darčeky, ktoré sme im vyrobili z lásky. Veríme, že sme ich potešili. ĽÚBIME VÁS!

    • Číta celé Slovensko!

     23. 6. 2022

     Tento týždeň na celom  Slovensku prebieha  detský čitateľský maratón „Čítajme si....“. Toto podujatie už trinásty rok organizuje Linka detskej istoty. Jeho  cieľom je motivovať deti k čítaniu kníh. Čítanie patrí medzi aktivity, ktoré podporujú rozvoj osobnosti dieťaťa, pomáha poznávať hodnoty, rozlišovať dobro a zlo..... Aj my si uvedomujeme význam kníh v živote detí, preto sa tento rok i naša škola zapojila do čitateľského maratónu. Čítalo sa v stredu /22. 6./ v našej novej školskej knižnici. Deti čítali nahlas z jednej knihy. Niekto prečítal celú stranu, iný jeden odsek alebo niekoľko slov. Hádam najväčšiu radosť z čítania mali naši najmenší, ktorí s veľkou hrdosťou predviedli svoje čitateľské schopnosti. Za to patrí veľká vďaka našim pani učiteľkám a pani vychovávateľkám, pretože všetci čítajúci to zvládli na jednotku s hviezdičkou. Detský čitateľský maratón sa končí v piatok vylosovaním výhercov z radov zaregistrovaných škôl a knižníc. Držme si palce, aby sa niektorá z cienv podobe nových knižných publikácií ušla i našej škole!

    • Miniolympiáda z anglického jazyka

     20. 6. 2022

     Minulý týždeň si naši najmladší zmerali sily v miniolympiáde z anglického jazyka. V 1.ročníku zvíťazila Sára Svičinová z 1.C, druhé obsadil Roland Vinc z 1.C a tretie Liane Longauer z 1.B.V druhom ročníku sa na 1.mieste umiestnil Samuel Wagner z 1.B, druhé obsadila Alexia Gašparecová z 2.A a tretie patrí Sophii Kupčíkovej z 2.B. V kategórii - tretí ročník sa na prvom mieste umiestnila Lenka Čapó z 3.B , druhé miesto získala Nela Manková z 3.C a tretie miesto patrí Karle Karasovej z 3.B. Spomedzi štvrtákov sú najlepší - Patrik Komody z 4.C triedy, ktorý získal prvé miesto. Druhé miesto - Alexandra Kovácsová -z 4.D a tretie miesto získala Dominika Szendiová z 4.A triedy. Srdečne gratulujeme a tešíme sa na Vás aj budúci rok.

    • Školský výlet 4.A a 4.C

     17. 6. 2022

     Dňa 16. júna sme sa vybrali do Vysokých Tatier nie na turistiku, ale za poznaním, zábavou a novými zážitkami. Navštívili sme 3D galériu POLIANKOVO, kde sme pomocou headsetu s virtuálnou realitou zažili prehliadku jaskyne Domica, prešli sme Tatry ale aj kus sveta. Vyskúšali interaktívnu zábavu, 3D efekty, krošne, horskú sedačku, auto – kobylku. Po zábave sme si prezreli výstavu obrazov, ktoré ožili s pomocou rozšírenej reality. Druhá zastávka v Tatrách nás zaviedla do zábavy optických ilúzii v TRICKLANDII. Aj tam sme zažili veľa krásnych chvíľ. Domov sme sa vrátili s množstvom zážitkov, na ktoré dlho nezabudneme.

    • Prváci na výlete

     16. 6. 2022

     Žiaci 1.A a 1.C sa zúčastnili školského výletu. Vybrali sme sa do Košíc na Detskú historickú železničku. Výlet sa vydaril. Bolo nám super. Žiaci si precvičili pohybové aj manuálne zručnosti pri rôznych aktivitách. Šťastní, veselí a plní zážitkov sme sa vrátili domov.

    • Detská párty na krúžku informatiky

     16. 6. 2022

     V rámci krúžku mladý informatik si žiaci s pánom učiteľom pripravili zaslúženú detskú párty. Celý školský rok pracovali a spoznávali tajomstvá čarovnej informatiky. Objednali si pizzu, občerstvenie a pripravili si rôzne tanečné disciplíny. Detské hity a nekonečná zábava vyčarovala radosť na detských tvárach. Vidíme sa budúci školský rok.

 • Novinky

  • Kontakty

   • Základná škola, Zlatá 2
   • Zlatá 2, 048 01 Rožňava E-mail: zszlata2@gmail.com 04801 Rožňava Slovakia
   • riaditeľ: +421 58 734 28 64
   • Sekretariát: +421 58 788 30 00
   • Jedáleň: +421 58 734 35 94
   • Jedáleň (mobil): 0907 947 622
   • IČO: 35543639
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje