• Podporte JUNIÁLES 2022

     25. 5. 2022

     Vážení priatelia našej školy!
     Úspech minulých ročníkov nás zaväzuje pripraviť dôstojnú športovú slávnosť, ktorá sa uskutoční už 11. júna 2022 v areáli našej školy. Mnohí z Vás ste v minulosti podporili rôzne školské akcie, a preto sa na Vás obraciame aj teraz s prosbou o pomoc. Veľmi by nám pomohlo, ak by ste formou sponzorských darov prispeli k realizácii JUNIÁLESU. Privítame hlavne občerstvenie (kofolu, minerálky a iné nealko nápoje), sladkosti, prípadne ak máte iné možnosti, potešíme sa. Ďakujeme! 

    • Keď nás vzdelávajú rovesníci

     30. 5. 2022

     24. 5. 2022 sme mali veľmi príjemnú a poučnú návštevu v 7.C triede. Študenti 1. ročníka na OA v Rožňave si pripravili interaktívnu prednášku na tému: Nauč sa základy informačnej bezpečnosti a vzdelávaj svoje okolie. Aktuálnu tému spracovali do rôznych aktivít, pomocou ktorých zapojili všetkých žiakov. Medzi študentami sa objavili aj naši bývali žiaci, čo nás veľmi teší.

     Ďakujeme a tešíme sa na ďalšiu zaujímavú prednášku.

    • Zábavná informatika

     27. 5. 2022

     Aj tento rok sme sa trošku „hrali“ na informatike.  A možno  toto dôkaz o tom, že informatika nás aspoň trošku baví. Niektoré modely by radi aj vzlietli, alebo odskákali preč, ale to by ste potom nič nevideli.

    • Programovanie nás baví

     27. 5. 2022

     Myslím, že túto tváričku netreba nikomu predstavovať. Kto by nevedel, je to Tomáško Kováč zo 6.C, ktorý sa sám prihlásil do dobrovoľnej súťaže v programovaní microbitov. Jeho projekt bol na tému lásky a v jeho prípade to bola láska Garfielda ku svojmu brušku, za ktorý získal aj ocenenie. Ďakujeme za takú šikovnú hlavičku a prajeme veľa dobrých nápadov aj budúcich súťažiach.

    • Čo žije pod brvnom?

     27. 5. 2022

     My ľudia si často myslíme, že nám svet leží pri nohách. A veru, nie je to tak ďaleko od pravdy! Pri našich nohách totiž leží svet plný života – mikrosvet. Na krúžku BIOobjaviteľ s pani učiteľkou Labanczovou a pani učiteľkou Molnárovou sme sa presvedčili, že niekedy nestačí ani atlas, ani lupa, aby sme odhalili identitu všetkých jeho drobných obyvateľov.

    • Vystúpenie v SUBSIDIU

     25. 5. 2022

     Kytičku z básničiek, tancov a pesničiek pre Vás sme uvili, aby Vaše očká veselo žiarili. Nech ste vždy šťastné, usmiate a veselé, to zapriali deti zo ZŠ Zlatá 2 mamičkám v domove dôchodcov. Ich dopoludnie spríjemnili tancami a pesničkami.

    • Outdoor classroom day

     23. 5. 2022

     Alebo aj alebo Svetový deň vyučovania vonku pripadá na 20. mája a my sme ho oslávili samozrejme vonkajšou výučbou v areáli našej školy. Vplyv čerstvého vzduchu a pohybu na efektívnu výučbu akéhokoľvek predmetu sa  nám už potvrdila aj v minulých rokoch. Preto v učení v exteriéri budeme pokračovať!

    • JUNIÁLES na Zlatej!!!

     23. 5. 2022

     Na známosť sa dáva žiakom, rodičom a priateľom našej školy, že v priestoroch ZŠ Zlatá 2 v Rožňave sa uskutoční

     letná športová slávnosť! 

     Kedy: v sobotu 11. júna 2022 o 9:00

     Kde: školský dvor ZŠ Zlatá 2, Rožňava


     Program: budeme sa zabávať, športovať a súťažiť

     Občerstvenie: v cene vstupenky - guláš + nealko nápoje od výmyslu sveta

     Registrácia rodín: 9:00 - 9:30 pri vstupe na školský dvore

     Vstupné: 1€/osoba

     V prípade záujmu prosíme vyplniť návratku a doručiť škole. 


     NÁVRATKA

    • BIOobjaviteľ stále objavuje!

     20. 5. 2022

     U nás na Zlatej sa žiaci rozhodne nenudia! Na krúžku BIOobjaviteľ sa nedávno zahrali na chovateľov a šľachtiteľov psích plemien. Hľadali jedincov, ktorí spĺňajú požiadavky k tomu, aby ich kombináciou vzniklo ideálne šteniatko – skutočný psí záchranca zraneného vodného vtáctva. Cielené kríženie, alebo hra náhody? Veď toto je skutočná genetika v praxi!

    • Deviataci v Banskej Bystrici

     20. 5. 2022

     Naši deviataci navštívili Múzeum SNP v Banskej Bystrici. So záujmom si vypočuli odborný výklad o histórii a prezreli si vystavené exponáty. Dozvedeli sa veľa nového. Predsa len, je lepšie raz vidieť ako stokrát počuť. V historických exkurziách budeme naďalej pokračovať.

    • Slávnostná imatrikulácia prvákov

     20. 5. 2022

     Veľký DEŇ mali 18.mája naši prváci, pretože sa uskutočnila slávnostná imatrikulácia – prijatie prvákov do cechu žiackeho. Šikovné lienky z prvých ročníkov prišli podporiť starší spolužiaci z 2. stupňa  žiacky parlament našej školy. Na veľkú slávnosť sa tešili rodičia i starí rodičia našich prváčikov. V úvode všetkých prítomných privítal moderátor – náš kolega Stanko Székely, ktorý predstavil program slávnostnej imatrikulácie. Nechýbal medzi nami ani náš maskot školy ZLATKO, bez ktorého si už nevieme predstaviť žiadnu akciu. Kliknite na Čítať viac pre zobrazenie celého článku.

     Šikovné lienky sa predstavili s programom, ktorý pripravili spolu s pani vychovávateľkami. Tancovali, spievali, recitovali, so ZLATKOM si zaspievali hymnu našej školy. Po programe, boli vedením školy slávnostne pasovaní veľkou ceruzkou a oficiálne prijatí za žiakov našej „Zlatej školičky”. Každý prváčik dostal tričko a medailu s logom školy, imatrikulačný dekrét a sladkosti. Po slávnostnom pasovaní žiaci zložili slávnostný sľub. Prváci zvládli svoj pasovací deň na veľkú jednotku. Ich usmievavé tváričky žiarili šťastím.

    • Scratch CUP 2022

     18. 5. 2022

     Aj tento rok nás úspešne reprezentovali naši žiaci v celoslovenskej informatickej súťaži Scratch Cup. Zo 471 súťažiacich máme tento rok prvenstvo!

     Tomáš Lukáč z 8.A triedy získal plný počet bodov a opäť nás presvedčil o svojich programátorských kvalitách.

     Gratulujeme a ďakujeme aj ďalším úspešným riešiteľom:

     Marekovi Ivankovi zo 7.C
     Tomášovi Schmotzerovi z 8.C

 • Novinky

  • Kontakty

   • Základná škola, Zlatá 2
   • Zlatá 2, 048 01 Rožňava E-mail: zszlata2@gmail.com 04801 Rožňava Slovakia
   • riaditeľ: +421 58 734 28 64
   • Sekretariát: +421 58 788 30 00
   • Jedáleň: +421 58 734 35 94
   • Jedáleň (mobil): 0907 947 622
   • IČO: 35543639
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje