• Chceme mať zdravé zúbky!
          13. 11. 2020

Klubáčikovia z 2.B si s p. vychovávateľkou v rámci PEOV urobili zaujímavé popoludnie, ktoré sa týkalo prevencie zdravej ústnej dutiny, vrátane zdravých zúbkov. Deti sa okrem iného oboznámili so zložením svojho chrupu, stavbou zuba a správnou stravou pre ich správny rast. V motivačných rozprávkach sa dozvedeli ako dopadli zvieratká, ktoré sa o svoj chrup nestarali. Popoludnie sa deťom páčilo a pôsobilo motivačne.

• Čaj v 1.B
          12. 11. 2020

Počasie bolo síce sychravé, ale nám to vôbec nevadilo. Lepili sme, strihanie sme a výsledkom boli nádherné práce šikovných prvákov 1.B triedy.

• V I.C pršalo
          5. 11. 2020

Prší, prší len sa leje...ale my žiaci 1.C triedy nezmokneme, lebo sme si na hodine výtvarnej výchovy s p. učiteľkou namaľovali nádherné dáždniky.

• SRDEČNE BLAHOŽELÁME!
          5. 11. 2020

Srdečne blahoželáme našej žiačke Stellke Nahalkovej z 9.C triedy, k zaslúženému 1. miestu v celoslovenskej súťaži "ZLATÁ PODKOVA, ZLATÉ PERO, ZLATÝ VLAS".

Ďakujeme, Stellka. Sme hrdí na to, že úspešne reprezentuješ našu školu.

• Najúžasnejším milovaným starým rodičom.
          5. 11. 2020

Babička ma naučila variť si čaj s medom. Opravovať , čo kde treba, to zas robím s dedom. Moji starkí šikovní sú a všeličo vedia. Aj keď dačo vyparatím, našim nepovedia. Sú to verní kamaráti, často u nich bývam. Raz im všetko s láskou vrátim, v srdiečku ich skrývam.

Október je mesiacom úcty k starším a pripomína nám, aby sme si uctili našich starých rodičov a dali im najavo svoju náklonnosť , lásku nielen počas tohto mesiaca ale počas celého roka. Aj my žiaci 2.C triedy sme nezabudli a v ŠKD sme zhotovili krásny pozdrav, ktorý sme s láskou venovali starým rodičom.

• Konečne doma
          3. 11. 2020

Krásny okamih z minulého šachového ročníka pripomenuli organizátori mládežníckej ligy v šachu.

Pre pandémiu sme si nemohli ceny prevziať no už ich máme doma.

Pripomínam víťazov: druhé miesto v dievčenskej kategórii Adriana Straková a

absolútny víťaz celej súťaže Lukáš Szaszák.

• Šachisti fungujú aj v online priestore
          3. 11. 2020

Napriek všetkým zákazom a opatreniam sa ukázalo, že šach si poradil aj v tejto situácii.

Keďže chceme poznať majstrov okresov, kraja i majstra Slovenska v šachu, uplynulú sobotu prebehla generálka na online turnaje. Za základné školy košického kraja si spomedzi 51 hráčov odohrali aj naši štyria šachisti.

Až na pár klikov mimo políčok sa im herne celkom darilo:

Matej Szaszák (36),

Tomáš Lukáč (21),

Adriana Straková (11),

Lukáš Szaszák (10).

Veľká vďaka, že ste si odkrojili z voľnej soboty.

• Projekt -Raj na Zlatej sa končí, ale nie tak celkom!!!
          3. 11. 2020

V minulom školskom roku sa nám podarilo zrealizovať väčšiu časť prác z projektu Raj na Zlatej, ktorý bol finančne podporený spoločnosťou Dm drogeriemarkt Slovensko  a OZ Živica. V celej SR bolo vybraných 25 projektov pod spoločným názvom - Klíma nás spája. Vytvorili sme dažďovú záhradu (nájdete ju pri budove 1. stupňa v smere k jedálni), vysadili množstvo byliniek do záhradiek (pri zborovni v smere na sídlisko Vargovo pole), osadili sme nádrž na zachytávanie dažďovej vody na polievanie byliniek, ale aj okrasných rastlín v zrecyklovaných kvetináčoch. Do hmyzieho hotela očakávame návštevníkov a vysadili sme množstvo medonosných rastlín, ktoré nám v budúcnosti predvedú svoju krásu. Vysadili sme 50 rastliniek hlohyne šarlátovej na vytvorenie živého plota. Nakúpili sme ochranné rukavice, polievacie konvy a iné náradie, ktoré budeme používať pri starostlivosti o všetko živé v našom areály. Naše sily sme spojili a navyše sme vytvorili ihrisko z recyklovaných pneumatík, vonkajšiu učebňu a osadili vonkajšie sedenie.

Najväčšie poďakovanie patrí kolegom zo ZŠ Zlatá 2, ale aj rodičom, ktorí nám pomohli s prácami. Postaráme sa spolu s našimi žiakmi, aby tieto prvky pretrvali čo najdlhšie!!!