• Najúspešnejší v roku 2020/2021
     29. 6. 2021

     Stalo sa peknou tradíciou našej školy, že oceňuje tých, ktorí svojím talentom a schopnosťami dosahujú úspechy, ktoré vedú ich kroky na okresné, krajské a celoslovenské kolá. Dňa 25. júna 2021 sa 16 nadaných žiakov z oblasti umenia, športu a vedomostných súťaží a olympiád postavilo pred rodičov, učiteľov a hostí, kde boli odmenení cenami z rúk pána riaditeľa.

     Blahoželáme a prajeme veľa úspechov!

    • Koncert (aj našich) absolventov ZUŠ
     24. 6. 2021

     Dňa 23.6. 2021 sme si spolu so žiakmi prvého stupňa spríjemnili čakanie na vysvedčenie a vytúžené prázdniny príjemnými melódiami a tónmi, ktoré nám predviedli aj naši žiaci navštevujúci Súkromnú základnú umeleckú školu JAS v Rožňave a žiaci z Ľudového súboru zo Základnej umeleckej školy v Dobšinej. Tento spoločný koncert vznikol v rámci spolupráce oboch ZUŠ pod vedením p. učiteľa Jána Budiho

     Z našich zlaťákov sa predstavili hrou na gitare Lili Üvegeš, Emma Üvegeš a Lukáš Petrenka, hrou na husle Jakub JakabšicMáté Üvegeš, Alexandra Emödiová tiež horu na husle a zároveň spevom, hrou na zobcovú flautu sa predstavila Jessica Matejčíková a v súbore hrou na husle účinkovala Ella Teplická.

    • Aj nás trápia horúčavy...
     23. 6. 2021

     Horúce leto naplno udrelo a my, v triede 3.C vieme, že v takom prípade treba ísť buď na zmrzlinu 🍦 alebo do našej krásnej knižnice s klimatizáciou. Samozrejme, ako správni čitatelia sme si vybrali knižnicu.V knižnici nás privítala rozprávkarka Andrejka Gregušová, autorka niektorýchnašich obľúbených knižiek. ✨ Ukázala nám svoje diela, porozprávala o červíkovi Ervínovi či veľrybe Gréte. Dokonca sa s nami pustila do diskusie o tom, či sú knižky lepšie ako počítačové hry. My v tom máme jasno. Hry sú super, ale dobrú knihu predsa nič nenahradí!Rozprávali sme sa aj o tom, kde žijú spievajúce nosorožce a nosorožky, aký je život rozprávkarky a či musí mať spisovateľ samé jednotky zo slovenčiny. Ale to vám už neprezradíme. Odpoveď nájdete v Gemerské knižnici Pavla Dobšinského. 

    • DEŇ OTCOV V ŠKD
     21. 6. 2021

     Futbal zahrať, lego zložiť, či bicykel opraviť, všetko zvládneš, tatinko náš, na všetko si odborník. Chceme Ti dnes poďakovať, a zasa raz zopakovať, že si pre nás ten NAJ TATO, nezabúdaj nikdy na to! Včera oslávili všetci ockovia, tatkovia a tatuškovia svoj sviatok. Aj my v oddeleniach ŠKD sme si pre nich pripravili malé darčeky. Veríme, že sme ich potešili. ĽÚBIME VÁS

    • Deň otcov v 2.D
     16. 6. 2021

     Žiaci si spomenuli na hodine výtvarnej výchovy na svojich otcov a takto im vyjadrili svoju lásku a úctu. Deň otcov - " Ocko, možno o tom nevieš, si môj veľký hrdina. Aj keď občas prísne pozrieš, vždy na teba spolieham."

    • Bohatá nádielka pre informatikov!
     11. 6. 2021

     Hrdo hlásime, že máme v našej Zlatej škole šikovných programátorov! 

     Ani náročné dištančné vzdelávanie nás neodradilo a s nadšením sme sa zapojili do viacerých súťaží. Za úspešnú prácu si dnes naši žiaci odniesli bohatú nádielku. Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy.

     Ocenení žiaci:

     Sára Kuchtová 5.C
     Coding Giants – Kóduj s obrami Aj ty v IT - Scratch Match 2021 Scratch Cup 2021

     Laura Šimko 5.A
     - Coding Giants – Kóduj s obrami Scratch Cup 2021

     Nina Kseničová, Bettina Dányiová, Kristína Kecskemétiová
     (žiačky 5.A) - Aj ty v IT - Scratch Match 2021 (kat. mladšie žiačky)

     Daniela Macková, Nina Olejárová
     (žiačky 6.A) - Aj ty v IT - Scratch Match 2021 (kat. staršie žiačky)

     Tomáš Schmotzer (7.C) Dávid Szomolai (7.C) Tomáš Lukáč (7.A)

    • Babská jazda s Micro:Bitom
     11. 6. 2021

     V krásnu slnečnú stredu 9.júna sa tretol IT babinec. No musím upresniť, že to nebola celkom babská jazda, lebo hlavný hrdina bol micro počítač Micro:bit. Strávili sme spolu veľmi pekné a zaujímave popoludnie, kde sme na Micro:bite naprogramovali spoločnými silami Hru – Rýchla reakcia. Niektoré dievčatá si vylepšili program hudbou a bola pri tom úžasná zábava. No veď posúďte sami podľa fotiek. Babskú jazdu sme absolvovali vďaka projektu ENTER, odkiaľ sme získali finančné prostriedky na zakúpenie príslušenstva a Detskej organizácii Fénix, ktorá zabezpečila občerstvenie.

    • Okresné kolo Hviezdoslavov Kubín
     7. 6. 2021

     Výdych, nádych..., len nech nezabudnem text ... Výdych, nádych...  Tá porota sa tvári  príliš vážne... Ja asi odpadnem... Takto sa začína asi každý umelecký prednes.

      2.6. 2021 sa uskutočnilo okresné kolo Hviezdoslavov Kubín . Naši „zlatí“ mladí recitátori   súťažili  v prednese  poézie a prózy . O tom, že sú talentovaní, niet  pochýb, svedčia  o tom aj ich prekrásne  umiestnenia v jednotlivých  kategóriách. 

     Veď posúďte sami!
     I. kategória –poézia1.miesto: Rita Kerekešová
     I. kategória- próza-  3. miesto: Ella Teplická
     II. kategória – poézia- 3. miesto: Marián Gyürék
     III. kategória – poézia- 2. miesto: Martina Prokopová


     Víťazom srdečne blahoželáme a prajeme im ešte veľa úspechov.

    • Vyhodnotenie súťaže "DETEKTÍV"
     7. 6. 2021

     Detektív je osoba, ktorá odhaľuje niečo skryté. Aj naši žiaci druhého stupňa sa rozhodli stať takýmito pátračmi. Preto niekoľko dní pracovali s rôznorodým textom a dešifrovali...

     Všetkým úspešným riešiteľom blahoželáme a víťazke prvej ceny želáme príjemné čítanie prostredníctvom čítačky kníh, ktorú vyhrala. Už teraz sa tešíme na ďalšiu podobnú súťaž :)

     Umiestnenie žiakov:

     1. miesto: Mária Domiková 9.A
     2. miesto: Michaela Fabiánová 8.A
     3. miesto: Jakub Dusa 5.A, Marko Novotka 5.C, Lukáš Szaszák 6.D, Tamara Lukoová 8.A, Simona Révajová 8.A

     Úspešní riešitelia:


     Sára Kuchtová 5.C, Tomáš Kováč 5.C, Dominika Pardonová 6.A, Nina Mareková 7.A, Laura Liptáková 7.A, Miriam Molnárová 8.A, Natália Tomšíková 8.A, Dávid Koľvek 8.B, Dominik Lukáč 8.B

    • Projekt SADOVO sme odštartovali!!!
     7. 6. 2021

     Ako sme Vás už informovali, naša škola bola úspešná ako jedna z desiatich škôl na Slovensku, ktoré sa zapoja do projektu. Tento týždeň si vybratá trieda zahrala kolektívnu spoločenskú hru Sadovo. Cieľom bolo vyskladať mandalu  pomocou aktivít, ktoré boli zamerané na zoznámenie sa so starými odrodami, štepenie ovocných stromov, ich históriu a pôvod. Tiež sme sa dozvedeli niečo nové o využití ovocných stromov, či už na účel veľkoobchodu alebo aj ovocného free stylu. Zaujali nás aj techniky ošetrovania a celkový význam ovocných odrôd. Hrou nás sprevádzal rozprávač, ktorého úlohou bolo podporovať deti v spolupráci. Tu však nekončíme. Čaká nás celodenný workshop pre žiakov a samotná výsadba ovocných stromov v areáli ZŠ Zlatá 2.

 • Novinky

  • Kontakty

   • Základná škola, Zlatá 2, Rožňava
   • zszlata2@gmail.com
   • Zlatá 2, 048 01 Rožňava E-mail: zszlata2@gmail.com 04801 Rožňava Slovakia
   • riaditeľ: +421 58 734 28 64
   • Sekretariát: +421 58 788 30 00
   • Jedáleň: +421 58 734 35 94
   • Jedáleň (mobil): 0907 947 622
   • IČO: 35543639
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje