• Zábavný workshop s OZOBOTmi
          7. 6. 2022

Dievčatám to myslí! Ani 3 hodiny programovania naším žiačkam nestačili. Zoznámili sme sa a Ozobotom, šikovným mini robotom. Hravou formou za použitia papiera a fixiek sme ho roztancovali a naučili sa opäť niečo nové zo sveta IT. Ďakujeme našej školiteľke Mgr. Lenke Kohútovej z organizácie AjTyvIT a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

• Podporte JUNIÁLES 2022
          25. 5. 2022

Vážení priatelia našej školy!
          Úspech minulých ročníkov nás zaväzuje pripraviť dôstojnú športovú slávnosť, ktorá sa uskutoční už 11. júna 2022 v areáli našej školy. Mnohí z Vás ste v minulosti podporili rôzne školské akcie, a preto sa na Vás obraciame aj teraz s prosbou o pomoc. Veľmi by nám pomohlo, ak by ste formou sponzorských darov prispeli k realizácii JUNIÁLESU. Privítame hlavne občerstvenie (kofolu, minerálky a iné nealko nápoje), sladkosti, prípadne ak máte iné možnosti, potešíme sa. Ďakujeme!

• Rozprávkové dopoludnie v knižnici
          7. 6. 2022

Žiaci 1.C triedy navštívili v rámci MDD mestskú knižnicu. Veľká vďaka patrí tetám z knižnice, ktoré nám spestrili tento sviatok zaujímavými aktivitami. Žiaci sa s radosťou a elánom zapájali do súťaží, kvízov a hádaniek. Počas aktivít si precvičili svoje poznatky z čítania, písania i prvouky. Ďakujeme za krásne rozprávkové dopoludnie.

• Informatika v 2.B
          3. 6. 2022

Dnes sme učebňu informatiky vymenili za triedu a pracovali sme so stavebnicou Lego. Žiaci si postavili model podľa online návodu a naprogramovali ho. Zábavnou formou tak zlepšovali svoju digitálnu gramotnosť.

• ZLATÁ otvorila brány rožňavského kúpaliska
          2. 6. 2022

Brány rožňavského kúpaliska sa otvorili špeciálne pre našu školu už 1.júna, kedy sme pripravili v rámci MDD MEGA PÁRTY s množstvom atraktívnych stanovíšť. Deti si vyskúšali lanovú dráhu, vodný volejbal, Rambo dráhu, streľbu zo vzduchovej zbrane, zahrali si kolektívne športy ako vybíjaná, basketbal, futbal, florbal, zaskákali si vo vreciach, na fit loptách, zápasili v sume, ďalekohľadom sledovali zaujímavé objekty, kolobežky a bicykle sa „predbiehali“, hádzalo sa na cieľ a to všetko v doprovode výbornej hudby a v peknom počasí. ​​​Veríme, že každý si ho užil naplno a môžeme povedať, že tento deň bol ako maľovaný.

Ďakujeme všetkým zúčastneným a organizátorom za krásny zážitok. Našim deťom prajeme aby boli šťastné, zdravé a pyšné na svoju ZLATÚ.

• Keď nás vzdelávajú rovesníci
          30. 5. 2022

24. 5. 2022 sme mali veľmi príjemnú a poučnú návštevu v 7.C triede. Študenti 1. ročníka na OA v Rožňave si pripravili interaktívnu prednášku na tému: Nauč sa základy informačnej bezpečnosti a vzdelávaj svoje okolie. Aktuálnu tému spracovali do rôznych aktivít, pomocou ktorých zapojili všetkých žiakov. Medzi študentami sa objavili aj naši bývali žiaci, čo nás veľmi teší.

Ďakujeme a tešíme sa na ďalšiu zaujímavú prednášku.

• Zábavná informatika
          27. 5. 2022

Aj tento rok sme sa trošku „hrali“ na informatike.  A možno  toto dôkaz o tom, že informatika nás aspoň trošku baví. Niektoré modely by radi aj vzlietli, alebo odskákali preč, ale to by ste potom nič nevideli.

• Programovanie nás baví
          27. 5. 2022

Myslím, že túto tváričku netreba nikomu predstavovať. Kto by nevedel, je to Tomáško Kováč zo 6.C, ktorý sa sám prihlásil do dobrovoľnej súťaže v programovaní microbitov. Jeho projekt bol na tému lásky a v jeho prípade to bola láska Garfielda ku svojmu brušku, za ktorý získal aj ocenenie. Ďakujeme za takú šikovnú hlavičku a prajeme veľa dobrých nápadov aj budúcich súťažiach.

• Čo žije pod brvnom?
          27. 5. 2022

My ľudia si často myslíme, že nám svet leží pri nohách. A veru, nie je to tak ďaleko od pravdy! Pri našich nohách totiž leží svet plný života – mikrosvet. Na krúžku BIOobjaviteľ s pani učiteľkou Labanczovou a pani učiteľkou Molnárovou sme sa presvedčili, že niekedy nestačí ani atlas, ani lupa, aby sme odhalili identitu všetkých jeho drobných obyvateľov.

• Vystúpenie v SUBSIDIU
          25. 5. 2022

Kytičku z básničiek, tancov a pesničiek pre Vás sme uvili, aby Vaše očká veselo žiarili. Nech ste vždy šťastné, usmiate a veselé, to zapriali deti zo ZŠ Zlatá 2 mamičkám v domove dôchodcov. Ich dopoludnie spríjemnili tancami a pesničkami.

• Outdoor classroom day
          23. 5. 2022

Alebo aj alebo Svetový deň vyučovania vonku pripadá na 20. mája a my sme ho oslávili samozrejme vonkajšou výučbou v areáli našej školy. Vplyv čerstvého vzduchu a pohybu na efektívnu výučbu akéhokoľvek predmetu sa  nám už potvrdila aj v minulých rokoch. Preto v učení v exteriéri budeme pokračovať!

• JUNIÁLES na Zlatej!!!
          23. 5. 2022

Na známosť sa dáva žiakom, rodičom a priateľom našej školy, že v priestoroch ZŠ Zlatá 2 v Rožňave sa uskutoční

letná športová slávnosť!

Kedy: v sobotu 11. júna 2022 o 9:00

Kde: školský dvor ZŠ Zlatá 2, Rožňava

Program: budeme sa zabávať, športovať a súťažiť

Občerstvenie: v cene vstupenky - guláš + nealko nápoje od výmyslu sveta

Registrácia rodín: 9:00 - 9:30 pri vstupe na školský dvore

Vstupné: 1€/osoba

V prípade záujmu prosíme vyplniť návratku a doručiť škole.

NÁVRATKA

• BIOobjaviteľ stále objavuje!
          20. 5. 2022

U nás na Zlatej sa žiaci rozhodne nenudia! Na krúžku BIOobjaviteľ sa nedávno zahrali na chovateľov a šľachtiteľov psích plemien. Hľadali jedincov, ktorí spĺňajú požiadavky k tomu, aby ich kombináciou vzniklo ideálne šteniatko – skutočný psí záchranca zraneného vodného vtáctva. Cielené kríženie, alebo hra náhody? Veď toto je skutočná genetika v praxi!

• Deviataci v Banskej Bystrici
          20. 5. 2022

Naši deviataci navštívili Múzeum SNP v Banskej Bystrici. So záujmom si vypočuli odborný výklad o histórii a prezreli si vystavené exponáty. Dozvedeli sa veľa nového. Predsa len, je lepšie raz vidieť ako stokrát počuť. V historických exkurziách budeme naďalej pokračovať.