• Deň Zeme v Baníckom múzeu
     25. 4. 2022

     Dňa 22.04.2022 na Deň Zeme sa šiestaci a ôsmaci zúčastnili zaujímavej besedy v Baníckom múzeu v Rožňave. Na nej sa dozvedeli, aké rôznorodé druhy rastlín a zvierat je možné nájsť v našej oblasti Slovenského krasu. Dozvedeli sa aj to, že niektoré zvieracie či rastlinné spoločenstvá pre ľudský zásah nikdy neuvidia. Sme radi, že sme sa mohli dozvedieť o našom kraji veľa zaujímavostí.

    • Slávik Slovenska - školské kolo
     22. 4. 2022

     Ľudová pieseň sa niesla našou školou. Slávice a slávici, od prvého po ôsmy ročník, ukázali svoj talent v súťaži „Slávik Slovenska“. Našu školu budú v ďalšom kole reprezentovať víťazi školského kola.

     1.kategória: 1.m.:   Nela Manková 3.C - s postupom
                         2.m.:  Tamara Čornaničová 3.a, Kristián Zabavník 2.B                         
                         3.m.:  Tobias Gallo 3.c,  Alexia Gašparcová 2.A


     2.kategória: 1.m.:   Ema Špaleková 6.D - s postupom
                         2.m.:   Emma Štefániková 5.C
                         3.m.:  Zuzana Golianová 5.C


     3.kategória:  1.m.:  Lucia Gdovinová 7.C -  s postupom
                          2.m,:   Valentína Krištofová 8.a, Jenifer Milková 8.B

     Blahoželáme  a prajeme veľa úspechov v okresnom kole.

    • Projekt Čerstvé hlavičky opäť štartuje!
     22. 4. 2022

     Milí rodičia a žiaci, naša škola sa opäť prihlásila do projektu spoločnosti Kaufland „Čerstvé hlavičky“. To znamená, že aj v školskom roku 2022/2023 máme príležitosť získať čerstvé ovocie/zeleninu na každý týždeň počas školského roka. Hlasovanie bude prebiehať priamo na stránke www.cerstvehlavicky.sk, a to v dňoch od 28. apríla do 1. júna 2022. Hlasovanie za našu školu bude možné po zaregistrovaní sa, a to jedenkrát denne. Veríme, že spoločnými silami to opäť dokážeme. 

    • Projekt SADOVO opäť ožíva
     21. 4. 2022

     Náš školský sad sa príchodom jari prebúdza a novovysadené ovocné stromčeky potrebujú odbornú starostlivosť. Preto nedávno podstúpili odborný rez, vďaka ktorému sa ich koruny budú môcť rozkonáriť. Ako sa hovorí, „trpezlivosť ruže prináša“ a „bez práce nie sú koláče“, my sadováci sme si to však prispôsobili takto: „Keď budeš trpezlivý, bude aj koláč!“ 

    • Úspech na Matematickej olympiáde
     21. 4. 2022

     Dňa 12. 4. 2022 sa uskutočnilo okresné kolo 71. ročníka Matematickej olympiády. V troch kategóriách súťažilo 32 žiakov. Žiaci našej školy dosiahli veľmi pekné výsledky:
     ategória Z6: Tomáš Kováč (VI.C), 1. miesto
     kategória Z7: Laura Baraxová (VII.B) a Marcel Dráb (VII.C), 1. miesto
     kategória Z8: Tomáš Lukáč (VIII.A), 1. miesto, Richard Král (VIII.C), 3. miesto.
     Víťazom blahoželáme!

    • 1. apríl na Zlatej
     13. 4. 2022

     Ako školský parlament sme sa na prvého apríla rozhodli urobiť akciu, pri ktorej budú žiaci vyučovať hodiny namiesto učiteľov. V našej 8.C triede sme vyučovali chémiu a dejepis. Bola to zábava nielen pre žiakov, ale aj pre našich pedagógov. Myslíme si, že by sa tak na budúci rok mohol vyučovať celý deň.

    • Finančná gramotnosť
     13. 4. 2022

     V tomto predsviatočnom období sme pre žiakov 2. stupňa pripravili Projektový deň zameraný na finančnú gramotnosť. Veľká noc je v mnohých rodinách sviatkom hojnosti, plných stolov a u chlapcov aj zárobkovou činnosťou. Žiakom boli prezentované jednotlivé témy, ktoré boli odstupňované náročnosťou pre jednotlivé ročníky. Dozvedeli sa.... ako správane zaobchádzať s peniazmi, poznať ich minulosť, budúcnosť a hodnotu ( internetbanking, kryptomeny ).

    • Príprava na Veľkonočné sviatky v 1.A
     13. 4. 2022

     Príprava na Veľkonočné sviatky v 1.A To, že deti v 1.A sú veľmi šikovné a radi tvoria, nám dokázali svojimi krásnymi prácami, ktorými sa prezentujú a skrášľujú si oddelenie ŠKD. Pozrite sa, ako sme sa pripravovali na VEĽKONOČNÉ SVIATKY... Malé žlté kuriatka slávia sviatok jari, veľkonočným šibačom nech sa u Vás darí. Veselé Veľkonočné sviatky prajú deti z 1.A triedy spolu s pani učiteľkou a pani vychovávateľkou.

    • Projektový Enviro deň
     13. 4. 2022

     utorok 5.4. sme s našimi žiakmi 5.- 8. ročníka vzdali menší hold našej Zemi. V tento deň sme spojili Deň vody a Deň Zeme. Pripravili sme si zaujímavé činnosti, ktoré pomohli ku ekologickému cíteniu a zlepšeniu životného prostredia.

     Piataci a šiestaci si mohli svoje vedomosti otestovať v ekokvíze. Okrem toho mal každý ročník pripravenú nejakú činnosť. Žiaci 5. A a 5. C triedy navštívili smetisko v Štítniku, aby mali predstavu, kde končí odpad z domácností. Žiaci šiestych ročníkov navštívili Čističku odpadových vôd v Dobšinej, kde boli niektorí veľmi prekvapení, čo sa tu vlastne čistí. Jedna časť siedmakov si zo starých tričiek urobila nové vďaka rôznych technikám a druhá časť zveľaďovala okolie školy. Jednu hodinu sa venovali aj filtrácii vody. Ôsmaci vytvárali voskové obrúsky a tiež sa postarali o skrášlenie okolia školy. Dúfame, že si to zopakujeme aj budúci rok. 

    • Okresné kolo Pytagoriády
     11. 4. 2022

     V dňoch 29. a 30. marca žiaci reprezentovali našu školu v okresnom kole matematickej súťaže Pytagoriáda. Je to súťaž, v ktorej žiaci okrem svojich matematických vedomostí musia preukázať šikovnosť v rýchlosti riešenia úloh, t.j. body žiaci získavajú nielen za správne odpovede, ale môžu dostať i za čas. Úspešným riešiteľom je súťažiaci, ktorý správne vyrieši z 15 úloh minimálne 10. 

     Najlepší výsledok dosiahli žiaci:

     kategória P3 – úspešný riešiteľ Ľuboš Lipták (III.A)

     kategória P4 – úspešný riešiteľ:  Dávid Gál (IV.A), Matej Szaszák (IV.C), Adam Zabavník (IV.A), Florián Tömöl (IV.D)


     kategória P5 – úspešný riešiteľ Oliver Hagovský (V.C), 4. miesto

     kategória P6 – úspešný riešiteľ Tomáš Kováč (VI.C), 2. miesto

     kategória P7 – úspešný riešiteľ Tomáš Kováč (VI.C), 1. miesto a Richard Fafrák (VII.B), 4. miesto.

     Darilo sa najmä Tomášovi Kováčovi (VI.C), ktorý podobne ako minulý rok, aj tentokrát dokázal vyhrať vyššiu kategóriu, v ktorej okrem neho súťažilo 33 siedmakov.

     Všetkým riešiteľom ďakujeme a úspešným riešiteľom blahoželáme.

    • „Recitácia nie je veda, umelcom slova budem teda.“
     8. 4. 2022

     Možno aj takéto myšlienky skrsli v hlavách žiakov, ktorí sa tento rok zúčastnili recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín 2022 v našom okrese. Súťaž bola o to náročnejšia, pretože prebiehala formou nahrávok. Sme hrdí na našich žiakov: S. Piljanovú (2.C), R. Kerekeš (4.C), S. Melicherovú (6.B), M. Gyüréka (6.B) a M. Molnárovú (9.A), ktorí statočne bojovali.

     Rite Kerekeš sa podarilo umiestniť na 2. mieste,
     Sofii Melicherovej tiež na 2. mieste,
     Mariánovi Gyürékovi na 3. mieste.

     Všetkým blahoželáme a tešíme sa na ďalšie recitačné súťaže.

 • Novinky

  • Kontakty

   • Základná škola, Zlatá 2, Rožňava
   • zszlata2@gmail.com
   • Zlatá 2, 048 01 Rožňava E-mail: zszlata2@gmail.com 04801 Rožňava Slovakia
   • riaditeľ: +421 58 734 28 64
   • Sekretariát: +421 58 788 30 00
   • Jedáleň: +421 58 734 35 94
   • Jedáleň (mobil): 0907 947 622
   • IČO: 35543639
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje