• ŠKD 1.C - Darček pre našich starkých
          22. 10. 2021

V októbri sme si uctili našich starkých.

Natrhám si kvety pod lesom na stráni, Vám milí starí rodičia, kvietok dám do dlaní. Hoc vlas Vám šedivie a zrak sa zakalí, prijmite od nás, Vašich detí tie najkrajšie pozdravy. Prijmite kytičku, čo slzou prevlhla, aj mne sa tiež tískajú slzy do hrdla. Nech sa Vám predĺži životná Vaša púť, želáme z celého srdca... Vaša dcéra, syn, vnučka i vnuk...

• Školenie Informatiky 2.0 na našej škole
          19. 10. 2021

Vzdelávanie na Zlatej berieme vážne. 🤞 Záleží nám na tom, aby sme deťom odovzdávali nielen vedomosti, ale aj im pomáhali budovať kompetencie, ktoré v živote skutočne využijú. Aj preto sme na našu školu zavolali lektorov z projektu Informatika 2.0. 💻 Ukázali nám, ako učiť Informatiku tak, aby bola pre deti nielen pútavá, ale aj užitočná a využiteľná. Dve hodiny školenia boli naozaj intenzívne a už teraz sa tešíme na to, ako nápady z Informatiky 2.0 využijeme priamo na hodinách. 🤩

Radosť nám robí aj spájanie síl rožňavských škôl. Na školení sme privítali aj učiteľov zo ZŠ Pionierov a učiteľov z ďalších škôl regiónu.

• HODINA DEŤOM
          19. 10. 2021

Vo štvrtok 21. októbra 2021 sa uskutoční verejná zbierka Hodina deťom, ktorá už 23 rokov nepretržite podporuje projekty zamerané na pomoc deťom a mladým ľuďom v ohrození a rôznych krízových situáciách. Aj naša škola sa pravidelne zapája do zbierky, a ani tento rok to nebude inak. Každá malá čiastka dokáže pomôcť. Pridáte sa?

• STRAŠIAKOVSKÁ PARÁDA
          15. 10. 2021

Kto povedal, že strašiaky sú len do maku, sú škaredé a kamarátia sa iba s vranami? Ako môžete vidieť, vôbec to nie je pravda. Byť takým strašiakom je celkom fajn. Keď sa 1.A začne parádiť,  aj také obyčajné strašiaky sú zrazu pestrofarební krásavci a krásavice s veselým úsmevom na tvári.

• JUDO – Majstrovstvá Slovenska
          15. 10. 2021

Dňa 9.10.2021 sa džudisti zúčastnili MAJSTROVSTIEV SLOVENSKA žiakov a žiačok v MARTINE. V konkurencii 212 pretekárov z 37 klubov Slovenska, si naši počínali veľmi úspešne. Mladšia ziačka: Anka Mikolajová, vo váhe do 36kg z 5 súťažiacich, obsadila krásne 2.miesto. Titul Majsterky Slovenska jej unikol len o 1 bod. Starší žiak: ERIK VIZI, vo váhe do 60kg z 8 súťažiacich, obsadil krásne 3.miesto. Srdečne blahoželáme a prajeme ešte veľa vyhratých zápasov a úspešných turnajov.

• Geologická bádateľňa
          8. 10. 2021

Žiaci IV. A, C, D navštívili banícke múzeum, kde si vyskúšali prácu baníkov, ryžovali zlato, hľadali fosílie a rozbíjali kameň kladivkom. Previezli sa na baníckom vláčiku a dozvedeli sa zaujímavosti o práci baníkov. Každý si odniesol diplom zlatokopa a kopec zážitkov.

• 2.C v školskej knižnici
          7. 10. 2021

V stredu sme v ŠKD navštívili našu školskú knižnicu. Privítala nás pani učiteľka Evka Dusová, ktorá ma knižnicu na starosti. Vysvetlila nám ako to v našej školskej knižnici funguje a aké zaujímavé knihy v nej môžeme nájsť. Prečítala nám bájku Kozľa a vlk, ku ktorej mala pre nás pripravené aj zaujímavé aktivity. Na záver sme si vypožičali knihy, ktoré sme si sami naskenovali do výpožičného systému. Ďakujeme pani učiteľke Evke za príjemne prežité popoludnie. Určite navštívime knižnicu aj nabudúce.

• Šikovní zlaťáci z 1.B
          1. 10. 2021

Čas plynie ako voda, a aj u nás, v zlaťáckej rodinke, máme prvý školský mesiac za sebou. Naši najmenší si na školské lavice už zvykli a práca im ide ako po masle. Učíme sa pekne čítať prvé písmenká, písať prvé čiary a vytvárame úžasné výtvory na hodine výtvarnej výchovy a v ŠKD. Touto cestou im prajeme iba tie najlepšie výsledky v škole a plno elánu do nových výziev

• Zlatá 2, 048 01 Rožňava E-mail: zszlata2@gmail.com