Základná škola Zlatá 2

    • POZOR ZMENA ČÍSLA ÚČTOV
     22. 3. 2023

     Vážení rodičia.

     Od 1.4.2023 dochádza k zmene čísla účtu ŠKD a školskej jedálne.

     Z tohto dôvodu Vám oznamujeme, že účet pre ŠKD bude: 

     SK13 0200 0000 0047 4704 9054.

     Zmena účtov bude priamo v module platby (EDUPAGE) automaticky nastavená, preto nie je potrebné mať žiadne obavy. Variabilné číslo sa nemení. 

     Účet pre školskú jedáleň bude: SK28 0200 0000 0047 4705 9551

     Tu ostáva naďalej v platnosti, že budú distribuované šeky.

    • Vesmír očami detí
     13. 4. 2023

     Dňa 12.4.2023 prebehlo vyhodnotenie okresného kola sútaže Vesmír očami detí, v ktorej získala ocenenie Lenka Mikolajová žiačka 7.B triedy. Jej práca Tretie oko postupuje do celoslovenského kola.

     Srdečne blahoželáme a prajeme ešte veľa tvorivých úspechov!!!

    • Veľkonočný ježko
     13. 4. 2023

     Žiaci 2.C triedy cez veľkonočné sviatky nezaháľali a vytvorili si krásneho ježka z obilia podľa návodu textu v čítanke o veľkonočnom ježkovi. Ďakujem žiakom aj rodičom, ktorí sa zapojili a našli si čas na tento pekný výtvor prírody, pričom si zopakovali aj poznatky z prvouky.

    • Ďalší úspech na Matematickej olympiáde!
     13. 4. 2023

     Dňa 12.4.2023 sa uskutočnilo okresné kolo 72. ročníka Matematickej olympiády v kategóriách Z6, Z7 a Z8. Žiaci našej školy dosiahli veľmi pekné výsledky:

     Kategória Z6: Natalia Katerenchuk (VI.A) 1.miesto – úspešný riešiteľ, Lea Drábová (VI.C) 3. miesto, Daniel Parditka (VI.A) 6. miesto

     Kategória Z7: Ján Kováč (VII.D) a Tomáš Kováč (VII.C) 1. miesto – úspešný riešiteľ, Oleksandr Polshyn (VII.C) 5. miesto – úspešný riešiteľ, Tomáš Frankovič (VII.C) 7. miesto

     Kategória Z8: Marek Ivanko (VIII.C) 3. miesto, Marcel Dráb (VIII.C) 5. miesto – úspešní riešitelia.

     V kategórii Z7 Ján Kováč a Tomáš Kováč získali plný počet bodov za úplné a bezchybné riešenie všetkých úloh!

     Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školya všetkým žiakomgratulujeme!

    • Dotazník PERCH
     13. 4. 2023

     Ľudský papilomavírus (HPV) je bežnou skupinou vírusov, z ktorých môžu spôsobiť genitálne bradavice alebo rôzne formy rakoviny.  Neexistuje žiadny krvný test na HPV, ale testovanie je súčasťou skríningu rakoviny krčka maternice. Počas skríningu rakoviny krčka maternice sa z krčka maternice odoberie malá vzorka buniek a testuje sa na vírus HPV, a to buď na molekulárnej úrovni (test HPV NAT) alebo na cytologickej úrovni (LBC).Vakcíny proti HPV boli prvýkrát predstavené v roku 2006. 

     Tento prieskum je súčasťou európskeho projektu PERCH (PartneERship to Contrast HPV), ktorý chce prispieť k realizácii európskeho plánu na boj proti rakovine, s cieľom znížiť výskyt a úmrtnosť spojenú s formami rakoviny, spôsobenej vírusom HPV.

     P
     rieskum prebiehať v dňoch 12.4. - 20.4.2023 a je určený pre rodičov detí vo veku 9-15 rokov.

     Dotazník je anonymný.
     Link na online dotazník : https://survey.iss.it

    • Veľkonočné tvorenie v 2.A triede
     6. 4. 2023

     Jar už klope, hurá, na zelené vrátka, Veľkú noc nám prinášajú drobulinké kuriatka. Vinšujem vám sviatky tieto, nie pre koláč, nielen pre to, spokojnosti v srdiečku, a studenú vodičku, prajem zdravia, starosti nech sa nás stránia. Veľkú noc len v pohode, a dievčatá vo vode.

     Na príchod Veľkej noci, sme sa pripravovali aj my druháci. Vyrobili sme si darčeky a pozdravy, ktorými potešíme naše rodinky.

    • 1.C v Galérii
     6. 4. 2023

     Hopká zajko do lesa, pod fúziky smeje sa. Usmieva sa, no vie na čom, nesie dary polievačom. Aj my prváci z I.C sme si pripomenuli veľkonočné sviatky návštevou tvorivých dielní v Galérii.

    • Milí rodičia našich budúcich prváčikov.
     5. 4. 2023

      

      

     Radi by sme sa Vám poďakovali, že ste Vaše detičky zapísali do našej školy. Verte, že Vašu dôveru nesklameme a vytvoríme pre Vás priateľské a bezpečné prostredie, aby sa Vaše deti u nás cítili naozaj ako doma. Čakajú na Vás naše šikovné a láskavé pani učiteľky a pani vychovávateľky, ktoré budú spolu s Vami sledovať Vaše prvé úspechy,  tešiť sa z Vašich pokrokov a plniť naše spoločné ciele.

     Je to pre nás obrovský záväzok, na ktorý sme však perfektne pripravení.

     Ďakujeme.

     Váš zlatý team.

    • Posledné kolo žiackej šachovej ligy v Košiciach
     5. 4. 2023

     Súťaž sa hrala 01.04.2023 pri účasti 89 hráčov a našu školu opäť reprezentovalo sedem žiakov.

     Z nich Miška Kotrčková obsadila 82 priečku. Menej sa darilo Martinovi Terajovi (78) a Adamovi Martinkovi (72).

     Naopak veľký skok urobila Simča Kotrčková. Obsadila 61.priečku s tromi bodmi a opäť si ukoristila bronzovú medailu v kategórii.

     Skvelý výkon podal aj Tomi Falat. So štyrmi bodmi obsadil 39.priečku.

     Dobre sa držal aj Matej Szaszák, ktorý uzavrel prvú pätnástku.

     Lukáš Szaszák po smolnej prehre v piatom kole obsadil "až" ôsme miesto.

     Aj keď radosť občas vystriedalo sklamanie ako aprílové počasie, ukázali sme sa ako silný kolektív, ktorý už pozná každý aj vďaka našim šachovým dresom.

    • Poznáme majstrov šachového krúžku
     5. 4. 2023

     Už šiesty rok sa na našom šachovom krúžku konal turnaj o jeho majstra.

     Aj tento ročník sa hralo systémom každý s každým a zúčastnilo sa ho 14 detí.

     Majstrom tohto ročníka sa stal Lukáš Szaszák. Druhá skončila bývalá žiačka našej školy a na treťom mieste skončili Matej Szaszák.

     Sú to aktívni ligový hráči, preto sme tento ročník oceňovali zvlášť aj nováčikov.

     Suverénom súťaže bol Tomáš Falat. Druhý skončil Kevin Pogány a tretie miesto obsadil Lukáš Nagy.

     Blahoželáme.

    • Noc s Andersenom - 1. stupeň
     4. 4. 2023

     Na prvom stupni sa uskutočnil 18. ročník rozprávkovej Noci s Andersenom.

     Konal sa 31.3 - 1.4 2023 v budove prvého stupňa. Žiaci počas tejto čarovnej noci čítali rozprávky a počúvali čarovné príbehy. Mali aj rôzne športové aktivity, hlavolamy, hádanky, učili sa pesničky a kreslili obrázky. Vyrobili si krásnu labuť a pred spaním si pustili v triedach peknú rozprávku. Okrem sladkých odmien získali „prespávači“ aj medailu. Akcia sa deťom veľmi páčila.

    • Noc s Andersenom - 2. stupeň
     4. 4. 2023

     31. marca po celom Slovensku prebiehalo rozprávkové podujatie Noc s Andersenom. Počas tejto noci sa  v našej škole diali zvláštne veci. Nič netušiaci žiaci prišli so spacákmi a karimatkami, niektorí s menšími obavami, iní zase plní očakávania, čo ich počas noci v škole čaká. Telocvičňa sa zrazu zmenila na kráľovstvo kráľa Petra. Čarodejnica Saxana uniesla jeho jedinú dcéru Zlatovlásku a začarovala celé kráľovstvo. Naši malí rytieri a mladé odvážne rytierky  neváhali  a hneď sa pustili do záchrany princeznej. Najprv však museli predstúpiť pred kráľa Petra s vlastnou vlajkou a predstaviť sa odkiaľ pochádzajú, či sú hodní, aby mohli bojovať o záchranu princeznej. Počas noci lúštili, hľadali v meste ukrytý poklad, dostávali indície, ktoré im pomáhali odčarovať zakliate kráľovstvo a krôčik po krôčiku boli bližšie k záchrane princeznej. A ako to v rozprávkach býva, všetko sa skončilo šťastne.

    • Veľkonočné sviatky sa blížia
     3. 4. 2023

     Prichádza Veľká noc a žiaci 4.C sa na ňu pomaličky pripravujú. Navštívili Galériu Baníckeho múzea, kde vyrábali pekné výrobky a dozvedeli sa aj informácie o jarných zvykoch a tradíciách. Ako si vyzdobiť kraslice sa zasa naučili v Gemerské knižnici Pavla Dobšinského. Zaujímavé veci tvoria aj v škole.

   • ĎAKUJEME!
    • ĎAKUJEME!
     30. 3. 2023

     Srdečne sa chceme poďakovať za krásne darčeky, ktoré pre nás pripravila Rodičovská rada pri ZŠ Zlatá 2 dňa 28. marca pri príležitosti Dňa učiteľov. Každého nášho učiteľa a učiteľku veľmi potešili. 

     Ďakujeme!

    • Popoludnie v GOSke
     30. 3. 2023

     Včerajšie popoludnie v ŠKD sme si spestrili návštevou GOS. Na deti čakali Veľkonočné tvorivé dielne. S chuťou sa pustili do práce. Pracovali v troch skupinách. Pri práci bola veľká zábava a veľa smiechu. Späť do školského klubu si deti vzali krásne výrobky v podobe veľkonočného vajíčka z hliny, z papiera a vajíčka z drôtu a farebných korálikov. Ďakujeme a tešíme sa na ďalšiu návštevu.

 • Novinky

  • Kontakty

   • Základná škola, Zlatá 2, Rožňava
   • Zlatá 2, 048 01 Rožňava E-mail: zszlata2@gmail.com 04801 Rožňava Slovakia
   • riaditeľ: +421 58 734 28 64
   • Sekretariát: +421 58 788 30 00
   • Jedáleň: +421 58 734 35 94
   • Jedáleň (mobil): 0907 947 622
   • IČO: 35543639
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje