• ZÁPIS DO 1. ROČNÍKA 2021/2022
     24. 3. 2021

     Vážení rodičia!

     Nakoľko nám situácia nedovoľuje pozvať Vás do našich priestorov, dovoľte nám aspoň formou videoprezentácie sprevádzať Vás našimi priestormi. Ak ešte váhate, na akú školu zapíšete svoje dieťa, možno Vám to pomôže v rozhodovaní. Všetky informácie ohľadom zápisu nájdete TU
     Tešíme sa na každého z Vás!

    • OTVÁRAME BRÁNY!!!!
     31. 3. 2021

     Vážení rodičia, milí žiaci!

     V stredu 7.4. 2021 otvárame brány školy pre ročníky 1 až 4. Vyučovanie bude prebiehať podľa rozvrhu spred Vianočných prázdnin.
     Od 6,30 Vás čakáme pri vchodoch budovy prvého stupňa. Vchody budú  rozdelené podľa tried.

     Nezabudnite si so sebou doniesť potrebné dokumenty, a to vyhlásenie o bezinfekčnosti (budú k dispozícii na vyplnenie aj pri vchodoch), negatívny test jedného zákonného zástupcu, ktorý žije s dieťaťom v jednej domácnosti  (nie starší ako 7 dní), alebo potvrdenie o prekonaní COVID-u (nie starším ako 3 mesiace), respektíve o zaočkovaní druhou dávkou vakcíny, ktorej uplynie 7.4.2021 viac ako dva týždne. 

     ŠKD bude v prevádzke len do 16,00.

     Žiaľ, mobilné odberové miesto pre testovanie na našej škole, nebude realizované. Otestovať sa budete musieť na iných miestach, respektíve v MOM pri Mestskom úrade v Rožňave.

     Tlačivo o vyhlásení bezinfekčnosti nájdete TU.

     V prípade aktualizácie tohto dokumentu zo strany Ministerstva školstva Vás budeme informovať.

     Z dôvodu epidemiologickej situácie sa môže termín nástupu na prezenčnú formu výučby zmeniť, preto Vás prosíme o sledovanie našej stránky, kde Vás budeme o zmenách informovať.

     Tešíme sa na Vás.

    • Šach preskočil aj pandémiu
     26. 3. 2021

     Už je to viac ako rok, čo pandémia stopla akékoľvek aktivity. Šach je však stopnutý len v osobnom kontakte.

     Od tej doby sa odohralo a v súčasnosti aj odohráva množstvo on-line turnajov. 

     Či to boli školské majstrovstvá, tímové turnaje, mládežnícke Grand Prix turnaje, dokonca aj turnaje charitatívneho charakteru.

     Pár kliknutiami sa vieme dostať k hráčom celého sveta.

     Na základe dlhodobých dobrých turnajových výsledkov boli Lukáš Szaszák a Matej Szaszák prizvaní do juniorských majstrovstiev sveta tímov (WJC) členom francúzskeho tímu aby reprezentovali Slovensko.

     Na požiadanie sme do tímu dostali na poslednú chvíľu aj Tobiasa Koóša a uplynulú sobotu sa stretlo 8 krajín druhej divízie, kde s krajinami ČR, Litvou, Nemeckom, Rakúskom, Švajčiarskom, Anglickom a Gréckom bojovalo o postup do prvej divízie medzi najlepších juniorských šachistov sveta. 

     Team Slovensko aj zásluhou našich troch šachistov jednoznačne postúpilo z prvého miesta a už očakávame ako dopadnú ďalšie boje.

     Držte im palce.

    • Zisťovanie záujmu o nástup dieťaťa do školy od 7. apríla 2021
     24. 3. 2021

     Vážení rodičia, milé deti.

     Naša základná škola po dohode so zriaďovateľom plánuje obnoviť prezenčnú formu vzdelávania na 1. stupni  od 7.4.2021 (streda po Veľkej noci). Jednou z podmienok pre nástup Vašich detí do školy je negatívny test aspoň jedného zákonného zástupcu, ktorý žije s dieťaťom v spoločnej domácnosti (platnosť testu je 7 kalendárnych dní).

     Výsledok testu nemusia predkladať rodičia, ktorí sa preukážu lekárskym potvrdením o prekonaní ochorenia covid 19, nnie starším ako 3 mesiace.

     Výnimku z testovania majú aj rodičia, zaočkovaní aj druhou dávkou vakcíny, a od termínu očkovania uplynie 7.4.2021 viac ako dva týždne

     Mesto Rožňava pripravuje zabezpečiť hromadné testovanie rodičov v MOM priamo v škole 6.4.2021. V prípade, že sa tohto testovania zúčastníte, automaticky sa škola dozvie výsledok testu a už sa nebudete musieť preukazovať výsledkom. Pokiaľ využijete služby iného MOM budete sa musieť preukázať  testom s negatívnym výsledkom.

     Venujte prosím pozornosť dotazníku, ktorý nájdete TU.
     Hlasovať môžete len z rodičovského konta!

     Ďakujem Vám za Vašu ochotu spolupracovať a už sa veľmi tešíme na Vaše deti.

     Richard Szöllös – riaditeľ školy

    • MAREC MESIAC KNIHY V ŠKD
     22. 3. 2021

     Už roky mesiac marec spájame nielen s príchodom jari, ale i s mesiacom knihy. Kniha, najväčší priateľ človeka patrí medzi neodmysliteľných spoločníkov mladých či starých. Keďže sme nemohli navštíviť Gemerskú knižnicu P. Dobšinského, tak si deti priniesli z domu svoju obľúbenú knižku o ktorej sme sa porozprávali. Na záver sme si zhotovili nádherný 3D obrázok.

    • Pozývame Vás...
     17. 3. 2021

     Milí predškoláci!

     Už sa neviete dočkať, kedy sa otvoria brány našej školy práve Vám?

     Zápis do 1. ročníka sa bude konať v termíne od 7. do 9. apríla 2021.

     Čakáme na Vás a veľmi sa na Vás tešíme

    • Sčítanie obyvateľstva 2021
     18. 3. 2021

     Milí rodičia, žiaci.

     Radi by sme Vám pripomenuli, že sčítanie obyvateľstva končí už 31. marca 2021

     Každá elektronicky sčítaná osoba je veľmi dôležitá pre mesto Rožňava, pretože každou sčítanou osobou sa navyšuje výška podielových daní, ktoré mesto Rožňava dostane,  a ktoré napomôžu jeho rozvoju. Pomôžme spoločne zlepšiť podmienky v našom meste. 

    • Scratch nás baví a aj vďaka tomu máme prvé INF úspechy!
     12. 3. 2021

     Programovanie nás oslovilo natoľko, že aj počas našich voľných chvíľ vytvárame projekty v Scratchi a zapájame sa do súťaží. Prvú programátorskú súťaž už máme za sebou. Do celoslovenskej súťaže vyhlásenej školou programovania Coding Giants sa zapojili 3 žiačky našej školy: Anna Vivien Pál-Baláž (8.A), Sára Kuchtová (5.C) a Laura Šimko (5.A). Práve posledná spomínaná Laura zaujala porotu a jej projekt: Zvíťazíme nad Covidom získal hneď 2 krásne ceny. Cenu za  „Spoločensky prínosný  projekt“ a cenu za „Výbornú grafiku“. Konkurencia bola veľká, hlavných cien sme sa zatiaľ nedotkli, ale to hravo zvládneme v ďalších ročníkoch. Osobne sa chceme poďakovať všetkým trom dievčatám, nesmierne si ceníme čas a energiu, ktorú do svojich prác vložili. Všetky 3 projekty sú skvelé, držíme palce v ďalších výzvach.

    • Vyhrali sme 1. miesto v Dejepisnej olympiáde!
     9. 3. 2021

     Dňa 18.2.2021 sa konalo online okresné kolo Dejepisnej olympiády. Samozrejme, aj naša škola mala na tejto súťaži svoje zastúpenie a naša žiačka Ninka Mareková zo 7.A triedy obsadila nádherné 1. miesto!!
     V krajskom kole, ktoré sa uskutoční 22.3.2021 jej všetci držíme palce!

      V kategórii D nás reprezentoval žiak 8.C -  Tobias Koóš, ktorý sa umiestnil na peknom 3. mieste. V Kategórii E našu školu zastupovali dvaja žiaci – Branislav Boroš, žiak 7.C, ktorý sa umiestnil na 5.mieste.

     Srdečne ďakujeme za reprezentáciu našej školy!

    • OZNAM!
     6. 3. 2021

     Z dôvodu nepriaznivej epidemiologickej situácie v okrese Rožňava vydal RÚVZ so sídlom v Rožňave vyhlášku, ktorou od 8.3.2021 zakazuje výučbu na školách v okrese Rožňava prezenčnou formou.

     - Vyhláška sa nevzťahuje na deti zamestnancov zadefinovaných v § 1 ods. 2

      Plne si uvedomujeme dôležitosť vzdelania avšak v súčasnej epidemiologickej situácii by prevádzka zariadení pre deti a mládež predstavovala riziko vzniku ohnísk nákazy medzi deťmi ale aj medzi učiteľmi

     Predpoklady pre otvorenie škôl:
     -Zlepšenie epidemiologickej situácie v okrese Rožňava
     -Zvýšenie percenta zaočkovanosti učiteľov, aby sme ich nevystavovali zvýšenému riziku

     Vyhlášku nájdete: https://www.minv.sk/?2021-2

    • Dôležitý oznam!!!
     5. 3. 2021

     Vážení rodičia.

     Na základe uznesenia OÚ prijatého na rokovaní Krízového štábu Okresného úradu Rožňava, konaného dňa 4. 3. 2021:

      

     neobnovujeme prevádzku Š a ŠZ v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Rožňava - až do odvolania.

     Naďalej bude fungovať MŠ a ŠKD na jednotlivých školách - pre rodičov detí a žiakov, ktorí nemajú možnosť vykonávať prácu z domu.

     Očakávame novú vyhlášku ÚVZ - na základe avíza Únie miest na Slovensku.

    • Pôda na zjedenie :-)
     3. 3. 2021

     Viete si predstaviť ako dezert pôdu? My, žiaci 2.C veru áno. Samozrejme, nejde len tak o hocijakú pôdu. Na tú našu, budete potrebovať nasledovný stavebný materiál: piškóty, rozdrvené sušienky, želé cukríky, žížalky , čokoládový puding a nakoniec aj posýpku podľa vlastnej chuti. Aj Vám sa zbierajú slinky? Tak šup si takú pôdu na zjedenie vyrobiť. Želáme Vám dobrú chuť ;-).

    • Športová príprava
     2. 3. 2021

     Vážení rodičia, milí štvrtáci!!!

     Základná škola na Zlatej ulici v Rožňave už ôsmy rok ponúka predmet "Športová príprava" pre chlapcov a dievčatá v piatom ročníku nasledujúceho školského roku.

     Predmet "Športová príprava" v piatom ročníku v školskom roku 2021/2022 bude zameraný na všeobecný rozvoj pohybových a športových schopností, zlepšenie fyzickej kondície a zručností v rôznych loptových športoch (futbal, basketbal, volejbal, florbal...), ale aj atletike a gymnastike.

     Tento predmet je ideálnym doplnkom k rôznym športovým aktivitám, ktoré Vaše deti už realizujú. Vyučuje sa v rozsahu 3 vyučovacích hodín týždenne, väčšinou v čase od 14:00 do 15:30.

     Na predmet športová príprava budú žiaci 4. ročníka (ročník narodenia 2010 a 2009) prijímaní na základe žiadosti rodičov, ak splnia nasledujúce podmienky:

     • písomná žiadosť rodiča (môžete doručiť aj elektronicky, prostredníctvom e-mailu)
     • lekárske potvrdenie o vyhovujúcom zdravotnom stave
     • absolvovanie výkonostných  testov (pod vedením trénerov)

     V prípade záujmu kontaktujte riaditeľstvo školy, kde Vám budú, okrem informácií, k dispozícii aj FORMULÁRE ŽIADOSTI (tie nájdete aj na našej webovej stránke: zszlatarv.edupage.org v sekcii Športová príprava.

     058/7883000

     0904209999

     zszlata2@gmail.com

  • Novinky

   • Kontakty

    • Základná škola, Zlatá 2, Rožňava
    • zszlata2@gmail.com
    • Zlatá 2, 048 01 Rožňava E-mail: zszlata2@gmail.com 04801 Rožňava Slovakia
    • riaditeľ: +421 58 734 28 64
    • Sekretariát: +421 58 788 30 00
    • Jedáleň: +421 58 734 35 94
    • Jedáleň (mobil): 0907 947 622
    • IČO: 35543639
  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje