• Advent v ŠKD v 2.C
     27. 11. 2020

     Advent, advent, štyri sviece,
     prvá z nich sa zatrbliece.
     Za ňou druhá, tretia zhorí,
     prinesieme stromček z hory.
     A keď štvrtá horí stíška
     tešíme sa na Ježiška.

     Aj my v ŠKD s 2.C triedou sme si zhotovili tieto krásne adventné venčeky. Veď v nedeľu 29.novembra sa začína prvá adventná nedeľa, na ktorú sa všetci už veeeľmi tešíme.

    • Netradične tradičná informatická súťaž iBobor 2020
     27. 11. 2020

     Aj tento rok sa žiaci našej školy zapojili do informatickej súťaže iBobor. IBobor sa musel tento rok taktiež prispôsobiť situácii vo svete a mnoho žiakov súťažilo z pohodlia domova. Sme radi, že žiakov táto možnosť neodradila a zúčastnili sa i napriek tomu.  Všetci súťažiaci si môžu po prihlásení na stránke ibobor.sk svojim súťažným kódom pozrieť svoje riešenia, porovnať ich so správnymi odpoveďami a zanechať odkaz v ankete. Výsledky za našu školu si môžete pozrieť tu. Diplomy úspešným riešiteľom sa budeme snažiť priebežne odovzdávať. Ďakujeme všetkým zúčastneným.

    • Oznam RÚVZ
     26. 11. 2020

     Vážení rodičia.

     RÚVZ v Rožňave Vám prostredníctvom našej školy oznamuje, že každý

     utorok a štvrtok v čase od 14:00 do 16:00

     vykonávajú antigénové testovanie na prítomnosť  vírusu covid 19.

     V prípade záujmu sa, prosím, telefonicky objednajte.

    • Ocenenie pre Do Fénix Rožňava
     26. 11. 2020

     V utorok 24.11.2020 nás navštívili vzácni hostia z Bratislavy z ústredia Do Fénix. A neprišli naprázdno. Naša základná organizácia, ktorá pôsobí pri základnej škole Zlatá 2, získala ocenenie Správna cesta. Ďakujeme všetkým, ktorí nás touto cestou sprevádzajú a pomáhajú nám napĺňať naše ciele. Taktiež odovzdali cenu pre RVTV Rožňava- pierko pomoci. Veľmi nás to teší a budeme v našej činnosti pokračovať aj v budúcnosti. 

    • Majstrovstvá Košického kraja žiakov a žiačok v Online šachu 2020
     23. 11. 2020

     Po troch online "zahrievacích" turnajoch sa v sobotu 21.11.2020 odohrali Majstrovstvá Košického kraja v šachu.

     Po skúsenostiach s nízkou účasťou dievčat sa Slovenský šachový zväz rozhodol zlúčiť chlapčenskú a dievčenskú kategóriu. Z toho dôvodu na Majstrovstvá Slovenska postupuje z každého kraja prvých desať hráčov celkového poradia.

     To nás samozrejme mimoriadne teší, pretože ZŠ Zlatá s účasťou štyroch hráčov postupuje v plnom počte.

     Prvú desiatku uzavrel Tomáš Lukáč. Pred ním na deviatom mieste sa umiestnila Adriana Straková.

     Výborne do turnaja vstúpil Matej Szaszák, ktorý obsadil krásne štvrté miesto.

     Najbližšie k celkovému prvenstvu mal Lukáš Szaszák, ktorý nakoniec obsadil perfektné druhé miesto.

     Všetkým štyrom postupujúcim blahoželáme a držíme palce na Majstrovstvách Slovenska.

     Robo Szaszák

    • Hlasovanie sa predlžuje!
     23. 11. 2020

     Milí priatelia,

     dovoľujeme si Vás informovať, že vzhľadom k dištančnému vyučovaniu sa, predlžuje termín hlasovania  -Detskej poroty- Detského činu roka  
     do dátumu 4.12.2020.

     Termín online hlasovania pre verejnosť na stránke Ľudia Ľudom  zostáva
     nezmenený - hlasovanie bude prebiehať do 27.11.2020

    • Prvouka v 2.B
     23. 11. 2020

     Dňa 20.11.2020 sa v 2.B učila prvouka netradične. Spoznávali sme ľudské telo a začali sme kostrou, ktorú sme u nás veselo privítali. Jej prítomnosť spolu s prezentáciou nám spestrili hodinu a zároveň sme sa veľa naučili.

    • KOĽKO LÁSKY SA ZMESTÍ DO KRABICE OD TOPÁNOK
     20. 11. 2020

     Milí rodičia a priatelia našej školy.

     Rozhodli sme sa zapojiť do celoslovenskej zbierky

     "KOĽKO LÁSKY SA ZMESTÍ DO KRABICE OD TOPÁNOK".

     Je to zbierka pre seniorov v domovoch dôchodcov, pre ktorých toto bude možno jediný darček, ktorý dostanú. Preto skúste vložiť do krabice aj kúsok svojho srdca. A tak Vás prosíme, ak chcete naplňte krabicu od topánok maličkosťami, ktoré môžu potešiť babičku, alebo deduška v zariadení pre seniorov v Rožňave. 

     Zabaľte zvlášť spodok a vrch krabice a medzi 23.11.2020 - 4.12.2020 ich môžete odovzdať v obidvoch budovách našej školy. Ďakujeme

    • BUBNOVAČKA - „Aby bolo deti lepšie počuť“
     20. 11. 2020

     I my sme sa naším hlasným bubnovaním zapojili do celoslovenskej akcie, ktorá má aj tento rok symbolicky upozorniť na dôležitosť ochrany detí pred násilím a otvoriť v spoločnosti tému včasnej prevencie. Násilie na deťoch je tu, je okolo nás, aj keď ho často nevnímame, nevidíme. Uzatvorenie v domovoch počas pandémie prinieslo aj zvýšenie našej vnímavosti na to, čo sa deje okolo. A zrazu, keď sme ostali doma spozorneli sme, že ten detský plač nie je sem-tam, že je pravidelný, že mu niečo vždy predchádza. Je dôležité deti vnímať a počúvať viac, je dôležité deťom veriť. 

     November je mesiacom viacerých významných dátumov v oblasti ochrany práv dieťaťa. Od roku 2015 sa 18. november stal Európskym dňom ochrany detí pred sexuálnym vykorisťovaním a sexuálnym zneužívaním, 19. november je Svetovým dňom prevencie týrania a zneužívania detí a 20. november je Svetovým dňom detí vyhláseným organizáciou UNICEF, počas ktorého si svet pripomína prijatie Dohovoru o právach dieťaťa. Práve preto si organizácie pôsobiace na Slovensku v oblasti ochrany detí pred násilím zvolili práve 19. november za deň, kedy BY MALO BYŤ HLAS DETÍ LEPŠIE POČUŤ!

    • Fyzika nás baví!
     19. 11. 2020

     O tom, že Fyzika nie je len nudnou učebnicou v školských taškách, ale žeje všade okolo nás, sa presvedčili žiaci 6.D triedy. Počas dištančnéhovyučovania sa venovali projektu na tému Meranie hmotnosti kde sivlastnoručne doma vyrobili rovnoramenné váhy a už iba vážili a vážili. 

    • Zdravé zúbky v 2.C
     18. 11. 2020

     Zdravé zúbky sú zárukou zdravého života” ! Práve týmto mottom sa dnes žiaci 2.C triedy riadili na hodine výtvarnej výchovy. To, že dôsledná starostlivosť je základom zdravého chrupu už vieme, a preto sme sa rozhodli, že si také zdravé zúbky vyrobíme v tvare čelenky. Šikovné ruky našich druhákov sa odzrkadlili aj pri výrobe plagátu, ktorý poukazuje na dôležitosť zdravej a vyváženej stravy. Veď nie nadarmo sa vraví : ,, Zdravý úsmev detí = zdravý svet

 • Novinky

  • Kontakty

   • Základná škola, Zlatá 2, Rožňava
   • zszlata2@gmail.com
   • Zlatá 2, 048 01 Rožňava E-mail: zszlata2@gmail.com 04801 Rožňava Slovakia
   • riaditeľ: +421 58 734 28 64
   • IČO: 35543639
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje