• Vlastiveda v Galérii
          31. 1. 2020

Na vlastivede v Galérií Baníckeho múzea v Rožňave sme si prezreli pamiatky na Námestí baníkov. Neskôr sme navštívili výstavu "Čo bolo pred rokom 1989". Oboznámili sme sa s novými pojmami ako "pionier", "plynová maska", "branné cvičenie" a "1. májový sprievod". Pamätáte sa ešte...? Ak nie, odporúčame Vám navštíviť túto výstavu.

• Zaujímavá geografia
          31. 1. 2020

V troch triedach 5.B, 5.C a 5.D sme sa na jednej hodine vďaka šikovnosti a pracovitosti žiakov ocitli medzi planétami, boli sme aj blízko Slnka. Vrátili sme sa v čase a poplávali sme si s moreplavcami na ich výpravách za poznávaním nového sveta, a aby toho nebolo málo boli sme veľmi blízko sopečných erupcií. Chvalabohu sa nikomu nič nestalo

Video:

• Amaveťáci "v zajatí" maskovaných špiónov
          28. 1. 2020

Do galérie Amaveťáci "v zajatí" maskovaných špiónov boli pridané fotografie.

Amaveťáci v „zajatí Maskovaných špiónov „ Ale nie, neboli sme skutočne v zajatí, to bol len názov rozprávky, na ktorú sme sa už veľmi tešili, keď sme sa po vianočných prázdninách vrátili opäť do školy. Vedeli, sme že nás onedlho čaká dobrodružstvo s Amavetom. Dlho sme nečakali, práve túto sobotu 25.1.2020 klub AMAVET naplánoval výlet Košíc , Názov rozprávky už napovedal, že zažijeme veľké dobrodružstvo , priateľstvo a kopec zábavy. Nemýlili sme sa. Už dávno sme sa tak s chuti nezasmiali ,ako počas tejto rozprávky. Keď sme odchádzali z Košíc do Rožňavy, pri dojedaní dobrôt od našich rodičov, sme sa dozvedeli od vedúcej klubu AMAVET , že mesiac február bude výletný- kde?.. to sa dozviete milí kamaráti, keď budete sledovať letáky na našich školských nástenkách. Príďte, prihláste sa, aj tí, ktorí ste doteraz váhali a nevedeli ste sa rozhodnúť. Tešíme sa na Vás.

• Turnaj o majstra šachového krúžku
          27. 1. 2020

Ako každoročne, aj tento ročník si medzi sebou zamerali sili deti zo šachového krúžku.

Hralo sa systémom každý s každým, aby tak zistili ako napredujú.

Úlohu favorita si už štvrtý rok po sebe obhájil Lukáš Szaszák. Najväčší skok urobila Adriana Straková na druhom mieste. O tretie miesto sa pobil Tomáš Lukáč a v tesnom súboji porazil štvrtého Mateja Szaszáka. Piata skončila Dominika Lázárová.

6-8.miesto obsadili deti z inej školy.

Ďalšie poradie bolo nasledovné:

9.Kevin Pogány

10. Ján Kováč

11. Michaela Kotrčková

12. Leo Ličko

13. Filip Kováč

14. Roland Dúha

Tobias Koóš a Lukáš Petrenka sa turnaja nezúčastnili.

• Zázračná sobota
          23. 1. 2020

Azda najväčší stres so šachovej soboty v Košiciach na žiackej lige sme mali ešte pred začatím.

Do turnaja s kapacitou 74 súťažiach sa totiž prihlásilo 86 detí a tie naše boli prihlásené hneď pod čiarou.

Našťastie päť detí nenastúpilo a tak sa uvolnilo miesto práve pre nás.

Bola by škoda nenastúpiť pretože výsledky našich šachistov boli fantastické.

Toto nepotrebuje ďalší komentár.

Absolútny víťaz Lukáš Szaszák bez prehry.

Adriana Straková 6.miesto, v kategórii dievčat druhá.

Tobias Koóš 8.miesto.

Tomáš Lukáč 12.miesto a prvú dvadsiatku uzavrel Matej Szaszák.

Fantázia.

• Pracovné vyučovanie v 4.C
          23. 1. 2020

Do galérie Pracovné vyučovanie v 4.C boli pridané fotografie.

Pracovné vyučovanie v 4.C

Témou dnešnej hodiny pracovného vyučovania bola téma "DREVO". Žiaci si pripravili zaujímavé projekty na rôzne témy súvisiace s drevom. Po odprezentovaní projektov sa dozvedeli zaujímavosti o výrobe papiera, lesných škôlkach, spoznali druhy drevín a ich využitie a rozšírili si vedomosti o jednotlivých stromoch.

• Januárová akcia v ŠKD
          22. 1. 2020

Do galérie Januárová akcia v ŠKD boli pridané fotografie.

Januárová akcia v ŠKD

Je tu január a s ňou ďalšia spoločná akcia druhákov. Kedže nám počasie neprialo a plánované snehové sochy sa zrealizovať nedali tak sme si vymysleli novú zaujímavú tému s názvom "Zimné športy". Formou rozhovoru sme rozobrali pravidlá jednotlivých zimných športov, formou pantomími sme si jednotlivé športy znázornili a spoločnou aktivitou tried bol veľký plagát zimných športov.

• Výsledok ako z rozprávky
          13. 1. 2020

Šesť zápasový turnaj rozdelený do dvoch hracích dní sa odohral uplynulý víkend v Košiciach pod názvom Zlatý palcát.

Ako to už chodí ani tu nechýbala šestica našich šachistov, ktorí majú skúsenosti s povinnosťou zapisovania partií.

Hráči boli vyhodnotení v dvoch kategóriách.

V kategórii hráčov s ratingom obsadil Lukáš Szaszák 11.miesto (celkovo 14) a Matej Szaszák 15.miesto (celkovo 25).

V bezratingovej kategórii Dominika Lázárová 12.miesto (celkovo 27), Tomáš Lukáč 9.miesto (celkovo 23).

Na pódium sa postavil Tobias Koóš 2.miesto (celkovo 8) a s top výkonom Adriana Straková 1.miesto (celkovo 4).

Len tak ďalej.

• Ihrisko ŽIHADIELKO je späť!!!
          13. 1. 2020

Milí rodičia!

Je tu posledná príležitosť postaviť v našom meste najväčšie detské ihrisko Žihadielko. Bez Vašej pomoci to nezvládneme. Hlasovať sa začína 13.01.2020 od 9:00. Zo skúseností vieme, že na každom hlase záleží a začiatok súťaže je dôležitý pre naštartovanie motivácie súťažiacich. Okrem toho každý súťažiaci hrá aj o individuálne vecné ceny. Hlasovať je možné z každého telefónneho čísla + mailovej adresy. Keďže osoby mladšie ako 18 rokov sa môžu zúčastniť iba so súhlasom svojho zákonného zástupcu bude od Vás milí rodičia nápomocné, ak svojim deťom zriadite konto z ktorého budú môcť hlasovať po prihlásení aj v škole. Spolu to zvládneme. Ďakujeme.