• Mačičky
            3. 6. 2021

Nie iba pri písaní si deti 1.B trénujú jemnú motoriku. Tentokrát si prsty ponamáhali pri tvorení obrázka. Vyrobili si mačičky na huňatom koberci.

• DARUJME DEŤOM VZDELANIE!
            3. 6. 2021

Milí priatelia,

to, čo deti na Slovensku zažívajú vo vzdelávaní počas pandémie COVID-19, zažívajú milióny detí vo svete každý deň. Deti v mnohých krajinách stratili možnosť vzdelávať sa. V ich krajine je vojna, museli ujsť pred streľbou a bombardovaním, ich rodina nemá peniaze na školu či jedlo, boli unesené, urobili z nich vojakov, alebo im zomreli rodičia a ocitli sa na ulici. COVID-19 im príležitosť na vzdelanie ešte viac skomplikoval. Nemajú elektrinu, internet, ani peniaze na kredit do mobilu, aby sa mohli učiť na diaľku.

Pomôžme spoločne zabezpečiť vzdelanie aj týmto deťom. Podajme im pomocnú ruku, pretože bez našej pomoci ostanú bez vzdelania a bez vzdelania stratia akúkoľvek šancu na lepšiu budúcnosť...

Viac info: UNICEF - ZŠ Zlatá 2, Rožňava

• Deň detí v 2.B
            1. 6. 2021

Popoludnie v ŠKD sme oslávili tradične ako každý rok rôznymi hrami, sladkými dobrotami a sútažami. V neposlednom rade ďakujeme mamičke Jurka Liptáka za skvelé mufinky a mamičke Matúška Gažúra za sladké dobroty.

• Medzinárodný deň mlieka - 2.C
            20. 5. 2021

Mlieko a mliečne výrobky predstavujú jednu z najdôležitejších a nenahraditeľných zložiek ľudskej výživy. Tento deň je dobrou príležitosťou vyzdvihnúť mlieko nielen ako zdraviu prospešné, ale tiež ako každodennú súčasť života. Práve preto sme si my, žiaci 2.C triedy, v tento deň z tradičných slovných úloh urobili mliečne úlohy, namiesto cvičného diktáty písali mliečny diktát a šikovné rúčky našich céčkarov vytvárali krásne výtvory nielen na hodine výtvarnej výchovy, ale aj v ŠKD, kde žiaci ukázali svoju kreativitu. Spolu s pani vychovávateľkou vyrobili krásne kravičky a ochutnali zdraviu prospešné mňamky, ako napríklad rôzne syry, nátierky, mliečne tyčinky a sladké mliečka. A čo na záver? Kto chce dlho zdravý byť, musí veľa mlieka piť. Potom budeš silný , zdravý, za to môžu ,,tety kravy”.

• Piatok20. 05.
      • Polievka kelová s mäsom a zemiakmi (200/220/250)
        Chlieb k polievke + celozrnný (50/50/70)
        Zapekané cestoviny so zeleninou (240/290/340)