• Šikovní zlaťáci z 1.B
            1. 10. 2021

Čas plynie ako voda, a aj u nás, v zlaťáckej rodinke, máme prvý školský mesiac za sebou. Naši najmenší si na školské lavice už zvykli a práca im ide ako po masle. Učíme sa pekne čítať prvé písmenká, písať prvé čiary a vytvárame úžasné výtvory na hodine výtvarnej výchovy a v ŠKD. Touto cestou im prajeme iba tie najlepšie výsledky v škole a plno elánu do nových výziev

• POZVÁNKA

POZVÁNKA!

Rada školy pri ZŠ Zlatá 2 v Rožňave oznamuje, že sa uskutoční 1. zasadnutie v tomto školskom roku dňa

12.októbra 2021 (utorok) o 16.00 hod.

Keďže platia protipandemické opatrenia, počet prítomných osôb musí byť limitovaný. Preto prosím záujemcov, aby svoju účasť vopred ohlásili na e-mail zuzana.urban@zszlatarv.sk

• Európsky deň jazykov, gratulujeme k 20-ke!!!
            1. 10. 2021

26. septembra už tradične oslavujeme Európsky deň jazykov, ktorý sme si pripomenuli projektovým dňom. Na popularizáciu učenia sa jazykov sme využili netradičné formy výučby, zapojili pohyb a kreativitu. Celý deň sme prepájali medzipredmetové vzťahy v cudzích jazykoch, slovenskom jazyku či geografii. Preverili sme si poznatky o európskych krajinách, jedlách a oboznámili sa aj s inými zaujímavosťami.

• Projekt - Permakultúrny raj
            30. 9. 2021

V našej základnej škole máme opäť niečo nové. Zapojili sme sa do výzvy a uspeli sme. Vďaka tomu sme získali finančné prostriedky, ktoré sme použili na skrášlenie areálu s dôrazom na prepojiteľnosť do výučby. A tak vznikol – Permakultúrny raj. Upravili sme terén a vysadili sme 200 kusov Levandule lekárskej, ktoré nám budúci rok ukážu svoju silu. Prínosom bude aj zapojiteľnosť do výchovno-vzdelávacieho procesu, prostredníctvom ktorého poukážeme nielen na estetický význam tejto byliny, ale hlavne na praktickú využiteľnosť a pozitívny vplyv na životné prostredie. Tento projekt sa uskutočnil vďaka podpore Fondu Máme radi východ Karpatskej nadácie a spoločnosti Deutche Telekom IT Solution Slovakia. Touto cestou ďakujeme dobrovoľníkom - zamestnancom zo ZŠ Zlatá 2.

• OKTÓBROVÝ ZBER PAPIERA
            24. 9. 2021

Milí rodičia, starí rodičia a priatelia našej školy,

ak máte doma veľa letákov, novín a neviete, čo s nimi, tak nám ich počas celého mesiaca október prineste a spolu s Vami sa zapojíme do súťažného jesenného zberu na ZLATEJ. Zviazaný papier môžete odovzdať každý pracovný deň včase od 7:00 do 8:00 pánovi školníkovi v sklade pri kotolni. Tí najlepší budú samozrejme odmenení sladkým prekvapením. Ak by ste chceli odovzdať väčšie množstvo papiera, ohláste sa vopred p. Erike Hagovskej.

• Piatok20. 05.
      • Polievka kelová s mäsom a zemiakmi (200/220/250)
        Chlieb k polievke + celozrnný (50/50/70)
        Zapekané cestoviny so zeleninou (240/290/340)