• Beseda - Ako vzniká reportáž
            5. 4. 2022

Dňa 29.marca sa naši žiaci z 8.A a 8.C triedy mali možnosť zoznámiť s prácou reportéra a kameramana. Beseda – „Ako vzniká reportáž“ mala motivačný charakter pre ôsmakov, ktorých na hodinách informatika v nasledujúcom období čakajú témy zamerané na prácu s fotografiou, zvukom i tvorbu videa. Veľmi pekne ďakujeme za profesionálny prístup, ústretovosť a zaujímavé postrehy zo svojich profesií – reportérke RTVS Martine Beshirovej a kameramanovi Petrovi Benediktymu.

• Noc s Andersenom
            5. 4. 2022

Dňa 1.4.2022 sa na našej škole uskutočnilo medzinárodné podujatie Noc s Andersenom. Je to podujatie na podporu čítania, ktoré sa organizuje pri príležitosti výročia narodenia dánskeho rozprávkara Hansa Christiana Andersena. Rozprávková noc bola plná dobrodružstiev, kreativity a súťaží.

• Popoludnie s Andersenom
            5. 4. 2022

Na Slovensku tento rok prebieha už 17. ročník medzinárodného podujatia Noc s Andersenom, ktoré podporuje čítanie rozprávok a kúzelných príbehov.

Aj naši šiestaci zažili zábavné popoludnie s Andersenom. So sebou si priniesli dobrú náladu a chuť súťažiť. Rozprávkové popoludnie bolo pre deti plné kreativity, zábavy a súťaží. Poučili sa na Karininom smutnom príbehu, spoznávali rozprávky podľa indícii, ktoré si vyťahovali z čarovného vrecúška. Vo vreci sa ukrývala červená čiapka, oriešky, jelenček, soľnička...Neskôr v skupinkách riešili rozprávkový kvíz a svoje hlavičky si potrápili pri skladaní puzzle.

Nakoniec boli všetci súťažiaci odmenení sladkosťami a písacími potrebami. Domov odchádzali spokojní a plní prekrásnych dojmov.

• ENGLISH WEEK
            4. 4. 2022

Po dvoch rokoch sme si opäť „zaspíkovali“ v rámci intenzívneho anglického týždňa s lektorom Markom, ktorého rodná reč je angličtina. Žiaci 6.-9.ročníka si počas netradičných a zábavných aktivít obohacovali slovnú zásobu a zdokonaľovali svoj hovorený prejav. Sme radi, že aj tentokrát mal kurz pozitívny ohlas. Už teraz sa tešíme na ďalší!

• PASOVANIE PIATAKOV
            4. 4. 2022

Žiaci zo žiackeho parlamentu pripravili pre našich piatakov slávnostné prijatie medzi žiakov 2. stupňa- PASOVANIE. Piataci sa stretli s našim maskotom Zlatkom, ktorý ich prijal do nášho klubu "zlaťákov" a na záver mu spoločne zložili SĽUB.

VITAJTE MEDZI NAMI, PIATACI!

• Deň učiteľov sme oslávili spolu
            1. 4. 2022

Pri príležitosti dňa učiteľov sme navštivili pána primátora Michala Domika, aby sme mu poďakovali za obetavú prácu, ktorú pre nás robia. Sám veľký učiteľ Jan Amos Komenský raz povedal "Človek sa môže stať človekom iba výchovou." Po krátkom príhovore a ďakovných slovách vystúpili naši najmenší. Krásu krojov a spevu predviedli žiaci a žiačky našej školy. Slávnostné posedenie umeleckým slovom sprevádzala pani vychovávateľka Daniela Macková.

• Riaditeľské voľno

Vážení rodičia.

Riaditeľstvo ZŠ Zlatá 2, Rožňava Vám oznamuje, že dňa

6.4.2022 (streda)

poskytne žiakom 5. - 8. ročníka riaditeľské voľno

z organizačných dôvodov podľa § 150 ods. 5, Zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a v súlade s Vyhláškou MŠ SR č. 231/2009 o podrobnostiach organizácie školského roka na základných školách a stredných školách a na základných umeleckých školách. Dôvodom je zabezpečenie nerušeného priebehu T-9 2022.

• Po zime prišla jar...
            1. 4. 2022

Zima je nenávratne za nami a po dlhých, chladných večeroch konečne prišla jar a spolu s ňou aj život plný farieb. Jarná príroda má svoje čaro, prináša do života radosť, smiech a dobrú náladu. Žiaci z ŠKD 3.B hravým a zábavným spôsobom oboznamovali s výtvarným umením a prípravou na blížiace sa veľkonočné sviatky, ktoré neodmysliteľne patria k symbolom jari. Pozrite sa ako sa im darilo.

• Zápis do 1. ročníka
            31. 3. 2022

Vážení rodičia predškolákov.

Pozývame Vás na zápis do 1. ročníka, ktorý sa uskutoční v dňoch 4.4.2022 6.4.2022 v čase od 7:00 do 16:30 hod. v priestoroch školy ZŠ Zlatá 2, Rožňava.

Využite možnosť a zapíšte vaše dieťa do 1. ročníka elektronicky v pohodlí domova už dnes.

Chcete sa o štúdiu na našej škole dozvedieť viac? Radi by ste sa dostali odpovede na vaše otázky?

Pre viac info o zápise kliknite sem: Zápis do 1. ročníka

• Štvrtok18. 08.