• Letná škola v GOSke
            19. 8. 2021

Ďalšie dni sa žiaci zamerali na regionálnu výchovu. V škole si urobili kvíz o našom regióne Gemer, zhotovovali erb nášho mesta a navštívili Gemerské osvetové stredisko v Rožňave. Opäť ich čakali tvorivé dielne. V jednej z dielní si žiaci vyrobili dekoratívne kvety z drôtikov a papierov, ktoré namáčali do vosku, aby boli trvácne. Vyskúšali si aj prácu s hlinou a vymodelovali z nej ježkov. Ježkovia ešte čakajú na vypálenie v peci a potom spolu s voskovými kytičkami poputujú domov ako pamiatka na letnú školu.

• EKOaktivity v letnej škole
            18. 8. 2021

Do letnej školy nastúpili nielen žiaci 1. stupňa, ale aj žiaci z 2. stupňa. Ich prvý deň bol zameraný na environmentálnu výchovu, ktorá je v súčasnej dobe obzvlášť aktuálna. Žiakov čakali rozličné ekoaktivity, ktoré si pre nich pripravila pani Balážová zo Správy NP Slovenský kras v Brzotíne. Učivo biológie si rozšírili napríklad spoznávaním zvierat našich lesov podľa stôp, k čomu si vyrobili aj "Knihu stôp". Hrali "Lesné BINGO", kde spoznávali zvieratá podľa zvukov. Skladali MEGA PUZZLE, spoznávali skutočné hniezda a rôzne vajíčka našich vtákov. Poobedie bolo zamerané na finančnú gramotnosť. Žiaci vytvárali projekty na tému "Moje vreckové" a "Párty, rozlúčka s letom". Učili sa ako s peniazmi správne naložiť.

• Augustová letná škola odštartovala!
            18. 8. 2021

ZŠ ZLATÁ 2 tento týždeň opäť otvorila svoje brány pre AUGUSTOVÚ LETNÚ ŠKOLU. Prvý deň navštívili dve skupiny s najmladšími žiakmi Banícke múzeum v Rožňave. Absolvovali prehliadku celého múzea, kde videli napríklad parný valec, auto Škodu Sentinel a na vlastné oči mohli vidieť ako fungoval kladkostroj, v ktorom sa dávno prenášali kamene z baní. Prehliadka pokračovala do "banského podzemia", aby žiaci zažili aj atmosféru skutočnej bane. Vyskúšali si jazdu v banskom výťahu a nemohla chýbať ani jazda vychýreným banským vláčikom. Vedomosti z prírodovedy si upevnili v prírodovednej expozícii. Novinkou bola možnosť vypočuť si zvuky jednotlivých zvierat. Prehliadkou múzea sa návšteva neskončila, na deti čakali zážitkové aktivity v podobe ryžovania zlata, hľadania fosílií v piesku, ťažba nerastov, či práca s banským náčiním. Žiaci si na vlastnej koži vyskúšali namáhavú prácu baníkov a odchádzali

• Letná škola na Zlatej s DO Fénix Rožňava
            11. 8. 2021

Letnú školu sme úspešne ukončili dňa 30.7.2021. Organizovala sa v spolupráci s Do Fénix Rožňava. Absolvovali sme množstvo zaujímavých vyučovacích hodín a poobede sme sa venovali voľno časovým aktivitám. Spomeniem niekoľko: návšteva Banícke múzea v Rožňave, Minifarmy Wattani v Rudnej, Vzdelávacieho centra Včielka v Nadabulej. Vyrábali sme zmrzlinu z peny na holenie, lapače snov, sprejovali tričká, upiekli sme si dobroty v školskej kuchynke, absolvovali zážitkové vyučovanie v areáli Gombaseckej jaskyne a telu sme dali zabrať v piatok počas športových hier a spúšťaniu sa na lanovej dráhe. Činností bolo veľmi veľa , podrobnejšie dokumentáciu nájdete vo fotogalérii :facebook.com/fenixroznava. O rok sa tešíme opäť!!!

• Čertovsky dobrý letný tábor 2021
            23. 7. 2021

Všetci sme s veľkým napätím čakali či nám tento rok opäť dovolia otvoriť ten najlepší tábor na svete – Čertovsky dobrý tábor, ktorý pre nás s veľkou láskou a všetkou zodpovednosťou už 10 rokov organizuje pani vychovávateľka Evka Cihajová, vedúca klubu Amavet v spolupráci so Základnou školou Zlatá 2. Podarilo sa a deti s veľkým nadšením za dobrodružstvom a radosťou nastúpili už v tradičnom termíne v druhý júlový týždeň. Prežili sme nádherný týždeň plný smiechu, radosti, nových priateľstiev, spoznávania nových miest a zábavy... Prvý deň nás privítali brány Aquacity v Poprade, kde sme si naplno užili príjemnú vodu, rôzne vodné atrakcie i relax v príjemných bublinkách. Unavení, ale spokojní a dosýta vyšantení sme sa v podvečer vrátili domov. Druhý deň sme objavovali čaro a krásu podzemia v Jasovskej jaskyni. Privítali nás nádherné siene plné brčiek, stalagnitov, stalagnátov, ale aj pozostatk

• Koniec školského roka 2020/2021
            2. 7. 2021

V stredu 30.6.2021 nastal deň, na ktorý netrpezlivo čakali všetci žiaci. Deň, kedy boli hodnotení za námahu, ktorú vynakladali, či už počas dištančného, alebo prezenčného vyučovania. Ukončenie šk. roka 2020/2021 sa začalo spoločne na nádvorí ZŠ, kde pán riaditeľ Mgr. Richard Szöllös vyhodnotil uplynulý školský rok a spolu s pani zástupkyňami popriali všetkým žiakom i učiteľom krásne prázdniny, aby načerpali veľa síl a užili si voľných dní. Potom sa žiaci odobrali do tried, kde triedni učitelia zhodnotili ich prácu a odovzdali vysvedčenia.

• Sladká odmena
            6. 7. 2021

Posledný deň v škole sa veľakrát považuje za šťastný, veselý, ale aj smutný deň, nakoľko nejaká tá slzička vyhrkne z očka nejedného školáka. Aj tí naši Céčkari neboli výnimkou. No my sme si tento špeciálny deň obzvláštnili a osladili vynikajúcou tortou. S plnými bruškami a výbornými výsledkami v rukách sa žiaci vybrali na vytúžené prázdniny. A čo na záver? Azda len krásne prázdniny, veľa vody a dobitie pozitívnej energie na ďalšie školské obdobie

• Štvrtok27. 01.