• Majstrovstvá SR
            21. 10. 2022

Na tohtoročných Majstrovstvách Slovenska v zrýchlenom šachu konaných 10.-11.9. 2022 v Grand hoteli Permon to naši šachisti namali na ružiach ustlané.

Zo ziskom štyroch bodov sa Lukáš Szaszák umiestnil na 53. a Matej Szaszák na 57.mieste z celkového počtu 79 hráčov.

(Na snímke dohráva Lukáš partiu medzi poslednými proti FIDE majstrovi a zaujímavú koncovku sleduje šachový Veľmajster, zároveň víťaz už štvrtých po sebe idúcich Majstrovstiev Slovenska.)

• Nová šachová nádej
            21. 10. 2022

Na konci letných prázdnin sa 29.08.2022 v meste Spišské Vlachy odohrali dva šachové turnaje.

V tom prvom pre začiatočníkov si prvýkrát vyskúšal ako chutia turnajové víťazstvá náš nádejný šachista Tomáš Falat.

Z 3,5 bodmi sa delil o 19.-20. priečku z celkového počtu 24 hráčov.

V druhom turnaji sa medzi 56 hráčmi objavili aj tri mená šachových veľmajstrov.

• Opustil nás...
            17. 10. 2022

S veľkou bolesťou sme prijali správu, že nás navždy opustil náš úžasný kamarát Lukáško Vais. Luki, Tvoj úprimný úsmev a neskutočná bojovnosť bola pre nás mnohých inšpiráciou a obdivovali sme Tvoju radosť z každého drobného úspechu. Už si v nebíčku, kde snívaš svoj nekonečný sen. Budeš nám všetkým veľmi chýbať. Česť Tvojej pamiatke.

• Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas
            14. 10. 2022

Kde bolo, tam bolo..., zazvonil zvonec a rozprávky bolo koniec..., takto sa začínajú a končia slovenské ľudové rozprávky, ktoré isto dobre poznáte z rozprávania vašich mamičiek alebo babičiek. O to, aby sme na naše duchovné bohatstvo v podobe rozprávok nezabudli, sa postaral významný slovenský rozprávkar Pavol Emanuel Dobšinský.

Na jeho počesť vznikla súťaž v prednese slovenskej rozprávky- Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas. 12.10.2022 sa konalo okresné kolo tejto súťaže. V I. kategórii nás reprezentovala Emka Michalovová z III.A a v II. kategórii nás zastúpila Ellka Teplicka zo VI.B triedy, ktorá získala krásne 2.mieto.

Obom dievčatám, mladým talentom, srdečne blahoželáme a prajeme im veľa úspechov.

• Beseda so starkou
            14. 10. 2022

V rámci ,,Októbra, mesiaca Úcty k starším" si štvrtáci pozvali na návštevu starú mamu spolužiaka Jurka. Veľmi nás zaujalo rozpránie o rôznych tradíciach, najmä výrobe úžitkových vecí rôznymi technikami. Doniesla nám aj svoje výrobky, kde využila techniky maľovania na textil, hodváb, kamienky, štrikovanie, háčkovanie, krížikovú techniku a krakelovanie. Rozprávala nám aj o tradíciach v ich rodine - tkanie kobercov, ktoré v minulosti patrili medzi remeslá na Gemeri. Beseda so starkou bola pre nás prínosom a príjemným popoludním. Na záver sme sa potešili sladkou odmenou. Ďakujeme starej mame za jej čas, láskavosť a ochotu prísť medzi nás. Tešíme sa na ďalšie stretnutie a prajeme ,,Pokojnú jeseň života všetkým starým rodičom".

• Projektové aktivity pokračujú!
            14. 10. 2022

V týždni zdravej výživy sa venujeme aj vplyvu stravy na pleť , ktorú nám vysvetlila pani Tímea Molnárová. Mladším žiakom priniesol kopec zaujímavých faktov, výživový poradca Tomáš Haďžega a obom veľmi pekne ďakujeme. V školskom klube prebiehajú prípravy zdravých pochúťok, ktoré chutia táááááák dobre. Dnes nás čakajú posledné aktivity za ktoré ešte viete získať body v celotýždennej súťaži, tak sa nevzdávajme !!!