• POZVÁNKA
            1. 10. 2021

POZVÁNKA!

Rada školy pri ZŠ Zlatá 2 v Rožňave oznamuje, že sa uskutoční 1. zasadnutie v tomto školskom roku dňa

12.októbra 2021 (utorok) o 16.00 hod.

Keďže platia protipandemické opatrenia, počet prítomných osôb musí byť limitovaný. Preto prosím záujemcov, aby svoju účasť vopred ohlásili na e-mail zuzana.urban@zszlatarv.sk

• Európsky deň jazykov, gratulujeme k 20-ke!!!
            1. 10. 2021

26. septembra už tradične oslavujeme Európsky deň jazykov, ktorý sme si pripomenuli projektovým dňom. Na popularizáciu učenia sa jazykov sme využili netradičné formy výučby, zapojili pohyb a kreativitu. Celý deň sme prepájali medzipredmetové vzťahy v cudzích jazykoch, slovenskom jazyku či geografii. Preverili sme si poznatky o európskych krajinách, jedlách a oboznámili sa aj s inými zaujímavosťami.

• Projekt - Permakultúrny raj
            30. 9. 2021

V našej základnej škole máme opäť niečo nové. Zapojili sme sa do výzvy a uspeli sme. Vďaka tomu sme získali finančné prostriedky, ktoré sme použili na skrášlenie areálu s dôrazom na prepojiteľnosť do výučby. A tak vznikol – Permakultúrny raj. Upravili sme terén a vysadili sme 200 kusov Levandule lekárskej, ktoré nám budúci rok ukážu svoju silu. Prínosom bude aj zapojiteľnosť do výchovno-vzdelávacieho procesu, prostredníctvom ktorého poukážeme nielen na estetický význam tejto byliny, ale hlavne na praktickú využiteľnosť a pozitívny vplyv na životné prostredie. Tento projekt sa uskutočnil vďaka podpore Fondu Máme radi východ Karpatskej nadácie a spoločnosti Deutche Telekom IT Solution Slovakia. Touto cestou ďakujeme dobrovoľníkom - zamestnancom zo ZŠ Zlatá 2.

• OKTÓBROVÝ ZBER PAPIERA
            24. 9. 2021

Milí rodičia, starí rodičia a priatelia našej školy,

ak máte doma veľa letákov, novín a neviete, čo s nimi, tak nám ich počas celého mesiaca október prineste a spolu s Vami sa zapojíme do súťažného jesenného zberu na ZLATEJ. Zviazaný papier môžete odovzdať každý pracovný deň včase od 7:00 do 8:00 pánovi školníkovi v sklade pri kotolni. Tí najlepší budú samozrejme odmenení sladkým prekvapením. Ak by ste chceli odovzdať väčšie množstvo papiera, ohláste sa vopred p. Erike Hagovskej.

• JESENNÝ ZBER GAŠTANOV
            24. 9. 2021

Milí rodičia, starí rodičia a priatelia našej školy,

oddnes sa začína JESENNÝ ZBER GAŠTANOV, ktorý bude prebiehať

počas celého mesiaca október

na našej škole. Nazbierané gaštany môžete nosiť do svojich tried, kde sa budú následne vážiť. Tí najlepší budú samozrejme odmenení sladkým prekvapením.

• Veselé kamienky z 1. A
            19. 9. 2021

Klasiku v podobe výkresu sme vymenili za nový materiál - KAMIENKY.
            Maľovali sa ľahko a ani nevieme ako, zrazu sa z obyčajných fádnych kameňov stali veselé kamienky.
            Také veru nenájdete tak ľahko. Každý jeden je originál od malého umelca z 1. A.

• Vzdelávacie centrum Včielka na Zlatej
            17. 9. 2021

Už skôr sme Vás informovali že sa naša škola zapojila do projektu pod názvom Vzdelávacie centrum – Včielka. Projekt vznikol v spolupráci so ZŠ Zlatá 2 a Dm drogriemarkt Slovensko. Jeho cieľom je prepojiť teoretické s praktickým vzdelávaním a zameraný je aj na dôležitosť včelstva pre ľudstvo. V našom areáli vďaka projektu pribudlo sedenie s lavičkami, ktoré budeme využívať vo vzdelávacom procese. Preto žiadame návštevníkov areálu, ktorí sa u nás zdržiavajú po vyučovaní , aby neznečisťovali a neznehodnocovali prvky, ktoré sa tu nachádzajú a sú výsledkom práce hlavne učiteľského zboru ZŠ Zlatá 2. Ďakujeme.

• Štvrtok27. 01.
      • Polievka kelová (200/220/250)
        Bravčové stehno na horčici (112/133/154)
        Zemiakové pyré I. (195/240/295)