• Príjemné popoludnie s včielkami
            7. 4. 2022

V rámci Apríla - mesiaca lesov sa deti 2.B a 2.C mali možnosť dozvedieť rôzne zaujímavosti na tému "VČELY - VČELSTVO". Besedu viedla včelárka teta Evka, ktorá deťom porozprávala zaujímavosti zo života včiel. Ukázala im včelý úľ, plásty a odmenou pre deti bola možnosť obliecť sa do pravého včelárskeho obleku.

• Beseda s Braňom Jobusom
            7. 4. 2022

Pre niekoho známy, pre niekoho herec, pre iného hudobník... no pre nás spisovateľ rôznych zábavných kníh, ktoré sú pre deti i dospelých. Takto sme spoznali zaujímavú osobnosť Braňa Jobusa, ktorý nám 5.4.2022 porozprával nielen o tom, ako vznikli jeho knihy, ale zároveň nám prezradil niečo zo svojho osobného života. Jeho beseda v priestoroch Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského bola plná humoru, zábavy, dobrej nálady a spevu. Sme veľmi radi, že sme mohli byť súčasťou tejto skvelej akcie.

• Our school tour 📺
            6. 4. 2022

Welcome to our School... alebo aj Vitajte na našej škole! Tak vás privítajú naši siedmaci a siedmačky v novom videu o našej škole. Posvietili si na každý kút a neobišli ani riaditeľskú kanceláriu, zborovňu, telocvičňu či hmyzí hotel. Ste zvedaví, čo všetko tam našli? Na nič nečakajte a pustite si video hneď teraz:

• Beseda - Ako vzniká reportáž
            5. 4. 2022

Dňa 29.marca sa naši žiaci z 8.A a 8.C triedy mali možnosť zoznámiť s prácou reportéra a kameramana. Beseda – „Ako vzniká reportáž“ mala motivačný charakter pre ôsmakov, ktorých na hodinách informatika v nasledujúcom období čakajú témy zamerané na prácu s fotografiou, zvukom i tvorbu videa. Veľmi pekne ďakujeme za profesionálny prístup, ústretovosť a zaujímavé postrehy zo svojich profesií – reportérke RTVS Martine Beshirovej a kameramanovi Petrovi Benediktymu.

• Noc s Andersenom
            5. 4. 2022

Dňa 1.4.2022 sa na našej škole uskutočnilo medzinárodné podujatie Noc s Andersenom. Je to podujatie na podporu čítania, ktoré sa organizuje pri príležitosti výročia narodenia dánskeho rozprávkara Hansa Christiana Andersena. Rozprávková noc bola plná dobrodružstiev, kreativity a súťaží.

• Popoludnie s Andersenom
            5. 4. 2022

Na Slovensku tento rok prebieha už 17. ročník medzinárodného podujatia Noc s Andersenom, ktoré podporuje čítanie rozprávok a kúzelných príbehov.

Aj naši šiestaci zažili zábavné popoludnie s Andersenom. So sebou si priniesli dobrú náladu a chuť súťažiť. Rozprávkové popoludnie bolo pre deti plné kreativity, zábavy a súťaží. Poučili sa na Karininom smutnom príbehu, spoznávali rozprávky podľa indícii, ktoré si vyťahovali z čarovného vrecúška. Vo vreci sa ukrývala červená čiapka, oriešky, jelenček, soľnička...Neskôr v skupinkách riešili rozprávkový kvíz a svoje hlavičky si potrápili pri skladaní puzzle.

Nakoniec boli všetci súťažiaci odmenení sladkosťami a písacími potrebami. Domov odchádzali spokojní a plní prekrásnych dojmov.

• ENGLISH WEEK
            4. 4. 2022

Po dvoch rokoch sme si opäť „zaspíkovali“ v rámci intenzívneho anglického týždňa s lektorom Markom, ktorého rodná reč je angličtina. Žiaci 6.-9.ročníka si počas netradičných a zábavných aktivít obohacovali slovnú zásobu a zdokonaľovali svoj hovorený prejav. Sme radi, že aj tentokrát mal kurz pozitívny ohlas. Už teraz sa tešíme na ďalší!

• PASOVANIE PIATAKOV
            4. 4. 2022

Žiaci zo žiackeho parlamentu pripravili pre našich piatakov slávnostné prijatie medzi žiakov 2. stupňa- PASOVANIE. Piataci sa stretli s našim maskotom Zlatkom, ktorý ich prijal do nášho klubu "zlaťákov" a na záver mu spoločne zložili SĽUB.

VITAJTE MEDZI NAMI, PIATACI!

• Deň učiteľov sme oslávili spolu
            1. 4. 2022

Pri príležitosti dňa učiteľov sme navštivili pána primátora Michala Domika, aby sme mu poďakovali za obetavú prácu, ktorú pre nás robia. Sám veľký učiteľ Jan Amos Komenský raz povedal "Človek sa môže stať človekom iba výchovou." Po krátkom príhovore a ďakovných slovách vystúpili naši najmenší. Krásu krojov a spevu predviedli žiaci a žiačky našej školy. Slávnostné posedenie umeleckým slovom sprevádzala pani vychovávateľka Daniela Macková.

• Pondelok27. 06.
      • Polievka špenátová s mäsom a zeleninou - zelené šči (200/220/250)
        Chlieb k polievke + celozrnný (50/50/70)
        Osie hniezda (170/220/270)