• Zábavný workshop s OZOBOTmi
            7. 6. 2022

Dievčatám to myslí! Ani 3 hodiny programovania naším žiačkam nestačili. Zoznámili sme sa a Ozobotom, šikovným mini robotom. Hravou formou za použitia papiera a fixiek sme ho roztancovali a naučili sa opäť niečo nové zo sveta IT. Ďakujeme našej školiteľke Mgr. Lenke Kohútovej z organizácie AjTyvIT a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

• Podporte JUNIÁLES 2022
            25. 5. 2022

Vážení priatelia našej školy!
            Úspech minulých ročníkov nás zaväzuje pripraviť dôstojnú športovú slávnosť, ktorá sa uskutoční už 11. júna 2022 v areáli našej školy. Mnohí z Vás ste v minulosti podporili rôzne školské akcie, a preto sa na Vás obraciame aj teraz s prosbou o pomoc. Veľmi by nám pomohlo, ak by ste formou sponzorských darov prispeli k realizácii JUNIÁLESU. Privítame hlavne občerstvenie (kofolu, minerálky a iné nealko nápoje), sladkosti, prípadne ak máte iné možnosti, potešíme sa. Ďakujeme!

• Rozprávkové dopoludnie v knižnici
            7. 6. 2022

Žiaci 1.C triedy navštívili v rámci MDD mestskú knižnicu. Veľká vďaka patrí tetám z knižnice, ktoré nám spestrili tento sviatok zaujímavými aktivitami. Žiaci sa s radosťou a elánom zapájali do súťaží, kvízov a hádaniek. Počas aktivít si precvičili svoje poznatky z čítania, písania i prvouky. Ďakujeme za krásne rozprávkové dopoludnie.

• Informatika v 2.B
            3. 6. 2022

Dnes sme učebňu informatiky vymenili za triedu a pracovali sme so stavebnicou Lego. Žiaci si postavili model podľa online návodu a naprogramovali ho. Zábavnou formou tak zlepšovali svoju digitálnu gramotnosť.

• ZLATÁ otvorila brány rožňavského kúpaliska
            2. 6. 2022

Brány rožňavského kúpaliska sa otvorili špeciálne pre našu školu už 1.júna, kedy sme pripravili v rámci MDD MEGA PÁRTY s množstvom atraktívnych stanovíšť. Deti si vyskúšali lanovú dráhu, vodný volejbal, Rambo dráhu, streľbu zo vzduchovej zbrane, zahrali si kolektívne športy ako vybíjaná, basketbal, futbal, florbal, zaskákali si vo vreciach, na fit loptách, zápasili v sume, ďalekohľadom sledovali zaujímavé objekty, kolobežky a bicykle sa „predbiehali“, hádzalo sa na cieľ a to všetko v doprovode výbornej hudby a v peknom počasí. ​​​Veríme, že každý si ho užil naplno a môžeme povedať, že tento deň bol ako maľovaný.

Ďakujeme všetkým zúčastneným a organizátorom za krásny zážitok. Našim deťom prajeme aby boli šťastné, zdravé a pyšné na svoju ZLATÚ.

• Keď nás vzdelávajú rovesníci
            30. 5. 2022

24. 5. 2022 sme mali veľmi príjemnú a poučnú návštevu v 7.C triede. Študenti 1. ročníka na OA v Rožňave si pripravili interaktívnu prednášku na tému: Nauč sa základy informačnej bezpečnosti a vzdelávaj svoje okolie. Aktuálnu tému spracovali do rôznych aktivít, pomocou ktorých zapojili všetkých žiakov. Medzi študentami sa objavili aj naši bývali žiaci, čo nás veľmi teší.

Ďakujeme a tešíme sa na ďalšiu zaujímavú prednášku.

• Zábavná informatika
            27. 5. 2022

Aj tento rok sme sa trošku „hrali“ na informatike. A možno toto dôkaz o tom, že informatika nás aspoň trošku baví. Niektoré modely by radi aj vzlietli, alebo odskákali preč, ale to by ste potom nič nevideli.

• Programovanie nás baví
            27. 5. 2022

Myslím, že túto tváričku netreba nikomu predstavovať. Kto by nevedel, je to Tomáško Kováč zo 6.C, ktorý sa sám prihlásil do dobrovoľnej súťaže v programovaní microbitov. Jeho projekt bol na tému lásky a v jeho prípade to bola láska Garfielda ku svojmu brušku, za ktorý získal aj ocenenie. Ďakujeme za takú šikovnú hlavičku a prajeme veľa dobrých nápadov aj budúcich súťažiach.

• Štvrtok29. 09.
      • Polievka zeleninová s drožďovými haluškami (200/220/250)
        Gemerská roláda (90/106/126)
        Ryža dusená (150/170/190)