• Školský výlet 4.A a 4.C
            17. 6. 2022

Dňa 16. júna sme sa vybrali do Vysokých Tatier nie na turistiku, ale za poznaním, zábavou a novými zážitkami. Navštívili sme 3D galériu POLIANKOVO, kde sme pomocou headsetu s virtuálnou realitou zažili prehliadku jaskyne Domica, prešli sme Tatry ale aj kus sveta. Vyskúšali interaktívnu zábavu, 3D efekty, krošne, horskú sedačku, auto – kobylku. Po zábave sme si prezreli výstavu obrazov, ktoré ožili s pomocou rozšírenej reality. Druhá zastávka v Tatrách nás zaviedla do zábavy optických ilúzii v TRICKLANDII. Aj tam sme zažili veľa krásnych chvíľ. Domov sme sa vrátili s množstvom zážitkov, na ktoré dlho nezabudneme.

• Prváci na výlete
            16. 6. 2022

Žiaci 1.A a 1.C sa zúčastnili školského výletu. Vybrali sme sa do Košíc na Detskú historickú železničku. Výlet sa vydaril. Bolo nám super. Žiaci si precvičili pohybové aj manuálne zručnosti pri rôznych aktivitách. Šťastní, veselí a plní zážitkov sme sa vrátili domov.

• Detská párty na krúžku informatiky
            16. 6. 2022

V rámci krúžku mladý informatik si žiaci s pánom učiteľom pripravili zaslúženú detskú párty. Celý školský rok pracovali a spoznávali tajomstvá čarovnej informatiky. Objednali si pizzu, občerstvenie a pripravili si rôzne tanečné disciplíny. Detské hity a nekonečná zábava vyčarovala radosť na detských tvárach. Vidíme sa budúci školský rok.

• Školský výlet 3.B a 3.D
            16. 6. 2022

Naši žiaci absolvovali jazdu historickým vláčikom na Alpínku. Dozvedeli sa, aké mená majú jednotlivé vláčiky a na Alpínke ich už čakali animátori s rôznymi stanovištiami, kde si zasúťažili a občerstvili sa na čerstvom vzduchu. Na záver nášho výletu si žiaci nakúpili krásne suveníry. Zažili sme príjemný deň.

• JUNIÁLES 2022
            14. 6. 2022

Ano počuli ste dobre! Ďalší JUNIÁLES je za nami. Tradičný festival zábavy, pohybu a dobrej nálady sme tento rok poňali naozaj športovo. Všetky disciplíny boli zamerané na pohyb, šikovnosť, rýchlosť, bojovnosť, nepoddajnosť. Taká malá olympiáda!!! Nebolo dôležité zvíťaziť, ale zúčastniť sa, porozprávať sa s priateľmi a známymi. Hladné žalúdky sme si nasýtili chutným gulášom a chutnou pizzou, ktoré pripravili naše tety kuchárky.Veľká vďaka patrí všetkým sponzorom a všetkým zúčastneným.

• Účelové cvičenie
            14. 6. 2022

Dňa 10. júna 2022 sme zorganizovali účelové cvičenie pre žiakov 2. stupňa. Ráno o 8:20 h. bol vyhlásený požiarný poplach, pri ktorom sme sa všetci presunuli na školský dvor. Neskôr si žiaci precvičili svoje vedomosti a zručnosti z civilnej ochrany, zdravotnej prípravy, topografie, streľby a hodu na cieľ, ako aj dopravnej výchovy a poznávania drevín a rastlín. Pracovali sme na školskom dvore a na strelnici. Počasie nám vyšlo dokonale, takže sme sa mohli tešiť z pekne stráveného a poučného dňa.

• Vlastiveda v III.D
            8. 6. 2022

Učivo o kultúrnych pamiatkach v našej obci sme si opakovali v skupinách. V triede sme si urobili výstavku starožitností a hádali sme, akú majú funkciu. Spoznali sme kolovrátok, čajník, samovar, kresadlo, žehličku, mince, bankovky, kľúče, šatku, retiazku - všetko z minulého storočia. Všetky veci sme mohli chytiť. Niektorí vyskúšali kresadlom vykresať iskru. Stavali sme stredoveký hrad s pokladom zo stredoveku. Pozreli sme si videá, ako sa múti maslo v maselnici, ako sa pradie vlna a výrobu hlinenej misky misky na hrnčiarskom kruhu. Hodina ubehla ako voda.

• Štvrtok29. 09.
      • Polievka zeleninová s drožďovými haluškami (200/220/250)
        Gemerská roláda (90/106/126)
        Ryža dusená (150/170/190)