• Plavecký výcvik
            15. 11. 2022

V týždni od 7. do 11. novembra 2022 žiaci 5. ročníka absolvovali základný plavecký kurz. Konal sa v priestoroch krytej plavárne AquaRelax Dolný Kubín pod vedením skúsených inštruktorov plávania z plaveckej školy Tulipánik. Deti boli rozdelené do družstiev a počas celého týždňa zlepšovali svoje plavecké zručnosti. Každý sa snažil a robil pokroky vlastným tempom. Najdôležitejšia bola radosť detí z pobytu vo vode, čo bolo na ich tvárach aj vidieť. Boli disciplinovaní, snaživí a každý urobil veľa práce. Počas relaxačného dňa sme navštívili Oravský hrad, odkiaľ sme sa neskôr presunuli na zimný štadión, kde sme si mohli aj poriadne zakorčulovať.

• Tipy a triky na zlepšenie učenia
            14. 11. 2022

Čoraz častejšie sa v oblasti školskej psychológie stretávame s problémom nesprávne, alebo žiadne osvojeného spôsobu učenia najmä u žiakov základných škôl. Najlepší spôsob, ako dostať učivo do hlavy, je, že sa budete učiť efektívne a rýchlo. Viete však, ako na to?

Tajomstvo dobrého učenia pritom nie je vôbec zložité. Práve preto sme si pre Vás pripravili niekoľko užitočných rád, ako lepšie zvládať prípravu na vyučovanie, a možno práve týchto pár riadkov Vás presvedčí že: „ UČENIE NIE JE LEN MUČENIE!“

• Štartujeme ekoprojekt Elektroodpad-Dopad
            14. 11. 2022

V dnešnej dobe problém s elektroodpadom narastá. Nám to, samozrejme, nie je ľahostajné a tak sme sa rozhodli zapojiť do projektu, ktorý realizuje CEEV Živica so spoločnosťou SEWA. Boli sme vybraní, a tak sa žiačky Bianka Cilyová a Ema Burčíková (8.B) v sprievode pani učiteľky Dominiky Molnárovej vybrali v ústrety dobrodružstvu do Zaježovej. Nezvyčajný pokoj, ticho, krásna príroda, žiadna telka ani mobilný signál. To je len zlomok toho, čo žiačky zažili. Zúčastnili sa exkurzie v ZEDKU, čo je spoločnosť zameraná na recykláciu drahých kovov a elektroodpadov. Dozvedeli sa o životom cykle elektrospotrebičov, zahrali sa únikovú hru a veľa,veľa ďalších aktivít. To, ale, nie je všetko! Viac o projekte, problematike elektroodpadu a možných riešeniach sa dozviete čoskoro aj vy.

• Martin na bielom koni v 2.A
            14. 11. 2022

Z diaľky počuť podkovičku, Martin ide na koníčku. To zas bude smiech, keď prinesie sneh.

11.novembra oslavujú svoj sviatok Martinovia. Svätý Martin prichádza na bielom koni. Toto prastaré porekadlo označovalo, že v dobe, kedy tento svätec oslavuje svoj sviatok, padal sneh a nezastaviteľne sa blížila mrazivá zima. Keďže sa tak nestalo, tak my v ŠKD s 2.A triedou sme si takýchto Martinov na bielom koni zhotovili. Sneh nám nedoniesli, ale zato sa tešíme zo svojich prác, ktoré nám skrášľujú interiér nášho oddelenia.

• Okresné kolo v stolnom tenise
            10. 11. 2022

Naše skvelé stolnotenisové talenty v zložení S. Szöllös, R. Král, M. Hudák, N. Tothová, A. Bronďošová sa zúčastnili na okresnom kole v Dobšinej. Chlapci sa v silnej konkurencii 11 družstiev rozhodne nestratili. Práve naopak, po suverénnom víťazstve vo svojej skupine v semifinále utŕžili jedinú prehru po vyrovnaných zápasoch s najväčším favoritom a neskorším víťazom zo SŠ J.A. Komenského. V boji o 3. miesto s prehľadom zvíťazili a zdolali hráčov zo ZŠ Pionierov. Dievčatá taktiež skvelými výkonmi ovládli svoju skupinu. Následne však tesnou prehrou v semifinále bojovali o celkové 3. miesto, ktoré zaslúžene ovládli.

• Máme medzi sebou skrytý talent
            7. 11. 2022

Máme medzi nami skrytý talent! Naša žiačka Nancy Benediková zo 7.D triedy sa vo svojom voľnom čase venuje adrenalínovej jazde na štvorkolke. Nancy sa podarilo získať mnoho pohárov a aj nejakú medailu v rámci rôznych súťaží. Zúčastnila sa aj na programe na autosalóne Nitra (video tu).

Blahoželáme jej k takémuto krásnemu úspechu, držíme päste a prajeme veľa šťastia v ďalších súťažiach.

• Aj my sme si odbehli...
            4. 11. 2022

V rámci Svetového dňa behu sme v ŠKD strávili príjemné športové popoludnie. Tretiaci a štvrtáci si spomedzi seba vybrali 2 bežcov. Súťažili proti sebe chlapci a dievčatá, ktrorí ich oddelenie ŠKD reprezentovali. Víťazi boli odmenení sladkou odmenou a medailou. Deťom sa takéto popoludnie veľmi páčilo a zároveň spravili niečo užitočné pre svoje telo.

• Imatrikulácia prvákov
            4. 11. 2022

Milou tradíciou v našom školskom klube sa stalo, že prváci svoj veľký deň neprežívajú len začiatkom septembra, ale rovnako slávnostný a významný je pre nich aj akt prijatia za „veľkých" žiakov, čiže imatrikulácia. Stretli sme sa dňa 3.11.2022 na školskom dvore, kde nám program spestrili veselým tancom naše mažoretky. Aby boli prváci pasovaní do cechu žiakov museli zložiť slávnostný sľub, po ktorom pán riaditeľ Richard Szöllös s pani zástupkyňou Zdenkou Gallovou každého prváčika slávnostne pasovali za žiaka našej školy.

Všetkým prvákom želáme veľa zdravia, úsmevov a úspechov v škole!