• Prechádzka v prírode s 2.A
            28. 6. 2022

Blíži sa koniec školského roka a s triedou 2.A sme sa spoločne vybrali na prechádzku do prírody, aby sme naplno využili tieto horúce letné dni. Na strelnici sme sa vyšantili do sýtosti a za odmenu sme sa zastavili na studenú zmrzlinu, kde si naša pani vychovávateľka dala až 3 kopčeky zmrzliny :). Ďakujeme!

• Výlet na kraj sveta s 8.C
            27. 6. 2022

Boli ste niekedy v Kobeliarove? Nenápadná dedinka je rodiskom Pavla Jozefa Šafárika a nie len to. Tajomstvá tohto kraja sme sa vybrali objavovať s triedou 8.C. Z pôvodne nevinne vyzerajúceho výletu sa zrodila poctivá stanovačka na lúke pod lesom. Popri stanovaní sme grilovali aj opekali (špekačky, ale aj samých seba na neúprosnom slnku), športovali aj spievali pri ohnisku. Nechýbala ani nočná výprava a pozorovanie hviezd na kopci nad lúkou. Toto všetko sme mohli zažiť na mieste, kam nesiaha ani telefónny signál. Skutočný kraj sveta. Kobeliarovo treba zažiť, 8.C odporúča!

• STROJ ČASU
            27. 6. 2022

Žiaci našej školy dňa 23.6.2022 navštívili divadelné predstavenie ACTORES - STROJ ČASU v OKC. Ďakujeme za krásny kultúrny zážitok!

• Návšteva galérie
            24. 6. 2022

Dňa 23.6.2022 navštívili žiaci 3.B galériu, kde sa zoznámili s bábkami a bábkovým divadlom. Bola to poučná prechádzka rozprávkovým svetom, plná rôznych bábok od maňušiek až po marionety. Žiaci si mohli bábky aj vyskúšať a zahrať si určité časti rozprávok a za odmenu sme si pozreli, krásne predstavenie.

• 2.C a 2.B v JASKYNI
            23. 6. 2022

Dňa 22.6.2022 sa žiaci 2.C a 2.B triedy vybrali na školský výlet do Gombaseku. Objavovali podzemné krásy Gombaseckej jaskyne a okolitú prírodu. Nezabudli si nakúpiť suveníry na pamiatku a veria, že sa im splní aj jedno želanie, ktoré si mohli priať, keď sa dotkli odumretého stalagmitu. Ináč už všetci vedia, že kvapľovej výzdoby sa dotýkať nesmie! Tak sa pozrite aj vy na tú nádheru!

• Výstúpenie v SUBSIDIU
            23. 6. 2022

22.6.2022 sme navštívili SUBSIDIUM na Betliarske ceste, zariadenie pre seniorov, aby sme našim programom potešili starkých a tak im spríjemnili krásne slnečné dopoludnie. Program sa im veľmi páčil, za čo nás odmenili veľkým potleskom. Bolo krásne sledovať, ako sme im vyčarili úsmev na tvárach. Prajeme im, aby mali každý deň krásny.

• Deň otcov v ŠKD
            23. 6. 2022

Ocko je môj hrdina, večer so mnou zaspáva. Pomáha mi s úlohami a vozí ma do školy. Griluje a upratuje, nedostatky prehliada. Aj keď občas prísne pozrie, je to môj hrdina. Dnes mu chcem za to veľkú vďaku vyjadriť. Že je taký super tato, netromfne ho veru nik! V nedeľu oslávili všetci ockovia, tatkovia a tatuškovia svoj sviatok. Aj my v oddeleniach ŠKD sme si pre nich pripravili malé darčeky, ktoré sme im vyrobili z lásky. Veríme, že sme ich potešili. ĽÚBIME VÁS!

• Číta celé Slovensko!
            23. 6. 2022

Tento týždeň na celom Slovensku prebieha detský čitateľský maratón „Čítajme si....“. Toto podujatie už trinásty rok organizuje Linka detskej istoty. Jeho cieľom je motivovať deti k čítaniu kníh. Čítanie patrí medzi aktivity, ktoré podporujú rozvoj osobnosti dieťaťa, pomáha poznávať hodnoty, rozlišovať dobro a zlo..... Aj my si uvedomujeme význam kníh v živote detí, preto sa tento rok i naša škola zapojila do čitateľského maratónu. Čítalo sa v stredu /22. 6./ v našej novej školskej knižnici. Deti čítali nahlas z jednej knihy. Niekto prečítal celú stranu, iný jeden odsek alebo niekoľko slov. Hádam najväčšiu radosť z čítania mali naši najmenší, ktorí s veľkou hrdosťou predviedli svoje čitateľské schopnosti. Za to patrí veľká vďaka našim pani učiteľkám a pani vychovávateľkám, pretože všetci čítajúci to zvládli na jednotku s hviezdičkou. Detský čitateľský maratón sa končí v piatok vylosova

• Miniolympiáda z anglického jazyka
            20. 6. 2022

Minulý týždeň si naši najmladší zmerali sily v miniolympiáde z anglického jazyka. V 1.ročníku zvíťazila Sára Svičinová z 1.C, druhé obsadil Roland Vinc z 1.C a tretie Liane Longauer z 1.B.V druhom ročníku sa na 1.mieste umiestnil Samuel Wagner z 1.B, druhé obsadila Alexia Gašparecová z 2.A a tretie patrí Sophii Kupčíkovej z 2.B. V kategórii - tretí ročník sa na prvom mieste umiestnila Lenka Čapó z 3.B , druhé miesto získala Nela Manková z 3.C a tretie miesto patrí Karle Karasovej z 3.B. Spomedzi štvrtákov sú najlepší - Patrik Komody z 4.C triedy, ktorý získal prvé miesto. Druhé miesto - Alexandra Kovácsová -z 4.D a tretie miesto získala Dominika Szendiová z 4.A triedy. Srdečne gratulujeme a tešíme sa na Vás aj budúci rok.

• Štvrtok29. 09.
      • Polievka zeleninová s drožďovými haluškami (200/220/250)
        Gemerská roláda (90/106/126)
        Ryža dusená (150/170/190)