• Advent v 2.A triede
            28. 11. 2022

Na adventnom venci prvá sviečka sa zapaľuje, príchod najkrajšieho obdobia v roku nám oznamuje. Aj my v ŠKD sme si vyrobili adventné ozdoby, aby sme sa nielen v pohodlí domova, ale aj v škole cítili sviatočne.

• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?
            23. 11. 2022

Milí žiaci, viete KOĽKO LÁSKY SA ZMESTÍ DO KRABICE OD TOPÁNOK? Ak nie, tak spolu to môžeme vyskúšať. Naša škola sa zapojila do milého celoslovenského projektu, ktorý robí radosť seniorom žijúcim v zariadení pre seniorov. Táto krabička môže byť jediný darček, ktorý im vyčarí úsmev na tvári a rozveselí ich.

ZBIERKA JE DOBROVOĽNÁ a môže sa do nej zapojiť každý žiak. Svoje darčeky môžete nosiť pani učiteľke K. Szöllös, alebo E. Hagovskej. Nejde nám o množstvo naplnených krabičiek, radšej menej vyskladaných krabičiek s krásnym a kvalitným obsahom darovaných z lásky. Veríme, že spoločnými silami
            sa nám podarí vyčariť úsmev na tvári seniorom.

• BUBNOVAČKA 2022
            21. 11. 2022

„Aby bolo deti lepšie počuť“

Aj tento rok sme sa zapojili do celoslovenskej akcie, ktorá má opäť symbolicky upozorniť na dôležitosť ochrany detí pred násilím a otvoriť v spoločnosti tému včasnej prevencie. Násilie na deťoch je všade okolo nás, aj keď ho často nevnímame, nevidíme. Je dôležité deti vnímať a počúvať viac. Je dôležité deťom veriť!

• Zábavné popoludnie v 3.B
            18. 11. 2022

Vonku je sychravo a my sedíme v triede, ale vôbec sa nenudíme.Dostali sme ponuku využiť v ŠKD tablety a skúsiť niečo nové. V 3.B sme si spríjemnili popoludnie chutným Nesquikom a príjemnou interaktívnou zábavou. Aj keď nás je menej vieme sa super zabaviť. Takto dobre nám je po splnení našich povinností.

• Škrabací dúhový papier
            16. 11. 2022

Počas rekreačného poldňa sme si v 3.B vyrobili dúhový škrabací papier, ktorý použijeme na dekoráciu. Táto technika sa nám veľmi páčila, lebo každý jeden výtvor je originál. Teraz už vieme postup a môžeme si takto vyrábať vlastné papiere, ktoré nám doteraz kupovali rodičia.

• Okresné kolo v bedmintone
            15. 11. 2022

Okresné kolo v bedmintone sa konalo dňa 15. novembra 2022 v športovej hale v Rožňave, kde sa nám v zložení chlapcov podarilo vybojovať krásne 2. miesto. Ďakujeme aj našim dievčatám, ktoré sa umiestnili na 4. mieste. Prajeme im veľa ďalších športových úspechov.