• Európsky deň jazykov

     28. 9. 2023

     Koniec septembra sa na "starom kontinente" už tradične spája s oslavami Európskeho dňa jazykov. Naša škola nebola výnimkou a zapojili sa viaceré triedy. Pripomenuli sme si rôznorodosť Európy, či už kultúrnu alebo aj jazykovú. Vymysleli sme nové vlajky, imaginárne európske štáty a počúvali sme hudbu rôznych európskych jazykov. Taktiež sme sa snažili vyhľadať a zapísať frázy ako "ďakujem", "ľúbim ťa" alebo "Ahoj, ako sa máš?" vo všetkých európskych jazykoch, a bolo ich naozaj veľa.

    • Deviataci na Gotickej ceste

     26. 9. 2023

     Naša spolupráca s Baníckym múzeom pokračuje ďalej. Zúčastnili sme sa exkurzie po skvostoch Gemera. Navštívili sme kostoly v Plešivci, v Štítniku a v Ochtinej. Očarili nás najmä fresky neznámych umelcov. Presvedčili sme sa, že Slovensko je krásne!!!

    • Voda nad zlato

     26. 9. 2023

     Voda je najvýznamnejšia tekutina, bez vody by sme neprežili. Žiaľ, často si ju nevážime a dochádza k jej znečisteniu. Piataci si vypočuli prednášku o význame a využití vody. Žiaci boli aktívni, veľa sa dozvedeli. Na záver si v tvorivej dielni Baníckeho múzea vyrobili bavlnené eko tašky. 

    • Beseda so spisovateľom Igorom Válekom

     26. 9. 2023

     V piatok sme prijali pozvanie od pani knihovníčky na besedu so spisovateľom Igorom Válekom. Spolu so žiakmi V.B a VI.C sme sa vybrali do našej mestskej Gemerskej knižnice.

     Spisovateľ nám predstavil svoju tvorbu, porozprával nám, čo ho viedlo k písaniu knižiek  a prezradil nám, že už od detstva rád čítal. Pri dočítaní knižky sa mu často stávalo, že nebol spokojný, ako sa príbeh skončil, a tak si sadol za počítač a príbeh si  dokončil podľa svojich predstáv a fantázie. Vyzval nás, aby sme sa podieľali na napísaní spoločného príbehu.  Uvidíme, možno výzvu prijmeme !

     Bonusom  krásneho dopoludnia bolo, že sme získali knihu s podpisom a originálnym venovaním od autora, ktorá sa stane súčasťou našej „ zlatej „ čitárne a každý návštevník  bude môcť po nej siahnuť.

    • Projektové stretnutie V4

     19. 9. 2023

     V priebehu minulého týždňa sme u nás hosťovali učiteľky a žiakov z poľských Zbrosławic v rámci projektu V4 Gen Mini-Grants. Ide o projekt , ktorý finančne podporuje krátkodobé mobility žiakov krajín V4. Tematicky je zameraný na zdravý životný štýl, športové a iné aktivity prispievajúce k aktívnemu životnému štýlu, propagáciu zdravej výživy a aktivity zamerané na osobnú pohodu a fyzické a duševné zdravie. Spoločne s 10 vybranými žiakmi 7.ročníka sme sa počas celého týždňa snažili napĺňať tieto ciele rôznymi aktivitami (a bolo ich skutočne veľa), vďaka ktorým vznikli nové priateľstvá, skúsenosti a dobrodružstvá. Touto cestou srdečne ďakujeme všetkým ľuďom zapojeným do realizácie aktivít počas tohto stretnutia, najmä rodičom žiakov zapojených do projektu. Už teraz sa tešíme na ďalšie projektové stretnutie, ktoré sa uskutoční už o týždeň v Poľsku. Cześć !!!

    • BIELA PASTELKA 2023

     18. 9. 2023

     Vážení rodičia, milí žiaci. 

     Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska aj v tomto roku organizuje celoslovenskú verejnú zbierku "Biela pastelka" za účelom získania finančných prostriedkov na realizáciu rôznych projektov a aktivít na skvalitnenie života ľudí so zrakovým postihnutím. Hlavným dňom verejnej zbierky bude piatok 22. september 2023. Výťažok z predaja bude použitý na špeciálne kurzy pre zrakovo postihnutých ľudí. Ďakujeme

    • Obrázkový rozvrh hodín 1.C triedy

     14. 9. 2023

     Máme za sebou druhý školský týždeň, a my sme sa už toooľko toho naučili. Zvyknúť si na ,,kolobeh,, života v škole nie je také ľahké, lebo nových vecí a zmien je veľa. Pre niekoho maličkosti, ale pre nás je to veľká veda. Napríklad poznať svoj rozvrh hodín, a vedieť sa v ňom aj orientovať. Tak to sme sa naučili na prvej hodine prvouky, kde sme si priblížili jednotlivé vyučovacie predmety (ich názvy a čo na nich budeme robiť) a vybrali pre ne symboly, ktoré sme potom zakreslili do správneho stĺpca a riadka v rozvrhu. Zopakovali sme si pri tom aj pojmy z matematiky hore- dole, vpravo - vľavo. Tak sme si vytvorili obrázkový rozvrh hodín, ktorý je pre nás čitateľnejší Nakoniec sme na výtvarnej výchove nakreslili a prezentovali svoj obľúbený vyučovací predmet a predmet, ktorý by sme v škole chceli mať . Zvládli sme to hravo, a hravo zvládneme aj celý školský rok! Však sme prváci na Zlatej.

    • Pomôžme Rožňave vyhrať Lidl Čistinku!

     13. 9. 2023

     Mesto Rožňava sa rozhodlo opäť zapojiť do súťaže o Lidl Čistinku a s veľkým odhodlaním vyhrať! Rožňavčania už niekoľkokrát ukázali svoju spolupatričnosť a silu, a to nie len prihlasovaní v týchto projektoch doma, ale aj pri pomoci iným mestám a obciam. Preto do toho idú znovu!

     Čo je Lidl čistinka? Lidl Čistinka je mestský park tvorený zo štyroch prepojených modulov:
     - detské ihrisko
     - altánok so sedením na oddych a grilovanie
     - workoutové ihrisko
     - multifunkčné ihrisko s basketbalovými košmi, bránkami na futbal a stolom pre stolný tenis

    • Slávnostné otvorenie školského roka 2023/2024

     5. 9. 2023

     Septembrom končí leto, čas dovoleniek a prázdnin a začína opäť školský rok plný povinností. Po dvojmesačnej prestávke aj naša škola otvorila svoje brány. Žiaci sa oddýchnutí vracajú do školských lavíc, kde ich v triedach vítajú ich učitelia.

     Pri príležitosti začiatku nového školského roka pán riaditeľ školy Mgr. Richard Szöllös osobitne privítal prvákov a popriali im veľa úspechov a radosti z každého dňa, ktorý strávia v škole. Náročný rok to bude pre žiakov 9. ročníka, ktorých čaká Testovanie 9 a prijímacie skúšky na stredné školy. Na ceste za poznaním všetkým prajeme veľa odhodlania, trpezlivosti a vytrvalosti. Veľa úspechov, milí žiaci a učitelia!

    • Slávnostné otvorenie školského roka 2023/2024

     31. 8. 2023

     Milí rodičia!

     Pozývame Vás na Slávnostné otvorenie školského roka 2023/2024, ktoré sa uskutoční už tento pondelok 4.9.2023 o 8:30 na školskom dvore. Po príhovore pána riaditeľa sa všetci presunú do svojich tried, kde budú informovaní o organizačných pokynoch na nasledujúci školský rok. Školská jedáleň bude v prevádzke až od utorka 5.9.2023. Výber možnosti z dvoch jedál začína až od pondelka 11.9.2023. 

     Tešíme sa na Vás!

 • Novinky

  • Kontakty

   • Základná škola, Zlatá 2
   • Zlatá 2, 048 01 Rožňava E-mail: zszlata2@gmail.com 04801 Rožňava Slovakia
   • riaditeľ: +421 58 734 28 64
   • Sekretariát: +421 58 788 30 00
   • Jedáleň: +421 58 734 35 94
   • Jedáleň (mobil): 0907 947 622
   • IČO: 35543639
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje