Základná škola Zlatá 2

    • 3.C a 2.C v STREDOVEKU
     24. 5. 2023

     Dňa 24.5.2023 sa žiaci 3.C triedy nachvíľu preniesli do stredoveku. Zúčastnili sa pútavej akcie Gemerskej knižnice pod názvom "Stredoveký deň v knižnici". Šermiarske združenie z Košíc si pripravilo pre návštevníkov vystúpenie a sprevádzalo žiakov na jednotlivých stanovištiach. Tak sa z našich detí na malý okamih stali stredovekí rytieri.

    • 2.A na pošte
     24. 5. 2023

     Napísať list vlastnou rukou,ísť na poštu a nalepiť na obálku známku...v dnešnej dobe technológií je to veru vzácne a o to vzácnejšie je potešiť svojich blízkych takto klasicky, ako sme to robili dlhé roky predtým. Na hodine slovenského jazyka sme sa učili,ako sa listy píšu a veríme, že sme našim blízkim urobili radosť...

    • Ďalšia úspešná šachová sobota
     23. 5. 2023

     Na šachovom turnaji v Košiciach sa v sobotu 20.05.2023 stretlo 55 šachistov.

     Simča Kotrčková síce skončila na 54 priečke, no ako jediná súťažila vo svojej kategórii a získala zlato.

     O čosi lepšie sa umiestnil Adam Martinko na 51 mieste.

     Tomáš Falat obsadil 48. a Lukáš Nagy 47. priečku.

     Veľmi sa nedarilo ani Matejovi Szaszákovi na konečnom 29. mieste.

     Skvelý výkon však opäť predviedol Lukáš Szaszák a  bez straty bodu obsadil absolútne prvenstvo.

     Gratulujem.

    • Umelci z 1. B
     23. 5. 2023

     Keďže nám v poslednom čase počasie veľmi neprialo a nevedeli sme si trošku pobehať vonku, čas v ŠKD sme trávili maľovaním. A takto sa nám to podarilo.

    • Medzinárodný DEŇ MLIEKA v 2.A
     23. 5. 2023

     Mliečko všetci radi máme, každý deň, si hrnček dáme. Ak chceš aj ty zdravý byť, musíš veľa mliečka piť. Mliečko biele, mliečko zdravé, ráno večer pijem stále, maslo, ryby, jogurt tiež zdravé sú to iste vieš. 16.mája oslavovalo mliečko svoj sviatok. Aj my v ŠKD sme si rôznymi aktivitami pripomenuli tento deň. Dozvedeli sme sa, že mlieko patrí medzi najzdravšie potraviny, je zdrojom vápnika, minerálov, vitamínov aj bielkovín , aké druhy mlieka poznáme, čo sa z mlieka vyrába a mnoho iné zaujímavé veci. Vyrobili sme si kravičku a potom nastala ochutnávka mliečnych produktov. DEŇ MLIEKA SME SI v ŠKD UŽILI.

    • Chcete vedieť ako dopadol projekt elektroodpad - dopad?
     17. 5. 2023

     Ako sme vás informovali na začiatku školského roka, boli sme vybratí do projektu elektroodpad - dopad pod vedením CEEV Živica v spolupráci so spoločnosťou SEWA. Novembrový kurz v Zaježovej nás poučil a inšpiroval, ako v tejto téme vzdelávať žiakov ale aj kolegov. Vytvorili sme akčný tím v zložení Ema Burčíková, Bianka Cilyová, Kinga a Laura Baraxové, a pod vedením p. uč. D. Molnárovej, odštartovali rovesnícke vzdelávanie ale aj mnoho ďalších aktivít. Ako sa im darilo? To vám už povedia sami v krátkom videu, ktoré vytvorili.

    • Školská stolnotenisová liga
     16. 5. 2023

     Dňa 10. 5. sa uskutočnilo 5. záverečné kolo okresnej školskej stolnotenisovej ligy. V celkovom hodnotení škôl, ako aj názov našej školy napovedá sme v kategórii chlapcov i dievčat získali dve zlaté. Chlapci na zápasy nastupovali v zložení M. Hudák, R. Král, S. Szöllös a P. Skokan. Po výborných výkonoch ovládli tri kolá ligy a dva krát skončili druhý, čo v konečnom účtovaní vypálilo na najvyšší stupienok. V kategórii jednotlivcov sa na druhom mieste celkovo umiestnil R. Král a na treťom mieste M. Hudák.

     Dievčatá sa ligy zúčastnili v zostave A. Bronďošová, M. Horváthová, N. Tóthová. Naše hráčky odchádzali z každého kola súťaže víťazne. V kategórii jednotlivcov N. Tóthová získala 1. miesto. Okresný stolnotenisový zväz v spolupráci s TJ Geológom Rožňava zabezpečili pre prvé tri družstvá okrem pohárov, diplomov, medailí i finančné ohodnotenia. Blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu.

    • Ďalší nádherný úspech našich športovcov
     15. 5. 2023

     Naši basketbalisti a basketbalisky si počínali mimoriadne úspešne na piatkových majstrovstvách okresu v streetbasketbale 3x3. V telocvični ZŠ akademika Hronca naši chlapci ovládli svoju skupinu, keď zdolali rovesníkov zo ZŠ Pionierov a Gymnázia P.J.Šafárika. Vo finále nestačili na chlapcov domácej ZŠ a obsadili tak krásne druhé miesto. Dievčatám sa darilo ešte viac, keď v celom turnaji nenašli premožiteľa a suverénne si odniesli zlato.

     Za reprezentáciu školy ďakujeme, srdečne blahoželáme a dievčatám budeme držať palce aj v krajskom kole.

    • Našim mamám, mamkám, maminkám a mamičkám
     15. 5. 2023

     Mamička, ty si ako jarný vánok, strážiš mi i každý spánok. Keď mi češeš moje vlásky, cítim veľa, veľa lásky. Keď ma k sebe privinieš, ľúbim ťa to dobre vieš. Čo ti k tvojmu sviatku dám? Zo srdca ťa vystískam. Aj my deti v oddeleniach ŠKD sme chceli potešiť svoje milované mamičky, preto sme im vyrobili krásne darčeky k ich veľkému sviatku, lebo ich veľmi ľúbime. Veríme, že sme ich potešili. Pozrite, ako sa nám všetkým darilo......

    • S radosťou oznamujeme...
     15. 5. 2023

     Na známosť sa dáva, že asfaltová láva,
     pokrýva náš školský dvor, a teší sa z nej každý tvor.
     Ihriská tam budú časom, nevojdete tam už autom
     chráňme si to, prosím, všetci, bude to pre naše deti.

     S radosťou Vám oznamujeme, že celý povrch nášho školského dvora pokrýva nový asfaltový koberec. Po rokoch výmoľov, prachu a blata máme krásnu plochu, ktorá bude slúžiť našim deťom. Veľká vďaka patrí nášmu zriaďovateľovi – mestu Rožňava a pánovi primátorovi, Michalovi Domikovi.

     Verím, že sa nám spoločne podarí vytvoriť nový priestor pre ihriská, ktorý si budeme chrániť a zveľaďovať. Časť plochy pri Mierovej ulici bude slúžiť ako parkovisko a priestor na vykladanie detí.

     Rešpektujme, prosím, všetky pokyny a tešme sa z nových možností, ktoré nám teraz školský dvor ponúka.

     Ďakujem. (Richard Szöllös, riaditeľ školy)

    • Ľudový motív a príroda v hudobnej výchove
     12. 5. 2023

     V stredu 10.mája nás prišli navštíviť starí rodičia žiakov Mathisa Lakomého a Sofie Ondrejovej z 3.A triedy. Prichystali si pre nás zaujímavé rozprávanie i názorné ukážky z ľudovej výšivky a prírody - poľovníctva. Žiakom takouto zaujímavou formou priblížili svoje záujmy a činnosti v oblasti prírody a ručných prác. Načreli do studnice života a minulosti našich predkov, čo bolo prínosom pre všetkých žiakov. Ďakujeme.

 • Novinky

  • Kontakty

   • Základná škola, Zlatá 2, Rožňava
   • Zlatá 2, 048 01 Rožňava E-mail: zszlata2@gmail.com 04801 Rožňava Slovakia
   • riaditeľ: +421 58 734 28 64
   • Sekretariát: +421 58 788 30 00
   • Jedáleň: +421 58 734 35 94
   • Jedáleň (mobil): 0907 947 622
   • IČO: 35543639
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje