• Slávnostné ukončenie školského roka 2022/2023

     30. 6. 2023

     Posledný školský deň 30.6.2023 nastal deň, na ktorý netrpezlivo čakali všetci žiaci. Deň, kedy boli hodnotení za námahu, ktorú vynakladali 10 mesiacov. Ukončenie šk. roka 2022/2023 sa začalo spoločne na nádvorí ZŠ. Pán riaditeľ Mgr. Richard Szöllös vyhodnotil uplynulý školský rok a spolu s pánom zástupcom primátora mesta Rožňava Mgr. Michalom Drengubiakom a riaditeľom RCPU PaedDr. Marekom Kmeťom popriali všetkým žiakom i učiteľom krásne prázdniny, aby načerpali veľa síl a užili si voľných dní. Potom sa žiaci odobrali do tried, kde triedni učitelia zhodnotili ich prácu a odovzdali vysvedčenia.

    • 3.A a 3.C na výlete

     29. 6. 2023

     Dňa 28.6.2023 si žiaci 3.A a 3.C triedy užili školský výlet v exotike. Botanická záhrada v Košiciach ich previedla čarovným svetom exotických rastlín a motýľov. Nezabudli sme si prezrieť aj našu domácu mini ZOO v areáli prekrásnej záhrady.

    • Pekný výlet za nami

     29. 6. 2023

     Koniec školského roka v 7.B sme si užili na triednom výlete v krásnom kraji v dedine Telgárt.  Bolo nám úžasne. Previezli sme sa americkým školským autobusom, videli sme viadukt a boli sme aj pri prameni Hrona. Zaslúžili sme si aj suprovú zmrzlinu. A vôbec nám nechýbali mobili, pretože sme športovali, plávali a hrali súťažili.

    • Výlet plný dobrodružstva a objavovania!

     29. 6. 2023

     Naši žiaci zo 4.D triedy sa dňa 28.06. vybrali na výlet plný spoznávania a nových zážitkov. Cesta ich zaviedla do podzemného sveta jaskyne Domica, kde objavovali fascinujúce stalaktity a stalagmity. Boli ohromení krásou a jedinečnosťou prírodného divu, ktorý sa pred ich očami otváral. Ale to ešte nebolo všetko! Po prechádzke jaskyňou sme sa pustili do ďalšieho dobrodružstva - krátkej túry cez malebnú krajinu. Ďakujeme všetkým žiakom za skvelú náladu, energiu a túžbu objavovať nové veci! Tento výlet nám dal príležitosť spoznať si prírodu zblízka a naučiť sa, že najkrajšie veci sa skrývajú tam vonku.

    • Mikrobasketbalová liga

     23. 6. 2023

     Dňa 22.6. sa uskutočnil záverečný turnaj v mikrobasketbalovej lige na ktorom sa vyhodnocovali výsledky zo všetkých turnajov. Aj napriek tomu že sa žiaci našej školy umiestnili na 3. mieste, v priebehu turnajov sa zlepšovali a v poslednom turnaji dokázali zvíťazili v obidvoch zápasoch nad ZŠ Juh a ZŠ pionierov!!!

    • Školský výlet 7.C

     23. 6. 2023

     Dňa 22.06.2023 sa žiaci 7.C vybrali spoznávať históriu nášho Národného divadla v Košiciach. Priestory nás ohúrili a už teraz sa tešíme, kedy budeme môcť navštíviť aj nejaké predstavenie.

     Po prehliadke divadla sme nevynechali ani Aupark i Maťove akcie :)

     Košice, vidíme sa budúci školský rok!!!

    • Aj my máme v Betliari svoj strom!

     23. 6. 2023

     Vďaka aktivite, ktorá sa podieľa na ochrane a obnove prírodného a kultúrneho dedičstva, sme si v Betliarskom parku aj my vysadili svoj strom. Spoločne sme si vybrali dub červený, ktorý sme dnes označili aj tabuľkou. Pravidelnými návštevami sa budeme podielať na jeho ochrane a veríme, že sa mu v tomto krásnom parku bude dariť. 

    • TANDEMOVO

     22. 6. 2023

     My na Zlatej sme našli cestu ako urobiť telesnú výchovu atraktívnou, efektívnou a pre všetky deti prístupnou. V spolupráci s RCPU Rožňava sme sa pustili do lákavej výzvy. Hodiny telesnej a športovej výchovy realizujeme TANDEMOVOMentor RCPU, Stanislav Székely, v spolupráci s telocvikármi  a učiteľmi našej školy pripravujú v exteriéri či v interiéri  netradičné, veľmi atraktívne disciplíny, s cieľom deti nielen rozhýbať ale aj zabaviť..

     Takáto spolupráca je založená na vzájomnej výmene skúseností  medzi kolegami a príkladov dobrej praxe, preto môžeme smelo túto  vyučovaciu metódu pomenovať ako bomba hodina TSV pre našich žiakov !!

     Vznikajú naozaj zaujímavé, hodnotné a dynamické vyučovacie jednotky, ktoré ocenia v prvom rade žiaci. Plánujeme v týchto aktivitách pokračovať, a ešte ich viac rozvíjať. Od septembra budeme vytvárať ďalšie tandemy. A nielen so Stanom. Nechajte sa prekvapiť. 

    • Návšteva Subsídia

     21. 6. 2023

     Dnešné dopoludnie sme spríjemnili našim seniorom v zariadení Subsídiu. Odprezentovali sme im kreatívne tanečné čísla a spoločne so zamestnancami zariadenia sme sa naučili nový tanec. Užili sme si kopec zábavy.

    • Divadlo Houže - BABIČKA

     21. 6. 2023

     Byť babkou či dedkom nie je veru občas jednoduché. Svet okolo sa stále niekam ponáhľa. Naša Babička to ale vymyslela jednoducho. Sedí pri telefóne, telefonuje s dedkom a rozpráva o všetkom možnom. Takto začalo divadlo, ktoré nám vyčarilo úsmev na tvári počas celého predstavenia. A s úsmevom a krásnym divadelným zážitkom sme aj odchádzali...

    • DEŇ DETÍ S OZBROJENÝMI SILAMI SR

     21. 6. 2023

     Dnes si pre nás pripravili Ozbrojené sily SR podujatie, na ktorom sme mohli vidieť ukážky vojenskej techniky i činnosti profesionálnych vojakov pri zásahu vojenskej polície proti ozbrojenému nepriateľovi so zneškodnením bomby nájdenej u páchateľa pri zásahu. Ďalej mohli žiaci vidieť zásah vycvičených psov s ich psovodom proti nepriateľovi. 

     Veľký záujem u žiakov vzbudila najmä výzbroj a výstroj profesionálnych vojakov, s ktorou sa mohli odfotografovať a aj si ju vyskúšať. Prostredníctvom takýchto podujatí vojenských útvarov chce rezort obrany žiakom priblížiť prácu profesionálnych vojakov a pozdvihnúť tak ich branné povedomie, záujem o obranu štátu a vlastenectvo. 

 • Novinky

  • Kontakty

   • Základná škola, Zlatá 2
   • Zlatá 2, 048 01 Rožňava E-mail: zszlata2@gmail.com 04801 Rožňava Slovakia
   • riaditeľ: +421 58 734 28 64
   • Sekretariát: +421 58 788 30 00
   • Jedáleň: +421 58 734 35 94
   • Jedáleň (mobil): 0907 947 622
   • IČO: 35543639
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje