• Šaliansky Maťko
     17. 12. 2019

     Do galérie Šaliansky Maťko boli pridané fotografie.

     Školské kolo Šaliansky Maťko

     Dňa 16.12.2019 sa stretli deti ,ktoré rady a pekne prednášajú umelecké texty. Všetky deti sa snažili podať čo najlepší výkon. No ocenení môžu byť len niektorí. Výsledky  školského kola :

     1.stupeň :  I. kategória                                  

     1. Ladislav Novota    III.C

     2. Oliver Hagovský    III.C

     3. Natália  Tóthová    III.A

          Chiara   Milková    II. C

                       II. kategória

     1. Tomáš Kováč            IV.C
     2. Sára Kuchtová          IV.C
     3. Nina Skupeňová       IV. C

      

     III. kategória

     1. Tobias Kóóš   VII. C
     2. Sofia  Kóóšová  VI.C
     3.  Marko Junger    VI. C
    • Zdravá školav 4.A a v 4.C
     16. 12. 2019

     Do galérie Zdravá školav 4.A a v 4.C boli pridané fotografie.

     Zdravá škola

     Nakoľko sme sa zapojili do projektu  „ZDRAVÁ ŠKOLA“ rozhodli sme sa na hodinách Výtvarná výchova v 4.A a 4.C porozprávať o význame zdravej stravy nie len v zimných mesiacoch, ale počas celého roka. Zelenina je veľmi chutná nie len varená, ale aj surová preto sme sa najprv zahrali na aranžérov a vytvorili zopár obrazov zo zeleniny, ktorú si žiaci priniesli z domu. Kým žiaci tvorili rôzne obrázky v hlavnej úlohe bola zelenina, pani učiteľka im chutné dobroty očistila a nakrájala. Na konci hodiny si žiaci pochutnali na krásne farebnej a hlavne zdravej zelenine.

    • Zdravá škola
     16. 12. 2019

     Nakoľko sme sa zapojili do projektu  „ZDRAVÁ ŠKOLA“ rozhodli sme sa na hodinách Výtvarná výchova v 4.A4.C porozprávať o význame zdravej stravy nie len v zimných mesiacoch, ale počas celého roka. Zelenina je veľmi chutná nie len varená, ale aj surová preto sme sa najprv zahrali na aranžérov a vytvorili zopár obrazov zo zeleniny, ktorú si žiaci priniesli z domu. Kým žiaci tvorili rôzne obrázky v hlavnej úlohe bola zelenina, pani učiteľka im chutné dobroty očistila a nakrájala. Na konci hodiny si žiaci pochutnali na krásne farebnej a hlavne zdravej zelenine.

    • Vianočný program v Subsídiu
     13. 12. 2019

     Do galérie Vianočný program v rožňavskom Subsídiu boli pridané fotografie.

     Vianoce sú časom radosti a veselosti nielen pre deti, ktoré ich milujú, ale aj pre starších ľudí, ktorých sme my, žiaci ZŠ Zlatá, boli navštíviť a potešiť v tomto predvianočnom čase. Naši najmenší, ale aj starší žiaci, si pre nich pripravili krásne tanečné, spevácke i divadelné predstavenia. Na oplátku nás potešili zamestnanci zariadenia, ktorí si nacvičili parádne vianočné číslo. Všetkým účinkujúcim, zamestnancom a klientom Subsídia želáme šťastné a veselé vianočné sviatky a tešíme sa na ďalšiu návštevu.

    • Šípkové popoludnie
     10. 12. 2019

     Do galérie Šípkové popoludnie boli pridané fotografie.

     Šípkové popoludnie.

     Žiaci piateho a šiesteho ročníka našej školy si čakanie na Mikuláša mohli spríjemniť nezvyčajnými zážitkami. Nielenže si mohli na vlastnej koži vyskúšať prípravu čaju z vlastnoručne nazbieraných šípok a ochutnať geniálny šípkový lekvár, ale čo-to zaujímavé sa dozvedeli o ruži šípovej – kráľovnej liečivých rastlín. Pod záštitou organizácie Fénix a pani učiteliek biológie - Karolíny Labanczovej a Zuzky Labaškovej sa popoludnie nieslo v duchu zážitkového učenia. Vôňa šípkového čaju sa šírila po celej budove a deti sa s hrnčekom v ruke tvárili spokojne. Pomaly si odpíjali a pohrúžili sa do počúvania rozprávky o Trojruži od nášho nenahraditeľného rozprávkara – Pavla Emanuela Dobšinského. Na záver sa deti rozdelené na dievčatá a chlapcov pokúsili zdolať kvíz. Potvrdilo sa staré známe „viac hláv - viac vie“, a tak obe skupiny získali maximálny možný počet bodov, čím si vyslúžili jednotku z biológie. Záujem o šípkové popoludnie bol pre nás naozaj prekvapujúci, preto rozhodne rátajte s pokračovaním! V januári nás čaká zázvorové popoludnie, preto už teraz vieme, že sa piataci aj šiestaci majú na čo tešiť!

    • Šachový jackpot
     10. 12. 2019

     Takto to vyzeralo v sobotu 07.12.2019 na mládežníckej lige v šachu v Košiciach pre šachistov zo ZŠ Zlatá.

     Turnaja sa zúčastnili piati naši šachisti. Z celkového počtu 57 hráčov si v kategórii dievčat do 14 rokov odniesla Dominika Lázárová bronz (celkovo 22) a Aďa Straková zlato (celkovo 14).

     V kategórii chlapcov do 14 rokov uhral bronz Tomáš Lukáč (celkovo pekné 9 miesto).

     V kategórii chlapcov do 11 rokov to Matej Szaszák vytiahol na striebro (celkovo 7). Lukáš Szaszák opäť exceloval. V kategórii získal zlato a v celkovom poradí uhral krásne tretie miesto.

     Skvelý výkon decká.

    • Predvianočné Košice
     9. 12. 2019

     Do galérie Predvianočné Košice boli pridané fotografie.

     Predvianočné Košice Vianoce.

     Vianoce prichádzajú, tešíme sa všetci, darčeky , úsmev, milé slová, to všetko k Vianociam patrí. AMAVETKO, náš super celoročný kamarát,nezabudol ani on, keď pripravil pre nás, predvianočný výlet do Košíc. Čas rýchlo letí . Uvedomili sme si, keď sme šťastní sedeli v autobuse do Košíc, kde pre nás náš klub AMAVET pripravil poslednú výletnú sobotu v tomto kalendárnom roku. Vedeli sme , že vo hvezdárni v CVČ- Domino , je pre nás pripravený nový zaujímavý program s Planétami, Hviezdami, Mesiacom , Slnkom a celou vesmírnou oblohou. Plní vedomosťami o vesmíre, sme odchádzali do obchodného domu OPTIMA, kde sme si pozreli úplnú novinku rozprávky pod názvom TROLL- Príbeh o chvoste. Z teplučkého kina, sme sa ocitli na predvianočnom košickom námestí, kde nás čakali obrovské, ale aj fantastické prekvapenia. Máloktorí z nás videli tú nádhernú vianočnú výzdobu, privítal nás Mikuláš, Čerti, rozprávkové bytosti- no bolo to úžasné prekvapenie. Celú predvianočnú atmosféru sme si nafotili, aby ste aj vy videli, čo všetko pre nás klub AMAVET ako darček a poďakovanie za celý kalendárny rok pripravil. Milý AMAVETKO. Ďakujeme Ti za tento darček. Našim darčekom ,je to najkrajšie slovo ĎAKUJEME . Prajeme Tebe i všetkým priaznivcom klubu AMAVET pri ZŠ Zlatá, krásne prežitie vianočných sviatkov v kruhu rodiny.

    • Aj nás navštívil...
     9. 12. 2019

     Dňa 5.12.2019 aj ku nám, na ZŠ Zlatá, zavítal Mikuláš. Deti si pre ňho pripravili vystúpenie v podobe básničiek a on ich obdaroval sladkými maškrtami. Týmto sa chceme Mikulášovi poďakovať a dúfame, že nás navštívi aj o rok.

    • Majstrovstvá Slovenska žiačok v šachu 2019
     9. 12. 2019

     Rozbaľovanie mikulášskych balíkov naše dve reprezentantky Adriana Straková a Dominika Lázárová vymenili 05.12.2019 za boje o Majsterku Slovenska v šachu v Topoľčanoch.

     Jedna FIDE majsterka, päť kandidátok na majsterku...    ...to je len zlomok z 31 kvalitných hráčok, ktoré sa tohto turnaja zúčastnili.

     Napriek tomu naše dievčatá odchádzali z turnaja s dobrým pocitom a s novými hráčskymi skúsenosťami.

     Dominika napokon uhrala zo siedmich 2,5 boda a obsadila 27.priečku.

     Trojbodová Aďa obsadila 21.priečku.

     Obom dievčatám blahoželáme.

    • Zdravo aj na Mikuáša!
     6. 12. 2019

     Aj keď je dnes Mikuláša, žiaci 2.C triedy si na hodine prvouky pripomenuli, aké je dôležité zdravo sa stravovať, aby sa ich kosti a svaly správne vyvíjali. V každodennom balíčku by práve ZELENINA a OVOCIE nemali chýbať!

    • POZOR!!!!
     6. 12. 2019

     POZOR!!!

     Na našej škole je nahlásený zvýšený počet Mikulášov, ktorí rozdávajú úsmevy, dobrú náladu a mikulášske balíčky. ĎAKUJEME!

    • Mikulášsky jumping
     6. 12. 2019

     Do galérie Mikulášsky jumping boli pridané fotografie.

     Mikulášsky jumping.

     Aj keď nám zimička poriadne vyštípala líčka napriek tomu sme si vychutnali chutný koláčik v cukrárni, výbornú pizzu z pizzerie a atmosféru vianočných trhov kde nás zohriala vôňa práve upečeného škoricového trdelníka na ktorom sme si pochutnali. Cestou sme si túto vianočnú atmosféru spríjemnili vianočnými pesničkami.

 • Novinky

  • Kontakty

   • Základná škola, Zlatá 2, Rožňava
   • zszlata2@gmail.com
   • Zlatá 2, 048 01 Rožňava E-mail: zszlata2@gmail.com 04801 Rožňava Slovakia
   • riaditeľ: +421 58 734 28 64
   • Sekretariát: +421 58 788 30 00
   • Jedáleň: +421 58 734 35 94
   • Jedáleň (mobil): 0907 947 622
   • IČO: 35543639
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje