• A je to tu!
     6. 9. 2021

     PRVÝ deň v škole. PRVÝ vstup do triedy. PRVÝ pohľad na tabuľu. PRVÝ šlabikár. Všetko PRVÉ, nové a krásne. Tak nech každý deň je taký krásny ako ten PRVÝ.

    • Augustová Letná škola na hvezdárni
     23. 8. 2021

     Zážitkové učenie v rámci augustovej letnej školy pokračovalo aj na HVEZDÁRNI v ROŽŇAVE. Žiaci sa pútavou formou oboznamovali s tajomným vesmírom a astronómiou. Touto zaujímavou témou sa zaoberali žiaci aj v škole v rozličných kreatívnych činnostiach. Zhotovovali si slnečné hodiny, vyrábali kozmonautov, raketoplány, či maľovali slnečnú sústavu.

    • Letná škola v GOSke
     19. 8. 2021

     Ďalšie dni sa žiaci zamerali na regionálnu výchovu. V škole si urobili kvíz o našom regióne Gemer, zhotovovali erb nášho mesta a navštívili Gemerské osvetové stredisko v Rožňave. Opäť ich čakali tvorivé dielne. V jednej z dielní si žiaci vyrobili dekoratívne kvety z drôtikov a papierov, ktoré namáčali do vosku, aby boli trvácne. Vyskúšali si aj prácu s hlinou a vymodelovali z nej ježkov. Ježkovia ešte čakajú na vypálenie v peci a potom spolu s voskovými kytičkami poputujú domov ako pamiatka na letnú školu.

    • EKOaktivity v letnej škole
     18. 8. 2021

     Do letnej školy nastúpili nielen žiaci 1. stupňa, ale aj žiaci z 2. stupňa. Ich prvý deň bol zameraný na environmentálnu výchovu, ktorá je v súčasnej dobe obzvlášť aktuálna. Žiakov čakali rozličné ekoaktivity, ktoré si pre nich pripravila pani Balážová zo Správy NP Slovenský kras v Brzotíne. Učivo biológie si rozšírili napríklad spoznávaním zvierat našich lesov podľa stôp, k čomu si vyrobili aj "Knihu stôp". Hrali "Lesné BINGO", kde spoznávali zvieratá podľa zvukov. Skladali MEGA PUZZLE, spoznávali skutočné hniezda a rôzne vajíčka našich vtákov. Poobedie bolo zamerané na finančnú gramotnosť. Žiaci vytvárali projekty na tému "Moje vreckové" a "Párty, rozlúčka s letom". Učili sa ako s peniazmi správne naložiť.

    • Augustová letná škola odštartovala!
     18. 8. 2021

     ZŠ ZLATÁ 2 tento týždeň opäť otvorila svoje brány pre AUGUSTOVÚ LETNÚ ŠKOLU. Prvý deň navštívili dve skupiny s najmladšími žiakmi Banícke múzeum v Rožňave. Absolvovali prehliadku celého múzea, kde videli napríklad parný valec, auto Škodu Sentinel a na vlastné oči mohli vidieť ako fungoval kladkostroj, v ktorom sa dávno prenášali kamene z baní. Prehliadka pokračovala do "banského podzemia", aby žiaci zažili aj atmosféru skutočnej bane. Vyskúšali si jazdu v banskom výťahu a nemohla chýbať ani jazda vychýreným banským vláčikom. Vedomosti z prírodovedy si upevnili v prírodovednej expozícii. Novinkou bola možnosť vypočuť si zvuky jednotlivých zvierat. Prehliadkou múzea sa návšteva neskončila, na deti čakali zážitkové aktivity v podobe ryžovania zlata, hľadania fosílií v piesku, ťažba nerastov, či práca s banským náčiním. Žiaci si na vlastnej koži vyskúšali namáhavú prácu baníkov a odchádzali z múzea s bohatými zážitkami. Po návšteve múzea v škole nezaháľali a pustili sa do ďalšej tvorivej práce so zameraním na environmentálnu výchovu.

    • Letná škola na Zlatej s DO Fénix Rožňava
     11. 8. 2021

     Letnú školu sme úspešne ukončili dňa 30.7.2021. Organizovala sa v spolupráci s Do Fénix Rožňava. Absolvovali sme množstvo zaujímavých vyučovacích hodín a poobede sme sa venovali voľno časovým aktivitám. Spomeniem niekoľko: návšteva Banícke múzea v Rožňave, Minifarmy  Wattani v Rudnej, Vzdelávacieho centra Včielka v Nadabulej. Vyrábali sme zmrzlinu z peny na holenie, lapače snov,  sprejovali tričká, upiekli sme si dobroty v školskej kuchynke, absolvovali zážitkové vyučovanie v areáli Gombaseckej jaskyne a telu sme dali zabrať v piatok počas športových hier a spúšťaniu sa na lanovej dráhe. Činností bolo veľmi veľa , podrobnejšie dokumentáciu  nájdete vo fotogalérii :facebook.com/fenixroznava. O rok sa tešíme opäť!!!

    • Čertovsky dobrý letný tábor 2021
     23. 7. 2021

     Všetci sme s veľkým napätím čakali či nám tento rok opäť dovolia otvoriť ten najlepší tábor na svete – Čertovsky dobrý tábor, ktorý pre nás s veľkou láskou a všetkou zodpovednosťou už 10 rokov organizuje pani vychovávateľka Evka Cihajová, vedúca klubu Amavet v spolupráci so Základnou školou Zlatá 2. Podarilo sa a deti s veľkým nadšením za dobrodružstvom a radosťou nastúpili už v tradičnom termíne v druhý júlový týždeň. Prežili sme nádherný týždeň plný smiechu, radosti, nových priateľstiev, spoznávania nových miest a zábavy... Prvý deň nás privítali brány Aquacity v Poprade, kde sme si naplno užili príjemnú vodu, rôzne vodné atrakcie i relax v príjemných bublinkách. Unavení, ale spokojní a dosýta vyšantení sme sa v podvečer vrátili domov. Druhý deň sme objavovali čaro a krásu podzemia v Jasovskej jaskyni. Privítali nás nádherné siene plné brčiek, stalagnitov, stalagnátov, ale aj pozostatky keramiky z dávnych dôb, či kosti medveďa. Po príjemnom schladení v jaskyni sme navštívili kino, v ktorom sme si pozreli nádherných príbeh morského chlapca menom Luca. Príbeh plný dobrodružstva a priateľstva sa nám veľmi páčil. V stredu v objatí slnečných lúčov, plný nadšenia sme odišli za schladením a vodným dobrodružstvom na Zelenú vodu na Kurinci. Prežili sme nádherný slnečný deň, vo vode, ktorá príjemne schladila a dopriala maximálne množstvo zábavy na rôznych atrakciách. Štvrtok sme sa. Detskou železničkou Katka odviezli do rekreačného strediska Alpinka, kde nás čakali dobrodružstvá a tajomstvá indiánov v tábore Manitu. Dostatočné vyšantení, pomaľovaní a s indiánskymi čelenkami sme sa po dobrom obede vrátili domov. Posledný deň sme cestovali opäť za vodnými radovánkami na Zelenú vodu na Kurinec. Užili sme si krásne dopoludnie. Po dobrom obede a so zmrzlinou v ruke , sme sa chceli vrátiť k vodným radovánkam, žiaľ počasie sa nám trošku pokazilo a tak sme sa museli pobaliť a odísť, no našu náladu nám to vôbec nepokazilo. Tábor sme ukončili krásnym vyhodnotením- odovzdaním pochvaly a krásnym darčekom kľúčenkou s logom nášho klubu Amavet. Počas tábora sme nezabudli ani na našich oslávencov, ktorým sme zablahoželali a dali im aj sladkú maškrtu. Celý týždeň bol jedno obrovské úžasné dobrodružstvo, ktoré sme tvorili všetci spoločne svojou dobrou náladou, smiechom, rešpektovaním jeden druhého a výborného správania. Všetkým, vám patrí obrovské ďakujem za nádherný týždeň, boli ste skvelí, úžasní, najlepší... Tak o rok zase spolu za ďalším dobrodružstvom...

    • Koniec školského roka 2020/2021
     2. 7. 2021

     V stredu 30.6.2021 nastal deň, na ktorý netrpezlivo čakali všetci žiaci. Deň, kedy boli hodnotení za námahu, ktorú vynakladali, či už počas dištančného, alebo prezenčného vyučovania. Ukončenie šk. roka 2020/2021 sa začalo spoločne na nádvorí ZŠ, kde pán riaditeľ Mgr. Richard Szöllös vyhodnotil uplynulý školský rok a spolu s pani zástupkyňami popriali všetkým žiakom i učiteľom krásne prázdniny, aby načerpali veľa síl a užili si voľných dní. Potom sa žiaci odobrali do tried, kde triedni učitelia zhodnotili ich prácu a odovzdali vysvedčenia.

    • Sladká odmena
     6. 7. 2021

     Posledný deň v škole sa veľakrát považuje za šťastný, veselý, ale aj smutný deň, nakoľko nejaká tá slzička vyhrkne z očka nejedného školáka. Aj tí naši Céčkari neboli výnimkou. No my sme si tento špeciálny deň obzvláštnili a osladili vynikajúcou tortou. S plnými bruškami a výbornými výsledkami v rukách sa žiaci vybrali na vytúžené prázdniny. A čo na záver? Azda len krásne prázdniny, veľa vody a dobitie pozitívnej energie na ďalšie školské obdobie

    • Workshop SADovo
     2. 7. 2021

     Žiaci 5.B triedy aj s pani učiteľkou Labanczovou absolvovali tento týždeň ďalší blok aktivít projektu SADovo, do ktorého bola v tomto školskom roku zapojená len desiatka škôl z celého Slovenska.  Tentoraz  šlo o celodenný workshop pod vedením Aďky a Drahoša z organizácie  Živica, počas ktorého mapovali dreviny v školskom areáli, zahrali si pantomímu, objavovali staré odrody jabloní a hrušiek podľa kľúča na určovanie a plánovali výsadbu ovocného sadu, ktorý bude prínosom aj pre nasledujúce generácie.

    • Záver školského roka 2020/2021
     29. 6. 2021

     Vážení rodičia, milí žiaci.

     Slávnostné ukončenie školského roka sa uskutoční 30.6.2021 o 8:30 na školskom dvore. Následne žiaci s triednymi učiteľmi prejdú do tried, kde si prevezmú vysvedčenia.

     Vzhľadom na aktuálnu situáciu Vás žiadame, aby ste do budovy nevstupovali. Ak je nevyhnutné stretnúť sa s niektorým pedagógom, urobte to, prosím, v exteriéri.

     Ďakujeme za pochopenie a veríme, že sa v septembri všetci zdraví stretneme.

     Prajeme krásne slnečné leto a množstvo letných zážitkov.

     Richard Szöllös a všetci dospeláci zo Zlatej 2.

    • Školský výlet - 3.C s 5.C
     30. 6. 2021

     Takto išla na výlet 3.C s 5.C. Vyšlo nám super počasie, teplo bolo od rána tak akurát a preto sme o 8:00 mohli nastúpiť pred školu a vyraziť na rožňavskú kalváriu. Už cestou cez park sme videli cieľ nášho výletu, medzi stromami bolo vidieť Tri vrchy a maličkú kaplnku v diaľke. Vtedy to vyzeralo nedosiahnuteľne a ďaleko. No po necelej hodine kráčania sme sa dostali ku hvezdárni a potom to bolo už len pár metrov k prvému zastaveniu (kaplnke) kalvárie. Tam na nás čakala p. Balážová zo správy národného parku Slovenský kras, ktorá sa profesijne zameriava na tzv. enviromentálnu výchovu. Rozdelila nás do 3 skupín a každej skupine zadala špeciálne úlohy. Po ceste hore sme museli nájsť liečivé stromy, rastliny, spoznať stopy medveďa aj rysa či postaviť hniezdo pre vlhu hájovú. Všetko sme poctivo splnili a nakoniec sme dostali úlohu nájsť v lese poklad. Nastali také šprinty, aké tento les ešte nezažil. Nakoniec každá skupina objavila svoj poklad. Dali sme si krátky piknik a potom sme sa na chvíľu rozdelili. Časť tried, ktorá chcela oddychovať, zostala pri kaplnke a druhá časť s učiteľom na vrchol kopca nad kalváriou. Krátky, ale náročný výstup sa nám odmenil krásnym výhľadom na Rákoš. Potom sme zbehli naspäť a s oboma triedami sme sa pomaly vrátili do školy. Na tomto výlete sme sa naučili, že často to najkrajšie je veľmi blízko pri nás, hneď za rohom. Stačí otvoriť oči a zažiť výlet s ľuďmi, ktorých máte radi. Potom je každý výlet krásnym dobrodružtvom.

    • ZOO Košice
     30. 6. 2021

     Záver školského roka si žiaci 1.B a 1.C užili na celodennom výlete v košickej ZOO. Počasie nám prialo, bolo krásne slnečno a chládok sme si užili v DINOPARKU. Pamiatkou na tento školský výlet budú nie len krásne zážitky alebo aj malé suveníry.

    • „Guláš párty“ v 2.C
     29. 6. 2021

     Pri príležitosti Dňa otcov, ale aj ukončenia školského roka sme sa rozhodli zorganizovať jedno krásne podujatie spolu s deťmi a rodičmi ako jedna veľká rodinka. Všetkým zúčastneným patrí obrovské ĎAKUJEME za podporu a prípravu dňa. Celé podujatie sa uskutočnilo na ihrisku v Rakovnici za čo sa chceme poďakovať pani starostke Ing. Radoslave Uhrinovej . Pozrite si fotky a uvidíte ako sme sa mali....

    • Prázdninové slniečka v ŠKD 2.C
     29. 6. 2021

     Posledné naše výtvory v tomto školskom roku sú veselé prázdninové slniečka. Všetkým našim kamarátom prajeme slnečné leto a posielame recept na KRÁSNE PRÁZDNINY

     SUROVINY:
     voda, teplo, slnko, vetrík, kvety, stromy, dobrí kamaráti, buchty od babičky

     POSTUP :
     Sadnite si k vodičke pri lúke s kvietkami neďaleko stromov. Započúvajte sa do spevu vtáčikov. Pozdravte jemným mávnutím vetrík a žmurknite na slniečko. Obklopte sa dobrými kamarátmi a babičkinými voňavými buchtami. Všetko posypte smiechom a dobrou náladou. Prísady môžete ľubovoľne obmieňať počas celých prázdnin. V septembri sa porozprávame ako vám chutilo.

    • 6.C a 7.C na školskom výlete
     29. 6. 2021

     Na piatkovom záverečnom výlete nám nič nechýbalo! Šiestaci aj siedmaci z „Céčkovej“ rady sme si svorne užívali pocit voľnosti a blížiacich sa prázdnin, výborné počasie s príjemným osviežujúcim vánkom, dokonca aj „pokoj v duši“ pri zvieracích klietkach. Slovom bolo nám ako v raji...v tom našom Slovenskom.

 • Novinky

  • Kontakty

   • Základná škola, Zlatá 2, Rožňava
   • zszlata2@gmail.com
   • Zlatá 2, 048 01 Rožňava E-mail: zszlata2@gmail.com 04801 Rožňava Slovakia
   • riaditeľ: +421 58 734 28 64
   • Sekretariát: +421 58 788 30 00
   • Jedáleň: +421 58 734 35 94
   • Jedáleň (mobil): 0907 947 622
   • IČO: 35543639
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje