• 2.C a 3.C v GALÉRII
          30. 3. 2022

Žiaci 2.C a 3.C triedy navštívili 28. marca GALÉRIU v našom meste spojenú s VEĽKONOČNÝMI TVORIVÝMI DIELŇAMI. Vyrobili si krásny zápich zajačika s kraslicou a prezreli si práve prebiehajúcu výstavu.

• Sladké prekvapenie na Deň učiteľov
          29. 3. 2022

Deň učiteľov sme oslávili tak, ako sa patrí. Veľké ĎAKUJEME patrí práve našim žiakom, ktorí si na učiteľov spomenuli. Či už vo forme kvietku, čokolády alebo príhovoru v školskom rozhlase. Každého nášho učiteľa a učiteľku veľmi potešil aj špeciálny čokoládový darček, ktorý pripravila Rodičovská rada pri ZŠ Zlatá 2. Ďakujeme!

• DEŇ VODY v ŠKD
          24. 3. 2022

Voda, to je kamarát, preto ju má každý rád. Kvapká, kvapká len sa leje kvapôčka sa na nás smeje. Pošteklí nás na líčka, naša vzácna vodička. Aj keď padá z neba chrániť nám ju treba. Deň Vody našej vzácnej tekutiny sme si pripomenuli aj my v oddeleniach ŠKD a to rôznymi aktivitami, ktoré sa deťom veľmi páčili. Pozrite si fotky z našej činnosti a uvidíte ako sa nám darilo.

• 2.C a FILTRÁCIA
          23. 3. 2022

Aj žiaci 2.C triedy si 22. marca pripomenuli SVETOVÝ DEŇ VODY a to hneď niekoľkými aktivitami. Najprv sa vybrali k brehu rieky Slaná, aby pozorovali jej tok. Voda rieky však bola sfarbená neprirodzene dočervena. Vysvetlili si prečo je rieka znečistená a čo to znamená pre životné prostredie. V škole si pomocou prezentácie ukázali ako sa čistí odpadová voda a čo je to FILTRÁCIA. Urobili si aj pokus, aby zistili, či sa filtrovaním môže znečistená voda vyčistiť. Pozrite sa sami, ako sa im darilo! Veríme, že žiaci si budú odteraz čistú vodu vážiť ešte viac!

• Jar už prichádza
          21. 3. 2022

Prichádza jarné obdobie a spolu sním ožíva aj naša trieda 2.A. Žiaci si v rámci ŠKD tvorili, vyrábali jarné kvety, motýliky, či papierové lienky. Pozrite sa na krásne práce, ktoré sa im podarilo zhotoviť.

• Čitatelia z 1.A
          17. 3. 2022

Pomalinky, pomaličky, začali sme čítať prvé knižky. Čitateľmi sme sa stali, keď nás v knižnici pasovali. Preukaz sme dostali a aj sľub sme zložili. Veľmi sme sa radovali, že s knižkou z knižnice sme odchádzali.

• Marec mesiac knihy v 1.A
          17. 3. 2022

Kniha je náš dobrý priateľ, poteší nás, pobaví, hoc je malá , hoc je tenká, radosť veľkú nám spraví. Preto deti pozor dajte, listy z knihy netrhajte. Knihy v úcte všetci máme, vždy na miesto odkladáme.

Aj my v 1.A sme si v ŠKD v rámci TVOV pripomenuli MAREC MESIAC KNIHY. Aj keď ešte nepoznáme všetky písmenká, ale podarilo sa nám prečítať si zopár riadkov z našich obľúbených rozprávkových kníh. Vyrobili sme si aj záložku a postavičku s knihou v ruke. Znázornili sme samých seba pri čítaní knižky.

• Bociany v 3.C
          17. 3. 2022

Príchod jari ohlasujú v niektorých regiónoch okrem snežienok aj bociany. Žiaci 3.C strávili prijemné popoludnie tvorbou bocianov z netradičných materiálov.

• Marec - mesiac knihy v 2.B
          16. 3. 2022

Marec sa ako mesiac knihy oslavuje už dlhé desiatky rokov. Kniha nám stále ponúka veľmi veľa. Každý si môže niečo vybrať. Môžeme riešiť tajuplné záhady alebo môžeme radšej letieť do vesmíru a celý ho preskúmať. Výber je takmer neobmedzený. Kniha tak poskytuje úžasný spôsob ako sa odreagovať od každodenného stresu a napätia. Aj deti 2.B triedy si tento sviatok pripomenuli krásnou prácou.

• Farebné záložky
          14. 3. 2022

Naši štvrtáci čítajú veľmi radi a aby sa im čítalo ešte lepšie vyrobili si krásne záložky podľa vlastných predstav a podľa toho čo ich vystihuje. Takto sme si pripomenuli čím je MAREC výnimočný.