• Karnevalový bál v ŠKD na ZŠ Zlatá: megagaléria fotiek

     17. 2. 2022

     Od Fašiangov do fašiangov,
     do veľkého piatku,
     daj sa dievča pomaľovať,
     budeš mať pamiatku.


     Za oknami smiech a tanec, fašiangový harmatanec. Berte masky, je tu bál, fašiangový karneval. K Fašiangom tradične patrí aj karneval, ktorý sme si tento rok organizovali po oddeleniach ŠKD. Deti sa predstavili v krásnych maskách. Zastúpenie mali: princezné, šašovia, čarodejnice a čarodejníci, lienky, čerti a ďalšie rozprávkové bytosti ale aj postavičky z každodenného života. Deti tancovali, súťažili a šantili.
     Pozrieť sa na nás prišiel aj Zlatko – maskot našej školy. V každom oddelení bolo cítiť príjemnú atmosféru a výbornú náladu. Občerstvili sme sa dobrotami, ktoré nám pripravili maminky. Patrí im za to veľké Ďakujeme. Rozžiarené detské očká sú tou najkrajšou odmenou za to čo pre nich robíme.

    • Valentín v 1.A

     15. 2. 2022

     Február je mesiac lásky, hovorí to predsa každý. Valentínsky deň sme mali, hrali sa a počítali a aj darček v ŠKD si vyrábali. Písali sme nové slová, čo ťa s Valentínom spoja. Učili sa trošku inak, hráva forma nesmie chýbať. Kamarátstvo v tento deň, posilnil náš spoločný cieľ. A to mať sa s každým veľmi rád, nie len na 14. februáár.

    • Medzinárodný deň darovania knihy

     14. 2. 2022

     Dnešný deň si väčšina ľudí spája so sviatkom sv. Valentína a láskou. Okrem neho je však 14. február aj Medzinárodným dňom darovania kníh. Množstvo knižníc po Slovensku si v tento deň pripravilo pre nových nádejných knihomoľov a knihomoľky milé aktivity. Pripojila sa aj Gemerská knižnica Pavla Dobšinského! Na všetkých čitateľov knižnice čaká výroba Valentínky, ponuka romantickej literatúry či Štastná hodinka so zápisným za polovicu.
     Pozor, máme pre vás aj špeciálnu úlohu! Povedzte svojim kamarátom o tomto špeciálnom dni a požičajte si knihy navzájom. Okrem toho, že si rozšírite slovnú zásobu, zistíte, čo radi čítajú vaši kamaráti a lepšie ich spoznáte. (zdroj: minedu.sk, kniznica-rv.sk)

    • Vyrobili sme si...

     14. 2. 2022

     Žiaci triedy 2.A si v rámci školského klubu detí, vytvorili pekné kŕmidlá pre vtáčiky, ktoré neskôr osadili do korún stromov, alebo zavesili na ich konáre. Pár už ich bolo zavesených spred minulých rokov, teraz pribudli nové. Zároveň sme si počas voľnočasových aktivít vytvorili aj spoločné projekty, pri ktorých nám pomáhala naša pani vychovávateľka. 

    • Zo zimy na karneval

     11. 2. 2022

     Vonku je ešte stále zima,aj naši kamaráti,ktorých sme pozvali na návštevu do našej triedy 3.A by sa radi zohriali. Aby nám bolo všetkým veselšie,vyrobili sme si našich šašov a masky,aby nám zdobili našu triedu na Karneval.

    • Najúspešnejší športovec Mesta Rožňava za rok 2021

     7. 2. 2022

     Dňa 3.2.2022 sa na Rožňavskej radnici udeľovali ocenenia NAJÚSPEŠNEJŠÍ ŠPORTOVEC MESTA ROŽŇAVA ZA ROK 2021. Medzi ocenenými boli aj žiaci našej školy, ktorí sú členmi Judo clubu Rožňava pri TJ Elán a navstevujú aj krúžok džuda na našej škole. Ocenenie ziskali: Anka Mikolajová (6.B) a Erik Vizi (9.C) za vynikajúce výsledky na súťažiach v džude v rámci kraja, Slovenska a na Medzinárodnom turnaji. Srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspešných turnajov v novej sezóne. (Foto: Peter Podolinský)

    • Zimné športy v 4.C

     3. 2. 2022

     Blíži sa štvrtý február, kedy začínajú ZOH preto sme sa v 4.C rozhodli vyzdobiť naše oddelenie obrázkami zimných športov. Budeme držať palce všetkým našim športovcom, aby priniesli domov čo najviac medailí. 

    • Hejného metóda na našej škole

     3. 2. 2022

     Najvyššia koncentrácia matematikárov v širokom okolí je práve dnes na našej škole! Učitelia našej, ale aj iných škôl z regiónu sa za podpory grantového programu Teacher Development Program Slovakia a neziskovej organizácie Indícia poctivo vzdelávajú a spoznávajú tajomstvá tzv. Hejného metódy výučby matematiky. Cieľom tejto metódy je rozvoj osobnosti žiaka s využívaním jeho predchádzajúcich a každodenných skúseností. Učitelia Hejného matematiky podporujú originálne myšlienky a nápady žiakov a povzbudzujú v nich samostatné premýšľanie. To znie zaujímavo, čo poviete?
     Našou lektorkou je pani Ivica Mária Grafová z organizácie Indícia. A prišla k nám za podpory Mesta Rožňava a Regionálneho centra podpory učiteľov v Rožňave. Ďakujeme!  

    • 4. február - Svetový deň boja proti rakovine

     1. 2. 2022

     Medzinárodná únia proti rakovine (UICC) vyhlásila 4. február za Svetový deň boja proti rakovine, ktorý si pripomíname od roku 2002. Cieľom tejto iniciatívy je zvýšiť povedomie o rakovine a o tom, čo môžeme pre svoje zdravie a zdravie svojich rodín urobiť.

     Rakovina má u nás stúpajúcu tendenciu, je jednou z najčastejších príčin invalidizácie a úmrtí. Podľa Národného centra zdravotníckych informácií boli v roku 2019 nádorové ochorenia druhou najčastejšou príčinou úmrtia. Úmrtia mužov na nádory tvorili 27,7 % a úmrtia žien 22,9 %. Od roku 2010 má u nás úmrtnosť na nádory rastúci trend.

    • Možnosti očkovania proti ochoreniu COVID-19

     1. 2. 2022

     Milí rodičia, nakoľko sa situácia s ochorením COVID-19 zhoršuje aj v našom okrese, chceli by sme Vás poprosiť o spoluprácu na zlepšení zaočkovanosti. Vakcinácia je jeden z najúčinnejších nástrojov prevencie ochorenia, ťažkého priebehu, smrti a všetkých ďalších negatívnych dôsledkov. V prípade záujmu o očkovanie sa môžete zaregistrovať na stránke www.korona.gov.sk, alebo môžete osobne prísť do vakcinačnej ambulancie v 6. týždni do Nemocnice sv. Barbory v Rožňave. 

  • Novinky

   • Kontakty

    • Základná škola, Zlatá 2
    • Zlatá 2, 048 01 Rožňava E-mail: zszlata2@gmail.com 04801 Rožňava Slovakia
    • riaditeľ: +421 58 734 28 64
    • Sekretariát: +421 58 788 30 00
    • Jedáleň: +421 58 734 35 94
    • Jedáleň (mobil): 0907 947 622
    • IČO: 35543639
  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje