Základná škola Zlatá 2

    • Majstrovstvá Slovenska v šachu základných škôl 2021
     28. 12. 2021

     Najlepší z najlepších sa v nedeľu 19.12.2021 stretli vo večerných hodinách za šachovnicami v online priestore a bojovali o titul Majstra Slovenska. V kategórii chlapcov sa z 95 najlepších šachistov svojich krajov pekne prezentovali aj naši šachisti. Tomáš Lukáč 78. miesto, Matej Szaszák 49. miesto a v tlačenici medzi najlepšími Lukáš Szaszák 12. miesto.

     Medzi vážnu konkurentku sme mali zaradenú aj v dievčenskej kategórii reprezentantku našej školy Adrianu Strakovú. Zo 74 hráčok sa Aďa umiestnila najprv na neoficiálnom dvanástom mieste, no po anticheatingovej kontrole vyradili jej súperku za porušenie fair play čo ju posunulo na vynikajúce 11. miesto.

     Tým sme krásne uzavreli šachový rok 2021 a prajem všetkým v novom roku 2022 úspešné ťahy a to nie len na šachovniciach.

    • Príprava na tie najkrajšie sviatky v roku v 1.A
     20. 12. 2021

     Tisíce drobných hviezdičiek žiari na konári, do uzla vianočných pesničiek vplieta sa tisíc prianí. Dajme si pod stromček úsmev, čo slzy stiera a rany hojí, kus dobrej vôle, súcitu, veď to všetko tak málo stojí. Pomaly ,ale isto prichádzajú tie najkrajšie sviatky v roku Vianoce. Aj my v 1.A sme sa na nich pripravovali, aby sme potešili našich milovaných rodičov. Fotografie svedčia o tom , ako sa nám darilo.

     Na Vianoce pokoj v duši, šťastie, ktoré nič nezruší. V novom roku veľa sily, by ste zdraví dlho žili to Vám prajú deti z 1.A triedy spolu s pani učiteľkou Zuzkou a pani vychovávateľkou Evkou.

    • Projekt SadOVO končí?! Tak to ani náhodou!
     16. 12. 2021

     Zdá sa, že projekt SadOVO je na konci – SadOvo hra odohraná, workshop  zrealizovaný, exkurzie absolvované, mapovanie ovocných stromov a výstava plodov na školskej chodbe úspešne uskutočnené, jablčné ruže upečené a jabĺčka nasušené, stromčeky vysadené...
     Koniec? Omyl! Pretože skutočný koniec je v nedohľadne. Čaká nás jarný rez, tvorba ucholačníkov, zalievanie, ošetrovanie a v neposlednom rade aj zber a spracovanie plodov! O všetkom  vás budeme postupne informovať  a dúfame, že našim stromčekom sa u nás bude páčiť!

    • Oneskorený MIKULÁŠ v 1.A
     14. 12. 2021

     Mikuláš je dedko starý, vie on robiť veľké čary. Nadelí nám radosti, čižmu plnú sladkostí.....Aj napriek tomu, že sme boli minulý týždeň na Mikuláša v karanténe, nás našiel a obdaril balíčkom za našu snahu , vytrvalosť a šikovnosť počas dní strávených v škole. Aj my sme si pre neho pripravili prekvapenie. Ďakujeme ti Mikuláš a tešíme sa na budúci rok.

    • Majstrovstvá Košického kraja v online šachu.
     13. 12. 2021

     Tradičné mená, tradičné super výkony. 07.12.2021 sa po vyčerpávajúcom dištančnom vyučovaní odohrali v čase od 17.00 do 19.20 Majstrovstvá Košického kraja v šachu.

     Naša škola, no i súperi už dobre poznajú mená našich štyroch šachistov, ktorí opäť excelovali. 41 kvalitných šachistov sa stretlo v online priestore a bojovali o čo najlepšie umiestnenie a postup na MSR. S minimálnou stratou na celkového víťaza skončil najlepšie zo ZŠ Zlatá Lukáš Szaszák na 2.mieste.

     Vyrovnané súboje zvádzala aj Adriana Straková, ktorá v tesnom závese obsadila super štvrtú priečku.

     Na MSR je ďalším postupujúcim Matej Szaszák, ktorý skončil na 9.mieste.

     Pomocné bodovanie rozhodlo o konečnom trinástom mieste pre Tomáša Lukáča, ktorý sa tiež prebojoval ma MSR.

     Blahoželáme!

    • NAŠU ŠKOLU NAVŠTÍVIL MIKULÁŠ
     7. 12. 2021

     Náš maskot Zlatko privítal dňa 6. decembra 2021 na našej škole Mikuláša aj s plným vrecom sladkostí. Žiaci ho s nadšením privítali a každá trieda ho potešila básničkou, či pesničkou. Mikuláš žiakov odmenil balíčkom sladkostí, na ktorých si deťúrence pochutnali. Prežili sme radostný deň a sľúbili sme mu, že budeme poslúchať a o rok ho čakáme zas. Ďakujeme Mikuláš!

    • Matematický úspech
     2. 12. 2021

     Žiak VI.C triedy, Tomáš Kováč sa zúčastnil na online matematickej súťaži Máš problém?!. Súťaž organizovalo Združenie STROM za podpory Prírodovedeckej fakulty UPJŠ, Košice. Tomáš riešil problémy - náročné matematické úlohy a umiestnil sa na výbornom 2. mieste!

     Blahoželáme Tomášovi a prajeme mu ďalšie úspechy!

    • Pre babičku a deduška
     2. 12. 2021

     Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok? Správne, VEĽA!!! Dôkazom sú aj tieto naše zo ZŠ Zlatá 2, ktoré naši dobrovoľníci naplnili potešením vo forme čajíkov, krížoviek, sladkostí a všeličoho. Balíčky pripravené s láskou poputujú ku seniorom a dúfame, že ich potešia počas najkrajších sviatkov v roku. Ďakujeme všetkým zapojeným a pani Očenašovej, ktorá balíčky doručí na správne miesta.

    • 2.C písala Ježiškovi
     2. 12. 2021

     Na hodine etickej výchovy písali deti veľmi dôležitý list. AKÝ? Písali predsa Ježiškovi. To ale nebolo všetko. Aby list dorazil na správne miesto bolo treba ešte niečo urobiť. V ŠKD tento veľmi dôležitý list vložili do obálky, napísali adresu, nalepili známku a šup, vybrali sa s listom pre Ježiška na poštu. List pre Ježiška úspešne odoslaný.

  • Novinky

   • Kontakty

    • Základná škola, Zlatá 2, Rožňava
    • Zlatá 2, 048 01 Rožňava E-mail: zszlata2@gmail.com 04801 Rožňava Slovakia
    • riaditeľ: +421 58 734 28 64
    • Sekretariát: +421 58 788 30 00
    • Jedáleň: +421 58 734 35 94
    • Jedáleň (mobil): 0907 947 622
    • IČO: 35543639
  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje