• OZNÁMENIE PRE ŽIAKOV 9. ROČNÍKA
          25. 1. 2021

Keďže sa blíži podávanie prihlášok na stredné školy, kam sa robia talentové prijímacie skúšky (bilingválne odbory, športové a umelecké školy ), žiadame Vás, aby ste do piatku 29.1. definitívne oznámili rozhodnutie, kam si chcete podať prihlášku. Potrebné je uviesť názov školy a odbor. Momentálne sa to týka len tých odborov, na ktorých sa prijíma na základe talentových príjimacích skúšok. Na bilingválne školy sa môžu prihlásiť aj žiaci z ôsmeho ročníka. Výber školy oznámte prostredníctvom EduPage výchovnej poradkyni p. učiteľke Kyklošovej.

Ďakujeme!

• Olympiáda z anglického jazyka
          20. 1. 2021

I počas dištančného vzdelávania sa uskutočnila olympiáda z anglického jazyka – okresné kolo.  Našu školu tento „online“ školský rok reprezentovali v kategórii 1A (4.-7.roč.) Tomáš Lukáč zo VII.A, ktorý sa umiestnil na krásnom 2.mieste. V kategórii 1B (8.-9.roč.) súťažil Adam Kračún z VIII.C, ktorý obsadil 5.miesto.

Chlapcom srdečne gratulujeme!

• Krásy našej vlasti
          20. 1. 2021

Štvrtáci pracovali aj na projekte "Národné parky Slovenska". Slovensko je plné zaujímavých miest, chránených území, jaskýň... Máme nádhernú krajinu, ktorú si teraz v tomto ťažkom období skúsme viacej vážiť a využiť pre svoje zdravie.

• OZNÁMENIE
          8. 1. 2021

MESTO ROŽŇAVA

oznamuje

zákonným zástupcom detí, že základné školy, v ktorých sa mimoriadne prerušuje školské vyučovanie zabezpečia pre žiakov dištančné vzdelávanie a podľa potreby aj celodennú činnosť v školských kluboch detí pre deti zákonných zástupcov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a pre deti zákonných zástupcov, ktorým povaha práce neumožňuje vykonávať ju z domácnosti.

Celé znenie si môžete prečítať tu: OZNÁMENIE

• Učíme online
          8. 1. 2021

Vážení rodičia, milí žiaci!

Keďže žiaci od pondelka 11.1.2021 pokračujú v online vyučovaní pomocou programu Microsoft TEAMS, pripravili sme si pre vás jednoduchý návod ako sa prihlásiť na online vyučovaciu hodinu. Ak by ste mali problém s prihlásením na Edupage, prípadne do Microsoft Teams, kontaktujte správcu na tel. čísle 0944 050 440 (pracovné dni od 7:00 - 15:00).

Prihlásenie sa na online vyučovaciu hodinu

• Návrat do škôl.
          5. 1. 2021

Vážení rodičia.

Napriek tomu, že sme sa už všetci veľmi tešili do školy, epidemiologická situácia to žiaľ nedovolí. Po včerajšom zasadnutí konzília odborníkov nám MŠVVaŠ pripravilo novú schému návratu do škôl v roku 2021(schému si môžete pozrieť vyššie alebo TU.

Čo to ale znamená pre nás všetkých?

1. Žiaci prvého stupňa budú od 11.1.2021 vzdelávaní dištančne (bližšie informácie dostanete od triednych učiteľov prostredníctvom aplikácie EDUPAGE.

2. Žiaci prvého stupňa by mali nastúpiť na prezenčný spôsob výučby 18.1.2021 po pretestovaní rodičov a zamestnacov školy.

3. Žiaci druhého stupňa budú od 11.1.2021 pokračovať v dištančnom vzdelávaní až do ukončenia lockdownu - 24.1.2021.

4. Žiaci druhého stupňa by mali nastúpiť na prezenčný spôsob výučby 25.1.2021 po pretestovaní žiakov, rodičov a zamestnacov školy.

Niektoré kroky sú v štádiu plánovania a budú závisieť od vývoja epidemiologickej situácie. Preto Vás žiadame, aby ste pravidelne kontrolovali naše webové sídlo a Vaše kontá v aplikácii EDUPAGE (odporúčame všetkým vytvoriť si aj rodičovské konto - TU NÁJDETE NÁVOD)

Celý materiál si môžete pozrieť tu: https://www.minedu.sk/minister-skolstva-b-groehling-mame-plan-na-navrat-deti-do-skol-ten-vsak-zavisi-od-aktualnej-situacie/

Verím, že to spoločnými silami zvládneme a na záver by som Vám chcel v mene všetkých mojich kolegov zaželať do roku 2021 veľa zdravia a pohody.

Richard Szöllös, riaditeľ školy

• Majstrovstvá Slovenska v online šachu
          4. 1. 2021

MSR v online šachu 12.12.2020

Tento krásny dátum zdobili ešte krajšie boje o majstra Slovenska v šachu.

Po niekoľkodňovej "cheatingovej" kontrole sme sa konečne dozvedeli výsledky.

V bojoch medzi stredoškolákmi nesklamal aktuálny majster sveta Viktor Gažik, no nás viac zaujímala kategória základných škôl.

V kategórii žiačok obsadila z 80 zúčastnených Adriana Straková 32. miesto.

V kategórii žiakov sme mali tri želiezka v ohni.

Z celkového počtu 95 obsadil Tomáš Lukáč 73 priečku. Mimoriadne dobrý výsledok uhral Matej Szaszák. Z nasadeného 78 miesta obsadil nádhernú 31 priečku.

Najlepšie sa z našich reprezentantov umiestnil Lukáš Szaszák.

Z nasadeného 49 miesta obsadil výbornú 25. priečku. Boje to však boli mimoriadne vyrovnané a napínavé a ani najväčší favoriti to nemali na ružiach ustlané.

Všetkým blahoželám.