• Prihlášky na stredné školy.
     31. 3. 2020

     Vážení rodičia.

     Vzhľadom na súčasnú situáciu si určite robíte starosti o prihlasovanie Vašich detí na stredné školy, príp. osemročné gymnáziá. Ministerstvo školstva stanovilo termín na podanie prihlášok do 15.5.2020. Máme ešte kopec času, napriek tomu by sme už chceli kompletizovať zásielky na jednotlivé stredné školy. Prihlášky posiela základná škola, preto ich potrebujeme od Vás prijať naspäť. Pokiaľ ste ich nestihli dať potvrdiť pediatrom pred prerušením prevádzky škôl, žiaden problém. Momentálne to nie je potrebné a stredné školy akceptujú prihlášky aj bez tohto potvrdenia.

     V piatok 3.4.2020 od 8:00 do 12:00 Vám bude k dispozícii výchovná poradkyňa p. uč. Kyklošová, ktorá bude prihlášky zbierať, kontrolovať a zároveň Vám odovzdá zápisný list so všetkými informáciami o ďalšom postupe, čo potvrdíte svojim podpisom.

     Budeme striktne dodržiavať všetky bezpečnostné pokyny, ktoré sú v súčasnosti platné: do priestorov školy môžete vstúpiť len s ochranným rúškom, vlastné pero je vítané. My zabezpečíme dezinfekciu rúk pri vstupe do budovy.

     V prípade, že Vám tento termín nevyhovuje oznámte nám to, prosím, telefonicky: 0904209999 alebo e-mailom: zszlata2@gmail.com.

     Ďakujeme za spoluprácu

    • Najnovšie informácie koronavírus!!!
     24. 3. 2020

     Vyučovanie na školách bude prerušené až do odvolania. Rozhodol o tom Úrad verejného zdravotníctva SR reagujúc na opatrenia týkajúce sa zabránenia šíreniu nového koronavírusu.
          Pre školský rok 2019/2020 sa ruší aj Testovanie-9, teda monitor, ktorý píšu žiaci deviateho ročníka a žiaci štvrtého ročníka osemročných gymnázií.
         
          Prihlášky na stredné školy je možné podať do 15. mája a k prihláške sa nebude vyžadovať potvrdenie od lekára. Prijímacie pohovory na stredné školy sa uskutočnia najneskôr do 30. júna.

     Posúvajú sa aj termíny zápisov do základných škôl. Tie by sa mali uskutočniť v druhej polovici apríla, od 15. do 30. apríla, ale bez osobnej prítomnosti detí. 


           Vyučovacie programy na Dvojke sa predĺžia zo súčasných 45 minút na 100 minút s dôrazom na žiakov so špeciálnymi vzdelávaco-výchovnými potrebami.
          Rovnako predstavil novú platformu na dištančné vzdelávanie – webovskú stránku www.ucimenadialku.sk, kde nájdu učitelia, žiaci, ale aj rodičia materiály na digitálne vzdelávanie a ďalšie dôležité informácie. Stránka bude k dispozícii v najbližších dňoch.
         

    • Pozor!!! Nové, užitočné informácie
     24. 3. 2020

     Vážení rodičia.

     Vzhľadom na súčasnú situáciu pripravujeme pre Vás najaktuálnejšie informácie o ďalšom postupe. Sledujte, prosím, túto stránku prípadne Facebook školy, kde sa dozviete všetko potrebné ohľadom zápisu do prvého ročníka ZŠ, prijímacieho konania na stredné školy, hneď, ako ministerstvo školstva vydá oficiálne stanovisko.

     Prajem Vám pevné zdravie a pevné nervy. Sme v tom spolu a jedine spolu to zvládneme.

     Ďakujem Vám za všetku pomoc a ústretovosť.

    • English week
     16. 3. 2020

     Do galérie English week boli pridané fotografie.

     ENGLISH WEEK

     A opäť ďalší anglický týždeň si užili naši žiaci s britskými lektormi. Zdokonaľovali si svoje komunikačné sebavedomie prostredníctvom rôznych konverzačných tém, aktivít a hier. Znova si tak užili angličtinu netradičnou formou. Žiaľ, počas anglického týždňa nás zastihli krízové opatrenia, kvôli ktorým sa lektori nestihli rozlúčiť a rozdať certifikáty o účasti. Tie im samozrejme vydáme hneď ako to bude možné. Tešíme sa opäť niekedy na budúci rok.

      

    • TESTOVANIE 9 2020
     16. 3. 2020

     Vážení rodičia, milí deviataci.

     Keďže brány našej  našej školy sú v tomto období zatvorené a urobíme všetko, čo je v našich možnostiach, budeme poskytovať náhradnú formu prípravy na TESTOVANIE 9. Jednotliví vyučujúci Vám budú zasielať úlohy, materiály a inštrukcie prostredníctvom aplikácie EDUPAGE a webstránky školy (zszlatarv.edupage.org).

     Žiadame Vás, aby ste k tomu pristupovali zodpovedne a v prípade nejasností kontaktovali vyučujúceho prostredníctvom správy v aplikácii EDUPAGE.

     V prípade, ak by ste nemali prístupové údaje na web stránku, resp. do aplikácie EDUPAGE, napíšte na mail zszlata2@gmail.com, alebo SMS na číslo 0944 050 440, prip. 0904 209 999, kde uveďte meno žiaka, ktorého údaje potrebujete. Prosím, uveďte aj meno rodiča pre kontrolu oprávnenosti požiadavky.

     Prístupové údaje Vám budú zaslané v priebehu pár hodín.

    • POZOR, dôležité!!!
     16. 3. 2020

     Vážení rodičia, milí žiaci.

     Keďže brány našej  našej školy sú v tomto období zatvorené a urobíme všetko, čo je v našich možnostiach, budeme poskytovať náhradnú formu vzdelávania. Jednotliví vyučujúci Vám budú zasielať úlohy, materiály a inštrukcie prostredníctvom aplikácie EDUPAGE a webstránky školy (zszlatarv.edupage.org).

     Žiadame Vás, aby ste k tomu pristupovali zodpovedne a v prípade nejasností kontaktovali vyučujúceho prostredníctvom správy v aplikácii EDUPAGE.

     V prípade, ak by ste nemali prístupové údaje na web stránku, resp. do aplikácie EDUPAGE, napíšte na mail zszlata2@gmail.com, alebo SMS na číslo 0944 050 440, príp. 0904 209 999, kde uveďte meno žiaka, ktorého údaje potrebujete. Prosím, uveďte aj meno rodiča pre kontrolu oprávnenosti požiadavky.

     Prístupové údaje Vám budú zaslané v priebehu pár hodín.

    • Rozhodnute krízového štábu SR a usmernenie ministerky školstva
     12. 3. 2020

     Vážení rodičia.

     Na základe rozhodnutia krízového štábu Slovenskej republiky budú všetky školy a školské zariadenia na území SR od pondelka 16.3.2020 zatvorené po dobu 14 dní.

     Zároveň Vás žiadame, aby ste sa vyhýbali miestam s vyššou koncentráciou ľudí a k tomu viedli aj Vaše deti. Nie sú to prázdniny, ale opatrenie na spomalenie šírenia koronavírusu.

     Sledujte, prosím, našu web stránku, Facebook a Edupage, kde budeme zverejňovať všetky potrebné informácie.

     Ďakujeme a veríme, že túto závažnú situáciu zvládneme a čím skôr sa vrátime do školských lavíc.

      

     Usmernenie ministerky školstva, vedy, výskumu a športu SR - klik sem

    • Vážení rodičia, milé deti.
     7. 3. 2020

     Vzhľadom na vývoj situácie s koronavírusom na Slovensku a odporúčanie Vlády SR vyhýbať sa hromadným podujatiam, sme sa rozhodli nerealizovať plavecký kurz v plánovanom termíne. Piataci budú mať náhradný termín po odvolaní obmedzení.Ďakujeme za pochopenie.

     Richard Szöllös - riaditeľ školy

    • Význam mokradí
     1. 3. 2020

     Do galérie Význam mokradí boli pridané fotografie.

     Vo štvrtok a v piatok pred jarnými prázdninami zažili piataci základnej školy na Zlatej ulici zaujímavú besedu na tému významu mokradí. Besedu viedla pani MVDr. Andrea Balážová z Národného parku Slovenský kras, ktorá má na starosti environmentálnu výchovu. Žiakom urobila prednášku, premietla krátky film a viedla diskusiu o potrebe ochrany týchto vzácnych vodných biotopov. Následne spoločne pracovali na úlohách z pracovného zošita, hrali sa hru o potravových vzťahoch a potravovej sieti, ale aj súťažili v skladaní skladačky na čas.

     Žiaci boli uvoľnení a aktivity si užívali, odmenou pre nich boli pre nich okrem zážitkov aj  vedomosti a farebná záložka do knihy.

  • Novinky

   • Kontakty

    • Základná škola, Zlatá 2, Rožňava
    • zszlata2@gmail.com
    • Zlatá 2, 048 01 Rožňava E-mail: zszlata2@gmail.com 04801 Rožňava Slovakia
    • riaditeľ: +421 58 734 28 64
    • IČO: 35543639
  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje