• Vianočný hudobný program
          23. 12. 2019

Posledný školský deň nám spríjemnila naša školská kapela v spolupráci s naším školským hudobným krúžkom. Áno, v našich radoch sa nachádzajú budúce hudobné hviezdy, ktoré sú pre nás už teraz školskými celebritami. Bubeník Marco Nagy (7r.) a Tibor Hulyop (8r.) sa tento krát museli zaobísť bez svojho basgitaristu Sebastiána Zelinu (7r.) neprítomného pre chorobu.  Chodba prvého stupňa sa na chvíľu premenila na hudobné pódium a kto vedel, spieval spolu s našou krásnou a talentovanou speváčkou VivienPál-Balázs (7r). Hudobný krúžok pána učiteľa Lӧrinčíka spolu s Jenny a Nandym (6r.) a Martinkou Veronikou (8r.) nám pripomenul aj staršie vianočné koledy. Pestrý hudobný vianočný program nás veľmi potešil a skrátil nám čakanie na prázdniny. Naši mladí a zároveň veľmi talentovaní hudobníci sa už tiež veľmi tešia na Ježiška, pretože nám prinesie novú hudobnú aparatúru, s ktorou určite vyrazíme aj na väčšie pódiá.

Video zostrih z vianočného programu:

• Vyhodnotenie zberu papiera a gaštanov
          20. 12. 2019

Posledný deň v škole tohto roku sa niesol v duchu radosti a očakávania vianočných prázdnin, ale nezabudli sme ani na vyhodnotenie najlepších zberateľov papiera a gaštanov. P. zástupkyňa Mgr. Z. Fabianová a hlavná vychovávateľka E. Hagovská rozdali malé darčeky pre víťazov v oboch kategóriách a zároveň poďakovali všetkým rodičom týchto detí za veľmi dobrú spoluprácu (víťazi sú zverejnení na stránke školy v mesiaci november). Veríme, že v budúcom roku sa rady víťazov ešte rozšíria a tým prispejeme k ochrane prírody.

• Vianočná nálada v 1.D
          20. 12. 2019

Do galérie Vianočná nálada v 1.D boli pridané fotografie.

Vianočná nálada v 1. D

S vianočným prianím na perách prihovárame sa všetkým Vám- pokoj a šťastie prajeme, lásku a pohodu za štedrovečermým stolom želáme. Nech máte milosti plné a požehnané Vianoce, nech radosť naplní vaše domy, nech bôľ a smútok odíde a prežívate spolu len tie najkrajšie dni. To Vám všetkým z celého srdiečka prajú deti z 1.D, pani učiteľka Alenka a pani vychovávateľka Paťka.

• Reportáž zo súťaže iBobor
          20. 12. 2019

V dňoch 11. – 15. novembra sa  na našej škole uskutočnil 13. ročník informatickej súťaže iBobor. Žiaci druhého stupňa počas svojho voľného času vytvorili reportáž z tejto súťaže. Gratulujeme súťažiacim k ich krásnym výsledkom a prajeme veľa úspechov v ďalších ročníkoch. A našim mladým reportérom ďakujeme.

• Vianočný florbalový turnaj
          20. 12. 2019

Tradičný florbalový turnaj o putovný pohár riaditeľa školy vo florbale medzi žiakmi 9.ročníkov a učiteľmi sa konal už po 9 krát. Vo výbornej bojovnej atmosfére však naši žiaci nestačili na pedagógov a podľahli im vo všetkých zápasoch. Pohár preto patrí zaslúžene do rúk učiteľov. Snáď môžeme povedať, že učitelia boli tentoraz tým najlepším športovým vzorom.

• Vianočné aranžovanie na 1.stupni
          20. 12. 2019

Dňa 5.12.2019 - na Medzinárodný deň dobrovoľníctva , bolo na 1. stupni vyhlásené "Vianočné aranžovanie". Triedy absolvovali v priebehu nastávajúcich decembrových dní dobrovoľné akrivity ku skrášľovaniu tried. Jedinou podmienkou pri aranžovaní bolo využívanie prírodného a odpadového materiálu v duchu environmentálnej výchovy. Pozrite si ako sa žiakom darilo!

• Zimné tvorenie v ŠKD s 1.C
          20. 12. 2019

Do galérie Zimné tvorenie v ŠKD s 1.C boli pridané fotografie.

Zimné tvorenie v ŠKD s 1.C Vianočná nálada na domy sadá, šťastie a lásku do sŕdc nám vkladá. Nech Vás vždy sprevádza na každom kroku, cez Vianoce a v novom roku. Vianoce pomaly ale isto klopú na dvere, preto ani my v ŠKD s 1.C sme nezaháľali a svedomito sa na nich pripravovali. Najskôr sme si vyzdobili triedu našimi prácami. Potom sme vyrobili vianočný darček a pozdrav pre našich milovaných rodičov. Určite však krásnym darčekom bola pre nich aj Vianočná akadémia na ktorej sme vystúpili s programom "Tri oriešky pre Popolušku.“ No a teraz keď Vianoce sú už za dverami dovoľte nám všetkým popriať, aby ste ich strávili v kruhu svojich najmilších a prežili tak sviatky radosti a pokoja. Žiaci 1.C triedy s pani vychovávateľkou a pani učiteľkou.

• Vianočná akadémia
          19. 12. 2019

Vianoce sa blížia, všetci sa veseľme, v zdraví a šťastí sa opäť raz stretneme...

Stalo sa už tradíciou, že najmenšie deti 1. a 2. ročníka pripravujú Vianočnú akadémiu pre svojich rodičov. Tohto roku 17. decembra 2019 pod vedením pani vychovávateliek ŠKD sa naplnila sála OKC o 16:00 h. spevom a tancom na motívy najkrajších rozprávok pod názvom "Rozprávka Vianoc". Predvianočnú atmosféru si užívali nielen rodičia, starí rodičia, ale aj priatelia školy. Stratené vianočné sviatky úspešne hľadali a našli šikovné moderátorky z 5.B a folklórny súbor predviedol krásne pásmo koledníkov. Moderné tance sa striedali s klasickými baletovými vystúpeniami našich najmladších, ktorí na záver spolu zaspievali krásnu vianočnú pieseň D. Mirgovej - "Šťastné a veselé". S pocitom dobre odvedenej práce sa všetky deti môžu tešiť na darčeky pod stromčekom. Ďakujeme všetkým za dobrú spoluprácu a prajeme veľa úspechov v Novom roku 2020.

• Blší trh
          19. 12. 2019

Už tradične prebehol na chodbe našej školy vianočný blší trh. Menšie detičky sa učili nakupovať väčšie predávať a veru bolo z čoho vyberať. Vďaka nakupovaniu si zopakovali matematiku aj finančnú gramotnosť. Akcia mala veľký úspech. Stačilo sa pozrieť na ich rozžiarené očká a úsmev na tváričke. Ešte raz ďakujeme všetkým rodičom a priateľom školy za podporu a želáme krásne VIANOCE.

• Didaktické hry na 1.stupni
          19. 12. 2019

Žiaci 1.stupňa sa dňa 19.12.2019 zúčastnili didaktických hier. Opäť si preverili a prehĺbili svoje vedomosti a zručnosti z dopravnej a zdravotnej výchovy, či civilnej obrany. Učili sa ako zvládnuť rôzne krízové situácie, nacvičili si spoločne so spolužiakmi núdzové volanie na tiesňovú linku 112.