Základná škola Zlatá 2

    • Exkurzia v Banskej Bystrici
     6. 6. 2023

     Naši deviataci sa zúčastnili už tradičnej exkurzie do Múzea SNP v Banskej Bystrici. Počas vyčerpávajúceho výkladu sa dozvedeli množstvo nových informácií o dejinách II. svetovej vojny, ako aj o hrdinských bojoch našich predkov v boji za slobodu. Sloboda nie je samozrejmosťou, preto si ju vážme !!!

    • Záhrada plná kníh
     5. 6. 2023

     V rámci literárnej činnosti sme sa v popoludňajších hodinách triedy - 2.C, 3.B a 3.C vybrali do Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského v Rožňave na knižničný festival s názvom Škriatkovia medzi nami-autorské stretnutie s Evou Wilson. Zoznámili sme sa s pani spisovateľkou, ktorá nám predstavila svoju tvorbu, zahrala sa s nami rôzne zaujímavé hry a každý z nás dostal krásne darčeky. Dvom žiakom Rolandovi Vincovi z 2.C a Dagmarke Sasákovej z 3.C pani spisovateľka Eva Wilson darovala svoje knihy s venovaním za krásne čítanie. Ďakujeme tetám z knižnice za pomoc a sprevádzanie počas celej akcie a tešíme sa nabudúce.

    • RODIČOVSKÁ AKADÉMIA 2023
     2. 6. 2023

     POZOR POZOR! 

     Srdečne Vás pozývame na Rodičovskú akadémiu 2023, ktorá sa uskutoční už 8.6.2023 (Štvrtok) v priestoroch divadelnej sály v OKC. Konať sa bude v dvoch vstupoch rozdelených podľa ročníkov:

     1. a 2. ročník - 15:30 - 16:30
     3. a 4. ročník - 17:00 - 18:00

     Vystupovať budú aj žiaci z divadelného krúžku a žiaci deviateho ročníka. 

     TEŠÍME SA NA VÁS!

    • Prekvapenie s Labkou
     2. 6. 2023

     Krásnej akcie sme sa zúčastnili v Gemerskej knižnici P. Dobšinského.  Hlavnou aktérkou bola NELKA - psík,  ktorému sme čítali rôzne rozprávky.  Za odmenu, že  bola taká vzorná poslucháčka dostala dobroty od detí. A našou odmenou boli rôzne hry v záhrade knižnice a sladká odmena. Ďakujeme za pozvanie. Bolo nám super.

    • Zábavné čísla Jura Hronca vo Vlachove
     2. 6. 2023

     Žiaci našej školy Tomáš Kováč (VII.C), Ján Kováč (VII.D) a Oleksandr Polshyn (VII.C) znovu potvrdili, že v tomto školskom roku siedmaci našej školy sú najúspešnejší v okrese z matematiky. Po víťazstvách na súťažiach jednotlivcov Matematická olympiáda a Pytagoriáda tentokrát súťažili ako družstvo a so stratou iba jedného bodu z 20 a najrýchlejšieho riešenia suverénne vyhrali vedomostnú súťaž 7 škôl v matematike, ktorú zorganizovali pri príležitosti spomienky na akademika Jura Hronca.

     Gratulujeme!

    • Tvorivé dielne v galérii
     2. 6. 2023

     2.C oslávila sviatok detí v galérii Baníckeho múzea v Rožňave.Vypoculi sme si zaujímavý a názorný výklad k výrobkom z kože a kožušiny. Zasúťažili sme si a vyrobili super náramok z kože. Ujo nám priblížil prácu s kožou a spolu s tetami nám pomohli pri práci. Ďakujeme.

    • 3.C v MÚZEU
     2. 6. 2023

     Žiaci 3.C s triednou p.uč. oslávili Deň detí v Baníckom múzeu. Zážitkové učenie najprv prebiehalo v banícko-hutníckej expozícii, nasledovalo húževnaté "Hľadanie pokladu" v celom areáli múzea a v neposlednom rade tvorivé dielne, v ktorých si žiaci vyrobili kráľovské korunky s "drahokamov". Pozrite sa ako im sadli!

    • SLÁVNOSTNÝ ZÁPIS BUDÚCICH PRVÁKOV
     1. 6. 2023

     Posledný májový deň prekročili brány našej školy budúci prváci. Prišli na slávnostný zápis do 1.ročníka, ktorý sa začal pod našim známym dubom na školskom dvore, kde ich privítal pán riaditeľ a Zlatko. Naši žiaci im pripravili krátky kultúrny program, ktorým prezentovali našu krúžkovú činnosť školy. Detičky sa potom presunuli do tried, kde si za prítomnosti pani učiteliek a detí zo školského parlamentu vypracovali úlohy budúcich prvákov. Rodičia medzitým absolvovali stretnutie s pánom riaditeľom a budúcimi triednymi učiteľkami, kde sa dozvedeli všetko potrebné ku nástupu do 1.ročníka. Nakoniec ich čakali ešte zábavné úlohy, malé občerstvenie a pamätný list. Už sa na všetkých veľmi tešíme.

    • Exkurzia v Nitre
     1. 6. 2023

     Počas uplynulého víkendu sa naši žiaci zúčastnili exkurzie v Nitre. Hneď v piatok si mohli pozrieť zákutia Nitrianskeho hradu spolu s Diecéznym múzeom, kde sú vystavené okrem iných aj Zoborské listiny, jedny z najstarších dokumentov nášho územia. Pozreli si večernú Nitru a hneď ráno sa vybrali na poznávanie prírodných pomerov pohoria Zobor. Odtiaľ zamierili k Drážovskému kostolíku z 10. storočia. Samozrejme počas víkendu nechýbali ani sprievodné aktivity ako geocaching, futbal, obchodné centrum Mlyny či test vedomostí. Záverom patrí poďakovanie Piaristickému gymnáziu, kde sme mohli prespať a využívať ich priestory.

    • Zlatá šachová sobota.
     31. 5. 2023

     Šachová sobota dňa 27.05.2023 v Košiciach bola pre ZŠ Zlatá skutočne ZLATÁ.

     Prišli - vyhrali - a sme všetci hrdí.

     Reč je o Lukášovi Nagyovi, ktorý získal vo svojej kategórii zlato a Tomášovi Falatovi, ktorý získal striebro.

     Len tak ďalej.

     Blahoželáme.

    • ČÍTAJME SI 2023
     29. 5. 2023

     Tento rok sa aj naša škola zapojila do projektu ČÍTAJME SI.

     Projekt vznikol v roku 2008 s cieľom pritiahnuť k čítaniu viac detí a zároveň poukázať na význam literatúry pre detského čitateľa.

     Čítanie sme si užili a projekt veľmi radi podporíme aj budúci rok.

    • Odpad ako umenie
     29. 5. 2023

     Vrámci environmentálnej výchovy sme sa zapojili do projektu ODPAD AKO UMENIE. Projekt organizuje Francúzsko-slovenská obchodná komora v spolupráci s Ministerstvom školstva SR. Úlohou bolo vytvoriť ,,umelecké dielo“ z odpadu na tému Olympijské hry Paríž 2024

     Vďaka p.školníkovi a silákom z 2.stupňa, mohli naši malí maliari vymaľovať jednotlivé pneumatiky a tak si aj osvojiť, aká farba prináleží jednotlivým kontinentom. Držte palce,aby sa porote náš výtvor páčil. Nám sa už páči teraz ako skrášľuje areál našej školy 😊

    • Atletika
     25. 5. 2023

     Ďakujeme naším žiakom a žiačkam za skvelú reprezentáciu v atletických  súťažných disciplínach, v ktorých obsadilo družstvo chlapcov 2. miesto a družstvo dievčat tiež 2. miesto.

     V rámci Gemerských športových hier 2023 ZŠ Zlatá obsadila celkovo úžasné 1. miesto!

     Ďakujeme.

 • Novinky

  • Kontakty

   • Základná škola, Zlatá 2, Rožňava
   • Zlatá 2, 048 01 Rožňava E-mail: zszlata2@gmail.com 04801 Rožňava Slovakia
   • riaditeľ: +421 58 734 28 64
   • Sekretariát: +421 58 788 30 00
   • Jedáleň: +421 58 734 35 94
   • Jedáleň (mobil): 0907 947 622
   • IČO: 35543639
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje