• Prihlásenie do rodičovského konta
            8. 9. 2021

Vážení rodičia, mnohí sa na nás obraciate s prosbou o pomoc, ako sa prihlásiť do rodičovského konta na Edupage. Práve preto sme si pre Vás pripravili krátky návod, ako získať prístupové údaje zákonného zástupcu. Zároveň by sme Vám chceli pripomenúť, že do rodičovského konta je potrebný kontaktný e-mail, ktorý ste uvádzali pri zápise dieťaťa do školy. Pokiaľ systém nepozná váš e-mail, je potrebné kontaktovať triedneho učiteľa a uviesť mu kontaktný e-mail na prihlásenie.

• A je to tu!
            6. 9. 2021

PRVÝ deň v škole. PRVÝ vstup do triedy. PRVÝ pohľad na tabuľu. PRVÝ šlabikár. Všetko PRVÉ, nové a krásne. Tak nech každý deň je taký krásny ako ten PRVÝ.

• Augustová Letná škola na hvezdárni
            23. 8. 2021

Zážitkové učenie v rámci augustovej letnej školy pokračovalo aj na HVEZDÁRNI v ROŽŇAVE. Žiaci sa pútavou formou oboznamovali s tajomným vesmírom a astronómiou. Touto zaujímavou témou sa zaoberali žiaci aj v škole v rozličných kreatívnych činnostiach. Zhotovovali si slnečné hodiny, vyrábali kozmonautov, raketoplány, či maľovali slnečnú sústavu.

• Letná škola v GOSke
            19. 8. 2021

Ďalšie dni sa žiaci zamerali na regionálnu výchovu. V škole si urobili kvíz o našom regióne Gemer, zhotovovali erb nášho mesta a navštívili Gemerské osvetové stredisko v Rožňave. Opäť ich čakali tvorivé dielne. V jednej z dielní si žiaci vyrobili dekoratívne kvety z drôtikov a papierov, ktoré namáčali do vosku, aby boli trvácne. Vyskúšali si aj prácu s hlinou a vymodelovali z nej ježkov. Ježkovia ešte čakajú na vypálenie v peci a potom spolu s voskovými kytičkami poputujú domov ako pamiatka na letnú školu.

• EKOaktivity v letnej škole
            18. 8. 2021

Do letnej školy nastúpili nielen žiaci 1. stupňa, ale aj žiaci z 2. stupňa. Ich prvý deň bol zameraný na environmentálnu výchovu, ktorá je v súčasnej dobe obzvlášť aktuálna. Žiakov čakali rozličné ekoaktivity, ktoré si pre nich pripravila pani Balážová zo Správy NP Slovenský kras v Brzotíne. Učivo biológie si rozšírili napríklad spoznávaním zvierat našich lesov podľa stôp, k čomu si vyrobili aj "Knihu stôp". Hrali "Lesné BINGO", kde spoznávali zvieratá podľa zvukov. Skladali MEGA PUZZLE, spoznávali skutočné hniezda a rôzne vajíčka našich vtákov. Poobedie bolo zamerané na finančnú gramotnosť. Žiaci vytvárali projekty na tému "Moje vreckové" a "Párty, rozlúčka s letom". Učili sa ako s peniazmi správne naložiť.

• Augustová letná škola odštartovala!
            18. 8. 2021

ZŠ ZLATÁ 2 tento týždeň opäť otvorila svoje brány pre AUGUSTOVÚ LETNÚ ŠKOLU. Prvý deň navštívili dve skupiny s najmladšími žiakmi Banícke múzeum v Rožňave. Absolvovali prehliadku celého múzea, kde videli napríklad parný valec, auto Škodu Sentinel a na vlastné oči mohli vidieť ako fungoval kladkostroj, v ktorom sa dávno prenášali kamene z baní. Prehliadka pokračovala do "banského podzemia", aby žiaci zažili aj atmosféru skutočnej bane. Vyskúšali si jazdu v banskom výťahu a nemohla chýbať ani jazda vychýreným banským vláčikom. Vedomosti z prírodovedy si upevnili v prírodovednej expozícii. Novinkou bola možnosť vypočuť si zvuky jednotlivých zvierat. Prehliadkou múzea sa návšteva neskončila, na deti čakali zážitkové aktivity v podobe ryžovania zlata, hľadania fosílií v piesku, ťažba nerastov, či práca s banským náčiním. Žiaci si na vlastnej koži vyskúšali namáhavú prácu baníkov a odchádzali

• Letná škola na Zlatej s DO Fénix Rožňava
            11. 8. 2021

Letnú školu sme úspešne ukončili dňa 30.7.2021. Organizovala sa v spolupráci s Do Fénix Rožňava. Absolvovali sme množstvo zaujímavých vyučovacích hodín a poobede sme sa venovali voľno časovým aktivitám. Spomeniem niekoľko: návšteva Banícke múzea v Rožňave, Minifarmy Wattani v Rudnej, Vzdelávacieho centra Včielka v Nadabulej. Vyrábali sme zmrzlinu z peny na holenie, lapače snov, sprejovali tričká, upiekli sme si dobroty v školskej kuchynke, absolvovali zážitkové vyučovanie v areáli Gombaseckej jaskyne a telu sme dali zabrať v piatok počas športových hier a spúšťaniu sa na lanovej dráhe. Činností bolo veľmi veľa , podrobnejšie dokumentáciu nájdete vo fotogalérii :facebook.com/fenixroznava. O rok sa tešíme opäť!!!

• Piatok20. 05.
      • Polievka kelová s mäsom a zemiakmi (200/220/250)
        Chlieb k polievke + celozrnný (50/50/70)
        Zapekané cestoviny so zeleninou (240/290/340)